Založ si blog

Igor Matovič, tak už to konečne urobte alebo mlčte !

Súhlasím a som zato, aby každý, hlavne vrcholoví politici, boli viac braní na zodpovednosť za svoje verejné skutky. Bez ohľadu na politickú príslušnosť. Mne je jedno či „zhnije“ v base politik, zástupca dnešnej opozície, bývalej vládnej koalície alebo člen dnešnej vládnej koalície, absolútne jedno, ale musí to byť na základe riadneho, ničím a nikým neovplyvňovaného trestného konania, tak ako náš trestný poriadok káže a ukladá ! Áno a to sa týka aj samotného Roberta Fica ! Ak orgány činné v trestnom konaní budú mať na stole také skutočnosti a informácie o jeho prípadnej trestnej činnosti a budú presvedčené, že to stačí na začatie jeho trestného stíhania, tak potom áno, sú povinní takto konať. Zároveň nesmú byť nikým a ničím ovplyvňovaní !!! Ale čo sa deje okolo osoby Roberta Fica z pozície dnešnej vládnej koalície a minulej „demokratickej“ „vševediacej“ opozície je niečo, čo s právnym štátom nemá nič spoločné a považujem to za politický hyenizmus ! To čo predvádza Igor Matovič, čoby predseda vlády SR vo vzťahu k Robertovi Ficovi a najnovšie aj vo vzťahu k všetkým členom, sympatizantom a voličom SMER-SD, je neakceptovateľné a mal by zato niesť jasnú politickú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť ! Áno tento svoj názor myslím vážne a následne vysvetlím prečo.

Igor Matovič, pri svojej „obhajobe“ v NR SR pri svojom odvolávaní sa nebránil, nevysvetľoval, čo a ako vykonal okolo „svojej“ diplomovej práce, ale opäť nechutným a neakceptovateľným spôsobom útočil na Roberta Fica, na poslancov za SMER-SD a nakoniec aj na všetkých členov SMER-SD, sympatizantov a voličov. Opäť im spoza „kecpultu“ v NR SR odkazoval, aby nepoukazovali na jeho nedostatky, ale aby tichučko sedeli, buď tu v laviciach NR SR alebo pre Igora, najlepšie doma, šúchali nožičkami a poslušne čakali, kedy si po nich príde NAKA ! To akože naozaj ? Toto má vypúšťať so svojich „nevinných“ úst predseda vlády SR na svojich politických oponentov ?! Toto sú tie iné hodnoty, ktoré preferuje aj samotná Zuzana Čaputová ?! Prečo to neodsúdila, jasne a nahlas nepovedala, že s takýmito politickými „hodnotami“ sa ona absolútne nestotožňuje a nevyzve priamo a adresne Igora Matoviča, aby sa zdržal takejto politickej „žumpe“ inak nie je pre ňu akceptovateľné, aby zotrval na poste predsedu vlády SR ! A ak sa k tomu nevyjadruje a nevyjadrí, tak potom zdieľa jeho názor, ale keďže ona je „kultivovanejšia“, taká „milá“ a spoločnosť „nerozdeľujúca“, tak to nahlas nevysloví, ale ako sa hovorí – „Kto mlčí, ten svedčí“ !

