Založ si blog

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi!

Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?!

Nuž veru nie!

Americký kontinent, severoamerický kontinent a hlavne územie terajších Spojených štátov amerických (Amerika, Američania) a ich radoví obyvatelia ani len náznakom nezažili to, čo Európania!

Európania vedia, čo je to vojna!

Čo je to naozajstná vojna a nie len tá, ktorú dnes Američania vidia doma na obrazovkách svojich propagandistických TV!

Európske mamy počas I. sv. vojny, ale hlavne počas II. sv. vojny vedeli, ako „chutí“ vojna!

A to nie len tým, že na bojisku navždy stratili svojich mužov, synov, ale aj dcéry!

Európania vedia, čo je to, keď im doslova na hlavu padajú bomby!

Európania vedia, čo sú to zničené mestá, fabriky, úrodné polia…!

Toto všetko Európania vedia, na vlastnej koži minimálne dvakrát vo veľkom zažili!

Američania, radoví Američania o tom nemajú ani len páru!

Oni si myslia, že ak ich z jednej strany obmýva Atlantik a z druhej Tichý oceán, že sú od všetkých hrôz sveta v bezpečí?!

Nuž možno boli, ale len počas tých prvých dvoch svetových vojen, keď dostrel aj tých najvýkonnejších zbraní bol taký, že ich územie, územie Ameriky bolo mimo ich dosah a to dosť podstatne!

Dnes to však neplatí!

Ani Američania si dnes nemôžu byť istí na svojom území absolútnou bezpečnosťou!

Z histórie vieme, akú paniku v Amerike u radových Američanov vyvolal fakt, keď ZSSR chceli na Kube rozmiestniť svoje jadrové zbrane!

Čo všetko boli ochotní pre svoju bezpečnosť Američania podstúpiť!

Že už vtedy bol svet na pokraji jadrovej vojny lebo, ak ide o bezpečnosť Američanov, tak tí sa s tým nemaznajú!

Presne ako sa nemaznali a ako prví (pevne verím, že aj poslední a jediní) zhodili zničujúce atómové bomby na nevinných civilistov v Hirošime a Nagasaki!

Oni nemali tú silu poraziť Japoncov v priamom boji  vojak proti vojakovi, ale zbabelo ich „porazili“ tým, že im zabili, zavraždili státisíce nevinných civilistov – matky, deti, starcov!!!

Takže, aby som tento článok zbytočne nenaťahoval a netočil sa stále dokola, je jasné, že pokiaľ radoví Američania nezažijú na vlastnej koži, na vlastných životoch, čo je to byť bombardovaní, čo je to, keď Vám vedľa Vás vraždiaca zbraň zabije blízkych, nebodaj dietky, keď Vám zničia zbrane celé mesto, mestečko, keď nezažijú, že niet pred týmito vraždiacimi zbraňami žiadneho úniku, keď nezažijú tečúcu krv svojich blízkych po uliciach, poliach ich americkej zeme, tak neustále budú podporovať svoje krvilačné, vojnovo-štváčske vlády, aby rozdúchavali vojny všade inde po svete, len nedajbože, aby sa to dotklo ich územia!!!

Ja nechcem, aby to zažili, NIKDY, ale už im to niekto musí povedať a nech ich berú, tých radových Američanov, na „exkurzy“, po celom svete, kde zabíjajú ich zbrane, dnes napr. na Ukrajinu a nech vidia, čo spôsobujú, nech cítia zápach smrti, smrti tisícov nevinných životov a to len preto, aby sa oni mali dobre a stále lepšie a lepšie!

P.S.I.:

A kto najviac zažil hrôzy vojny? Áno, nebude sa to niekomu páčiť, ale boli to Rusi a ich národy žijúce v jednom štátnom zväzku v ZSSR! Oni vedia, čo to znamená vojna! Ich ženy a deti počas svetových vojen, hlavne tej II.sv., nechodili ako tie v Amerike po salónoch krásy a ich deti v slušivých šatách do moderných škôl! Nie, oni bránili svoju zem pred západným rozpínavým nemeckým nacistickým fašizmom!

Atď. atď.

P.S.II.:

A čo robia „naše“ média hlavného prúdu dezinfoscény? Nuž „len“ toto!

Po tom, čo americká dolná komora ich Kongresu toť v ostatnú sobotu odklepla ďalšie miliardy US dolárov na živenie vojen po celom svete (Tajvan, Izrael-Palestína), hlavne na Ukrajine, tak Sme.sk napíše takúto dezinformáciu – „Ukrajina sa dočkala pomoci“ – https://domov.sme.sk/c/23319655/ranny-brifing-zabudnuta-kauza-je-po-rokoch-na-sude-ukrajina-sa-dockala-pomoci.html

Čo je toto za manipulácia?!

Do doteraz jej nikto nepomáhal?!

To až teraz sa dočkali pomoci?!

Tak aby ste v Sme.sk vedeli, naša Slovenská republika je po bezpečnostnej stránke absolútne nahá!

Všetko čo sme mali boja schopné odišlo počas hrôzovlád Matovič-Heger-Ódor a „hlavý veliteľ“ Čaputová, na Ukrajinu!

To nebola pomoc?!

Iste, podľa nich nebola lebo všetko je už dávno zničené a desaťtisíce ukrajinských mladých životov je v nenávratne!

Sa konečne preberte a vyzývajte na mierové rokovania a nie na ďalšie dodávky zbraní pre Zelenského, aby o život prišli ďalšie desiatky tisíc nevinných životov, či už na jednej strane alebo tej druhej!!!

Lebo na Americkej ani náhodou!

Amerika bude opäť vyhrievaná na slniečku a ich zbrojovky budú chrliť zbrane a pekne sa na nich nabaľovať, pre vojny všade inde, len nie na ich území!!!

Čaputová, Kovačič a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Klíma / Emisie / Dym / Továreň / Fabrika / Znečistenie /

Toto je boj s emisiami a cesta k uhlíkovej neutralite? Scholzova vláda odklepla ukladanie CO2 do mora

29.05.2024 14:08

Metóda vyvoláva kontroverzie kvôli vysokým nákladom a možným rizikám pre životné prostredie.

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.