Založ si blog

MS v ĽH 2022 ste mohli zrušiť, ako v čase Covidu lebo bez reprezentácie RF to bude nemastné, neslané a hlavne neregulárne?

Pamätám si, niekedy od roku 1975, že keď sa blížil termín MS v ĽH, tak každý deň bol dlhý, predlhý, ako sa zvyklo hovoriť – ako týždeň pred výplatou!

Atmosféra bola zdravo, športovo vypätá a celá Československá socialistická republika, občania republiky, boli nedočkaví, ako to všetko dopadne, či niekto zosadí zbornu ZSSR z trónu a najlepšie, ak by sme to boli my, teda ČSSR!

To bolo v čase, kedy zo skupiny „A“ do kategórie „B“ sa vypadávalo na základe výkonnosti jednotlivých mužstiev.

To bolo v čase, keď všetky zúčastnené štáty  sa snažili na MS v ĽH posielať len to najlepšie čo „doma“ mali.

Pravda, okrem povýšeneckých Kanadsko-Amerických hokejových kapitalistov, ktorí vo svojej americkej nadutosti, posielali na MS len to, čo nepostúpilo do ďalších bojov o Stanleyho pohár, čo však neznamená, že neprišla kvalita.

Prišla, ale nebolo to to najlepšie čo mali! Teda jasný znak ich pohŕdania, akýmisi MS v ĽH!!!

Jasne, že prerušiť na 14 dní NHL nebolo mysliteľné lebo by americkým kapitalistom ušli zisky a tak vy ostatní, nám môžete vyliezť na náš NHL hrb.

I tak sa stalo, že v roku 1982 na MS v ĽH v Helsinkách, hralo mužstvo za USA tak slabé, že vypadli z „A“ skupiny!!! (Zhodu okolnosti je to práve teraz 40 rokov a práve v Helsinkách, keď USA odišli s dlhým nosom! Dosiahli jedinú remízu – Západné Nemecko-USA 5:5, pre zaujímavosť – USA-ZSSR 4:8 a ČSSR-USA 6:0!!!)

A vypadli právom! Nemali na to výkonnostne!

Späť z „B“ skupiny MS v ĽH do „A“ skupiny, sa vrátili až v roku 1985 (Praha – ČSSR)

Teda z MS ich nevyradila IIHF za ich pohŕdanie MS v ĽH, ba ani za tie ich USA vojenské výpady vo svete!

Nie, toto IIHF urobili až teraz a urobili to Ruskej federácií a Bielorusku!

Totálna hokejová segregácia, hokejová genocída!!!

Nemá význam sa o tomto ďalej zoširoka rozpisovať lebo je to absolútne nekorektné a zjavne politicky motivované!!!

Ja osobne tieto MS v ĽH považujem za neregulárne, všetky výsledky budú v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou považované za nulitné, ako hovorí klasik a teda, ako keby ani neboli!

Mužstva Ruskej federácie a Bieloruska totiž na týchto MS mali hrať!!!

Mali hrať lebo tam výkonnostne patria a nevypadli z „A“ skupiny na základe svojej výkonnosti!!! Ani nikdy MS v ĽH nepohŕdali a posielali naň len to najlepšie čo doma a v zahraničí mali!!!

Ktokoľvek tieto MS vyhraje, bude to pre neho len akési Pyrrhovo víťazstvo s riadnou dávkou pachute neregulárnosti!!!

Samozrejme, že našim reprezentantom držím palce, ale ako sa budu cítiť v prvom zápase proti Francúzom, keď si budú musieť predstaviť, že hrajú proti ním Rusi, ako bolo pôvodne rozlosované?!

Akým právom sú tam mužstva Francúzska a Rakúska (namiesto Bieloruska), keď tam výkonnostne nepatria?

Tak, keď už politici na Ústrednom výbore IIHF neregulárne vyradili Rusov a Bielorusov, tak sa mal šampionát odohrať v počte 14. mužstiev a nie tam nanominovať, výkonnostne mužstva patriace do nižšej kategórie!!!

