Založ si blog

Blíži sa koniec „prezidentovania“ pani Čaputovej ? !

Možno sa Vám zdá táto konštatácia poriadne pritiahnutá za vlasy, ale povedzme si čo nás čaká v septembri a októbri, po prázdninách.

NR SR bude opäť, a tentoraz už určite vo verejnej voľbe, voliť zvyšných 4 kandidátov na sudcov ÚS SR, ktorých predloží prezidentskej kancelárií a doplní, tak plný stav kandidátov na sudcov ÚS SR na 18 a z týchto 18-nástich je povinná „prezidentka“ p. Čaputová vybrať a vymenovať za sudcov ÚS SR ešte 6-tich, aby bol doplnený plný počet 13 sudcov na ÚS SR.

Tým pádom bude ÚS SR plne funkčný a bude sa môcť pustiť do práce. Na stole má obsahovo aj právne kvalitnú, ústavnú sťažnosť ,neúspešného kandidáta na prezidenta SR z posledných PV 2019, JUDr. Harabina, ktorá bola podaná dvakrát a to hneď po prvom kole PV 2019 a následne aj v stanovenom termíne po druhom kole PV 2019, ktorá sa domáha rozhodnutia ÚS SR, či VP 2019 boli v súlade s ÚS SR a či sú výsledky volieb platné. Až do tohto rozhodnutia ÚS SR, nie je možné považovať výsledky volieb ani „de facto“ a ani „de jure“ za právoplatné. Aj napriek tomu najväčšia a najslušnejšia demokratická politička za PS, p. Čaputová sa nechala za prítomnosti všetkých ústavných činiteľov SR, inaugurovať za „prezidentku“ „všetkých“ občanov SR, aj keď vo voľbách získala cca 20 % všetkých oprávnených voličov.

Ak sudcovia ÚS SR sa budú riadiť a budú postupovať len a na základe ÚS SR, ich rozhodnutie bude s najväčšou pravdepodobnosťou na predložené dôkazy, také, že by mal vydať predbežné opatrenie na pozastavenie platnosti PV 2019, až do doby preverenia všetkých podkladov, ktoré JUDr. Harabin k svojej sťažnosti pripojil a to hlavne preverenie, či neboli zneužité prenosné voličské preukazy na viacnásobnú voľbu vo viacerých volebných okrskoch.

Takže až do konečného rozhodnutia ÚS SR o platnosti alebo neplatnosti PV 2019 nebude môcť pani „prezidentka“ Čaputová vykonávať úrad prezidenta SR a, tieto jej kompetencie prejdú na vládu SR.

Ak sa preverovaním zistí, že bol zneužitý čo i len jeden prenosný volebný lístok, tak by to mal byť pre demokratický ÚS, dôvod na vyhlásenie o PV SR 2019, že sú neplatné a nebolo vyhlásenie ich výsledkov v súlade s ÚS SR a je potrebné, aby boli tieto voľby opakované v opakovanej voľbe.

A tu p. Čaputovej ostanú len oči pre plač, pretože keby bola takou novou političkou s novou politickou kultúrou, tak by sa sama dožadovala najskôr rozhodnutia ÚS SR o platnosti výsledkov PV SR 2019 a počkala by so svojim inaugurovaním, až po rozhodnutí ÚS SR, ak by bolo v znení „platné“ a ak by bolo rozhodnutie ÚS SR o PV SR 2019, že „neplatné“, tak by p. Čaputová v opakovanej voľbe na prezidenta SR získala možno naozaj tých takmer 60 %, ale teraz už všetkých oprávnených voličov. A keďže, p. Čaputová nemala trpezlivosť a dostatočnú politickú kultúru a nechala sa i napriek tomu inaugurovať za prezidentku SR, tak v prípade, že sa budú musieť tieto voľby opakovať, tak ak je aspoň trochu „slušná“, tak sa ich už nezúčastní !

Nuž národ slovenský nechajme sa prekvapiť, akýže to budeme mať „nezávislí“ ÚS SR po  jeho doplnení na plný počet.

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Kovačičov koniec – tragédia slovenských médií!

25.05.2024

Mohol by som začať škodoradostne asi aj takto – Michal Kovačič, sa ešte dvakrát v Na telo mediálne vyspí a skončil. Ale týmto by som sa zaradil do šíku tých, ktorí sa z tohto tešia. Pýtam sa, komu toto prospieva a na čí je to propsech? Ja osobne sa neteším z toho, že moderátori médií, ktoré si hrdo hovoria, že sú média hlavného prúdu, takto končia, doslova [...]

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhal do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhal do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:08

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.

migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica

Agresivita na Poľských hraniciach narastá: Varšava obnovuje nárazníkovú zónu s Bieloruskom

29.05.2024 12:04

Ilegálny migrant na hranici s Bieloruskom pobodal poľského pohraničníka.

Fico postrelenie prevoz BBX

Tenké črevo mal prestrelené na piatich miestach. Kaliňák odhalil detaily o zranení premiéra Fica

29.05.2024 11:35

Liečba predsedu vlády Roberta Fica naďalej prebieha podľa očakávaní.