Založ si blog

Čaputová a spol. a migranti? Nech sa páči, jednoduché riešenie, len sa nebáť!

Tento môj článok nebude dlhý lebo niet dôvodu sa siahodlho o tom  rozpisovať.

Čo sa týka migrantov, k nám húfne prichádzajúcich z juhu (Blízky východ a pod.), tu je vec tak jasná, že aj riešenie, čo a ako s nimi, je nadmieru jednoduché a oveľa lacnejšie, ako to, čo s nimi majú v úmysle vykonať naši dnešní „vládni“ s mlčiacou podporou Čaputovej.

Čaputová sa síce jasne a hrdo vyjadruje k utečencom, ktorí prichádzajú na naše územie, ale len a výhradne vo vzťahu k tým z Ukrajiny – https://www.ta3.com/clanok/229201/foto-caputova-sa-stretla-s-utecencami-som-hrdou-prezidentkou-vyhlasila-a-podakovala-slovakom-za-solidaritu – Čaputová o týchto ukrajinských utečencoch prehlásila toto – „Všetky obete na Ukrajine sú zodpovednosťou ruského prezidenta Vladimira Putina.“

Dobre, tak sa jej pýtam, kto je zodpovedný za tých utečencov, ktorí k nám húfne prichádzajú z juhu? Tiež Putin? Nuž absolútne nie! Tu je iný vinník! A tým je podľa môjho hlbokého presvedčenia jednoznačne vojnovo-štvavá politika USA administratívy a jej EÚ/NATO poslušných lokajov!

Ale o tom sa dnes nesmie… Toto je niečo, čo sa nazýva dnes tak „demokraticky“ – názor/informácia s nežiadúcim obsahom!

 

Podľa môjho názoru sa týmto, že sa u nás hromadia tisíce južných migrantov, len napĺňa to, čo sme nechceli, že máme tu prídel/kôty migrantov, ktoré jednoducho musia byť umiestnené na našom území, aj napriek tomu, že SR nikdy nesúhlasila s prerozdeľovaním týchto, vo väčšej miere ekonomických utečencov lebo hľadajú bohaté štáty pre svoj budúci život, čo SR pre nich takým bohatým štátom nie je!

Aj v „našich objektívnych“ médiach jasne zaznieva, že pre týchto južanských utečencov/migrantov nie je SR konečnou zastávkou, že ich cieľom, sa je dostať predovšetkým do Nemecka, možno aj do VB a iných západných štátov.

Nuž a „naši vládni“ namiesto toho, aby im pomohli splniť ich sny a ciele svojej migrácie, im stavajú stanové mestečko – https://www.minv.sk/?tlacove-spravy-6&sprava=migranti-zdrziavajuci-sa-na-uzemi-nasej-krajiny-sa-budu-moct-uchylit-do-stanoveho-mestecka-v-kutoch .

Aké veľké bude toto stanové mestečko o niekoľko mesiacov?

A toto je riešenie, ako vyriešiť túto situáciu s nelegálnymi migrantami na našom území!

To že tu nechcú ostať potvrdil aj samotný „minister“ vnútra Roman Mikulec, keď na ich adresu povedal toto jasné stanovisko – „Snažíme sa o nich postarať, nechcú zostať na Slovensku, často nechcú ani prijať pomoc, ktorá im je ponúknutá. Za každých okolností sa chcú dostať ďalej a skončiť v Nemecku,“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/645705-vlada-posiela-pre-nelegalnu-migraciu-na-hranice-vojakov-na-den-ich-bude-100/

 

Nuž tak potom existuje jedno veľmi jednoduché, humánne, empatické riešenie, ktoré týmto utečencom pomôže a vyrieši ich túžby!

Aj na Slovensku za dlhé desaťročia zdomácnelo jedno afganské príslovie, ktoré znie takto – „Kto chce kam, pomôžme mu tam.“ –  https://citaty-slavnych.sk/citaty/1985779-afganske-prislovie-kto-chce-kam-pomozme-mu-tam/

 

Takže, kam sa chcú dosať títo nelegálni migranti/utečenci?

Áno, chcú ísť ďalej, chcú ísť predovšetkým do Nemecka!

Tak prečo im v tom bránime?

Prečo sme na nich takí zlí a im nepomôžeme?

A keďže to nejde po súši lebo Rakúsko a ČR hermeticky uzavreli svoje pozemné hranice so SR, tak jedinou cestou je vzduch.

Ja navrhujem dohodu s Nemeckom o tom, že im ich tam dopravíme letecky!

