Založ si blog

Matovič – „výborne“, „super“, „grandiózne“. .. !

…to ktoré odborné konzílium vám poradilo, že do jednotlivých otvorených nevyhnutných prevádzok je možné vpustiť len toľko jedincov, aby bolo zachované 1jedinec/25m2 a neurobiť pre isté inštitúcie výnimku ?!

Dnes ráno som si vystal (spolu s manželkou) hodinovú radu pred jedným z obchodných reťazcov. Hovorím si, dobre, jesť treba tak vystojím, čoby otec, manžel, neurobil pre milovanú rodinu !

Ale úplne ma zarezalo, keď som, ako radový zamestnanec firmy, ktorá jednoducho musí fungovať a majiteľ, kapitalista mi to nakázal, musel som ísť na Slovenskú poštu odoslať obyčajne doporučenú poštu, ktorá z rôznych dôvodov nemôže byť zaslaná elektronicky, ale len fyzicky písomne a pred poštou stál dlhočizný rad ! Nepreháňam, zhruba dvesto metrov. Postavil som sa do rady o 8:28 hod. a z pošty som vychádzal o 10:45 hod. Nuž Igor spočítajte si koľko bolo potrebné si vystáť na jednej jedinej inštancií !

V rade stáli mladí, starí, ale aj mamičky s deťmi. Jednu mamičku, ktorá stála za mnou (medzi nami bola ešte jedna staršia pani) sme pustili pred nás (keď po vyše dvoch hodinách prišla rada na nás) lebo ten, asi troj ročný chlapček, už mal toho naozaj dosť (aj tak veľa vydržal) a pritom sa svojej mamke sťažoval, že je hladný a ona ho utešovala, že teraz ti Maxim, nemôžem dať nič papať lebo máš rúško !!!

Výborne Igor ! Ale kde je podstata problému ?! „Odborné“ konzílium (nejaké iné, nie to, ktoré mal na úrade vlády v ostatnú nedeľu), poradilo Igorovi, že je potrebné v už povolených prevádzkach zaviesť ešte prísnejšie opatrenia, a tak okrem povinného špinavého, predýchaného rúška, rukavíc, dezinfekcie rúk, budú môcť do vnútra vstúpiť občania, len v takom počte, aby sa na nich ušlo minimálne 25 m2 vnútornej plochy (to nevadí, že vo vnútri budú všetci napr. pri pulte s chlebom a ostatná plocha bude zívať prázdnotou !). „Odborné“ konzílium Igorovi nepovedalo, zámerne zatajilo, že na Slovensku nemáme mega pošty, ale pošty, kde síce sú štyri okienka, ale celková vnútorná plocha pre občanov je možno len 15 m2 a teda podľa tohto famózneho nariadenia, na takejto pošte môže byť v prevádzke len jedno okienko ! Tu si nikto nelámal hlavu nad tým, že vo vnútri síce nie je potrebná plocha, teda tých 25 m2 (to je nejaká bulharská konštanta – tá sa vždy používa všade aby vyšiel správny výsledok a vždy má táto konštanta inú hodnotu – podľa potreby), ale tie okienka sú od seba vzdialené minimálne 1,5 m a teda mohli byť v prevádzke celkom bezpečne dve okienka (prvé a posledné štvrté) a doba čakania by sa skrátila minimálne o polovicu !

Toto naozaj už nepotrebuje žiaden komentár !

Len by som chcel „nášmu“ Igorovi odkázať, keď sa tak už oháňa tým príkladom, že keď by sme si teraz na Veľkú noc išli vyšibať babičku, tak o rok by sme si na ňu už išli len s láskou spomenúť na cintorín, lebo namiesto šibačky, by sme je priniesli smrtiaci „dar“ !

Tak Igor počúvajte, keby som už naozaj nevydržal a išiel by som si vyšibať babičku, tak tá babička by len vystrčila zadok cez bránku, prípadne dvere svojho bytu, dostala by zopár šibačkových rán, cez rúško by pekne poďakovala a o rok si to môžeme zopakovať všetci  pri plnom zdraví. Ale keď necháte tieto babičky stáť dve hodiny v rade (napr. na pošte), tak nie že sa nedožije budúceho roka, ale môže skonať od únavy aj priamo na mieste !

Preboha ! už sa, buď zobuďte alebo politický odíďte do zabudnutia !!!

Otvorený list adresovaný, zaslaný – Prezidentský palác, NR SR, Vláda SR

19.04.2021

Tento Otvorený list bude dnes oficiálnou cestou, so všetkými náležitosťami, čo k nemu patria, zaslaný – Prezidentský palác, NR SR, Vláda SR, všetkým poslancom NR SR, všetkým na Slovensku pôsobiacim médiám, všetkým týmto listom dotknutým slovenským, aj neslovenským inštitúciám pôsobiacich na území SR. Pozorný čitateľ určite postrehne, že v tomto Otvorenom [...]

Štefan Harabin opäť na scéne. Fatálna chyba! Tento nepremyslený krok je ich koniec!

18.04.2021

Vlkovi baránka sa zachcelo?! Teda je to taký vĺčko nezbedný, ale aj ten musí z niečoho predsa žiť! Za socializmu sa tradovalo, že vláda, ktorá zvýši cenu piva, padne. Dnes, keď to trochu, málinko preženiem, môžem napísať, že vláda, ktorá neopodstatnene siahne na Štefana Hrabina, padne. To prvé sa už stalo! To druhé sa čo nevidieť stane tiež! Je komické sledovať, [...]

I. Matovič odkazuje Z. Čaputovej – začína ma to baviť, nikam neodchádzam!

17.04.2021

A nie len to, Igor Zuzane odkazuje oveľa viac a adresuje jej prostredníctvom FB, veľmi tvrdé slová. Zuzana možno, ľutuje to, že vymenovala Igora Matoviča do „novej“, druhej Matovičovej vlády, v podobe premiéra na kresle ministra financií, ale ako som už v niektorom predchádzajúcom článku napísal, dnes už je neskoro lamentovať nad tým, že rozliate mlieko, je už [...]

Joe Biden

Je veľká šanca, že Biden navštívi Slovensko

19.04.2021 16:09

Hlavným bodom Bidenovej cesty do Európy je summit NATO, ktorý sa v Bruseli uskutoční v júni.

Zliechov, vrah, sériový vrah, Miroslav Lehotský

Sériový vrah Lehotský dostal doživotie

19.04.2021 15:03

Miroslav Lehotský je obžalovaný z troch brutálnych vrážd. Všetky obete likvidoval spálením.

drogy, polícia,

Polícia zaistila takmer 1000 dávok heroínu, 63-ročnému dílerovi hrozí 15 rokov

19.04.2021 14:54

V rámci prehliadky auta a domovej prehliadky zaistili policajti dve vrecká s celkovou hmotnosťou takmer 100 gramov.

migranti

V Maďarsku zadržali občana SR, ktorý prevážal šiestich Sýrčanov

19.04.2021 14:34

Slovák čelí trestnému stíhaniu pre prevádzačstvo.