Založ si blog

Tak Slováci, nalejme si nielen čistého, ale aj poriadne ostrého vínka!

Neviem, či tento môj rýdzo názorový článok je predovšetkým venovaný tým, čo sa narodili pred rokom 1990 alebo tým, ktorí mali to úžasné šťastie a uzreli svetlo nášho sveta, až po roku 1990.

Túto moju úvodnú dilemu vyjadrujem preto lebo tento môj článok je predovšetkým reakciou na komentáre pod mojimi názorovými článkami (mám na názor nárok/právo?), hlavne na ten môj predvčerajší, ktorý niesol názov – „Čaputová velebí dobu z pred novembra 1989! Za toto jej môžeme len poďakovať.“

 

Vždy sa mi na tvári objaví úsmev, keď v komentároch pod mojimi článkami, si prečítam niečo v tom zmysle, že pred rokom 1990 v socialistickom zriadení, tu bola akási obrovitánska nesloboda a dnes tu máme, čo sa týka slobody, raj na zemi!

Dnes sa povenujem tej jednej slobode.

Slobode prístupu k informáciám resp. o limitovanom prístupe k informáciám, tak ako to vyjadrila vo svojej spovedi, o svojej mladosti, za čias socializmu, samotná Čaputová, že ona mala vtedy limitovaný prístup k informáciám, čo podľa nej je dnes nepredstaviteľná vec…

 

Nuž tak a teraz, začínam Ti Slovač liať čistého a ostrého vínka.

 

Ako som už viackrát písal, mám to šťastie, že môžem porovnávať.

V čase, kedy končil u nás bezstarostný socializmus, ktorý nás ako tvrdí Nicholsonová doslova rozmaznával a nastupoval „slobodný“ kapitalizmus, som mal už 23 rokov a teda mám právo porovnávať…!

Nuž tak porovnám vtedajší „limitovaný“ prístup k informáciám s tým dnešným „nelimitovaným“.

Nuž asi budem musieť na úvod opäť pripomenúť, že až do roku 1990, po II. sv. vojne, bol svet (Európa) rozdelený na Západ (USA a spol.) a na Východ (ZSSR a spol.).

Zato, ktoré štáty a ich obyvatelia, sa ocitli buď na Západe alebo na Východe, nemohli radoví obyvatelia dotknutých Európskych štátov, ale jednoznačne toto mali na svedomí predovšetkým USA a ZSSR! Prosím zapamätať!

A prosím zapamätať, že ani jedna strana nemala dlhé roky odvahu to zmeniť, až jedného dňa súdruh zo ZSSR Michail Gorbačov…

Toľko na úvod, aby bolo jasné, prečo tu bol budovaný socializmus a nie ten vysnívaný, na výsosť „demokratický“ – kapitalizmus…

Pravda je aj tá, že po stránke technickej vyspelosti bol na tom Západ lepšie, ako Východ, ale aj tu je odpoveď jednoduchá – lebo USA neboli II. sv. vojnou nijako dotknuté, ba práve naopak, neskutočne na tejto vojne zarobili a tým pádom Západným štátom Európy mohli ihneď ponúknuť na obnovu svojich ekonomík (za to sa im doteraz musia klaňať a na slovo poslúchať!!!), vyspelejšie technológie a iné podporné programy, ako totálne vojnou zruinovaný Sovietsky zväz…

Ďalej to nerozvádzam lebo by som sa nedostal k podstate dnešného môjho názorového článku.

Takže späť k limitácií prístupu k informáciám za socializmu a dnešného kapitalizmu roku 2022…

Áno, pred rokom 1990 boli, čo sa týka mediálneho priestoru rozdelené štáty Európy na Západnú frekvenčnú normu a Východnú frekvenčnú normu.

Dôvod bol jasný. Ani jedna strana nechcela, aby jej tá druhá prenášala do spoločnosti rozvratné myšlienky a názory! Platilo to obojstranne!

Avšak, čo nerobil Východ, tak na tom si  Západ doslova zgustol!

