Založ si blog

Podržtaška mieru vs. podržtaška vojny!

Slováci, ruku na srdce – kto z nás nebol aspoň raz v živote niekomu „podržtaška“?

Pozor, nemám na mysli v politike!

Ale napríklad aj dnes, keď ste zamestnaní, či už v štátnej, verejnej alebo súkromnej sfére.

Áno, aj ja som dnes svojim spôsobom „podržtaška“ majiteľom spoločnosti, v ktorej pracujem lebo ak by som nepracoval na prospech celej spoločnosti, ako celu a teda nie len na svoj osobný prospech, tak by som tam dlho nebol.

Chvalabohu, už tu ťahám na najvyššej možnej pracovnej pozícií 14. rok, to nie je chvála, to je fakt… (asi tú pracovnú „podržtašku“ svojim zamestnávateľom držím po profesijnej stránke pravdepodobne dobre…)

Takže áno, som taká zamestnanecká „podržtaška“ vo vzťahu k svojim nadriadeným a pevne verím, že v dobrom slova zmysle je ňou, každý poctivý pracujúci, ktorí má zmysel pre zodpovednosť, aby na slušnej úrovni uživil svoje rodiny resp. aby slušnou sumou prispel do domáceho spoločného rozpočtu…

Iste, nájdu sa v každej firme-spoločnosti, aj také „podržtašky“, ktoré sa svojim nadriadeným, pre svoj vlastný prospech a nie pre prospech celej spoločnosti ako takej, vtierajú do priazne viac, ako je zdravé napr. tým, že donášajú na svojich kolegov, aj to, čo pravdou nie je!(Ale ako sa hovorí – Kto iných v práci sleduje (špehuje), ten nepracuje!)

Takže toto sú také negatívne „podržtašky“.

A áno aj živnostníci sú svojim spôsobom „podržtašky“ lebo inak by tie zákazky nemali, čo majú napr. aj tým, že „podržtaškársky“ vykonávajú pre svojich zákazníkov naozaj veľmi kvalitnú prácu…

A takto by som o „podržtaškárstve“ mohol, pokračovať ďalej..

Avšak, je jedno spoločenské „odvetvie“, kde sa pojem podržtaška stal akýmsi hanlivým výrazom.

Dnešná opozícia a zapredanecké média, tak nazvali Petra Pellegriniho (PP) vo vzťahu k Robertovi Ficovi a to ihneď po tom, ako PP a jeho HLAS-SD dal po PV 2023 politickým košom, PS a spol..

Dobre, možno tomu tak po straníckej línií u PP aj bolo, ale toto jeho „podržtaškovanie“ vo vzťahu k Ficovi, sa skončilo, minimálne dňom zverejnenia výsledkov PV 2020!

PP tú pomyselnú podržtašku vo vzťahu k Ficovi zo svojich rúk pustil a vzal si inú „tašku“ do nich a tým bolo založenie novej politickej strany HLAS-SD. (kto jemu tam dnes robí stranícku „podržtašku“?

Avšak Ivan Korčok (IK), ten mal počas akejkoľvek Vlády SR, v ktorej na rôznych pozíciách pôsobil, v rukách len jednu „tašku“ a tou bola vždy „taška“ Washingtonu, Bruselu a Pentagónu!

Teda bol a dnes ešte väčšmi je, jednoznačne podržtaškou tých, ktorí sú na strane vojnového riešenia, akéhokoľvek konfliktu na svete – dnes hlavne na Ukrajine!

Takže IK je podržtaškou vojny!

Viac na túto tému nemá význam písať lebo každý, kto pozorne sleduje ako PP, tak aj IK, musí uznať, že má v II. kole prezidentských volieb na výber, len buď voliť podržtašku MIERU alebo podržtašku VOJNY!

Slovák, Slováci, ten z Vás, tí z Vás, čo ste v I. kole neboli voliť resp. ten z Vás, tí z Vás, čo ste stále ešte nerozhodnutý/í, zamyslite sa, či je lepšie vhodiť do volebnej urny hlas s názvom „Podržtaška MIERU“ alebo s názvom „Podržtaška VOJNY“…

U mňa jednoznačne vyhráva „taška“, v ktorej je MIER!!!

 

 

 

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.