Založ si blog

Trápna a primitívna paródia Čaputová-Pavel na Mečiar-Klaus!

Naozaj nie len trápne, ale aj brutálne primitívne!!!

 

Čaputová a Pavel (prezident ČR) sa nechali hlúpo, primitívne, tragikomicky, politicky marketingovo, vyfotiť v záhrade vili Tugendhat, takmer na tom istom mieste a v tej istej póze, ako 26. augusta 1992, z diaľky zachytili mediálne objektívy vtedy tvrdo a dlho diskutujúcich premiérov SR a ČR – Vladimír Mečiar-Václav Klaus.

 

Občan SR, obyvateľ SR posúď –

 

26.august 1992 – https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/pred-30-rokmi-rozhodlo-konci-ceskoslovenska-neuverite-ako-vznikli-ikonicke-fotografie/2?itm_brand=plus1&itm_template=article&itm_modul=article_gallery&position=1

 

  1. jún 2023 – https://www.facebook.com/photo?fbid=815737369909634&set=a.407682584048450

 

Nuž aby bolo jasné!

Póza Čaputovej a Pavla je naozaj minimálne z politického hľadiska nechutná!

 

A teraz prečo.

 

Keď pred viac ako 30 rokmi v záhrade tejto vili, sedeli oproti sebe, pod vysokým statným stromom Vladimír Mečiar a Václav Klaus, tak išlo o autonómnych, suverénnych, zvrchovaných politikov, ktorí zastupovali výlučne záujmy svojich dvoch národov, vtedy ešte v spoločnom štáte Česká a Slovenská federatívna republika.

Títo dvaja politici par excellence, sa vtedy neriadili ani záujmami Moskvy, ba ani záujmami Washingtonu, a ani záujmami Bruselu a Západu ako takého.

A preto sa nakoniec aj dohodli lebo im do toho, ako sa ľudovo hovorí – nekecal!

Títo dvaja, vtedy a aj dnes, veľmi múdri politici, veľmi dobre vedeli, že to, čo idú urobiť je nanajvýš vážna vec, ktorá na dlhé desaťročia dopredu ovplyvní život obidvoch národov.

Veľmi dobre si uvedomovali že s ich rozhodnutím, nie každý bude spokojný, ale keďže im väčšina ich dvoch národov dala v národných voľbách mandát na takéto rokovania, tak rozhodli na prospech väčšiny obidvoch ich národov!

Toľko k Mečiarovi a Klausovi, čoby dvoch diskutujúcich v roku 1992 v záhrade Vily Tugendhat…

A teraz k politickým tragédom dneška – Čaputovej a Pavla.

 

Pre mňa osobne, ani jeden z nich nie je politik autonómny, zvrchovaný, od USA/Bruselu/NATO nezávislí!

Sú jednoznačne pod vplyvom riadenia Západu.

Sú až nebotyčne kolenačkovo lojálni voči Washingtonu, Bruselu a Pentagónu!

Takže, o čom sa tak asi bavili oni v záhrade Vily Tugendhat, v rovnakej póze ako ich nezrovnateľne schopnejší politici 90. rokov Česka-Slovenska, Mečiar a Klaus?

Nuž s najväčšou pravdepodobnosťou o tom, ako ešte viac vyjsť USA/NATO/Bruselu v ústrety vyzbrojovania Ukrajiny a ako vo vlastných štátoch zabezpečiť slobodu slova resp. „slobodu slova“, akýmisi nezmyslami o šírení pro ruských dezinformácií a to tak, že sa jednotlivé takéto iné názory budú jednoducho na sociálny sieťach rušiť, o médiach „hlavného“ prúdu ani nehovoriac!

Lebo inú tému/témy ako tú to/tieto nemajú!

Majú len „mierové“ riešenie Ukrajinského konfliktu neobmedzenými dodávkami najmodernejších zbraní Ukrajine a zabrániť za každú cenu akejsi pro ruskej hybridnej dezinformačnej kampane, šírenú prostredníctvom sociálnych sietí…čož je samozrejme blud a nedá sa to inak nazvať, ako prasprostá neoliberálna cenzúra!

 

A teraz poukážem na to ich politické pokrytectvo, ba až farizejstvo.

