Založ si blog

Andrej Danko by sa v tomto nemal nechať nikým predbehnúť v predvolebnej prezidentskej kampani!

Nie, tento článok nie je útok na Andreja Danka (AD), ba ani na dnešnú vládnu koalíciu lebo, ako sa hovorí, chvála Bohu aspoň za to, že po PV 2023 máme túto Vládu a nie vládu progresívnych neoliberálov alebo ak chcete, neoliberálnych progresívcov.

I keď pravda, ja neskrývam to, že rád by som v novej Vláde SR po PV 2023, videl aj HNUTIE REPUBLIKA…

Ale dnes nie o tom.

Dnes o tom, ako by sa AD nemal nechať v prezidentskej predvolebnej kampani, diskusiách, niekým predbehnúť v jednej veľmi zásadnej a dôležitej veci z doby, keď bol ešte Predsedom Parlamentu SR a jeho postoj k inaugurácií Čaputovej za prezidenta SR.

Iste, AD to bude mať mediálne veľmi ťažké v predvolebných debatách lebo tých „obrovských“ prešľapov majú na neho jeho nenávidenci naozaj dosť, od vetných breptov, až po posledný náraz do semafora.

Ale toto sú len také hlúposti!

Avšak za veľmi vážnu vec považujem ja osobne vo vzťahu k AD, niečo iné!

A pokiaľ sa s týmto AD nevysporiada a neospravedlní sa Slovenskému občanovi-voličovi za tento svoj vtedajší chybný postoj, tak to bude mať naozaj ťažké, ba až márne!

A o čo mi vlastne ide?

Nuž „len“ o toto.

AD v predchádzajúcom volebnom období veľakrát kritizoval Čaputovú a oprávnene!

Napr. TU – https://domov.sme.sk/c/22320690/danko-kritizuje-caputovu-za-necinnost-pri-istanbulskom-dohovore.html alebo TU – https://tv.zoznam.sk/cl/1003001/2159843/Andrej-Danko-kritizuje-prezidentku-Zuzanu-Caputovu-kvoli-pozvaniu-papeza-na-Lunik-IX a tak ďalej a tak podobne!

Ale kto je na vine, že Čaputová sa už od 15.6.2019 oficiálne stala „prezidentom“ SR?

Nuž áno, je to predovšetkým AD!

AD, ako právnik, pravdepodobne veľmi dobre ovláda nie len našu zákonnú legislatívu, ale aj našu Ústavu.

A ovládal ju aj v deň, kedy sa ako Predseda Parlamentu SR zúčastnil na inaugurácií Čaputovej za prezidenta SR, dňa 15.6.2019 o 12:00 hod., kde mal dokonca aj svoj príhovor.

Nuž príhovor mal, ale nie taký aký mal mať.

V čase, kedy bola Čaputová inaugurovaná na pozíciu „prezidenta“ SR, nebola pre ňu pre tento akt splnená základná ústavná podmienka!

Áno, štátna volebná komisia vyhlásila výsledky volieb druhého kola PrV 2019, čo sa týka počtu zúčastnených voličov, odovzdaných platných hlasovacích lístkov, percentuálneho zisku obidvoch kandidátov, že bol číselne v propsech Čaputovej, ale to bolo z jej strany všetko, čo táto komisia má a mala v kompetencií!

Štátna volebná komisia však nemala v kompetencií vyhlásiť, že tieto prezidentské voľby boli ako v prvom, tak aj v druhom kole ústavné a zákonné!

Toto podľa Ústavy SR spadá výlučne do kompetencie Ústavného súdu SR!

Nech sa páči, aj pre Vás AD, Ústava SR Čl.101, ods.(9) – „O ústavnosti alebo zákonnosti volieb prezidenta rozhoduje Ústavný súd Slovenskej republiky.“(!!!)

Je to jasné?

Nuž a v čase, kedy sa aj AD, ako Predseda Parlamentu SR, oficiálne zúčastňuje na oficialitách inaugurácie Čaputovej za „prezidenta“ SR, mal Ústavný súd SR na stole riadne prijaté podnety Štefana Harabina (jedného z vtedajších kandidátov na Prezidenta SR, chvála bohu aj dnes), ktorými namieta, že ani prvé, ani druhé kolo PrV 2019 nebolo v súlade z ústavou a zákonmi SR!

Teda v čase inaugurácie Čaputovej za „Prezidenta“ SR, ešte Ústavný súd SR, riadne nerozhodol o ústavnosti a zákonnosti týchto prezidentských volieb a teda sa nemohla udiať žiadna inaugurácia nového Prezidenta SR!

Ústavný súd o tom, že PrV 2019 boli ústavné a zákonné, teda zamietol Harabinove sťažnosti (momentálne sú  Haagu na ESĽP), až 02. apríla 2020!

Teda až po tomto dátume, sa mohla vykonať ústavná a zákonná inaugurácia Čaputovej za „prezidenta“ SR a nie skôr!

