Založ si blog

Mala Čaputová prichystané pre Korčoka to isté, čo pre Pellegriniho?

Teda, tiež NIČ?!

Zo strany Čaputovej neskutočné pokrytectvo, farizejstvo, ale hlavne tá jej proklamovaná „nadstraníckosť“ a „nestrannosť“!!!

Ale pekne po poriadku.

Ešte jedna „nepodstatná“ poznámka na úvod – pamätáte si Slováci, ako si Čaputová išla svoje politické nohy dolámať a netrpezlivo v Prahe prešľapovala, ako dopadnú prezidentské voľby v Čechách, aby potom „prekvapila“ Petra Pavla (a celý „demokratický“ západný svet), aby vyšla za ním na prezidentsko-víťazné pódium, kde sa mu doslova a do písmena hodila politicky okolo krku a za to si vyslúžila nie len dederónku, ale aj hurónsky aplauz pražskej kaviarne, českej neoliberálnej politickej časti spektra?

A teraz späť k nám domov na Slovensko.

Čaputová jednoznačne svojimi výrokmi pred prezidentskými voľbami nehorázne zasahovala do predvolebnej kampane svojimi dvojzmyselnými komentármi.

Jasné, nikoho by ani len „nenapadlo“, že jasne podporuje a verejne vystupuje na prospech Ivana Korčoka!

Pred I. aj II. kolom PrV 2024, okrem iného v príhovore „svojim – spoluobčiankam a spoluobčanom“ nezabudla zdôrazňovať, že bolo by dobre, keby prišlo voliť čo najviac voličov, aby nový prezident dostal od „spoluobčaniek a spoluobčanov“ silný mandát.

A áno, stalo sa!

Môžeme s istotou celkom otvorene a jasne povedať, že dnešný nový Prezident SR – Peter Pellegrini, má oveľa silnejší mandát, ako v marci 2019 dostala od „spoluobčaniek a spoluobčanov“ Čaputová!

  1. marca 2019 bola účasť v II. kole na úrovni 41,7 % a Čaputovú volilo 23,9 % oprávnených voličov, zo všetkých oprávnených voličov.
  2. apríla 2024 bola účasť v II. kole na úrovni 61,1 % a Pellegriniho volilo 32,2 % oprávnených voličov, zo všetkých oprávnených voličov.

Ak sa po PrV 2019 všetky zapredanecké média, média dezinfoscény hlavného prúdu (zp-mdhp) zavzdušňovali nad jasným víťazstvom Čaputovej, že ako suverénne vyhrala a aký ona preto získala silný resp. „silný“ prezidentský mandát od občanov, ako nová „hlava“ nášho štátu, tak potom Pellegriniho čísla, čo ukazujú?

Nuž ukazujú len jeden nevyrátateľný fakt, že Pellegrini má na prezidentovanie oveľa silnejší mandát, ako mala Čaputová!

V PrV 2024, sa na voľbách zúčastnilo o 20%(!) viac voličov zo všetkých oprávnených, ako v marci 2019!

V PrV 2024 z tých voličov, čo boli voliť, získal Pellegrini o 10%(!) viac hlasov zo všetkých oprávnených voličov, ako Čaputová v marci 2019!

Takže Čaputová by mala byť spokojná lebo nový Prezident SR získal oveľa silnejší mandát ako ona!

Avšak Čaputová zjavne spokojná nie je!

Ona sa totiž zmohla na absolútne suchú gratuláciu Petrovi Pellegrinimu, len akýmsi suchým vyjadrením sa v písomnej podobe!

Už nevystúpila po PrV 2024 so „svojim“ mimoriadnym príhovorom na RTVS, aby aspoň takto poďakovala všetkým tým, čo voliť prišli a aby takto pred zrakmi celého národa slovenského, pogratulovala víťazovi!

Nie, neurobila to lebo nevyhral ten jej favorit, ktorému sama robila tú najväčšiu predvolebnú kampaň, vyjadreniami typu – aby bol zvolený taký kandidát, ktorý neotočí kormidlo zahraničnej politiky iným smerom, aby bol prezidentom, ktorý si bude ctiť hodnoty západného typu a takéto podobné „nestranné“ vyjadrenia!

A teraz otázka – Ako by sa bola zachovala Čaputová, ak by bol výsledok PrV 2024 rovnaký, ale v prospech Ivana Korčoka?

Ako by sa Čaputová zachovala?

Tiež by Ivanovi sucho zagratulovala skrze sociálne siete?

Alebo by sa „prekvapivo a z nenazdajky“ objavila v centrále Ivana, ako to „z nenazdajky a prekvapivo“ urobila pri Petrovi Pavlovi?

Ja osobne som presvedčený, že reakcia Čaputovej pri rovnakom volebnom výsledku Ivana, aký získal Peter, by bola diametrálne odlišná, vrchovate politický „nestranná“!

To by bolo jasotu!

To by bolo vzletných rečí, ako jej „spoluobčianky a spoluobčania“ vložili do rúk Ivana silný prezidentský mandát!

Ako ukázali, že nesúhlasia s politikou dnešnej Vlády SR!

Že takýto odkaz jej „spoluobčaniek a spoluobčanov“, dnešnej vládnej koalícií jasne ukázal, že je potrebné, aby z prezidentského paláca aj naďalej zaznieval voči tejto vláde, rovnaký „nestranný a apolitický“ postoj nového prezidenta, ako to robila ona!

Jednoducho, Čaputová by sa rozplývala a možno by sa aj „z nenazdajky“ a pre Ivana úplne „prekvapivo“, zjavila pri ňom na víťaznom prezidentskom pódiu a možno by sa Čaputovej od Ivana dostalo nejakého toho darčeka, ako dostala v Prahe od Petra Pavla.

A čo by to tak asi mohlo byť?

Nuž celkom pokojne okuliare – „korčokovky“

Lebo tak, ako mal John Lennon – lenonky.

Tak, ako mal Ján Budaj – budajku.

Tak aj Ivan Korčok mal svoje – korčokovky!

Len pochybujem, že sa tento výraz na tento typ okuliarov udomácni medzi ľudom slovenským alebo aspoň medzi Čaputovej „spoluobčiankami a spoluobčanmi“.

Záver?

Nuž záver je len jeden jediný.

Podľa toho, ako sa Čaputová svojou politicky suchou, doslova odmeranou gratuláciou Petrovi Pellegrinimu k jeho jasnému prezidentskému víťazstvu postavila, je nad politické slnko jasné, že počas celých 5. rokov bola totálne jednostranná, stála len na jednej strane politického spektra, slúžila len jedným zahraničným záujmom a je len dobre, že jej mandát končí už onedlho!

To však neznamená, žeby sme na jej 5 ročné bačovanie a bašovanie v tomto úrade mali zabudnúť!

Tu nech mi je dovolené, aby som so zdvihnutou rukou a zdvihnutým ukazovákom, ako jeden politicky klasik, citoval tohto „klasika“, jej politickému srdcu blízkeho, že Čaputová – „Toto Vám nikdy nezabudneme“!

Nezabudneme, ako ste sa k Slovensku a väčšinovej časti Slovákov chovali, správali počas celých tých ukrutných, preukrutných rokov, čo ste obývali náš Prezidentský palác!

Čaputová, Kovačič a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

Klíma / Emisie / Dym / Továreň / Fabrika / Znečistenie /

Toto je boj s emisiami a cesta k uhlíkovej neutralite? Scholzova vláda odklepla ukladanie CO2 do mora

29.05.2024 14:08

Metóda vyvoláva kontroverzie kvôli vysokým nákladom a možným rizikám pre životné prostredie.

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.