Založ si blog

Kapitalizmus a Komunizmus sú rovnocenne zodpovedný za SARS-2. .. !

…obidve tieto spoločenské a štátne zriadenia (ideológie) sú rovnocenné za „vznik“ a šírenie SARS-2 !

Budem sa snažiť byť čo najstručnejší, a nechávam na čitateľovi, do akej miery je tento môj názor akceptovateľný.

Kapitalizmus – vláda kapitálu nad ideológiou. Úzka skupina, nesmierne majetných ľudí sveta, ktorí majú v rukách podstatnú časť výrobných prostriedkov, rozhoduje o osudoch ľudí a občanov jednotlivých kapitalistických štátov. Táto veľmi úzka skupina ľudí rozhoduje, ktorá ideológia je pre spoločnosť výhodná. Za minimálne posledných desať rokov to bolo jednoznačne presadzovanie liberálnej až neoliberálnej, bezbrehej konzumnej ideológie ! Bolo to naháňanie a predbiehanie sa v tom, kto viac či menej ovládne svetové trhy a tým nadobudne, viac či menej väčší vplyv na dianie sveta kapitálu, teda kapitalizmu. Ak bolo jednej komodity na trhu prebytok, tak sa na ňu vymyslel nejaký záporný „príbeh“, napr. – veľa hydiny – vtáčia chrípka, ľudia kupovali hydinu menej a pod. Takže jasný umelý zásah do prehriatej ekonomiky. Kapitalistická spoločnosť je spoločnosť založená jednoznačne na konzume ! Dať trhu čo žiada, čo raz viac a viac, „kvalitnejšie“ a „kvalitnejšie“ a sociálne väzby medzi ľuďmi sú úplne na konci záujmu takejto konzumnej kapitalistickej spoločnosti. Každý chce mať nové auto, lepšie ako sused, sused bol na dovolenke v Španielsku, ale my pôjdeme na Male Divy a pod. A keďže trh potrebuje takejto konzumnej spoločnosti dodávať stále viac a viac „kvalitných“ produktov, tak to následne spôsobuje, že je relatívne veľká zamestnanosť, na trhu už niet kvalifikovanej pracovnej sily a teda kapitál sa nemá, ako ďalej „rozvíjať“ a vytvárať pre kapitalistu požadovaný zisk a tak sa z času na čas (približne raz za desať rokov), „vyrobí“ nejaká ta spoločenská a celosvetová kríza – ekonomická (krach bánk), hospodárska (krach niektorých odvetví), vyvolanie vojnového konfliktu v záujmovej oblasti sveta (ropa, nerastné suroviny a pod.) alebo, ako to máme dnes SARS-2 ! Ja netvrdím, že SARS-2 bol cielene „vypustený“ medzi svetovú populáciu, ale ak veríme špičkovým odborníkom v danej oblasti, tak potom je na zamyslenie vyjadrenie českej expertky- virologičky Soni Pekovej, že SARS-CoV-2 (SARS-2 alias nový korona vírus) javí známky „umelého“ zásahu a teda sa nejedná o čistý prírodný genóm korona vírusu !, (požičiam si „slávny“ výrok nášho „premiéra“ I.M.), „inak povedané“, tento nový vírus „vyrobil“ človek svojim experimentovaním v biologických laboratóriách, v tomto prípade pravdepodobne v čínskom meste Wu-chan a nejakým nedopatrením sa dostal medzi populáciu a laboratória nemali proti nemu vyvinutú protilátku (až teraz sa chytá pes za chvost).

Takže kapitalistická spoločnosť a kapitalistické zriadenie má nepomerne viacej mínusov, ako plusov !

Komunizmus – resp. vláda komunistických vlád – je vláda ideológie nad kapitálom.

Tak isto, úzka skupina ľudí, ale tu už nie celého sveta, ale len danej lokality resp. daného štátu, svojou ideológiou vládne vyprodukovanému kapitálu a „usmerňuje“ resp. jasne prikazuje, spoločnosti a svojim obyvateľom, čo je pre nich „dobré“ a čo im „škodí“. Je to rovnako manipulatívny spôsob riadenia štátu a svojich občanov, ako kapitalistické zriadenie. Tu sa tiež ideológovia na základe jedinej „správnej“ ideológie snažia pre štát a jeho občanov urobiť len to „najlepšie“, ale pritom veľa krát nehľadí na naozajstné potreby spoločnosti. Navonok sa javí, že nedovolí, aby sa výrobné prostriedky dostali do rúk jednotlivcom (kapitalistom), ale na druhej strane vládnuci jednotlivci (komunisti) riadia tieto výrobné prostriedky, tak, ako by patrili všetky len im. A aby sa aj takáto ideológia „jednej“ pravdy udržala pri moci, tak sa tiež snaží svojim občanom dať čo najviac, ale hlavne len to, čo oni uznajú za vhodné. Tiež ich táto ideológia presviedča, že oni sú lepší, ako kapitalisti a to sa napr. teraz vypomstilo naozaj, až doteraz svetovému lídrovi v rozvoji ekonomiky a štátu ako takého, Čínskej ľudovej republike. Ich ekonomický rast v uplynulých desiatich rokoch bol naozaj enormný, až to vyústilo tým, že sa oni, teraz ako jediný, „promenádujú“ po mesiaci a teda sú najbližšie k tomu, aby si náš vesmírny satelit „prisvojili“, hlavne nerastné suroviny, ktorých je na mesiaci „nevyčerpateľné“ množstvo a na našej planéte je to „nedostatkový“ tovar ! A keďže tento ideologický systém nechce za „vyspelým“ kapitalistickým systémom nijak zaostávať, tak experimentujú aj v biologickej oblasti a teda je celkom možné, pravdepodobné, že tento „nový“ ničiteľ ľudských životov SARS -2, pochádza priamo z ich naozaj technicky vyspelých laboratórií .

Záver :

Je jasné, že ani kapitalizmus ani komunizmus, nemá na tejto planéte budúcnosť, a ak by mal, tak potom nemá budúcnosť na tejto planéte nielen ľudský život, ale žiaden život !!!

Preto sa je potrebné celosvetovo zamyslieť (aj u nás doma), aby sa našla zlatá stredná cesta spoločenského a štátneho zriadenia, ktorá by si z týchto dvoch protikladných a nadmieru škodlivých spoločenských zriadení, zobrala len to dobré. A že sa niečo také musí udiať v myslení všetkých ľudí sveta, či kapitalistického alebo komunistického zmýšľania, nám dnes jasne „ukázal“ SARS-2, za „vznik“ ktorého sme zodpovední všetci a to bez výnimky !!!

Je potrebne zľaviť zo životného tempa, zľaviť zo svojich prehnaných materiálnych požiadaviek, a teda žiť „pomalšie“, oveľa kľudnejšie, ale o to dlhšie a šťastnejšie. Chcem veriť, že po prekonaní tejto zákernej pliagy, sa svetová „ekonomika“ nezblázni, či už kapitalistická alebo komunistická a nezačne sa horúčkovito vyrábať, všetko „stratené“ dohnať, lebo tie zbytočne stratené životy už nijako nenavrátime a preto začnime žiť tak, aby nás niečo také v najbližších tisícročiach už nepostihlo.

Na odľahčenie poviem len toľko : – pokiaľ sme až doteraz hovorili a používali výraz, že nejaká udalosť v zdokumentovanej histórií ľudstva na našej planéte, sa stala pred Kristom alebo po Kristovi, tak teraz sa možno udomácni výraz – pred Koronou a po Korone .

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.