Späť k Igorovi Matovičovi . Mne Igor Matovič vo vzťahu k Robertovi Ficovi pripomína vzťah bývalej západnej propagandy pred rokom 1989 k Václavovi Havlovi . Ich „úprimný“ vzťah k Václavovi Havlovi a záujem o jeho osobu, ktorý jasne a pravdivo odkryl Miloš Jakeš (môžeme si o ňom myslieť čo chceme, ale aj v tomto mal pravdu!) vo svojom prejave na Červenom Hrádku (Plzeň) na schôdzi straníckych funkcionárov 17. júla 1989, ako generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Česko-Slovenska (https://sk.wikipedia.org/wiki/Prejav_Milo%C5%A1a_Jake%C5%A1a_na_%C4%8Cervenom_hr%C3%A1dku) Verím že toto nebude posudzované, ako propagácia totalitných režimov, jednoducho poukazujem na virtuálne prepojenie sveta pred rokom 1989 a sveta dnešného pod vedením „ Generálneho tajomníka Ústredného výboru „najdemokratickejších“ a „najčistejších“ politických síl Slovenskej republiky Igora Matoviča“ Miloš Jakeš, okrem iného na adresu Václava Havla povedal aj toto – „…no a pokud jde o Havla, my si myslíme, že je třeba spíš mlčet v té otázce. Poněvač Havla si oni vybrali, jako toho praporečníka. A čím víc my ho budeme mlít, a čím víc my ho budeme pronásledovat, tak tím větším hrdinou on bude. Západ Havla by chtěl udělat polskýho Walesu. To je jich cíl. A taký oni mezi sebou, když mluví, tak mezi nimi jsou řeči o, Havel rovně na Hrad. Takhle jsou ti lidé bohorovní…, …druhá věc, jestli ho (Havla) někam pustíme, pán Genscher (vtedajší minister zahraničních vecí a vicekanclér NSR) o to požádal…, … On (Havel) žádá záruky, sám říká, že o nemá pas, aby dostal pas, ale aby se mohlo vrátit. Oni se bojí, že by jsme ho nepustili zpátky.  Kdyby jsme ho zbavili státního občanství. Jak by se toto stalo, tak v ten moment on ničím není! Ničím není. On je cenný, pokud bude u nás! Pokud tady bude provádět tu činnost. Ale ten úder my musíme vést ne přímo na něj, ale na někoho jiného, celkově obecně, prostě aby to nemohlo být proti nám zneužito…“ (odporúčam pozrieť celé resp. O Havlovi od 1:03:15 – https://www.youtube.com/watch?v=cKoQQo8gdPM)

No a teraz, kde ja  vidím istú spojitosť resp. podobnosť medzi konaním vtedajšieho, nedávno zosnulého (10.7.2020) Generálneho tajomníka ÚV KSČ Miloša Jakeša a dnešného slovenského  „Generálneho tajomníka ÚV šašo vlády“ Igora Matoviča. On síce útočí priamo na Roberta Fica, aj nepriamo, tým spôsobom, že všetkých poslancov NR SR za SMER-SD, všetkých členov, sympatizantov a voličov SMER-SD označuje za žumpu, zlodejov, vrahov a pod., posiela „hrdinský“ v pléne NR SR na nich NAKA, ale aby to urobil priamo, tak to nie ! Prečo už konečne nejde na NAKA on aj celá jeho (ne)vláda spolu so všetkými koaličnými poslancami, všetkými voličmi terajšej (ne)vládnej garnitúry a nepodajú kolektívne svedectvo na Roberta Fica, všetkých poslancov za SMER-SD v NR SR, vrátane zradcov okolo Petra Pellegriniho, na všetkých členov SMER-SD, sympatizantov a voličov SMER-SD, aby sa konečne všetci ocitli tam, kam podľa Igora Matoviča patria, teda vo výkone trestu, nepodmienečne – v base ! Áno, tu je presne to, čo hovoril Jakeš o Havlovi – pokiaľ by sa Robert Fico ocitol za mrežami a s ním všetci vinní, teda všetci členovia SMER-SD, sympatizanti a voliči SMER-SD, tak by už pre neho neboli ničím, v zmysle, stratil by politického oponenta, ako nástroj na jeho politické krytie, jednoducho by stratil argumenty svojej nekompetentnosti – lebo Fico, lebo SMER-SD ! On jednoducho potrebuje mať Roberta Fica „na slobode“, aby sa mal čím „brániť“, ak náhodou o niečom (ne)rozhodne, aby mal na koho zvaliť svoju vinu. A teda, ak Igor Matovič to myslí vážne, že má dostatok podkladov o trestnej činnosti Roberta Fica a jeho straníckych „kumpánov“ a všetkých členov SMER-SD, sympatizantov a voličov SMER-SD, tak nech urobí jasné kroky vo vzťahu k orgánom činným v trestnom konaní a konečne nech už vidíme „spravodlivo“ túto, podľa neho žumpu, sedieť za mrežami ! Veď ak príde do NR SR žiadosť orgánov činných v trestnom konaní o vydanie na trestné stíhanie všetkých terajších aj pôvodných poslancov NR SR za stranu SMER-SD, tak má dostatok koaličných „najčistejších“ z „najčistejších“, hlasov nato, aby ich všetkých vydali na predmetné trestné stíhanie, lebo tých ostatných vinných si orgány činné v trestnom konaní zoberú na podnet Igora Matoviča a spol. aj bez súhlasu NR SR !!! A ak tak neurobí resp. tak urobiť nechce, tak potom by mal mlčať ! Viac k tomu nemám čo dodať. Toto pokrytectvo farizejských politikov a vtedajšej (možno aj dnešnej) západnej a USA propagandy jasne odkryl Miloš Jakeš na Havlovi, tak ako je uvedené vyššie v článku !!!

