Založ si blog

Obhajoba mlčania Zuzany Čaputovej je neobhájiteľná!

Môj ostatný článok pod názvom „Zuzana Čaputová opäť mlčí ! Prečo?“ vyvolal naozaj rozporuplné reakcie čitateľov (čítanosť takmer 14 000) a niektoré boli pre mňa absolútne nepochopiteľné ! Najviac ma „zaujal“ postoj čitateľa, ktorý ma označil za neinformovaného ! Dôvod ? Vraj som si nevšimol, že Zuzana Čaputová sa k hrôze USA administratívy z roku 1945 vyjadrila na sociálnej sieti Twitter ! Niečo úžasné ! Tak občanom SR má stačiť, keď sa najvyšší ústavný činiteľ SR o tak závažnom celosvetovom výročí vyjadri na sociálnej sieti – Twitter ! Nie a ešte raz NIE ! Najvyšší ústavný činiteľ SR sa k tak významnému, celosvetovému, smutnému výročiu nesmie vyjadrovať len prostredníctvom akéhosi Twitteru, ale prostredníctvom štátnej RTVS !!! Ale povedzme si, ako je Twitter definovaný na Wikipédií – „je mikroblogovacia sociálne sieť, ktorá umožňuje svojim používateľom publikovať krátke správy…, rozsah maximálne 280 znakov a nazýva sa tweet alebo tvit z anglického tweet – doslova čvirik, štebot…, so sídlom v San Franciscu v Kalifornií (USA)“ Áno pre mňa je to jej vyjadrenie k Hirošime a Nagasaki len taký tichý štebot, ktorý znamená, že sa Zuzana vyjadrila, ale potichu, aby to nikto nezačul a čo je na tom najbizarnejšie je to, že sa k tejto USA administratívy nehumánnej akcií vyjadrila na sociálnej sieti patriacej USA ! A čo napísala ? Nuž toto – „ https://twitter.com/hashtag/HirosimaPeaceMemorial?src=hashtag_click“ Je to celé v angličtine, asi preto aby tomu občania SR „rozumeli“ a zhliadnutí (zobrazení) to má „až“ neuveriteľných 8 000 !!!

Takže takto sa nám najvyšší ústavný činiteľ SR prihovára v „rodnom“ jazyku a na štebote pardon na USA Twitteri !!! Vynikajúco, famózne ! Vždy keď nám niečo bude chcieť Zuzana Čaputová odkázať, pripomenúť, tak všetci dospelí občania SR, oprávnení voliči SR, šup ho na USA Twitter a keď ste sa za 30 rokov „slobody“ a „demokracie“ ešte nestihli naučiť po anglicky, tak si buď zaplaťte prekladateľa, alebo sa budete musieť uspokojiť s tým, že ju (Zuzanu) len uvidíte, ale rozumieť jej „rodnej“ reči nebudete. Naozaj všetko zle !!! Čitateľ (poniektorí – zaslepení zastanci Zuzany) nepochopil, čo som svojim článkom chcel vyjadriť. Chcel som poukázať na to, že Zuzana Čaputová sa neriadi Ústavov SR, Čl. 101, ods. (1), ktorý jej jasne dáva voľnosť, slobodu v tom že  – „…Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi“ !!! Zuzana Čaputová sa vo svojom príhovore v „rodnom“ jazyku, prihovára bežným japonským obyvateľom, div že sa im za ohavný čin vtedajšej USA administratívy neospravedlňuje, ale ani náznakom neodsúdila USA administratívu zato, že barbarský použila pre svoje geopolitické ciele nukleárnu zbraň na nič netušiace civilné obyvateľstvo Japonska !!! Toto je podstata celého problému ! Áno, jasne a bez zábran odsúdiť počin USA administratívy nielen spätne, ale aj pre dnešné dni ! Pretože USA administratíva sa správa, ako keby im patril celý svet a len ich pravda a ich „humanizmus“ je ten najlepší pre všetkých obyvateľov tejto zeme ! To nie je pravda a ani to nesmieme dopustiť, aby jeden štát mal nadvládu nad nami ostatnými ! NIKDY! Spolupráca áno, ale nie podriadená resp. kolenačkova !!! A to išlo v mojom článku ! Keď vieme odsúdiť počiny vtedajšieho ZSSR a terajšej RF, Číny a Severnej Kórei, tak majme rovnaký meter ja na počiny USA a jej vojenskej, politickej, ekonomickej snahy o nadvládu celého sveta : Áno presne o to mi tu ide a Zuzana Čaputová sa správa, ako lokaj USA administratívy !!!

Ďalší z názorov mojich čitateľov môjho ostatného článku bolo to, že Zuzana Čaputová sa vyjadrila diplomaticky lebo nie je hodné uraziť si resp. nejako sa dotknúť dnešných našich „spojencov“ ! Niečo úžasné ! A v čom sú nám USA administratíva spojencom ?! Je to náš spojenec proti RF ?! Naozaj ? Takže pred rokom 1989 sme museli používať diplomatický slovník vo vzťahu k ZSSR a dnes ešte oveľa jemnejší diplomatický slovník voči USA ?! Ďakujem pekne za takú slobodu a demokraciu !!“

No a úplne ma rozhorčil názor jedného z mojich čitateľov – kritikov, keď pod môj ostatný článok napísal – „Hirošima a Nagasaki je veľmi slabý TREST za 35 miliónov ľudí, ktorých japonskí mäsiari povraždili.“ Takže podľa názoru tohto čitateľa je potrebné za to, že japonskí vojaci robili takéto zverstvá sa ich národu a cisárstvu odplatiť rovnakým, ba ešte väčším zverstvom ?! Neskutočne pomýlený názor, ktorý jednoznačne môžem označiť za extrémistický a neľudský ! Ak Japonská armáda a jej vojaci vykonali takéto zverstvá, tak USA nemali zavraždiť nič netušiace, a ničím sa neprevinivším, civilné obyvateľstvo – deti, ženy, starcov…, ale mali zajať všetkých vojakov japonskej armády a týchto všetkých na základe vojenského súdu popraviť – zastrelením !!!

Jeden z čitateľov ma označil za nenávistného a že ak by som bol politik, tak by som bol „politik štváč“ No výborne. Takže politik, ktorý poukazuje na zverstvá, ktoré napáchala  a aj dnes po celom svete pácha USA administratíva, tak to je „politik štváč“ a ten, čo sa USA administratíve pchá do … (priazne), tak ten je diplomatický politik ! Naozaj famózne ponímanie slobody a demokracie zvrchovaného, suverénneho štátu – Ústava SR, Čl. 1, ods. ( 1) – „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo“ !!!

Áno a týmto by sa mala riadiť Zuzana Čaputová, ktorá dnes (podľa mňa neoprávnene – lebo ju „urobili“ média a v prevažnej miere západné, USA financie. To je môj názor – môžem ? Či nie ?!) zastáva najvyšší ústavný post v našom štáte – SR. Ak sa jedná o tak významnú, historickú udalosť dejín našej planéty, tak by to mala odsúdiť priamo, adresne a na „plné ústa“ lebo diplomacia pozná aj vyjadrovanie sa na „plné ústa“ – viď vyjadrenie francúzskeho prezidenta na NATO – „to čo práve zažívame, je mozgová smrť NATO „ (https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/531885-macron-nato-sa-nachadza-v-stave-mozgovej-smrti/)

A v akom stave sa nachádzal „mozog“ USA administratívy v roku 1945 (ale aj dnes), keď vykonali takýto vrcholný, nehumánny čin na civilnom, nevinnom obyvateľstve Japonska !!!

Toto ja očakávam od najvyššieho ústavného činiteľa SR, nech už sa na svoj post dostal akokoľvek, aj keď na základe „slobodných a demokratických“ volieb, aby jasne pomenoval akékoľvek zlo, nech ho vykonal kto ktokoľvek : A diplomatický slovník nech si v tomto prípade dá „za klobúk“ ! Tu nie je dôvod na diplomatický slovník !!! Inak nie sme slobodný a zvrchovaný štát a najvyšší ústavný činiteľ nespĺňa znenie Ústavy SR – „…nie je viazaný príkazmi“

Použité zdroje :

môj názor, na základe reakcií čitateľov na môj ostatný článok

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

USA, zástava, vlajka, Spojené štáty

Nikaragua zakázala novému veľvyslancovi USA vstup do krajiny, pre 'neúctivé' poznámky

01.10.2022 07:57

Nikaragua už skôr označila veľvyslankyňu EÚ Bettinu Muscheidtovú za "nežiaducu osobu" a vyzvala ju, aby opustila krajinu.

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.