 

  1. I:

Za celé tie roky, čo sledujem hokej, sú tieto MS totálne nezaujímavé a ja nimi pohŕdam z dôvodu ich absolútnej neregulárnosti!!!

Lebo nie výkonnosť, férový „boj“ na ľade, ale politika rozhoduje, kto je lepší resp. „lepší“!!!

 

  1. II:

Ako som už vyššie napísal, našim hokejistom držím palce a prajem im , aby sa im darilo – veľa hokejového šťastia.

Avšak ja som sa v živote, pred novembrom 1989, aj po ňom, odmietol zúčastňovať na akciách, ktoré boli vrcholne neregulárne a absolútne nespravodlivé, obzvlášť, keď som videl, že sa diala neprávosť, nedôvodná a ničím neodôvodnená neprávosť!!!

Ruskí a Bieloruskí hokejisti nebojujú na Ukrajine!

Oni bojujú športovými zbraňami na ľade!!!

 

  1. III:

Tohtoročné MS v ĽH budú chutiť, ako vývar zo skazeného mäsa!!!

Prajem všetkým, ktorí týmto MS v ĽH fandia a budú sa vytešovať, že aj bez Bieloruska a hlavne bez Ruska, mali vysokú úroveň, dobrú „hokejovú“ chuť!!!

 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Majstrovstv%C3%A1_sveta_v_%C4%BEadovom_hokeji

 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Majstrovstv%C3%A1_sveta_v_%C4%BEadovom_hokeji_1982

 

 

Slováci pozor. Opäť sa začína pomalá, plazivá covidizácia. .. !

29.06.2022

Dnes Slováci žijú každodennými starosťami, hlavne o tom, čo ich čaká ohľadne cien potravín, energií a pod. Média, tie dovolené, ich dennodenne kŕmia tým, ako je potrebné ešte viac zničiť Rusko, Rusov a ako si kvôli tomu je potrebné ešte viac utiahnuť opasky, ako je potrebné sa odstrihnúť od energií, ktoré by sa čo i len málinko obtreli o energetické nosiče, [...]

Čaputovej mediálna erupcia!

28.06.2022

Čo sa stalo? Čo sa deje? Zvonia niekomu „do politického hrobu“? Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia. Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou [...]

Čaputová dala Slovákom jasne na vedomie, kto je dnes na Slovensku pánom a kde je dnes ich miesto!

26.06.2022

Čaputovej vyjadrenia je potrebné vnímať aj inak, ako len sucho prečítať a aj s navijakom spapkať! Jej vyjadrenia je potrebné vnímať v širšom kontexte a hlavne je potrebné čítať medzi riadkami, čo nám to vlastne odkazuje! Poniektorí mi vyčítajú, aj tvrdo, že neustále na ňu útočím, čo nie je pravda, a že na ňu, na nej, hľadám len to zlé. Nuž pravda je [...]

Heslo Mirri2020

Remišová digitalizuje Slovensko. Odstrániť staré heslá z laptopu však nevie

29.06.2022 11:14

Remišová zverejnila video, kde sa pochválila účasťou na medzinárodnej konferencii. Záber však zachytáva jej pracovný laptop, na ktorom je na žltom papieriku uvedené prístupové heslo.

Ľuboš Blaha

Blahovi Facebook zablokoval po stránke aj osobný účet

29.06.2022 10:48

Na svojom súkromnom profile začal Blaha zdieľať svoje názory potom, ako mu Facebook zrušil stránku, ktorá mala vyše 174-tisíc sledovateľov.

Spain NATO Summit

Slovensko v Madride do NATO nepustili. Fínsko a Švédsko dostali zelenú

29.06.2022 10:45

Fínsko a Švédsko sú na cesto do NATO. Aliancia bude mať 30 členov.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: NATO čelí najväčšej bezpečnostnej kríze od druhej svetovej vojny

29.06.2022 10:32, aktualizované: 10:37

Členovia aliancie sa dohodnú na nasadení početnejších bojových formácií a techniky vo východnej Európe.