A ak to Nemci odmietnu, tak potom nemajú právo nás vyzývať na to, aby sme my prijímali utečencov, ktorí u nás ostať nechcú a hrozí, že sa vzbúria a začnú tu páchať násilne/tresne činy!

Toto chceme?!

Takže ešte raz, buďme k ním empatickí, vžime sa do ich situácie a pomôžme im, sa dostať tam, kam majú namierené!

Ale tu jednoducho nemôžu ostať lebo onedlho budeme mať celé Slovensko posiate takýmito stanovými utečeneckými mestečkami/MESTAMI!!!

A samozrejme ich tu nemôžeme držať ani nasilu! Potom sa už nejedná o pomoc, ale o násilie! O násilie, ktoré obmedzuje ich základné ľudské práva, žiť tam a tak, ako sami slobodne uznajú za vhodné!

 

PS:

A, na toto ste Slováci už zabudli?

  1. sep 2015 o 18:57 – názov článku „Ako teoreticky mohlo Nemecko premiestniť tisíce utečencov“ – začiatok článku – „Merkelová v role Matky Terezy urobila ľudské gesto s množstvom nezamýšľaných negatívnych dôsledkov.“ https://komentare.sme.sk/c/8014728/ako-teoreticky-mohlo-nemecko-premiestnit-tisice-utecencov.html

A ešte malý výňatok z tohto proti utečeneckého článku, ktorý uzrel svetlo sveta, čuduj sa svete, na stránkach SME.sk, teda nikto nemôže povedať, žeby to bolo médium šíriace dezinformácie, hoaxy, bludy a pod.

V článku si Slovač môžeš prečítať napr. aj toto – „Nemecko totiž – spolu s Gréckom – levím dielom prispelo k zintenzívneniu prúdu migrantov do Európy a dramatizácii situácie. Nemeckí politici situáciu výrazne zhoršili najmä dvoma krokmi: 19. augusta vyhlásil nemecký minister vnútra, že tento rok Nemecko očakáva 800-tisíc migrantov – štvornásobok z roku 2014. Mnohým ušiam to zaznelo ako pozvanie.“

 

A teraz my Slováci, máme tento južanský utečenecký kalich trpkosti piť spolu s nimi, až do dna…?!

 

 

Ak Čaputová ma názor, že za utečeneckou vlnou z východu, z Ukrajiny, je jednoznačne a výhradne len Putin (na čo má právo, mať takýto názor…), tak sa jej ešte raz pýtam, kto je za utečeneckou vlnou, prebiehajúcou už niekoľko rokov, z juhu?

Tiež, len a výhradne Putin?!

Jej priama a jednoduchá odpoveď ma naozaj zaujíma!!!

 

 

 

 

 

Opäť ďalší brutálny útok médií na poslanca Parlamentu SR, bez poskytnutia všetkých informácií!

12.06.2024

Je na čase, aby dnešná Vláda SR začala konečne vládnuť tvrdou demokratickou rukou! Čo to znamená vládnuť tvrdou demokratickou rukou? Nuž nič viac, nič menej, ako si začať naplno plniť svoje PVV a tieto plnenia riadne skrze, minimálne novú STVR, obyvateľom SR vysvetľovať! Opäť sa tu roztrhlo mediálne vrece s brutálnym osočovaním poslanca Parlamentu SR MUDr. Petra [...]

Tento jasný odkaz Slovákom nie sú moje slová, ale plne s nimi súhlasím!

12.06.2024

V tomto mojom článku, teda ak ho mojim článkom môžem vôbec nazvať, zaznie názor jedného z nás, jedného z nás Slovákov, ktorý má s najväčšou pravdepodobnosťou za sebou bohaté životné skúsenosti a ktorý naplno zažil dobu prednovembrovú, ako aj dobu po novembrovú, až do dnešných neutešených pochmúrnych takmer vojnových kapitalistických dní. Takže tentokrát [...]

Časť štrajkujúcich pracujúcich v-pre RTVS, sa obáva plurality!

11.06.2024

A opäť, manipulácia s verejnou mienkou, masirácia hláv obyvateľov SR, ktorí dopodrobna nesledujú dianie v našej republike a hlavne obrovská mediálna pozornosť absolútne nepodstatného výstražného štrajku, malinkej časti ľudí, ktorí sú buď priamo zamestnancami dnešnej „pluralitnej“ RTVS alebo sú s ňou v inom pracovno právnom vzťahu resp. v inom [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.