„Vláda“, „prezidentka“ – dva mesiace prázdnin, z kaluže do blata, tak už sme tam. . .

My starší, čo sme aktívne zažili socialistickú kultúru, socialistickú modernú hudbu, si veľmi dobre pamätáme, že vtedajšie texty piesni mali pätu aj hlavu, mali jasný obsah a odkaz!

A jednou z takých piesní, s jasným textom, bola aj pieseň od skupiny Elán (dnes je Elán „zabudnutý“ lebo Jožo Ráž nemá rovnaký názor ako dnešní diktátorsko-despotickí uzurpátori moci!) pod názvom – Musíš prísť –  https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/elan/musis-prist-7663

A v tejto super piesni a super texte, sa spieva okrem iného aj toto – „Dva roky prázdnin. Bez tvojej lásky. Z kaluže do blata, tak už som tam…“

 

Pre mladých (40-) asi bude lepšie, keď im tento text málinko vysvetlím o čom to vlastne je – mladík chodil na VŠ, ale keďže to flákal, tak ho z nej samozrejme vyhodili (dnes stačí platiť na VŠ školné a nikto nikoho nevyhodí /česť výnimkám/) a následne musel povinne nastúpiť na ZVS (Základná vojenská služba – dva roky!) odkiaľ svojej milej píše, že odišiel na dva roky „prázdnin“, že bez nej sa zblázni, že musí za ním prísť a stačí keď prinesie Sparty (cigarety) a pôjdu spolu do kina na – „spolu“ s Paul McCartneym…

 

A ja budem dnešný môj názorový článok v zmysle tohto textu, tak trochu parodovať na dnešnú situáciu vo „vláde“ SR a postoja Čaputovej k tejto „vládnej“ fraške.

Akýsi Sulík odkázal akémusi Matovičovi, že mu dáva ultimátum dva mesiace na to, aby sám od seba opustil dnešnú „vládu“ SR a on sám sa pobral na dva mesiace „prázdnin“ a pokúsi sa tie dva mesiace vydržať bez jeho politickej „lásky“!

Sulík veľmi dobre vie, že toto sa neudeje a teda je to čistá fraška pre občana – voliča SR!

Čaputová mlčí lebo jej je to jedno, ona vie, že musia vydržať až do konca a jediné čo ju zaujíma je Ukrajina a vytešuje sa z toho, že akýsi vojnový štváč Jaroslav Naď nakupuje za miliardy eur, z našich všetkých, zbrane a vojenskú výzbroj a nikto nevie či to náhodou nepoputuje ako dar na východ od nás lebo my sme „chránení“ cudzími vojskami!!!

Takže všetci si dali dva mesiace prázdnin a ty občan-volič si kde?

Nuž, ako vždy pri tejto „vláde“ a „prezidentke“, si na úplnom okraji ich záujmu a priorít lebo pánom na Slovensku dnes nie sú oni, ale celkom jasne je to centrála vo Washingtone a jemu v podriadenom, lokajskom Bruseli!!!

Pre Slovákov z toho všetkého vyplýva presne to, čo sa spieva v predmetnej piesni, že ty Slovač sa z toho aj zblázni lebo všetko je to z kaluže do blata!

Presne toto sa udialo 01.04.2021, keď Čaputová vymenovala druhú Matovičovú vládu a pre všetkých Slovákov to znamenalo presne to – „z kaluže do blata“!

 

Sulík odišiel na „prázdniny“ a na konci prázdnin bude Matovičovi spievať – „Musíš prísť, musíš prísť, Prosím ťa, prines Demisiu, pôjdeme do čerta…“

Avšak Matovič nepríde, svoju demisiu neprinesie, Sulíkovi ministri podajú demisiu, Čaputová sa opäť nejak inak s terajšou „vládnou“ koalíciou dohodne, budú pokračovať ďalej a ty Slovač, tebe neostane nič iné len si spievať – „Ja sa snáď zbláznim…“

 

Alebo, žeby sme mali aj inú možnosť, ako sa len z toho zblázniť?