Preto sa aj na Igora hodí jeho vlastný citát a vyjadrenie smerom, k jeho terajším poslušným koaličníkom pri odvolávaní Borisa Kollára – parafrázujem –  „…mali by konať na základe svojich hrdinských vyjadrení a nie že, keď príde na realizáciu samotných skutkov, tak stiahnú chvosty…!“

Andrej Danko (SNS) sa politický pomiatol !

10.08.2020

Presne toto si myslím. Pretože rozumne uvažujúci a zmýšľajúci predseda, akejkoľvek politickej strany, ak „dosiahne“ v PV volebný výsledok na úrovni 3,16 %, podotýkam ako jedna, vtedy ešte ako vládna strana, tak je nevyhnutné, aby ihneď na druhý deň jej predseda odstúpil a prenechal stranu tým u ktorých je predpoklad, že ju opäť „postavia“ na nohy ! Ale čo [...]

Obhajoba mlčania Zuzany Čaputovej je neobhájiteľná!

09.08.2020

Môj ostatný článok pod názvom „Zuzana Čaputová opäť mlčí ! Prečo?“ vyvolal naozaj rozporuplné reakcie čitateľov (čítanosť takmer 14 000) a niektoré boli pre mňa absolútne nepochopiteľné ! Najviac ma „zaujal“ postoj čitateľa, ktorý ma označil za neinformovaného ! Dôvod ? Vraj som si nevšimol, že Zuzana Čaputová sa k hrôze USA administratívy z roku [...]

Zuzana Čaputová opäť mlčí ! Prečo ? ??

08.08.2020

Na úvod tohto článku by som Zuzane Čaputovej a jej (ne)prezidentskému protokolu pripomenul tieto dve ustanovenia Ústavy SR – Čl. 1, ods. (1) – „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo“. Čl. 101, ods.(1) Hlavou Slovenskej republiky je prezident. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok [...]

Bielorusko voľby prezidentské kampaň začiatok protesty

Na povolebnom proteste v Bielorusku zahynul muž

10.08.2020 23:39, aktualizované: 23:47

Muž zomrel, keď explodovalo výbušné zariadenie v jeho ruke.

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

V Bielorusku v súvislosti s voľbami zatkli najmenej 19 novinárov

10.08.2020 22:39

Bieloruskí nezávislí novinári sú už po dlhé roky pod konštantným tlakom, čelia zatýkaniam a prenasledovaniu.

Rusko, vlajka, ilustračná

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov

10.08.2020 19:45, aktualizované: 20:32

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Korán / Modlitba / Náboženstvo / Islam /

Nigérijský spevák dostal kvôli svojej piesni trest smrti za rúhanie

10.08.2020 19:19

Text piesne podľa kritikov vychvaľoval jedného islamského duchovného do takej miery, že ho vynášal i nad proroka Mohameda.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 278
Celková čítanosť: 2722642x
Priemerná čítanosť článkov: 9794x

Autor blogu

Kategórie