Založ si blog

Matovič – keď vodca nemá prirodzenú autoritu. .. ?!

…odkedy Igor Matovič „famózne“ (20 mil. eur za položenie vlády I.R. – vraj vtipný priateľ) vstúpil na slovenskú politickú scénu v roku 2010, nikdy nebol, nie je a ani nikdy nebude považovaný, ako osobnosť s prirodzenou autoritou ! Dnes je nadmieru jasné prečo sa tak bál mať otvorené politické hnutie resp. politickú stranu, ktorej by sa mohol stať členom, každý občan SR, ktorý by o to prejavil záujem. Igorovi stačili štyria „rodinný“ členovia lebo u nich mal „prirodzenú“ autoritu hlavne tým, že ich držal v šachu na základe štátnych dotácií za volebný výsledok – teda celkom jasná politická korupcia ! (štátny príspevok za volebný výsledok pre OĽANO – 2012-4,95 mil. €, 2016-7,09 mil. €, 2020-21,24 mil. € = spolu 33,24 mil. € !) Kam sa podejú v rámci tak „širokého“ politického hnutia, akým OĹANO bez pochyby „je“, tieto desiatky miliónov eur od daňových poplatníkov ?!, keď ich použitie je viazané výhradne na politickú činnosť politického subjektu s jasnými politickými celoštátnymi štruktúrami ?!

Nie je možné sa stáť vodcom, ak isté, na to potrebné vlohy ten, ktorý jedinec nenosí v sebe už od narodenia. Nie je možné sa vodcovstvu naučiť bez toho, žeby to človek v sebe nemal, musí to mať jednoducho v génoch a po rokoch „praxe“ to nakoniec pre blaho všetkých aj zužitkovať.

Spomeniem vám Igor, len troch novodobých vodcov : Adolf Hitler – ak by v sebe nemal zabudovaný kód vodcu, nikdy by sa mu nepodarilo zmagoriť toľké desiatky miliónov Nemcov na to, aby šli do vojny za jeho choré ideály a bezcitné ideály. Áno história ukázala, že to bola jedna ľudská zrúda, beštia, ale zobrať mu punc vodcu národa by bolo neadekvátne. Počuli ste niekedy, keď sa prihováral svojmu národu, žeby sa mu zlomil hlas ?, nezlomil sa mu ani vtedy, keď sa posledný krát prihováral k svojmu národu, v dobe, keď mu obrazne povedané, sovietska Červená armáda klopala na bránu jeho bunkra. Jednoducho ako vojak a vodca národa si svoju porážku priznal a vpálil si guľku do hlavy !

Josif Vissarionovič Stalin – rodený vodca sovietskeho ľudu a zároveň jeho najväčší tyran !

Počuli ste Igor jeho prejav k sovietskym občanom, keď nacistické Nemecko napadlo ich vlasť ?! Áno, Stalin celkom prirodzene vedel, ako sa jednoducho prihovoriť k svojmu národu a v oslovení nepoužil „…drahé súdružky a súdruhovia…“, ale keďže vedel, že teraz je tá správna chvíľa osloviť všetkých občanov sovietskeho zväzu, tak ich oslovil prostredníctvom rozhlasu „…drahé občianky, drahí občania…“ Stačilo, národ svojho vodcu pochopil !

Sir Winston Leonard Spencer-Churchill – váš najviac uznávaný vodca národa, ľudu, západnej demokracie, vo svojom príhovore k národu pred vstupom GB do vojny proti nacistickému Nemecku občanom odkázal „…budem vás viesť v boji proti nemeckému tyranovi a môžem vám sľúbiť, že to bude o krvi, drine, pote a slzách…“, viac jeho národu nebolo treba povedať, všetci pochopili, bol to prejav štátnika a vodcu zároveň, ktorému sa pri tomto prejave ani na chvíľu hlas nezachvel, ba ani nezlomil !

A čo ste predviedli vy Igor, včera na svojej TB ?! Chýbalo už len veľmi málo, aby ste sa nerozplakali ako malý chlapec a aby ste potlačil plačlivú emóciu, tak ste začal počítať koľko s tých 101 infikovaných je občanov starších ako 65+ !!! Tak takéhoto vás národ nielenže nechce, ale ani nesmie vidieť ani počuť !

Prečo si to nezoberiete s tej lepšej stránky a možno sa vám na tvári pod rúškom objaví aj letmý úsmev. Veď testy preukázali, že z utorkových (7.4.2020) 2042 vzoriek bolo 101 pozitívnych, ale radostná správa, hlavne pre vás je tá, že až 1941 bolo negatívnych ! Toto číslo si je potrebné tiež všímať ! A okrem toho, ja si myslím a som aj presvedčený, že tento nový SARS-2 je na Slovensku už všade a nikto a nič ho už nikdy nezničí, jedine samotný imunitný systém toho ktorého jedinca a tých je absolútna väčšina (99%) a ako povedal váš koaličný partner Richard Sulík, musíme sa s tým naučiť žiť !

Vašu slabosť a nehodnosť byť vodcom, ste preukázali na vašej včerajšej TB, kde ste sa ponosovali pred TV kamerami na vašich koaličných partnerov na ministra Richarda Sulíka a jeho poslanca v NR SR Mariána Viskupiča. Nebudem to rozoberať, len vám poviem čo by urobil rodený vodca – na zasadnutí vlády SR, kde ste väčšinovo schválili postup pre sprísnené opatrenia počas veľkonočných sviatkov ste mali každého ministra rázne vyzvať, bez ohľadu ako hlasoval – „…toto je výstup vlády SR a každý člen vlády to musí rešpektovať, dnes nie je vhodná doba (ale ani do budúcnosti) na to, aby ste verejnosť informovali, kto ako hlasoval. Sme jeden orgán, vláda SR a rozhodnutie vlády SR platí pre každého rovnako. Kto sa na verejnosti zachová tak, že toto väčšinové rozhodnutie vlády, akýmkoľvek spôsobom spochybní, tak ho pozbavím funkcie ministra, moja vláda môže byť síce názorovo rôznorodá ale v konečnom dôsledku súdržná lebo tu musí platiť – jeden za všetkých, všetci za jedného…“ A čo sa vám Igor stalo včera ?, váš člen vlády, minister Richard Sulík, síce verejnosti povedal pravdu, že to vaše rozhodnutie o veľkonočných sviatkoch bolo chybné, ale na základe jeho včerajších vyjadrení už dnes nemal sedieť vo vašej vláde !

Jednoducho povedané na záver, Igor nezvládate to, nie ste vodca národa, ktorý by v národe požíval prirodzenú autoritu a preto celkom ľudský, vzdajte sa postu predsedu vlády SR a nech na vaše miesto príde z vašich radov niekto, kto bude prirodzeným, rozumným, nezlomným vodcom tohto národa a občanov SR s prirodzenou autoritou !

Na záver ešte jedna poznámka v súvislosti s veľkonočnými sviatkami, keď sa slávi ukrižovanie a následne zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

Ježiša ukrižovali jeho vlastní a on trpel na kríži za nás všetkých, zatiaľ čo vy, náš vlastný, ste nás umrežovali a my všetci trpíme za vás jediného !!!

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.