Založ si blog

Čaputová si 17. november 1989 pripomenula trefnou sebakritikou!

A po nej, mala odstúpiť!

 

Čaputová na FB napísala – „Asi málokto z nás si v tom očarení z Novembra 89 pomyslel, že vydobytú slobodu a demokraciu budeme znovu musieť brániť. Že pravda a láska nemusí víťaziť nad lžou a nenávisťou ani po 33 rokoch. Že lož môže mať navrch a nenávisť bude zabíjať.“

 

Nuž, ako sebakritiku seba samej, to naozaj beriem.

Väčšiu pravdu o sebe a o svojom najbližšom politickom okolí, už ani napísať nemohla.

Lebo toľko lží, neprávd a nenávisti, čo aj ona sama zasiala/li, medzi ľud slovenský za ostatných dva a pol roka, tak to sa nepodarilo žiadnej vláde SR od samostatnosti SR, ani tým, ktoré tu boli od 1990 do 1992 a už vôbec, o toľkej nenávisti, zlobe v spoločnosti, sa nedá hovoriť pred novembrom 1989!

 

Čaputová je podľa môjho hlbokého presvedčenia a jednoznačného názoru, jedna z tých, čo v našej spoločnosti šíri neskutočné zlo, zlobu, nepravdy…, tlačí našu spoločnosť do akejsi západnej neoliberálnej svetonázorovej agendy, ktorá je nášmu slovenskému ľudu cudzia a na svetelné míle vzdialená!

Nie, my nie sme anglosaského myslenia, nie, my nie sme uspôsobení viesť anglosaský spôsob života, ktorý je založený na nadvláde nad ostatnými národmi – viď ich koloniálne správanie sa v minulosti a dnešné neokoloniálne, aj vo vzťahu k nám, v súčasnosti!

Nie, my sme nikdy nechceli nikoho ovládať, nie, my sme nikdy nechceli iným národom žijúcim vo vlastných suverénnych štátoch diktovať, ako majú žiť, aké hodnoty majú vyznávať…, ale oni nám to už vyše tridsať rokov robia a to ich vmiešavanie sa do našej slovanskej nátury, kultúry, nášho spôsobu života, spôsobu pevného rodinného života jednej ženy, jedného muža a detí, sa v týchto mesiacoch zintenzívňuje natoľko, že tej nenávisti, tej neoliberálnej nenávisti, je dnes v našej spoločnosti toľko, že je na čase to zastaviť!

A ako píšem vyššie v texte, jednou z naj nenávistnejších neoliberálnych politikov v našom štáte, je dnes a denne, práve Čaputová, ktorá sa tvári, že je jemná, citlivá, podľa „objektívnych“ médií, absolútne politicky panenská, ale ako sa vraví – za anjelskou tvárou, za anjelským obrazom, ktorý o nej vytvárajú už roky neoliberálne média, sa s najväčšou pravdepodobnosťou skrýva zlo, maj sa ľud slovenský na pozore…!!!

 

V inom svojom „novembrovom(89)“ FB statuse Čaputová píše tiež pravdu a to takúto – „33 rokov po Nežnej revolúcii už vyrastá generácia, ktorá s komunistickou érou nemá osobnú skúsenosť. Navyše v okamihoch, keď na spoločnosť doliehajú ťažké časy, nastáva ideálna príležitosť pre spomienkový optimizmus. Musíme preto vysvetľovať a snažiť sa, aby najmä mladí ľudia rozumeli. Aby vnímali rozdiel medzi demokraciou a totalitou, medzi slobodnou a neslobodnou spoločnosťou…

 

Súhlasím aj s touto Čaputovej sebakritikou lebo to, čo tu dnes, už viac, ako dva a pol roka zažívame, nemá so slobodou a demokraciou absolútne nič spoločné!

A preto musíme dennodenne našej mládeži, našim mladým vysvetľovať za akú slobodu a demokraciu sa v Novembri 1989 štrngalo na našich, počasím chladných, ale ľudský úprimne teplých námestiach, kľúčmi štrngalo…!!!

 

Len jeden príklad za všetky i keď bolo by ich neúrekom!

 

Nuž ty občan SR, čo si už ako dospelý zažil ten štátny prevrat v novembri 1989, zinscenovaný a riadený zo Západu, spoza Atlantiku, ty si vieš predstaviť, čo by sa stalo s riaditeľom Československej televízie (ČST), ak by si niektorý z novinárov/redaktorov dovolil zaradiť do spravodajskej relácie názor opozície k vtedajšiemu komunistickému vedeniu štátu, niekde okolo decembra 1989 a on by takýchto redaktorov, novinárov a celé vedenie spravodajstva vyhodil z ČST, ako tých, čo si nevážia „demokraciu“ lebo sa opovážili dať na obrazovky celoštátnej ČST názor už vtedy sa formujúcej oficiálnej, slobodnej opozície???

Vieš ty dnešný, mladý slovenský človek, už kapitalistickým režimom odchovaný na kapitalistickej „demokracií“, čo by sa v tej dobe stalo s takýmto GR ČST?

Tak ja ti to poviem, nahlas a na rovinu – do minúty by bol na dlažbe!

A dnes, keď tu podľa Čaputovej vládne „demokracia“, keď jej „dobro“ ide zvíťaziť nad akýmsi legálnym, legitímnym opozičným „zlom“, tak dnes, keď GR RTVS vyhodí komplet celé vedenie spravodajstva štátnej TV lebo si dovolili na obrazovky dať aj názor opozičného politika, tak Čaputová mlčí!

Mlčí lebo toto je podľa nej ta správna neoliberálna demokracia!

Toto je podľa nej to správne demokratické.

Lebo len takýmto vyhadzovaním z práce, vyhadzovaním z verejnej a štátnej služby, zastrašovaním, umlčiavaním…, sa dá podľa nej a jej podobným, zvíťaziť nad „zlom“, teda nad tým, čo ľudia v Novembri 1989 požadovali, ako prvé – PLURALITU NÁZOROV…!!!!

Ten, kto dnes požaduje pluralitu názorov (rozumej – rôznorodosť názorov), tak ten je dnes Čaputovou a jej podobným, vyhlásený, prehlásený za zlo, za dezoláta, za hoaxera a treba sa s ním „demokraticky“ porátať!!!

 

HNUS a ešte raz HNUS!

Občan-volič SR. Ľud slovenský, kedy už konečne otvoríš oči a nastražíš uši?!

 

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0EkPu4KjUd3BE66sPoHC15Z5R2NPhdjbRP8dLb9WWNCW8VcgaxN6gGXCPHSzrZS8Ml

 

https://www.facebook.com/zcaputova/videos/1055018628624270

 

 

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávili kauzy

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Počas druhej vlády Roberta Fica generálneho riaditeľa VšZP vyšetrovali pre maséra Kostku, teta Anka ho nakoniec stála funkciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9717518x
Priemerná čítanosť článkov: 9185x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy