Založ si blog

Zbláznili ste sa? Kam až chcete zájsť s tou svojou nezmieriteľnosťou?

NIKDY!

Toto tu nikdy nebolo!

Nikdy tu nebolo to, žeby si média, politici, verejne činné – známe osoby…vylievali svoju zlosť, svoju frustráciu z prehratých celoštátnych volieb na politické strany, na ich predstaviteľov, čo PV vyhrali a následne zostavovali Vládu alebo im vyhovujúci kandidát zasadol do kresla Prezidenta SR, a už vôbec nie na  občanoch – voličoch tej ktorej víťaznej strany!

Ja si nepamätám, keď v PV 1998 HZDS voľby vyhralo, ale Vládu nezostavovali lebo vtedy čisto ľavicová SDĽ sa, doteraz neviem pochopiť z akého politicky „rozumného“ dôvodu, dali do „vládnej“ koalície rýdzo s pravicovými stranami na čele s Dzurindovou SDK!

Áno, vtedy mohla vzniknúť koalícia HZDS/SDĽ/SNS a spolu by mali 80 poslaneckých mandátov, pohodlnú parlamentnú väčšinu!

Nuž ale, čo bolo, to sa už nedostane, ale nepamätám si, žeby niekto vtedy z HZDS alebo z SNS nadávali, nálepkovali a šírili nenávisť voči tým voličom čo volili politické subjekty, ktoré sa nakoniec spojili do vládnej koalície SDK/SDĽ/SMK-MKP/SOP – mali spolu ústavnú väčšinu 93 poslaneckých mandátov.

Tí z nás, čo si už niečo aj pamätáme, si spomenú, že v čase kedy do „vlády“ prvýkrát nastupoval Dzurinda a spol., na Slovensku vychádzali noviny – denník, pod názvom Slovenská republika. Bol to denník označovaný (už vtedy napr. Sme.sk) za blízky HZDS – https://www.sme.sk/c/2200977/zacal-sa-boj-o-dennik-slovenska-republika.html alebo TU – https://historickedarceky.sk/produkt/slovenska-republika-original-sk

Nepamätám si, žeby redaktori z tohto denníka blízkeho HZDS mali také ostré a nenávistné pero po PV 1998, aké majú dnes všetci spravodajskí redaktori médií, ktoré si hrdo hovoria „média hlavného prúdu“ na vtedajších voličov napr. SDK!

A viete, čo sa s týmto denníkom stalo?

„Nič“ mimoriadne – zanikol!

Potom prišli PV 2010.

Jasným víťazom bol SMER-SD – 62 poslaneckých mandátov.

Ale Vládu SR nezostavovali lebo sa do širokej koalície spojili – SDKÚ-DS(28 mandátov)/SaS(22)/KDH(15)/MOST-HÍD14) – teda spolu 79 poslaneckých mandátov.

Vtedy už neexistovali žiadne média „hlavného prúdu“ na Slovensku, ktoré by písali aspoň občas niečo pozitívne o predchádzajúcej Vláde SMER-SD/SNS/HZDS a teda po PV 2010 ani nemal kto písať o voličoch vtedy zloženej širokej vládnej koalície na čele s Dzurindom niečo nenávistne!

Nuž a posledný krát, kedy sa mohli niektoré média, politici, verejne známe osoby hanlivo vyjadrovať na voličov tých politických strán, ktoré zložili vládnu koalíciu, bolo po PV 2020.

Ani vtedy žiadny politici, ani nikto z alternatívnych médií, nenadávali voličom OĽANO a spol. do dezolátov, sprostých, nedovzdelaných…za to, že si dovolili vyjadriť svoj slobodný názor a volili OĽANO a spol!

Tak prečo sa takto deje dnes a denne?

Prečo už po PV 2023 sa začali voliči SMER-SSD/HLAS-SD a SNS označovať v médiach „hlavného prúdu“, nesmierne hanlivými výrazmi?

Ale aj verejne činnými osobami, ako napr. Magda Vášáryová a spol!

A hlavne teraz po PrV 2024!

To, čo sa z médií „hlavného prúdu“ vyvalilo na voličov Petra Pellegriniho, tak to je niečo neskutočné!

Chápem, ak by boli kriticky a vyjadrovali sa k samotnému Petrovi alebo Ficovi alebo k Dankovi alebo k všetkým politickým subjektom, ktoré verejne podporili Petra Pellegriniho v II. kole PrV 2024, ale k ich voličom?

To čo je?

Čo tým chcete dosiahnuť?

Občiansku vojnu?

Sa konečne spamätajte!

Nadávajte si koľko len chcete na Fica, Danka, Pellegriniho, Harabina, Uhríka, Kotlebu…, ale ich voličov nechajte na pokoji!!!

Lebo aj vy žijete z ich poctivej práce, ktorú vykonávajú dnes a ktorú vykonávali aj pre vás, dávno predtým, ako ste Vy prišli na tento svet!

P.S.:

Toto tu na Slovensku nikdy nebolo –  https://www.youtube.com/watch?v=cSYZBXUleyM&ab_channel=SMER-Soci%C3%A1lnaDemokracia

 

Čaputová, Kovačiča a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.

Nemocnica Rázsochy

Nová národná nemocnica vyrastie v bratislavskom Ružinove. Zbúrajú pre ňu zimný štadión

29.05.2024 13:14

V lokalite Rázsochy, kde mala nemocnica pôvodne stáť, chce štát najneskôr do roku 2031 postaviť Národný ústav detských chorôb.

migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica

Agresivita na Poľských hraniciach narastá: Varšava obnovuje nárazníkovú zónu s Bieloruskom

29.05.2024 12:04

Ilegálny migrant na hranici s Bieloruskom pobodal poľského pohraničníka.

Fico postrelenie prevoz BBX

Tenké črevo mal prestrelené na piatich miestach. Podľa Kaliňáka po dlhých dňoch prijíma stravu

29.05.2024 11:35, aktualizované: 13:24

Liečba predsedu vlády Roberta Fica naďalej prebieha podľa očakávaní.