Ja si nepamätám, ba ani dnes nemám vedomosť, žeby bývalý Sovietsky zväz zriadil média, silné vysielače, ktoré by vysielali na území štátov Západnej Európy patriacich pod USA, na to, aby narušovali ich spoločenskú morálku, hlavne radových kapitalistických pracujúcich, napr. tým, že v socialistických štátoch neexistovali Úrady práce, vzdelanie bolo zadarmo, zdravotníctvo bolo zadarmo, každý mal zdravotne poistenie, každý mal bývanie, každý mal garantovanú prácu a pod. socialistické vymoženosti…!

No a toto bolo to, na čom si USA a Západná Európa doslova zgustla, na štátoch Európy Východnej.

Oni mali doslova nutkanie  niečo robiť a zvnútra rozvracať socialistické zriadenia Európy východnej lebo jednoducho ten ich západný trh im nestačil, aby jednotlivci, kapitalisti, bohatli a bohatli viac a viac…lebo na tom je postavená kapitalistická spoločnosť…

A teda na to, aby rozvracali morálku na Východe, si zriadili dve štvavé rozhlasové vysielače, jeden pod názvom Slobodná Európa a ten druhý, ako Hlas Ameriky!!!

Samozrejme, že nevysielali na západnej frekvenčnej norme lebo u nich doma to nikoho nezaujímalo, ale výhradne na frekvenčnej norme Východnej.

Nuž a tam vo vysielaní sa predovšetkým prezentovali tí, ktorým tu v socializme bolo zle a teda išli na svoj štát, na svoj ľud, kydať, ta na Západ, začo si nechali vyplácať judášske groše…!

Áno, aj na území ČSSR boli vybudované výkonné rušičky, ale ten západný chtíč zmocniť sa po stránke hlavne ekonomickej, aj nášho územia, našej ekonomiky, nášho hospodárstva, našej úrodnej zeme, bol tak silný, že socialistické rušičky nedokázali úplne zabrániť tomu, aby sa socialisticky československý obyvateľ, nedostal k týmto dvom Západný štvavým médiám!

A teda je pravda, že ani mňa to neminulo.

Ale ja som mal úplne iný zámer počúvať resp. si naladiť tieto Západné rozvratné vysielače.

Nebola to ich štvavá, rozvratná, vysoko manipulatívna rétorika, ale len a výhradne hudba!

Áno, bola to v tej dobe hudba, ktorá sa u nás počúvať nedala, to priznávam a boli to hlavne také skupiny ako Nazareth, Iron Maiden, Black Sabbath, AC/DC a pod.

Mali sme so starším bratom naozaj, na tu dobu kvalitný rádiomagnetofón Západnej značky Panasonic.

Tu málinko odbočím – naši rodičia nám ho kúpili pravdepodobne v Tuzexe (obchod kde sa za bony dal kúpiť Západný tovar, vtedy ten ich najkvalitnejší lebo s iným brakom, ako nám dodávajú dnes, by tu za socializmu absolútne neuspeli!!! Nebudem sa teraz rozpisovať, čo boli bony a prečo boli bony, to pre dnešný článok nie je dôležité) a to z platu – mama, kuchárka v školskej jedálni, otec, radový zamestnanec na dielni, v hutnícko-strojárenskom závode!

Podotýkam, že ani jeden z nich nikdy nebol členom ani KSS, ba ani KSČ…

Tak sa pýtam, dnes, rodičia na takýchto pracovných pozíciách, ako boli za socializmu moji, by si mohli zo svojich platov kúpiť svojim deťom okrem iných vecí, aj nejaký kvalitný Panasonic? (v roku 1985 začali moji rodičia stavať rodinný dom, v ktorom dnes žijú a ver, či never, dnešná kapitalistická mládež, postavili ho za socializmu a bol to ich súkromný majetok + auto(samozrejme škoda) + štátny byt+++…!!! Má niečo také dnes ten, čo pracuje ako kuchárka v školskej jedálni a otec sa plahočí v dielni nejakého strojárenského kapitalistu?)

Možno áno, ale len na doživotné splátky…

Späť k téme.

Takže áno, naladil som si buď Slobodnú Európu alebo Hlas Ameriky a nahrával som si tie kapely, ktoré ma vtedy po stránke hudobnej oslovovali.

A nikto ma za to, nezavrel do basy, ako som sa to dočítal od jedného môjho kritického čitateľa!!!

No a teraz to porovnajme s dneškom.

Urobme taký test demokracie!

