Založ si blog

Andrej Danko (SNS) sa politický pomiatol !

Presne toto si myslím. Pretože rozumne uvažujúci a zmýšľajúci predseda, akejkoľvek politickej strany, ak „dosiahne“ v PV volebný výsledok na úrovni 3,16 %, podotýkam ako jedna, vtedy ešte ako vládna  strana, tak je nevyhnutné, aby ihneď na druhý deň jej predseda odstúpil a prenechal stranu tým u ktorých je predpoklad, že ju opäť „postavia“ na nohy ! Ale čo urobil Andrej Danko ? Nič ! Áno on síce deklaroval, že celé vedenie strany ponúklo svoje pozície, ale to bolo všetko. Všetko to ostalo v deklaratívnej rovine a výhovorkou nemôže byť ani to lebo COVID-19 ! Andrej Danko spravil obrovskú chybu, už hneď v úvode, keď SNS sa po PV 2016, opäť vrátila do NR SR s 8,64 % výsledkom a silou 15 poslancov a to tým, že jednak vstúpil okamžite do vlády a jednak výberom osôb na ministerské kreslá, ktoré SNS pripadli v rámci koaličnej dohody. Andrej Danko sa veľmi poponáhľal stať sa vládnou stranou a nádejal sa, že napĺňaním programových cieľov SNS sa na konci vládnutia stane pre voličov tak príťažlivou stranou, že po PV 2020 nadobudne takú silu ako Viktor Orbán so svojim FIDESZOM ( v PV 2018 získali 49,60 %!) a potom „ukáže“ občanom SR, čo všetko On (JA) dokáže pre nich urobiť ! Prvý a najväčší jeho omyl bol v tom, že ak sa pred PV 2016 vystatoval a hrdil sa tým, že má SNS pod jeho vedením už viac ako 7 tisíc členov a že na svojej kandidátnej listine má samých odborníkov a výhradne členov SNS, tak do vládnych funkcií nanominoval nečlenov SNS – Gabriela Matečná (nestraník), Peter Gajdoš (nestraník), Peter Plavčan (nestraník), Martina Lubyová (nestraník) ! Bol to jednoznačne výsmech všetkým členom SNS a hlavne tým 150, ktorí dali svoje meno na pranier tým, že súhlasili s tým, že ponesú svoju politickú kožu na trh tým, že budú kandidátmi za SNS, ako straníci ! Ku koncu volebného obdobia 2016-2020 sa poniektorí s týchto vládnych nestraníkov stávajú členmi SNS, ale nie preto, žeby boli presvedčení, že je to správne rozhodnutie (môj názor), ale hlavne preto, že ak chceli byť na kandidátnej listine SNS aj v PV 2020, tak sa jednoducho museli stáť členmi SNS lebo Andrej Danko opäť deklaroval, že on (JA) chce a bude mať na svojej kandidátnej listine výhradne členov SNS ! Nuž väčšie politické farizejstvo vidíme dnes len u vládnych a koaličných poslancov. Najväčší „super“ politický ťah Andreja Danka bol ten, keď na sklonku volebného obdobia s veľkou pompou prijíma za členku SNS vtedy nezaradenú poslankyňu Alenu Zvarovú Bašistová ! A ako absolútneho nováčika v strane ju okamžite zaraďuje na 25 miesto kandidátnej listiny SNS pre PV 2020 ! Naozaj „famózny“ politický ťah Andreja Danka a ďalšie napľutie do tváre dlhoročných členov SNS ! Alena Zvarová Bašistová v PV 2020 získava pre SNS 1637 preferenčných hlasov.

Dnes politicky pomýlený Andrej Danko iniciuje referendum na skrátenie volebného obdobia dnešnej NR SR. Myšlienka je to dobrá, ba až vynikajúca, ale od Andreja Danka je to politický neprimerané až cynické. Čo tým Andrej Danko sleduje ? Nuž podľa mňa chce týmto dokázať členskej základni SNS, že je tu spoločenská objednávka, aby aj naďalej viedol SNS, ako jej predseda lebo Andrej Danko po zozbieraní niekoľko tisíc podpisov na petičné hárky (ľudia sú zúfalí, tak podpíšu a nebudú sa pozerať, kto prichádza s takouto iniciatívou), víťazoslávne prehlási, že síce sme nedokázali zozbierať potrebných 350 tisíc. podpisov, ale aj tých niekoľko tisíc mi jasne ukázalo, že jedine JA som vyvolený naďalej viesť SNS, ako jej predseda do ďalších PV ! Andrej Danko by sa už konečne mohol prebudiť zo svojho politického sna úspešného politika a získať v PV toľko percent, ako Viktor Orbán ! Mal by sa politicky zbaliť a odísť z politickej scény ba aj z SNS. Andrej Danko, ak ste si nevšimli, tak súčasné preferencie SNS sú na úrovni 1 % a ďalej klesajú. Toto znamená takmer politickú klinickú smrť pre SNS a dostať sa z tohto marazmu je možné len s absolútne novým vedením !