Dovtedy mala úrad Prezidenta SR zastávať Vláda SR, ktorá môže niektorými prezidentskými právomocami poveriť Predsedu Vlády SR!

Takže AD, sa mal vtedy postaviť k mikrofónu a mal povedať napr. toto – „Vážení prítomní. Vzhľadom na to, že až do dnešného dňa Ústavný súd SR, nerozhodol na základe Ústavy SR o tom, či prezidentské voľby 2019 boli ústavné a zákonné, ja ako Predseda Parlamentu SR sa odmietam zúčastniť na tomto neústavnom a nezákonnom akte inaugurácie pani Čaputovej na pozíciu Prezidenta Slovenskej republiky!

Po tomto mal AD toto miesto, tohto neústavného a nezákonného aktu inaugurácie Čaputovej na pozíciu „Prezidenta“ SR, opustiť!

Áno a toto by si mal AD v niektorej s nasledujúcich predvolebných prezidentských debát priznať, slovenskému občanovi, voličovi sa za túto chybu úprimne ospravedlniť a v priamom prenose sa vzdať v prospech Štefana Harabina!

P.S.:

A aby bolo jasné, tak sú aj iné prieskumy verejnej mienky v práve prebiehajúcej prezidentskej predvolebnej kampani, ako tie, ktoré nám prezentujú zapredanecké média – FOCUS, AKO, ISPOS, MÉDIAN SK…

Napríklad tento – https://www.youtube.com/watch?v=BhMl52r-jtY&ab_channel=V4NEWS

V tomto prieskume hlasovalo niečo cez 4000 hlasujúcich a výsledky preferencií jednotlivých prezidentských kandidátov sú takéto:

Peter Pellegrini – 55%

Štefan Harabin – 43 %

Ivan Korčok – 2%

Andrej Danko – 1%

Ja viem, však toto je prieskum len na akejsi „dezinfo scéne“, však zapredanecké média?!

A takýmto predsa občana – voliča SR nebudeme otravovať a zaťažovať!

Lebo jediný schopný je len a výlučne Ivanko!

HNUS!

Vláda SR, momentálna naj priorita je okamžite zbaviť RTVS brutálneho progresivizmu!

23.02.2024

Áno, toto je dnes naj priorita lebo to, čo sa už tu dnes deje na našom milovanom Slovensku už nie je normálne! To, že zapredanecké média, všetky bez výnimky, sú presiaknuté progresivistickou mašinériou, tak je hádam jasné už každému, ktorý myslí vlastnou hlavou! Za zapredanecké média, ktoré vlastnia súkromné subjekty zodpovedá ich vlastník. Áno a tiež si na našej [...]

Čaputová z tohto pokryteckého farizejstva, sa už nijako nevyseká!

22.02.2024

Čaputová a jej naklonené zapredanecké média, ako aj celé PS spolu so západom platenými politickými mimovládkami, si myslia, že my občania SR sme tak naivní a tak hlúpi, že im uveríme tie ich bludy a manipulácie! Nuž veru nie! Neskutočne sa mýlia! Nie všetci sa necháme ohlupovať nie len nimi samotnými, ale hlavne zapredaneckými médiami, ktoré ich chránia ako oko [...]

Europoslanec Hojsík a jeho dôkaz o farizejskom pokrytectve jeho PS k Ukrajine a Ukrajincom!

22.02.2024

PS útočí na legitímne zvolenú Vládu SR a vládnu koalíciu a ich útok naberá na intenzite skrze im naklonených zapredaneckých médií. PS malo (pokyn?) podľa ich donorov vyhrať ostatné PV 2023, ale ani jasná a jednostranná zapredanecká mediálna podpora a ich člena Čaputovej z „prezidentského“ paláca, im k takémuto triumfálnemu výsledku nepomohlo! A tak teraz, je [...]

Ukrajina, F-16

Prídu konečne a pomôžu proti Rusom? Ukrajinci netrpezlivo čakajú na stíhačky F-16

24.02.2024 10:00

Bojové stroje F-16 sa už do istej miery stali symbolom toho, že Západ by pri vojenskej podpore Ukrajiny mohol postupovať rýchlejšie.

Rakúsko, polícia

Tri zabité ženy našla polícia v jednom z viedenských nevestincov

24.02.2024 09:54

Ženy zrejme prišli o život po útoku nožom, podozrivý má tiež rezné zranenia.

Vlk dravý / Canis lupus /

Francúzska vláda zjednodušila pravidlá na odstrel vlkov útočiacich na stáda

24.02.2024 09:48

Nezvyšuje sa počet vlkov, ktoré smú farmári a poľovníci zastreliť.

Katarína Mathernová, Richard Dírer

ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví

24.02.2024 08:45

Život pre Ukrajincov napriek vojne ide ďalej, nechcú byť ustráchaní, povedala pre ta3 Katarína Mathernová, veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine.