Stačilo, začnite vládnuť! Dnes o RTVS!

To čo má znamenať?!

Nová vládna väčšina a nová Vláda SR, je pri moci od 21.11.2023!

A od tej doby nerobia nič iné, len chodia okolo opozície po špičkách, len aby sa ich niečím nedotkli!

Nechávajú ich blokovať Parlament SR svojimi bludmi a čítaním telefónnych zoznamov!

Nechávajú blúzniť Čaputovú v Parlamente aj mimo neho!

Naozaj, STAČILO!!!

Dostali ste od väčšiny občanov-voličov SR moc do rúk, tak si ju už konečne začnite uplatňovať!

Je toho veľa s čím je potrebné začať, ale dnes sa povenujem hlavne RTVS a hlavne jeho spravodajstvu…

Naozaj nie je normálne, že RTVS so svojim spravodajstvom je stále na strune s dnešnou ohrdnutou opozíciou a moderátori Jančkárová a Makara, sa nám snažia ukázať, akí sú oni zrazu pluralitní, demokratickí, a ako si do relácie o 5 minút 12, začali po PV 2023, volať rovnomerne zastúpených zástupcov vládnej koalície a opozície!

Ale bolo tomu tak aj za posledné roky od marca 2020 do PV 2023?!

Nuž nebolo!

A preto je na čase, aby aj títo moderátori dostali pocítiť, že konali zle, nedemokraticky, že manipulovali verejnou mienkou, že si v rokoch 2020-2023 pozývali do relácií O 5 minút 12 (Makara) a Sobotných dialógov (Jančkárová), takú politickú zostavu, ktorá absolútne nekopírovala výsledky PV 2020!

Nuž a tu sú dôkazy!

Týždeň po PV 2020 – 7. marca 2020, mala Jančkárová v Sobotných dialógoch takúto „demokratickú“ a „pluralitnú“ zostavu – Igor Matovič (OĽANO), Boris Kollár (Sne rodina), Richard Sulík (SaS) a Veronika Remišová (Za ľudí)!

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1294522

Kde nechala Jančkárová zástupcu SMER-SD a K-ĽSNS?!

Bola Jančkárová omámená volebným výsledkom dovtedy opozičných politických subjektov?

Toto je tá RTVS pluralita, demokratickosť, politická nezávislosť, prepytujem, verejnoprávnej RTVS?!

Nuž, ale iba deň na to, teda 08. marca 2020 si Marek Makara pozýva do „pluralitnej“ diskusie v O 5 minút 12 takúto zostavu – Eduard Heger(OĽANO), Peter Pčolinský (Sme rodina), Branislav Gröhling (SaS) a Juraj ŠELIGA (Za ľudí)!

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/215779#204

Kde nechal Makara zástupcu SMER-SD a K-ĽSNS?!

Bol aj Makara omámený volebným výsledkom dovtedy opozičných politických subjektov?

Makara ostal v omámení aj naďalej lebo 22. marca 2020 má v štúdiu Čaputovú, Matoviča a Kollára!

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/217494#479

Opäť, kde je parlamentná opozícia?

A takto by som mohol pri týchto dvoch moderátoroch RTVS pokračovať počas celej doby hrôzovlád Matoviča, Hegera a Ódora!

Celý čas, títo dvaja moderátori RTVS, doslova ignorovali výsledky PV 2020 a robili si doslova v štúdiách RTVS, čo si sami uznali za vhodné!

Boli tendenční, absolútne jednostranne politickí zameraní, teda katastrofa – NEAKCEPTOVATEĽNÉ!!!

Došlo to až tak ďaleko, že Jančkárová si dokonca dovolila nevpustiť do diskusnej relácie zástupcu SMER-SD Ľuboša Blahu lebo vraj nebol dopredu ohlásený!

To čo je?

To politická strana si nemôže do politickej relácie, podotýkam DISKUSNEJ relácie, nanominovať koho chce, aj keď tri minúty pred jej začiatkom?

Čo je moderátora do toho, kto za ktorý politický subjekt príde odprezentovať stanovisko danej politickej strany?

Ak je moderátor nezávislý, tak mu to musí byť absolútne jedno!

A že politický oponent v štúdiu, si kohosi neželá za svojho proti diskutujúceho, tak to je jeho problém a teda sa tento môže postaviť a porúčať sa!

Už ste Slováci zabudli, ako si Jančkárová „demokraticky a pluralitne“ poradila s Blahom, keď prišiel diskutovať s Naďom?!

A Naď to odmietol lebo on bol vraj nastavený, aj s Jančkárovou, na Kéryho?!

Ako Jančkárová vpustila Blahu len na vrátnicu RTVS?!

A ako si potom Jančkárová hrkútala s Naďom o samote a nerušene, pričom nadávali na SMER-SD jedná radosť?!