V skratke o Pavlovi. Tomu sa totiž vzhľadom na to, že sa jedná o „prezidenta“ ČR, nebudem až tak podrobne venovať, ale niektoré informácie by o ňom mali zaznieť, aby bol kontext môjho článku správne pochopený.

A budem vychádzať z voľne dostupných informácii a zdrojov, akými sú napríklad Wikipedie.cz a pod.

Takže podľa Wiki.cz, Petr Pavel – „Prihlášku do Komunistickej strany Československa podal v roku 1983 a po dvojročnom kandidátstve bol 13. februára 1985 do strany prijatý. Neskôr sa stal predsedom základnej organizácie KSČ“

 

Ďalej sa tu dozvieme o Pavlovi aj toto – „V posudku na prepožičanie medaily Za službu vlasti roku 1988 bol hodnotený ako triedne uvedomelý a politicky vyspelý, napomáhajúci presadzovať vedúcu úlohu strany medzi podriadenými, dobre zabezpečujúcu bojovú pohotovosť jednotky a odvádzajúcu „vytrvalú, obetavú a príkladnú prácu“ a v neposlednom rade sa o ňom dozvedáme, že z KSČ Pavel nevystúpil ihneď 18. novembra 1989, teda po 17.11.1989, kedy aj jeho KSČ ostro zakročila voči študentom, ale až v decembri 1989…

Ba z českej Wikipedie sa dozvedáme o Petrovi Pavlovi aj toto – „Zásah na Národnej triede dňa 17. novembra 1989 videl z okna svojej školy, ale nijako sa nezapojil.“

 

No ale samozrejme ihneď po tom, ako Pavel obrátil kabát zo zarytého, tvrdo presvedčeného komunistu, na zarytého, a vo všetkom Západu oddaného, antikomunistu, absolvoval študijne pobyty – „…v Spojených štátoch ( Defense Intelligence College v  Bethesde ), v Spojenom kráľovstve ( štábna škola v  Camberley a neskôr Kráľovská akadémia obranných štúdií v  Londýne ), kde nakoniec na King’s College London v rokoch 2005- 2006 vyštudoval postgraduálny program medzinárodné vzťahy.

Pýtam sa čo to je za povaha, čo to je za charakter, keď sa človek z večera do rána zmení tak, že čo mu bolo včera anjelské je dnes čertovské a naopak čo mu bolo včera čertovské je dnes anjelské?!

Naozaj neviem takéto politické obraty, zvraty…pochopiť!!!

 

No a s takýmto človekom si Čaputová sadne pod vysoký strom, presne tam, kde pred vyše 30. rokmi sedeli dvaja politickí velikáni Slovenska a Česka, a debatuje s týmto človekom, ako vraj s najlepším priateľom!

 

Akéže to farizejstvo!

Akéže to pokrytectvo!

Totiž čaputová o komunistickej ére v našich dejinách, kde absolútne právoplatne patril aj Petr Pavel hovorí, okrem iného aj toto – „Čaputová: Pamiatka obetí komunizmu apeluje, aby sme nestrácali pamäť“ – https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-den-pamiatky-obeti-komuni/643226-clanok.html

 

Takže Čaputová pri každej príležitosti, kedy si môže politicky kopnúť do bývalého socialistického zriadenia pod vedením vedúcej úlohy KSČ v tejto spoločnosti, nás ostatných nabáda, aby sme v tomto smere nestrácali pamäť a pritom je to ona čo v tomto smere trpí absolútnou stratou pamäti a to aj vtedy, keď pred ňou sedí živý dôkaz tejto, podľa nej – doby temna!!!

 

Takže Slováci, čo treba k tomuto ešte dodať?

 

Z mojej strany už len jedno jediné – VEĹKÝ HNUS!!!

 

Záver:

Na záver predsa len ešte jedna otázka.

Čo je to za silu, ktorá prinúti takto ideologicky dvoch odlišných ľudí, si sadnúť pod strom, aby sa zhovárali, ako najväčší priatelia?!

Iste, odpoveď je jednoduchá a každý príčetný človek vie na ňu odpoveď…

Vie, čo je to za sila, za zákerná a zlá sila!!!

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.