Založ si blog

Čaputová dnes večer na RTVS oficiálne ukončí Korčokovu prezidentskú predvolebnú kampaň!

A urobí tak o 19:30 na STV I.

Lebo akosi na poslednú chvíľu, krátko pred začiatkom volebného moratória, zistila, že existuje aj RTVS!

Doteraz poskytovala rozhovory hlavne pre Denník N, TV Markíza, TV JOJ…

A ide to urobiť šikovne resp., ako o nej vraví jeden nemenovaný „politik“ (I. Matovič), podlo a zákerne!

Podlo a zákerne preto lebo so „svojim“ prezidentsko-predvolebným príhovorom sa na obrazovkách RTVS zjaví len niekoľko málo hodín, pred začiatkom volebného moratória a teda už nebude veľa priestoru na to, aby sa na ňu dalo adekvátne zareagovať po dôkladnej analýze „jej“ príhovoru!

Nuž teda ja to skúsim vopred.

Ja osobne tento „jej“ „prezidentský“ príhovor, k podľa nej „spoluobčiankam a spoluobčanom“, podľa nej akejsi bezmennej krajine, o ktorej sa onehdy vyjadrila, že ona teda tejto krajine nerozumie, považujem za absolútnu predvolebnú kampaň v prospech jedného z dvoch kandidátov.

A ktoréhože, sa to týka?

Petra Pellegriniho? Nuž možno by sa aj týkalo, ale to by musel Peter Pellegrini po PV 2023 vstúpiť do inej vládnej koalície, ako napokon vstúpil!

To by musel prijať ponuku PS a byť poslušným premiérom v progresívnej vláde…

Takže Peter to nebude.

Nuž teda ostáva nám len Ivan Korčok.

Len osoba veci neznalá, len osoba, ktorá žije na Slovensku a minimálne za posledných 5 rokov nesleduje žiadne média, sa môže domnievať, že „príhovor“ Čaputovej v predvečer prezidentsko-volebného moratória bude nestranný a vyvážený!

Čaputová je od samého počiatku na strane Korčoka a bola na jeho strane ešte vtedy, keď Korčok ani len oficiálne neohlásil svoju kandidatúru!

Už som to v jednom svojom nedávnom článku jasne dokázal, že už v júly 2023, na akejsi „apolitickej“ Pohode, sa Čaputová pre „apolitického novinára“ Štefana Hríba jasne pred tam prítomným publikom vyjadrila, že pevne dúfa, že Korčok sa do prezidentského súboja teda pustí a že toto bude podľa nej tá najlepšia správa pre Slovensko, pardon pre krajinu, ktorej ona síce nerozumie, ale na teraz tu ešte žije!

https://www.youtube.com/watch?v=R10YgdH6vkE&ab_channel=Denn%C3%ADkN

No a potom je tu jedno veľmi dôležité vyjadrenie Ivana Korčoka, na ktoré sa akosi po tieto dni zabúda!

A toto vyjadrenie je to najdôležitejšie, ktoré by malo Ivana Korčoka úplne diskvalifikovať u akéhokoľvek občana-voliča SR.

Nie, nie je to to, ako slúžil naprieč všetkými slovenskými a „slovenskými“ vládami SR od 1993, ba ani tie jeho vojnovo-štváčske správanie sa, či už išlo o Juhosláviu/Srbsko, o Irak, o Ukrajinu alebo teraz o palestínsku Gazu, absolútne nie!

Pamätá si niekto dnes na Slovensku na utorok 5. júna 2023?

Že prečo?

Nuž nič také zvláštne sa vtedy na Slovensku neudialo, len pre Korčoka toto – https://www.facebook.com/photo?fbid=696935885571721&set=a.296537732278207&locale=sk_SK

Korčok bol na TV Markíza v Na telo PLUS, kde na otázku Michala Kovačiča – „Tak poďme k tým ďalším voľbám to sú prezidentské. Viacerí politici napravo majú relatívne jasno v tom, že vlastne, keď nebude Zuzana Čaputová kandidovať, tak by volili Ivana Korčoka. Máte toto tak nastavené, že nebudete kandidovať, ak bude kandidovať ona?“

A Korčok bez váhania odpovedá – „Áno“ a dodáva – „Nebudem kandidovať, ak bude kandidovať Zuzana Čaputová“ a ešte dodáva takéto niečo – „Akurát ja si myslím, že Zuzana Čaputová kandidovať bude a pokiaľ sa rozhodne pre druhý mandát, tak chcem tu ísť ešte o pol kroka ďalej a povedať, že jej vyjadrím v tomto podporu.“

https://tvnoviny.sk/na-telo/clanok/843694-hostom-relacie-na-telo-plus-bude-exminister-zahranicnych-veci-ivan-korcok?fbclid=IwAR0Eux_TTR0XPYHhasVzGHeXnp1slRcZ20lcGl0BWkr91pDrWorN2LjDhLM_aem_AZyW6s2ZzH2iyYalWOjhh8BUNhQJDWH0aVq-SjW-bzPvMp__VYF9Dqh2teDzXf3Qw3hwidd4yaMCbnPB4NjUOM2g  – okolo 30:00 minúta)

Presne o 20 dní na to – 20.6.2023 – Čaputová ohlasuje, že nebude kandidovať – https://www.youtube.com/watch?v=heoiXe5GwhA&t=4s&ab_channel=Denn%C3%ADkN

A ani nie o dva mesiace na to – 30.08.2023 – Korčok ohlasuje svoju kandidatúru na prezidenta SR – https://www.facebook.com/reel/846266887158192

Pýtam sa – všetko je to len náhoda, alebo veľmi starostlivo niekým z úzadia pripravené?!

Ale nie toto je dnes najzákladnejšia otázka a téma môjho článku.

Avšak, čo je veľmi dôležité pre kontext môjho článku je to, že dnes večer o 19:30 bude mať Čaputová na RTVS priestor, aby sa Korčokovi odvďačila za jeho lojalitu, že teda, keby ona kandidovala, tak on nebude kandidovať, ba dokonca ju bude nie len voliť, ale aj naplno podporovať!

A áno, v tomto kontexte vnímam dnešné večerné extempore Čaputovej na RTVS, ako sa vraj ide „nestranne“ vyjadriť pred II. kolom prezidentských volieb!

Nech už v „jej“ príhovore „spoluobčiankam a spoluobčanom“ zaznie čokoľvek, akékoľvek bláboly, tak jedno je isté, toto bude z jej strany zavŕšená prezidentsko-predvolebná kampaň v propsech Ivana Korčoka!

A aj napriek tomu, že ihneď po tom resp. krátko na to, bude na tom istom kanáli RTVS v priamom prenose odvysielaná posledná diskusia Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka, nič už to nezmení na fakte, že Čaputová oficiálne „svojim“ príhovorom ukončila prezidentsko-predvolebnú kampaň Ivana Korčoka!

Lebo len človek absolútne veci neznalý, politickej realite veci neznalý dnes na Slovensku, by „jej“ príhovor vnímal, ako vyvážený,  ako nie proti Petrovi Pellegrinimu a jednoznačne za Ivana Korčoka!

Lebo aj v politike platí, že – „Aký požičaj, taký vráť! A Zuzana to dnes večer ide  Ivanovi v jeho prospech, politicky vrátiť aj s úrokmi!

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.