Založ si blog

Andrej Danko (SNS) sa politický pomiatol !

Presne toto si myslím. Pretože rozumne uvažujúci a zmýšľajúci predseda, akejkoľvek politickej strany, ak „dosiahne“ v PV volebný výsledok na úrovni 3,16 %, podotýkam ako jedna, vtedy ešte ako vládna  strana, tak je nevyhnutné, aby ihneď na druhý deň jej predseda odstúpil a prenechal stranu tým u ktorých je predpoklad, že ju opäť „postavia“ na nohy ! Ale čo urobil Andrej Danko ? Nič ! Áno on síce deklaroval, že celé vedenie strany ponúklo svoje pozície, ale to bolo všetko. Všetko to ostalo v deklaratívnej rovine a výhovorkou nemôže byť ani to lebo COVID-19 ! Andrej Danko spravil obrovskú chybu, už hneď v úvode, keď SNS sa po PV 2016, opäť vrátila do NR SR s 8,64 % výsledkom a silou 15 poslancov a to tým, že jednak vstúpil okamžite do vlády a jednak výberom osôb na ministerské kreslá, ktoré SNS pripadli v rámci koaličnej dohody. Andrej Danko sa veľmi poponáhľal stať sa vládnou stranou a nádejal sa, že napĺňaním programových cieľov SNS sa na konci vládnutia stane pre voličov tak príťažlivou stranou, že po PV 2020 nadobudne takú silu ako Viktor Orbán so svojim FIDESZOM ( v PV 2018 získali 49,60 %!) a potom „ukáže“ občanom SR, čo všetko On (JA) dokáže pre nich urobiť ! Prvý a najväčší jeho omyl bol v tom, že ak sa pred PV 2016 vystatoval a hrdil sa tým, že má SNS pod jeho vedením už viac ako 7 tisíc členov a že na svojej kandidátnej listine má samých odborníkov a výhradne členov SNS, tak do vládnych funkcií nanominoval nečlenov SNS – Gabriela Matečná (nestraník), Peter Gajdoš (nestraník), Peter Plavčan (nestraník), Martina Lubyová (nestraník) ! Bol to jednoznačne výsmech všetkým členom SNS a hlavne tým 150, ktorí dali svoje meno na pranier tým, že súhlasili s tým, že ponesú svoju politickú kožu na trh tým, že budú kandidátmi za SNS, ako straníci ! Ku koncu volebného obdobia 2016-2020 sa poniektorí s týchto vládnych nestraníkov stávajú členmi SNS, ale nie preto, žeby boli presvedčení, že je to správne rozhodnutie (môj názor), ale hlavne preto, že ak chceli byť na kandidátnej listine SNS aj v PV 2020, tak sa jednoducho museli stáť členmi SNS lebo Andrej Danko opäť deklaroval, že on (JA) chce a bude mať na svojej kandidátnej listine výhradne členov SNS ! Nuž väčšie politické farizejstvo vidíme dnes len u vládnych a koaličných poslancov. Najväčší „super“ politický ťah Andreja Danka bol ten, keď na sklonku volebného obdobia s veľkou pompou prijíma za členku SNS vtedy nezaradenú poslankyňu Alenu Zvarovú Bašistová ! A ako absolútneho nováčika v strane ju okamžite zaraďuje na 25 miesto kandidátnej listiny SNS pre PV 2020 ! Naozaj „famózny“ politický ťah Andreja Danka a ďalšie napľutie do tváre dlhoročných členov SNS ! Alena Zvarová Bašistová v PV 2020 získava pre SNS 1637 preferenčných hlasov.

Dnes politicky pomýlený Andrej Danko iniciuje referendum na skrátenie volebného obdobia dnešnej NR SR. Myšlienka je to dobrá, ba až vynikajúca, ale od Andreja Danka je to politický neprimerané až cynické. Čo tým Andrej Danko sleduje ? Nuž podľa mňa chce týmto dokázať členskej základni SNS, že je tu spoločenská objednávka, aby aj naďalej viedol SNS, ako jej predseda lebo Andrej Danko po zozbieraní niekoľko tisíc podpisov na petičné hárky (ľudia sú zúfalí, tak podpíšu a nebudú sa pozerať, kto prichádza s takouto iniciatívou), víťazoslávne prehlási, že síce sme nedokázali zozbierať potrebných 350 tisíc. podpisov, ale aj tých niekoľko tisíc mi jasne ukázalo, že jedine JA som vyvolený naďalej viesť SNS, ako jej predseda do ďalších PV ! Andrej Danko by sa už konečne mohol prebudiť zo svojho politického sna úspešného politika a získať v PV toľko percent, ako Viktor Orbán ! Mal by sa politicky zbaliť a odísť z politickej scény ba aj z SNS. Andrej Danko, ak ste si nevšimli, tak súčasné preferencie SNS sú na úrovni 1 % a ďalej klesajú. Toto znamená takmer politickú klinickú smrť pre SNS a dostať sa z tohto marazmu je možné len s absolútne novým vedením !

BODKA :

Nuž a ako vždy u Andreja Danka, tak aj teraz je zrejme, že jedine on – JA, je ten čo si nakoniec pripíše zásluhu na zozbieraní hlasov na petičných hárkoch lebo na konci petičného hárku je uvedené aj toto – „Určená osoba na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej moci : JUDr. Andrej Danko, Lúčna ulica 632/17, Miloslavov – Alžbetin dvor.“ Teda opäť to staré známe dankovske JA, JA, JA – BAJAJA !!!

Poznámka pod čiarou :

Jedno riešenie by tu pre Andreja Danka predsa len bolo. Tým riešením je navštíviť Zuzanu Čaputovú a poinformovať sa resp. od nej získať Know-how na úspešný politický príbeh, keď sa z 5 % preferencií dá za päť mesiacov vyšvihnúť nad 50 % ! Takýto volebný výsledok pre Andreja Danka a „jeho“ SNS by pre neho znamenalo dosiahnutie politického sna, byť politický aspoň tak silný, ako Viktor Orbán. Žiaľ Andrej Danko, toto už ne je ani sen, ale absolútne sci-fi !!!

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.