Založ si blog

Matovičovi rúško, ktoré neprepustí ani zvuk. .. !

…jedným zo základných prísnych opatrení, proti šíreniu sa SARS-CoV-2 (SARS-2) a hlavne, aby sa zabránilo psychickému týraniu Slovákov je , aby niekto vyvinul v týchto časoch také rúško, ktoré by daného jedinca (Igora Matoviča v prvej rade) a všetkých nás ostatných, neochránilo len pred SARS -2, ale ktoré by zabránilo danému jedincovi, aby ak otvorí ústa a začne hovoriť, ho nebolo počuť. Áno, takéto rúško by dnes potreboval nevyhnutne Igor Matovič ! Ja netvrdím, že je id..t, ale to čo včera predviedol na TB, tak toto môže povedať a vykonať naozaj, len absolútny ID..T !!!

Igor Matovič, pánovi Pellegrinimu a pani Sakovej zato, čo urobili v boji proti šíreniu SARS-2 na Slovensku, môžete ruky nohy bozkávať ! Igor Matovič totiž včera povedal totálnu idiotinu, že tony zdravotníckeho materiálu, medzi iným aj množstvo, dnes povinných rúšok, ktoré boli letecky dopravené z komunistickej Číny, sú predražené, nepoužiteľné a že jedine čo sa dá s tým materiálom urobiť, je ho vyhodiť do Dunaja ! Teda vyhodiť do Dunaja 9 miliónov eur !

Ďalšia idiotina bola tá, že ak by sa niekto našiel, tak on ich okamžite predá. Nuž a tu z neho úplného idiota urobil minister vnútra ČR Ján Hamáček (Česká strana sociálnodemokratická – ČSSD). No a keďže Matovič povedal, že pre neho to má nulitnú cenu, lebo hodiť niečo do Dunaja znamená zbaviť sa niečoho bezodplatne, a potom aj ponúknutá cena za tento pre Slovensko „nepotrebný“ zdravotnícky materiál, asi bude blízka NULA eur. Gratulujem, výborne Igor !!! Nuž povedzte vážení občania SR, nezaslúžil by si „premiér“ SR Igor Matovič, aby sme niekde vo svete zakúpili, hoc aj predražené, také rúško, ktoré by zabránilo šíreniu, okrem iného, aj zvuku, ktorý vydáva jedinec, keď „otvorí“ ústa !

Takže terajší minister Matovičovej „vlády“ SR, v čase keď na Slovensku sa už jasne vedelo o SARS-2 (Podrž Balónik) suverénne vyhlási, že Slovensko nepotrebuje Štátne hmotné rezervy (ŠHR) – trh vyrieši všetko, trh zabezpečí všetko – na počkanie, na lusknutie prstami a teraz sa Matovič ide rozplakať nad tým, že ŠHR zlyhalo ! Matovič vykašlite sa na ŠHR a poverte vášho ministra Podrž Balónika, nech zabezpečí všetok potrebný zdravotnícky materiál on a ŠHR ZRUŠTE !!!

Ďalší hyenizmus, čo vykonal vtedy ešte nie minister Matovičovej vlády, je ten, že v čase keď sa bývala vláda SR snažila zabezpečiť rúška výrobou aj na domácom slovenskom trhu v spoločnosti Zornica Banko Fashion, tak Podrž Balónik do tejto spoločnosti vyvolával, že nech nepodpisujú zmluvu zo štátom (Slovenskom) o dodávkach, tak dnes prepotrebných rúšok !!! Naozaj táto ďalšia idiotina, dnes ministra v Matovičovej „vláde“, nepotrebuje žiaden ďalší komentár, ale zásah NAKA, lebo týmto konaním sa dotyčný pán dopustil trestného činu všeobecného ohrozenia – Zákon č. 300/2005, § 284, ods. (1) – Kto úmyselne, za a) – „vydá ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví…“ a ods. (2) – Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1, za b) –  „závažnejším spôsobom konania“ . Tým istým zákonom a paragrafovým znením, by mohol byť za svoje včerajšie vyjadrenia stíhaný aj Igor Matovič, lebo ak sa svojvoľne zbaví, pre Slovensko, tak potrebného zdravotníckeho materiálu, tak jednoznačne ohrozuje zdravie a životy občanov SR !!!

