Založ si blog

Voliči Korčoka, dajte mu tieto tri otázky a potom ho skúste voliť!

Veru, o Ivanovi Korčokovi sa toho popísalo za ostatné dni toho dosť a stále sa jeho voličom z I. kola PrV, vo vzťahu k nemu, oči neotvorili a čo je ešte horšie, akosi sa neotvárajú oči ani tým, čo v I. kole voliť neboli vôbec a teraz sa vo svojej voľbe v II. kole, viacej nakláňajú k IK.

Ak im nestačili tieto tri „slávne“ výroky IK, aby ho skrz na skrz prekukli –  o bombardovaní Belehrad/Juhoslávia v 1999 – 140 000 obetí – „Bolo to správne rozhodnutie“ – poskytnúť slovenské nebo NATO!

Irak 2003/2011 – 655 000 obetí – „Bol to správny krok“ – vyslanie slovenských vojakov do Iraku Dzurindom a spol.

Gaza 2023/2024 – (zatiaľ!) 30 035 obetí – „Ja vojenskú odpoveď (Izraela) považujem za legitímnu“, tak nech sa ho opýtajú na tieto tri otázky úzko súvisiace s ním a Slovenskom.

Prvá – za čijej Vlády SR, sa stal veľvyslancom v USA?

Ak Vám neodpovie, tak odpovedám za neho ja – za Vlády SMER-SD/SNS/MOST/HÍD, v auguste 2018. Áno, stáva sa tak pol roka po vražde novinára a jeho priateľky! IK odchádza na tento veľmi významný post z pozície štátneho tajomníka ministerstva ZV SR! Teda po vražde novinára a jeho priateľky vo februári 2018, IK neopúšťa vtedajšiu pozíciu na MZV SR na znak svojho odporu k vtedajšej vládnej koalícií, na znak odporu voči SMER-SD a k samotnému Ficovi, neodsudzuje túto vraždu ako dôkaz dlhodobého vládnutia SMER-SD a Fica, ale odchádza na lukratívnu zahraničnú pozíciu do USA!

Nuž opýtajte sa ho Vy jeho dnešní voliči za Prezidenta SR, prečo sa vtedy takto zachoval? A prečo túto dvoj vraždu začal pripisovať na vrub SMER-SD a Fica až po tom, čo bolo jasné, že PV 2020 dopadli v neprospech SMER-SD?!

Žeby politická vypočítavosť?

Druhú otázku prosím položte IK v súvislosti s PrV v marci 2019.

A o tom sa dnes veľmi málo hovorí. Vtedy bol IK už zabehnutým veľvyslancom SR v USA. Na pozíciu prezidenta v PrV 2019 kandidoval aj istý Maroš Šefčovič.

Maroš Šefčovič bol asi takým „občianskym“ kandidátom, akým je dnes IK.

Maroša Šefčoviča v podstate na tieto PrV nanominoval Robert Fico, na čo sa vtedy pýtala, aj vtedajšia ďalšia „občianska“ kandidátka akási Zuzana Čaputová takto – „Veľkým otáznikom je pre mňa vzťah Maroša Šefčoviča k vládnej strane Smer a otázka, ako by sa postavil k menovaniu predsedu tejto strany, Roberta Fica, na post ústavného sudcu.“ – https://domov.sme.sk/c/22031916/prezidentske-volby-2019-maros-sefcovic-bude-kandidovat.html

Bolo jasné, že vzťah Šefčoviča a IK bol rodinný.

IK o tomto vtedy povedal toto – „Môj brat má za manželku sestru Maroša Šefčoviča. Moja švagriná je teda sestra Maroša Šefčoviča.“ –  https://www1.pluska.sk/spravy/ivan-korcok-kandiduje-prezidenta-pred-5-rokmi-chcel-byt-hlavou-statu-muz-jeho-rodiny/2

Nuž teda Vy dnešní voliči IK, sa ho opýtajte kohože v PrV 2019, v I. aj II. kole, volil za nového slovenského Prezidenta?

Svojho švagra, ktorého nanominoval R. Fico a strana SMER-SD aj finančne prispela na jeho predvolebnú kampaň alebo volil v I. aj v II. kole Zuzanu Čaputovú, o ktorej predpokladám, ani on vtedy toho príliš veľa nevedel?

Nuž za mňa – patrilo by sa voliť rodinu, teda švagríka. Či sa mýlim? Alebo dal vtedy IK svoj hlas úplne neznámej a politicky neskúsenej Čaputovej?

Nože opýtajte sa ho aj na toto, Vy pevne rozhodnutí ho voliť v II. kole PrV 2024.

No a tretiu otázku mu položte v tejto súvislosti.

V lete 2023, presnejšie 8. júla 2023, sa Čaputová ako „apolitická prezidentka“ jej krajiny, zúčastňuje „apolitického“ festivalu POHODA. Tam vystupuje na „apolitickej“ debate s tam prítomnými, zväčša veľmi mladými ľuďmi, ktorú moderoval, absolútne „apolitický“ Štefan Hríb.

Nuž a ten sa Čaputovej na záver rozhovoru pýta toto a takto – „O menej ako rok budeme všetci riešiť, že teda koho si zvolíme za ďalšieho prezidenta/prezidentku.

Zatiaľ som zaregistroval tri mená. Jeden sa volá Ján Kubiš – to bol minister zahraničných vecí za smeráckej vlády. Jeden sa volá Peter Weiss – to bol predseda bývalej komunistickej strany, potom SDĽ a jeden sa volá, a tretí sa volá Ivan Korčok. Neviem či tu náhodu nesedí. (ozve sa hurónsky aplauz v publiku a na tvári Čaputovej sa zjaví ten jej typický úsmev, akože ona o ňom ani len netuší, že IK je tam. Tu Hríb „zabudol“ na adresu IK prítomným v publiku pripomenúť, že IK bol štátnym tajomníkom na MZV SR počas smeráckej vlády!) Máš medzi doterajšími ohlásenými kandidátmi svojho favorita?“

Čaputová na takto položenú otázku sa tvári, „prekvapene“, že čo ona teraz má odpovedať, keď je taká „apolitická a nestranná“ „hlava“ nášho štátu a jej krajiny, a teda odpovedá takto „záhadne“ – „Ja, pre presnosť treba povedať, že pokiaľ viem, tak nie všetky tri mená ohlásili, že budú kandidovať, ale minimálne v tom jednom prípade dúfame. Takže áno“

Opäť v hľadisku hurónsky aplauz a ktohovie, možno aplaudoval už vtedy sám sebe aj IK! https://www.youtube.com/watch?v=R10YgdH6vkE&ab_channel=Denn%C3%ADkN

Takže Vy dnešní voliči, opýtajte sa IK aj na toto. Či už v júli 2023 jasne vedel, že bude kandidovať v PrV 2024 resp. či už vtedy mal od niekaľ pokyn, že teda Zuza nie, ale ty Ivan áno!

Lebo všetko je to akési jasné – podpora IK od Čaputovej je dlhodobo viac než istá a verejne jasná!

Nuž teda na záver – nože Vy všetci, čo chcete v II. kole PrV 2024 voliť IK, opýtajte sa ho na tieto mnou vyššie načrtnuté tri otázky!

A žiadajte od neho na tieto tri jasné, jednoduché otázky, jasné odpovede! Bez vykrúcania sa!

A potom si ho voľte!

Voľte si ho, keď na ňom nevzhliadnete nič politicky mrzutého,  cynického, farizejského, vypočítaného, zapredaneckého, slúžiaceho komukoľvek, len aby on, sa mal vždy dobre a za každým ešte lepšie!

 

 

 

 

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.