BODKA :

Nuž a ako vždy u Andreja Danka, tak aj teraz je zrejme, že jedine on – JA, je ten čo si nakoniec pripíše zásluhu na zozbieraní hlasov na petičných hárkoch lebo na konci petičného hárku je uvedené aj toto – „Určená osoba na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej moci : JUDr. Andrej Danko, Lúčna ulica 632/17, Miloslavov – Alžbetin dvor.“ Teda opäť to staré známe dankovske JA, JA, JA – BAJAJA !!!

Poznámka pod čiarou :

Jedno riešenie by tu pre Andreja Danka predsa len bolo. Tým riešením je navštíviť Zuzanu Čaputovú a poinformovať sa resp. od nej získať Know-how na úspešný politický príbeh, keď sa z 5 % preferencií dá za päť mesiacov vyšvihnúť nad 50 % ! Takýto volebný výsledok pre Andreja Danka a „jeho“ SNS by pre neho znamenalo dosiahnutie politického sna, byť politický aspoň tak silný, ako Viktor Orbán. Žiaľ Andrej Danko, toto už ne je ani sen, ale absolútne sci-fi !!!

 

Zastane sa Z. Čaputová „dobytka“ a okamžite sa obráti na Ústavný súd SR alebo. ..

23.07.2021

…sa na neho vykašle, totálne ho odignoruje, ako obvykle?! Áno, aj ja podľa „naj novinára“ „najobjektívnejšieho“ média, denníka SME.SK, Petra Schutza, patrím medzi ten ním označený ľudský dobytok, ako nás „pekne“ nazval lebo nie som Covid zaočkovaný a urobím maximum, aby som takýmito experimentálnymi vakcínami nebol nikdy zaočkovaný a zároveň odmietam [...]

Protesty 1. septembra 2021 proti dnešnej covidchuntovláde nie sú pomoc ani SMERU-SSD, ani R. Ficovi, ale sebe samému!

22.07.2021

Strach, nekonečný strach tých, čo pred parlamentnými voľbami 2020 za absolútnej pomoci Západnej rozvratnej činnosti a USA administratívy, ale hlavne za pomoci všetkých „mienkotvorných“ médií pôsobiacich na území SR na čele so štátnou RTVS prišli k moci, ako slepé kura k zrnu! Hlavne Igor Matovič, ktorý ani nechcel byť víťazom volieb, ihneď po vyhlásení takmer [...]

S pápežom, len plne zaočkovaní. S Bohom bez rozdielu každý!

21.07.2021

Čítam, počúvam a neverím vlastným ušiam ani očiam, kam až zachádzajú dnešní „slovenskí“ Covidchuntovládcovia. Už im nestačí, že rozdeľujú/segregujú občanov SR na základe svetských, ich Covidchuntovskovládnych parametrov, oni už absolútne bez hanby a bez zábran rozdeľujú občanov SR na veriacich zaočkovaných a na veriacich nezaočkovaných, pričom z tých [...]

LGBT, dúha, vlajka, maska, pride

Verejná ochrankyňa práv Patakyová podporí Dúhový Pride aj tento rok

23.07.2021 16:33

Patakyová ho podporí prejavom na virtuálnom podujatí, ktoré sa uskutoční v sobotu i vyvesením dúhovej vlajky z okna Kancelárie verejného ochrancu práv počas piatka.

Polícia / Kukláči / NAKA /

Otvorená vojna: Inšpekcia vyšetruje elitných policajtov

23.07.2021 16:11

Policajná inšpekcia začala prešetrovať podozrenia o protizákonných praktikách elitných vyšetrovateľov z NAKA a obvinila troch pochybných svedkov zo zločineckej skupiny takáčovcov.

nemecko záplavy povodeň

Silné záplavy by v Európe mohli byť do konca storočia až 14-krát častejšie

23.07.2021 13:52

Dôvodom pre pomalší pohyb búrok by mohla byť rýchlo sa otepľujúce Arktída.

Roman Mikulec

Mikulec bude opäť čeliť odvolávaniu, schôdza má byť na budúci týždeň

23.07.2021 13:31, aktualizované: 16:24

Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský s tým, že o tom, či hnutie vysloví ministrovi podporu, bude ešte rokovať poslanecký klub Sme rodina.