Ak by sa dnes niekto v Ruskej federácií rozhodol, že zriadi vysielanie resp. rádiostanicu napr. pod názvom Hlas Ruska a by vysielali s dosahom na územia štátov EÚ a hlavným ich cieľom by bolo poukazovať na nedostatky politiky, ekonomiky, hospodárstva, zamestnanosti a pod, samotnej EÚ, tak čoby s takýmto vysielaním vykonala „demokratická“ EÚ a ich pán USA?!

Nuž presne to, čo už dnes robia – jednoducho by ich VYPLI!!!

Myslím, že stačí!

Rozumnému, vnímavému čitateľovi musí toto stačiť na to, aby jasne pochopil, že dnešná „demokracia“ nemá s demokraciou nič, ale že absolútne nič spoločné a môžu si dnešní EÚ cenzori podať ruku na diaľku so svojimi predchodcami na vtedajšom území ČSSR, z pred roka 1990 a to ešte tých našich socialistických cenzorov urážam, keď ich dávam na roveň s tými dnešnými „eurounijnodemokratmi“!!!

Nech si každý urobí svoj vlastný názor, akúže tu máme dnes „demokraciu“ a aký dnes máme „nelimitovaný“ prístup k všetkým informáciám, hlavne tým, čo prichádzajú z Ruskej federácie..???

A samozrejme, že všakovakými okľukami sa vieme dostať aj k tým iným informáciám, ako sú oficiálne propagandisticky dovolené a nasilu presadzované, presne tak, ako za socializmu, ale pre dnešných „demokratov“ neoliberálov sme ihneď len dezolátmi, hoaxermi, opicami, tými čo by sme mali kvičať ako tie prasce na bitúnku a pod.!!!

 

 

Vie Čaputová, že aj v USA je čoraz viacej ľudí „podliehajúcim“ ruskej propagande? A čo v tomto smere poradí Bidenovi?

09.06.2023

Čaputová pritvrdzuje svoju rétoriku vo vzťahu k Slovákom, čo potvrdzuje aj jej posledné vyjadrenie sa pre bruselský POLITICO – https://www.politico.eu/article/eu-risks-losing-slovakia-russia-disinformation-president-zuzana-caputova/ Nie, v tomto mojom článku sa nejdem podrobne venovať tomu, čo tam nepekného Čaputová o nás Slovákoch narozprávala, len pripomeniem [...]

Tvrdý odkaz B. Kollárovi a jemu podobným – My nie sme vaše hračky!

09.06.2023

Boris Kollár (BK) ešte oficiálne, ako „predseda“ nášho národného parlamentu, nevyhlásil termín konania mimoriadnych Parlamentných volieb na 30.09.2023 a už oblepil celé Slovensko svojimi predvolebnými pútačmi! Pútačmi tak hlúpymi, tak doslova Slovákov urážajúcimi, že jednoducho musím resp. chcem na to zareagovať. A ako je u mňa zvykom zareagujem priamo, otvorene, [...]

Prezident má svoj národ chrániť a nie ho v zahraničí haniť!

08.06.2023

Niečo neskutočné čo sa to tu deje! Dlhšie som sa k Čaputovej a spol. nevyjadroval lebo jednak pracovná zaneprázdnenosť a jednak nad tým všetkým, čo tu s nami Čaputová a spol. vystrájajú, tak nad tým sa rozum zastavuje! Takže jasne a stručne! Čaputová tvrdí, že Národ slovenský, Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky (výrazná väčšina) má názory na [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

Pri lesných požiaroch v Kazachstane na ruských hraniciach zomrelo 14 ľudí

10.06.2023 19:04

Plamene sa rozšírili na 60 000 hektárov, čo zodpovedá takmer rozlohe Tatranského národného parku.

Juraj Šeliga, Eduard Heger, Demokrati

Demokrati žiadajú od Sulíka stiahnuť novelu, ktorá zvýši zisk poisťovní

10.06.2023 18:45

Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní nijak nepomôže občanom ani zdravotníctvu, upozorňuje ÚDZS.

nord stream

Poľsko bolo zrejme základňou sabotérov pri útokoch na Nord Stream, tvrdia USA

10.06.2023 17:50

Pri útokoch na plynovody zohrala úlohu aj jachta Andromeda. Vyšetrovatelia plne zrekonštruovali jej dvojtýždňovú plavbu.

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".