Ján Kubiš-možný budúci prezidentský kandidát – tiež nie!

Skôr, ako sa dostanem k hlavnej myšlienke môjho dnešného článku, musia na úvod odo mňa zaznieť tieto dve poznámky.

Prvá – trápna TA3 – Ján Kubiš svoj úmysel ísť kandidovať v prezidentských voľbách 2024, oznámil oveľa skôr, ako Ivan Korčok.

To si však v TA3 akosi nevšimli resp. si ani všimnúť nechceli.

Ale ako náhle svoju kandidatúru ohlásil Ivan Korčok tým, že rovnako ako Kubiš, ide najskôr nazbierať 15000 podpisov, tak hneď ešte v ten deň, si ho Peter Bielik pozýva do štúdia – Téma dňa – a svojimi otázkami robí z neho hlavného kandidáta na víťazstvo v budúcich PrV 2024!

Keď poniektorí poukážu na to, že halo, je tu ešte jeden silný kandidát, „akýsi“ Ján Kubiš, tak TA3 zareaguje nanajvýš trápne a deň na to, si Peter Bielik posadí do Témy dňa aj J. Kubiša, ale otázky sú mizerné…ale nie o tom dnes chcem.

Tu je potrebné jasne poznamenať (ale toto bude na samostatný článok), že TA3, Peter Bielik a „jeho“ Téma dňa, si akosi nevšimli, že úplne prvým, ktorý ohlásil svoju kandidatúru v PrV 2024 bol pre nich apriori neprijateľný Štefan Harabin – https://www.trend.sk/spravy/stefan-harabin-uviedol-bude-opatovne-kandidovat-post-prezidenta a to bolo už 23.2.2023!

Druhá poznámka na úvod – jasne deklarujem, že ak by sa teoreticky do druhého kola PrV 2024 dostali Ivan Korčok a Ján Kubiš, tak moja voľba je jasná. Môj hlas by dostal Ján! Avšak jedným dychom dodávam, že v prvom kole PrV 2024, Ján môj hlas nedostane!

A teraz, prečo nie.

Jána Kubiša registrujem na našej politickej scéne už dosť dlho a to hlavne od dôb, kedy bol ministrom zahraničných vecí v prvej Vláde Roberta Fica (4. júl 2006 – 26. január 2009).

Samozrejme, že „najzaujímavejšie“, čo na Jánovi Kubišovi bude pre „naše objektívne“ média je tento fakt – Vysokoškolské štúdium na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov ukončil v roku 1976. Stal sa členom KSČ – https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Kubi%C5%A1

A tu by sa mohlo niektorým mojim čitateľom zdať, že toto je ten dôvod, prečo vo svojom nadpise tohto môjho článku, mám napísané, že ako kandidát na budúceho Prezidenta SR – NIE.

Takže jasne píšem, NIE – toto absolútne nie je ten dôvod.

Ten hlavný, pre mňa osobne najhlavnejší dôvod, prečo je aj Ján Kubiš, nie celkom vhodným kandidátom na budúceho Prezidenta SR, je TU v tomto článku – 24.04.2023 11:00 – „Kubiš: Boj proti mafianizácii štátu je dobrý, ale vojna policajtov je hanba“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/664771-kubis-boj-proti-mafianizacii-statu-je-dobry-ale-vojna-policajtov-je-hanba/

Jedna z otázok redaktora Pravda.sk (Andrej Matišák) znela takto –

„Súčasná vláda výrazne podporila Ukrajinu v boji proti ruskej agresii. Časť opozície tvrdí, že by sme tam nemali posielať zbrane a má skôr proruské postoje.“

A Ján Kubiš, okrem iného odpovedá aj takto – „…že je tu všeobecné odmietanie ruskej agresie a porušovania suverenity a nezávislosti Ukrajiny, ktorá má podporu. Rozdielne akcenty vidím v dodávkach zbraní či čo sa týka uplatňovania sankcií. Myslím si, že krajine, ktorá sa bráni, je potrebné pomáhať všestranne vrátane dodávok zbraní do tej doby, kým si to Ukrajina bude priať“

 

No a toto je pre mňa absolútne neprijateľné!

Takúto politiku, zahranično-vojenskú, by náš budúci Prezident, v žiadnom prípade nemal presadzovať!

Čo je to za politicky (a to je Ján Kubiš veľmi skúsený a ostrieľaný kariérny diplomat!) nezmysel, ba až za idotizmus, že každému štátu, ktorý sa bráni, teda bojuje, je potrebné poskytovať všestrannú vojenskú pomoc a to tak dlho, ako si to bude priať?!

To nám chce Ján Kubiš povedať, že ak si Ukrajina požiada o jadrové zbrane (však hovorí o všestrannej pomoci!), tak im ich máme dať lebo si to prajú a máme im ich dodávať tak dlho ako dlho si to budú priať?!

Nuž tak teda pán Ján Kubiš pŕŕŕ!!!

Takto to na prezidentský úrad nepôjde!

Toto Vás Ján Kubiš diskvalifikovalo a ja si myslím resp. mám presvedčenie, že druhé kolo PrV 2024 vám nehrozí lebo presne na tom Vás „rozoberú“ vaši protikandidáti, ktorí síce ani z ďaleka nemajú také politicko-diplomaticko-zahraničné skúsenosti, ako Vy, ale oni budú jednoznačne na strane mierového riešenia, akéhokoľvek vojenského konfliktu na našej planéte…

Nuž teda, toto je dôvod prečo Ján Kubiš, ako Prezident SR – NIE!

A ďalej nemá význam sa tomuto, možno budúcemu kandidátovu, z mojej strany na teraz venovať viacej.

PS I:

U Jána Kubiša som si všimol ešte jednu, nie dobrú vlastnosť preto, aby zastával pozíciu Prezidenta našej milovanej Vlasti – Slovenskej republiky.

On presne tak, ako všetci tí, čo nemajú k našej Vlasti úprimný vzťah, na čele s Čaputovou, používa oslovenie „krajina“..

Nuž teda pán Ján Kubiš, ak chcete viacej osloviť slovenských voličov, tak sa vyjadrujte len a výhradne o našej Vlasti – Slovenská republika, naša Republika, Slovensko, náš štát, Slovenský štát! A už nikdy nie „krajina“!!!

 

PSII:

A kohože budem voliť ja v PrV 2024? Mám jednoznačného a jasného kandidáta, avšak, ho na to budem musieť v niektorom mojom nasledujúcom článku vyzvať/povzbudiť (a nie som sám!), ak tak dovtedy neurobí sám, ale, čo môžem o ňom už teraz prezradiť, že je to človek s obrovským slovenským srdcom, s obrovským politicko- domácim i zahraničným rozhľadom a hlavne je vždy a za každých okolnosti za Mier a je úhlavným nepriateľom akéhokoľvek vojenského konfliktu a ešte je potrebné, aby o ňom nateraz zaznelo, že má hlboké sociálne cítenie, hlavne s tými, ktorí sa živia poctivou prácou…Ten článok uverejním v pravú chvíľu…

 

 

Sme. sk nabáda SMER-SSD a HLAS-SD, aby neobetovali Šefčoviča kvôli Leyenovej!

07.07.2025

Neuveriteľná bezradnosť. Bezradnosť médií, ktoré vo svojej nenávisti voči SMER-SSD a všetkým tým, ktorí sú ochotní s nimi ísť do vládnej alebo akejkoľvek inej spolupráce, je až tragikomická. Vo štvrtok tohto týždňa bude v EP prebiehať rokovanie o vyslovení nedôvery akejsi Ursule, dnes už v druhom funkčnom období po sebe, na pozícií šéfky EK. Dôvody sú [...]

Šimkovičová nie je Milanová. A Čaputová, už vôbec nie!

05.07.2025

Chvála Bohu! Martina Šimkovičová na pozícií Ministra kultúry SR, nemá víziu, ale cieľ. A ide si za týmto cieľom veľmi sebavedomo, odvážne… Začnem tento článok trochu inak. V nadpise jasne konštatujem, že Šimkovičová nie je Milanová. Veru. Skúsme sa niekoho dnes na ulici opýtať, či vie, kto je to Natália Milanová. Som presvedčený, že z 10., by to vedeli [...]

Šéfka EK Leyenová musí. Europoslanec SR za HR Milan Uhrík, jej odkázal, že je striga!

04.07.2025

Jedno z najväčších, ak nie najväčšie zlo v EÚ je akási EK – Európska komisia! Táto EK, je v podstate hlavou EÚ a čo je najhoršie, nie je nikým priamo volená! Teda členovia tejto EK, nie sú priamo volení voličmi EÚ! Členov EK nanominujú jednotlivé členské štáty EÚ, presnejšie aktuálne Vlády, ktoré sú práve v tej dobe pri moci v jednotlivých členských [...]

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: Zelenskyj dostane od Trumpa zbrane, aby sa Ukrajina mohla brániť

08.07.2025 06:00

"Pošleme viac zbraní. Musíme. Musia byť schopní sa brániť," odpovedal Trump na otázku, či USA poskytnúť Ukrajine ďalšie zbrane.

Si, Putin

Vojny pritiahli Peking k Moskve. Čína nechá USA, aby si pálili prsty Blízkom východe

08.07.2025 06:00

Čína vyslala jasný signál. Peking si nemôže dovoliť, aby Rusko prehralo vojnu na Ukrajine.

Nemocnica / Zdravotníctvo / Lôžko / Medicína / Medik / Lekár / Lekárstvo /

Ministerstvo zdravotníctva chce odstrihnúť od zdravotného poistenia desiatky tisíc ľudí. Dotkne sa to aj detí

08.07.2025 06:00

Novela zákona by mohla už od budúceho roka zablokovať vstup do systému pre vyše 20-tisíc čerstvých živnostníkov a ich deti – minimálne na jeden rok.

Štrbské pleso, Vysoké Tatry

Patrí k najväčším ozdobám Slovenska. Takto vyzerá klenot ukrytý medzi tatranskými štítmi

08.07.2025 05:00

Zábery zachytila mReportérka Janka Chovanová.