V tejto súvislosti Igor Matovič vám dávam jedno odporúčanie, ak ste už, ako „vláda“ SR, zaviedli nezmyselné povinné nosenie rúšok, aj tam, kde nemá žiaden význam, tak pred všetky tie inštitúcie, kde ste nariadili aj meranie telesnej teploty nariaďte povinne rozdávanie tých rúšok, ktoré chcete vyhodiť do Dunaja resp. dať múdrym Čechom, ako náš slovenský milodar !!!

K tomuto ešte jedna poznámka na záver, Igor Matovič, v čase keď svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila svetovú pandémiu spôsobenú SARS-2, tak vy by ste ochranné rúška nakúpil za cenu, ktorá bola na svetových trhoch päť mesiacov pred vyhlásením tejto pandémie a hlavne v čase, keď svet ešte o SARS-2 ani nechyroval ?! Veď akú ste vy mali cestovateľskú anamnézu v decembri 2019, januári 2020, februári 2020, neboli ste tak náhodou vo Francúzsku (Caen) alebo na Cypre ! S kým ste prišli do styku na veľkých medzinárodných letiskách, v lietadlách, v čase, keď pandémia SARS-2, už bola na nekontrolovateľnom vzostupe ?! Prečo ste neriskovali a nevybrali ste sa do komunistickej Číny a nešli ste tam vybavovať zdravotnícky materiál pre občanov SR za dva doláre/kus !!! Tým svojim cestovaním po svete, ste sa nedopustil ohrozenia zdravia a životov občanov SR ?!, aj keď, dajme tomu z nedbanlivosti ?! Takže špeciálne rúško na tvár Igor Matovič a niekedy radšej mlčať !!!

Na záver zareagujem na vášho kaderníka „ministra školstva“ . Nie som odborník na školstvo, to priznávam, ale keďže máme doma žiaka šiesteho ročníka základnej školy, takže to čo teraz opíšem mám z vlastnej dennodennej skúsenosti. My s manželkou máme také zamestnanie, že chodíme do práce, a teda 12 ročné dieťa (OČR a iné rodičovské výhody, podľa vašej „vlády“ môžu rodičia poberať, len na deti do 11 rokov ! Čo, stihli ste už aj znížiť vek svojprávnosti a právnej zodpovednosti na 12 rokov ?!) ostáva samo doma (týmto sa v žiadnom prípade nesťažujem, istá samostatnosť sa u detí má praktizovať, otázka je do akej miery a v akom veku) . „Vyučovanie“ prebieha formou zadávania úloh od jednotlivých učiteľov formou e-mailov a aplikácií edupage a bezkriedy. Super, až nato, že učitelia tieto úlohy zadávajú nekoordinovane s ostatnými učiteľmi jednotlivých predmetov a okrem, toho že žiak – samouk, sa musí popasovať s novou látkou (čo je veľmi ťažké napr. matematika, fyzika a pod.), tak následne má z tejto látky aj „domácu“ úlohu. Nuž a dennodenne takto povinne žiak presedí pri PC celý deň (cca od 8:30 do 19:30) ! A to už nehovorím, že rodič keď sa vráti z práce, tak sa mu (okrem iných dôležitých veci pre zabezpečenie chodu domácnosti – denne aspoň jedno teplé jedlo pre dieťa  a pod.) jednoducho musí venovať lebo nie všetkému rozumie. Tu navrhujem „ministrovi“ kaderníkovi, aby sa zamysleli všetci na ministerstve aj s tými teraz na ministerstvo „nacucnutými“ mimovládnymi  premúdrymi mimovládkami na akýsi núdzový režim prevádzky minimálne základných škôl prvého a druhého stupňa. Navrhujem nasledovné :

  • Žiaci by sa vrátili do školských lavíc koordinovane : – pondelok 1. a 6. ročník, utorok 2. a 7. ročník, streda 3. a 8. ročník a vo štvrtok a 9. ročník. Piatok by si každý riaditeľ školy určil v rámci svojich kompetencií (ktoré ročníky v tomto týždni „zdupľuje“ – asi ten posledný deviaty, ten je hádam na základnej škole najdôležitejší)
  • Vyučovali by sa len tie najobťažnejšie predmety na vysvetlenie novej látky – matematika, fyzika, chémia, SJ a vybraný cudzí jazyk
  • – dieťa do/zo školy by muselo prísť na prvý stupeň v sprievode rodiča alebo staršieho súrodenca (nie starý rodič)
  • – dohodnúť s so samosprávou na zriadení osobitných „školských“ autobusov, ktoré by slúžili výlučne, len pre žiakov (dnes keď dopravné podniky jazdia v obmedzenom režime – voľné dni, prázdninový grafikon, by to nemal byť žiaden problém !
  • Pohyb po škole obmedzený – vychádzať z triedy len na toaletu (prípadne koordinovaná „vychádzka“ na školský dvor počas veľkej prestávky)
  • Dodržiavať hygienické nariadenia – rúška, prípadne jednorazové rukavice (zabezpečí zriaďovateľ školy spoločne za intenzívnej súčinnosti so štátom)
  • Strava by nemusela byť zabezpečená
  • Vyučovanie maximálne štyri vyučovacie hodiny denne – od 7:55 do 11:40 hod.
  • Vyučujúcich na túto mimoriadnu dobu vyučovania, zaradiť podľa kategorizácie výkonu rizikových prác do najvyššej štvrtej kategórie – sem sa zaraďujú práce s veľmi vysokou mierou zdravotného rizika z vystavenia sa faktorom práce a pracovného prostredia, a to len výnimočne na neobmedzený čas, najviac na jeden rok…
  • Ostatné nechávam na širokú diskusiu.

Samozrejme že jeden deň v škole nie je riešenie všetko zachraňujúce, ale priamy osobný styk žiaka s vyučujúcim daného predmetu je jednoznačne zameraný nato, aby sa žiaci povypytovali vyučujúceho, čomu z novej látky resp. s PC domácich úloh nerozumejú a zároveň by ich jednotlivý vyučujúci usmernili, ako sa samo vzdelávať doma pri PC, ak im pošlú zadanie.

Nezriedka sa stáva, že náš domáci žiak samouk, nám oznámi, že pani učiteľka im zadala resp. poslala „domácu“ úlohu práve teraz o 18:30 hod., a nám rodičom je mu ťažko vysvetľovať že je to až na druhý deň, ale žiak vás odbije tým, že on si to musí urobiť ešte teraz (večer) lebo pani učiteľka píše, že to je len taký ľahký testík ! Tu by som navrhoval, aby keď sú deti doma, tak aby im učitelia zadávali úlohy maximálne do 13:30 hod. v daný deň pre deň nasledujúci !

K tomuto nateraz toľko, dávam to na diskusiu a zváženie kaderníka a jeho „premiéra“ „obyčajných“ ľudí !

 

Záver :

Odkaz pre Igora Matoviča – riaďte sa starým známym „Radšej hamovať, ako potom banovať“ resp. „Radšej mlčať, ako trepať nezmysly!“

 

 

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 04:45

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 04:25

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.

Očkovanie / Vakcína /

Viac ako dve tretiny Slovákov by sa nechali preočkovať treťou dávkou vakcíny

16.09.2021 23:01

Čo sa týka očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov, ochota zaočkovať ich proti ochoreniu COVID-19 bola u opýtaných veľmi nízka.