„Ešte niekto pochybuje, že Machaj a Jančkárová bohapusto klamali? – pýta sa Blaha“ – https://www.hlavnespravy.sk/este-niekto-pochybuje-ze-machaj-a-janckarova-bohapusto-klamali-pyta-sa-blaha/3116962

A dnes, po PV 2023, títo dvaja dovtedy nedemokratickí a antipluralitní moderátori RTVS, sa zrazu, ako by sa ani len nechumelilo, hrajú na vysoko demokratických a pluralitných moderátorov RTVS!

Zrazu, si do diskusných relácií pozývajú vyvážene politické obsadenie – rovnaký počet koaličných a rovnaký počet opozičných zástupcov parlamentných strán!

Tu je dôkaz – týždeň po PV 2023, 08.10.2023 si Makara pozýva do relácie o 5 minút 12 takúto politickú zostavu – Igor Matovič (OĽANO) a Tomáš Taraba (SNS).

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/428125#65

Takže Makara neurobil to, čo urobil týždeň po PV 2020 a nepozval si do štúdia len zástupcov budúcej vládnej koalície, teda len politikov SMER-SSD/ HLAS-SD a SNS!

Nie, už sa hraje na demokrata a pluraliťáka, spolu aj s akousi Jančkárovou!

A toto je potrebné zmeniť!

Zmeniť tak, aby títo, dovtedy jednostranní moderátori v propsech vtedajšej hrôzovlády a po PV 2023, akísi už veľkí demokrati, dostali jasne pocítiť, že teda takto nie!

Nech sa páči, choďte si moderovať politické diskusné relácie do zapredaneckých súkromných médií, kde môžete byť jednostranne politický zafarbení, ako len budete chcieť!

Áno, dnešná vládna koalícia, aj tomuto by malo v RTVS odzvoniť, aby sme už tam nemali takýchto zapredaneckých a politicky slizkých, prepytujem – moderátorov!

A máte na to väčšinový mandát od občanov-voličov SR!!!

Takže, bez obáv, do toho!

Na včerajšej TB Slovenských elektrárni a predsedu vlády SR, nezaznela celá pravda! Prečo?

30.06.2026

Na úvod je potrebné jasne podotknúť, že správa o spustení 4. bloku JE Mochovce, je naozaj pre Slovensko dobrá správa. Správa, ktorá by mala predčiť v mediálnom priestore všetko ostatné. Ide tu totiž o energetickú sebestačnosť SR, čo sa týka výroby EE pre našu vlastnú spotrebu. Ba ešte viac, keď predstaviteľ SE – predseda predstavenstva SE na tejto TB povedal, že [...]

Za socializmu, sa školský rok na školách končil úplne inak ako dnes. Vráťme to!

29.06.2026

Tento článok ani náhodou nebude o dnešných školopovinných deťoch. Lebo to je chyba nás dospelých! Nuž teda o čo ide? „Len“ o toto. Aj na vlnách verejnoprávneho slovenského rozhlasu som si vypočul, že tieto posledné dva júnové týždne, čo sú už v školách klasifikácie pouzatvárané, známky za celoročné úsilie „zapečatené“, veľa detí už školu, školy [...]

Najkontroverznejší výrok o Covide na Slovensku – „Prestaňte tliachať a šíriť bludy o Covide! “

28.06.2026

NIE! Toto nesmie byť mŕtva téma v našej spoločnosti! Lebo všetko to, čo bolo od nás „dezolátov a hoaxerov“ v dobe covidovej počuť, že čosi okolo C-19, nie je v súlade s kostolným poriadkom, za čo sme boli dávaní na okraj spoločnosti…, je dnes odhaľujúca sa pravda! Ale „objektívne“ média, vždy pišúce a šíriace len „pravdu a fakty“, dnes mlčia! [...]

Irán

Uprednostňujeme rokovania s USA, sme však pripravení na vojnu, znie z Teheránu

30.06.2026 23:20

počas predchádzajúcich až takmer 60 dní sme neboli schopní vyviezť ani jediný barel ropy, informoval Kálíbáf.

European Union / EU /

Astronomická suma. Je známa cena za vstup Čiernej Hory do EÚ

30.06.2026 22:58

„To je ako veľmi lacná šálka kávy,“ uviedol pre Politico anonymný predstaviteľ EK.

Albania Kushner Protest Profiles

Polícia zadržala demonštrantov, ktorí hádzali vajcia na autá albánskych poslancov

30.06.2026 22:50

Od mája prebiehajú protesty proti výstavbe luxusného hotela Trumpovej dcéry Ivanky a jej manžela.

Francúzsko Štrasburg Európsky parlament europarlament europoslanci

Polícia podniká razie kvôli zneužitiu peňazí EÚ u euroskeptikov

30.06.2026 21:27

Operácia sa týka vyšetrovania skutkov z rokov 2019 až 2024.