 

Alebo sa zachováme, ako národ, ako občania SR, ako celok, presne tak, ako sa to spieva v inej piesni od Elánu – „Správny chlap sa nikdy nevzdá…, …bráni všetko na čom záleží…, …vždy znova vstáva, aj keď ho rátajú vie, že musí vstávať a chcieť…, …kráča rád po vlastných cestách…“ ( http://www.textypiesni.sk/text-Elan/Chlap-sa-nevzda-9384 )

 

Nuž áno, nie je to v rukách dnešnej „vlády“ SR, nie je to v rukách Čaputovej, ako budeme ďalej žiť, akým smerom pôjde naša mladá republika, akú budúcnosť zabezpečíme naším ďalším generáciám, po akej ceste chceme a budem kráčať, nie, nie je to na nich, je to len a len na NÁS…!!!

 

 

 

 

 

 

 

Šéfka EK Leyenová musí. Europoslanec SR za HR Milan Uhrík, jej odkázal, že je striga!

04.07.2025

Jedno z najväčších, ak nie najväčšie zlo v EÚ je akási EK – Európska komisia! Táto EK, je v podstate hlavou EÚ a čo je najhoršie, nie je nikým priamo volená! Teda členovia tejto EK, nie sú priamo volení voličmi EÚ! Členov EK nanominujú jednotlivé členské štáty EÚ, presnejšie aktuálne Vlády, ktoré sú práve v tej dobe pri moci v jednotlivých členských [...]

Bývala redaktorka STVR, si k rannej káve chce dávať Huliaka s maslom!

02.07.2025

A dnes, „akčno-žurnalistická“ sila, akejsi Kovačičovej 360. Reč je o urazenej, niekdajšej redaktorke STVR (RTVS) Barbore Šišolákovej. Ktorá z STVR odišla lebo jej vraj zasahovali do jej slobodnej žurnalistiky. Títo mladí, namyslení „žurnalisti“, ktorí v roku 1989 boli buď, ešte len malými deťmi alebo ešte ani neboli na svete, si nemôžu pamätať, a študovať [...]

Čo to je? Fico ďakuje Nemcovi Merzovi a EK, za konštruktívny prístup k SR!

01.07.2025

Neexistuje vo fungujúcej demokracií Vláda, ktorá by nebola kritizovateľná a neexistuje dobre fungujúca demokracia, kde by nebolo možné kritizovať Vládu. Tá dnešná slovenská, nie je výnimka. Ale aby bolo jasné, kam smerujem mojou dnešnou kritikou Predsedu Vlády SR Roberta Fica, tak si na úvod dovolím (pomôžem) tento citát – „Kým súčasná vláda nás vedie do pekla, [...]

Vatican Pope

Pápež Lev XIV. potvrdil kontinuitu v boji proti zneužívaniu detí

05.07.2025 14:14

Pápež Lev XIV. začal dovolenku vo svojom letnom sídle Castel Gandolfo asi 30 km juhovýchodne od Ríma.

Peter Pellegrini

Pellegrini vyzval na jednotu a hrdosť počas sviatku sv. Cyrila a Metoda

05.07.2025 13:40

Prezident zdôraznil, že slová zaznievajúce počas omše presne vystihujú aktuálnu situáciu v krajine.

Donald Trump

Trump verí, že dohoda o prímerí v Gaze by mohla byť dosiahnutá na budúci týždeň

05.07.2025 13:17

Trump ešte v noci na stredu informoval, že Izrael súhlasil s podmienkami „konečného návrhu“ na 60-dňové prímerie.

lietadlo, kokpit, pilot, letisko, cestovanie, dovolenka, pristávacia dráha

Falošný požiarny poplach na palube lietadla si vyžiadal 18 zranených

05.07.2025 11:04, aktualizované: 12:38

Medzi cestujúcimi prepukla panika a mnohí sa neriadili pokynmi posádky.