Založ si blog

Matovič – „výborne“, „super“, „grandiózne“. .. !

…to ktoré odborné konzílium vám poradilo, že do jednotlivých otvorených nevyhnutných prevádzok je možné vpustiť len toľko jedincov, aby bolo zachované 1jedinec/25m2 a neurobiť pre isté inštitúcie výnimku ?!

Dnes ráno som si vystal (spolu s manželkou) hodinovú radu pred jedným z obchodných reťazcov. Hovorím si, dobre, jesť treba tak vystojím, čoby otec, manžel, neurobil pre milovanú rodinu !

Ale úplne ma zarezalo, keď som, ako radový zamestnanec firmy, ktorá jednoducho musí fungovať a majiteľ, kapitalista mi to nakázal, musel som ísť na Slovenskú poštu odoslať obyčajne doporučenú poštu, ktorá z rôznych dôvodov nemôže byť zaslaná elektronicky, ale len fyzicky písomne a pred poštou stál dlhočizný rad ! Nepreháňam, zhruba dvesto metrov. Postavil som sa do rady o 8:28 hod. a z pošty som vychádzal o 10:45 hod. Nuž Igor spočítajte si koľko bolo potrebné si vystáť na jednej jedinej inštancií !

V rade stáli mladí, starí, ale aj mamičky s deťmi. Jednu mamičku, ktorá stála za mnou (medzi nami bola ešte jedna staršia pani) sme pustili pred nás (keď po vyše dvoch hodinách prišla rada na nás) lebo ten, asi troj ročný chlapček, už mal toho naozaj dosť (aj tak veľa vydržal) a pritom sa svojej mamke sťažoval, že je hladný a ona ho utešovala, že teraz ti Maxim, nemôžem dať nič papať lebo máš rúško !!!

Výborne Igor ! Ale kde je podstata problému ?! „Odborné“ konzílium (nejaké iné, nie to, ktoré mal na úrade vlády v ostatnú nedeľu), poradilo Igorovi, že je potrebné v už povolených prevádzkach zaviesť ešte prísnejšie opatrenia, a tak okrem povinného špinavého, predýchaného rúška, rukavíc, dezinfekcie rúk, budú môcť do vnútra vstúpiť občania, len v takom počte, aby sa na nich ušlo minimálne 25 m2 vnútornej plochy (to nevadí, že vo vnútri budú všetci napr. pri pulte s chlebom a ostatná plocha bude zívať prázdnotou !). „Odborné“ konzílium Igorovi nepovedalo, zámerne zatajilo, že na Slovensku nemáme mega pošty, ale pošty, kde síce sú štyri okienka, ale celková vnútorná plocha pre občanov je možno len 15 m2 a teda podľa tohto famózneho nariadenia, na takejto pošte môže byť v prevádzke len jedno okienko ! Tu si nikto nelámal hlavu nad tým, že vo vnútri síce nie je potrebná plocha, teda tých 25 m2 (to je nejaká bulharská konštanta – tá sa vždy používa všade aby vyšiel správny výsledok a vždy má táto konštanta inú hodnotu – podľa potreby), ale tie okienka sú od seba vzdialené minimálne 1,5 m a teda mohli byť v prevádzke celkom bezpečne dve okienka (prvé a posledné štvrté) a doba čakania by sa skrátila minimálne o polovicu !

Toto naozaj už nepotrebuje žiaden komentár !

Len by som chcel „nášmu“ Igorovi odkázať, keď sa tak už oháňa tým príkladom, že keď by sme si teraz na Veľkú noc išli vyšibať babičku, tak o rok by sme si na ňu už išli len s láskou spomenúť na cintorín, lebo namiesto šibačky, by sme je priniesli smrtiaci „dar“ !

Tak Igor počúvajte, keby som už naozaj nevydržal a išiel by som si vyšibať babičku, tak tá babička by len vystrčila zadok cez bránku, prípadne dvere svojho bytu, dostala by zopár šibačkových rán, cez rúško by pekne poďakovala a o rok si to môžeme zopakovať všetci  pri plnom zdraví. Ale keď necháte tieto babičky stáť dve hodiny v rade (napr. na pošte), tak nie že sa nedožije budúceho roka, ale môže skonať od únavy aj priamo na mieste !

Preboha ! už sa, buď zobuďte alebo politický odíďte do zabudnutia !!!

Vie Čaputová, že aj v USA je čoraz viacej ľudí „podliehajúcim“ ruskej propagande? A čo v tomto smere poradí Bidenovi?

09.06.2023

Čaputová pritvrdzuje svoju rétoriku vo vzťahu k Slovákom, čo potvrdzuje aj jej posledné vyjadrenie sa pre bruselský POLITICO – https://www.politico.eu/article/eu-risks-losing-slovakia-russia-disinformation-president-zuzana-caputova/ Nie, v tomto mojom článku sa nejdem podrobne venovať tomu, čo tam nepekného Čaputová o nás Slovákoch narozprávala, len pripomeniem [...]

Tvrdý odkaz B. Kollárovi a jemu podobným – My nie sme vaše hračky!

09.06.2023

Boris Kollár (BK) ešte oficiálne, ako „predseda“ nášho národného parlamentu, nevyhlásil termín konania mimoriadnych Parlamentných volieb na 30.09.2023 a už oblepil celé Slovensko svojimi predvolebnými pútačmi! Pútačmi tak hlúpymi, tak doslova Slovákov urážajúcimi, že jednoducho musím resp. chcem na to zareagovať. A ako je u mňa zvykom zareagujem priamo, otvorene, [...]

Prezident má svoj národ chrániť a nie ho v zahraničí haniť!

08.06.2023

Niečo neskutočné čo sa to tu deje! Dlhšie som sa k Čaputovej a spol. nevyjadroval lebo jednak pracovná zaneprázdnenosť a jednak nad tým všetkým, čo tu s nami Čaputová a spol. vystrájajú, tak nad tým sa rozum zastavuje! Takže jasne a stručne! Čaputová tvrdí, že Národ slovenský, Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky (výrazná väčšina) má názory na [...]

Juraj Šeliga, Eduard Heger, Demokrati

Demokrati žiadajú od Sulíka stiahnuť novelu, ktorá zvýši zisk poisťovní

10.06.2023 18:45

Ďalšie zvýšenie ziskov zdravotných poisťovní nijak nepomôže občanom ani zdravotníctvu, upozorňuje ÚDZS.

nord stream

Poľsko bolo zrejme základňou sabotérov pri útokoch na Nord Stream, tvrdia USA

10.06.2023 17:50

Pri útokoch na plynovody zohrala úlohu aj jachta Andromeda. Vyšetrovatelia plne zrekonštruovali jej dvojtýždňovú plavbu.

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".

Peter Pellegrini

Pellgrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom

10.06.2023 16:21

„Nestačí sa len prezliecť do obleku. Hodnoty a názory sa nemenia,“ spresnil Pellegrini.