Založ si blog

Čaputová velebí dobu z pred novembra 1989! Za toto jej môžeme len poďakovať.

Nevymýšľam si.

Pozri jej FB status zo dňa 02.11.2022 – https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0LcnzFdXg3PWmbuFdQPqnWMfg1ScXJLrmGjUUmchKEU4AeiQ6896zsAKcbrK6xBizl , v ktorom obyvateľov SR odkazuje na tento link – https://dennikn.sk/3086762/generacia-89-prezidentka-caputova-hovori-ze-stale-ideme-chvilu-vpred-a-potom-zasa-cuvame/?ref=tit1&fbclid=IwAR1Nah08ayRy2Da0Df-r2D6JMV_YEWQ4v8pU8W6BO14nXZ4p7X7k_7jsbWo , link jej dvorného média, ktoré si ju nedá za nič na svete, teda Denník N, ktorému poskytla rozhovor o svojom súkromí, najmä z obdobia roku 1989 a jej „účasti“ na zmene režimu vo svetle udalosti novembra 1989…

 

Samozrejme, že jej tak „dôležitý“ a pre dnešnú mladú generáciu, tak „závažný“ článok, si môže celý prečítať len ten, kto má o to eminentný záujem, len vedy , keď si ho za poplatok Denníku N zaplatí lebo samotná Čaputová ho z akýchsi „nepochopiteľných“ príčin (príčina je jasná? Potom by Denník N nezarobil ani na slanú vodu?!) neuverejnila celý na svojom FB profile…

No, ale k veci.

Čo nám vlastne Čaputová zvestovala o mladej generácií roku 1989, o mladej generácií „demokratickej“ novembrovej (89,) zmeny, teda aj sama o sebe.

Článok vyšiel pod názvom – „Generácia 89: Prezidentka Čaputová hovorí, že stále ideme chvíľu vpred a potom zasa cúvame“

K názvu len toľko, že za posledné dva a pol roka nielenže cúvame, ale rovno padáme, sa strmhlav rútime do priepasti…!

Ale názov riešiť nebudem, idem rovno k „črevám“ tohto „citlivo“ vnímajúceho článku.

Čaputová na otázku – „Čo ste robili v lete 1989, teda tesne pred revolúciou?“, sa takto vyznáva – „Mala som 16 rokov, bola som na pezinskom gymnáziu a žila som si bežný bezstarostný študentský život v partii kamarátov a v rámci rodiny v malom meste pri Bratislave. Bol to pre mňa bežný rok, nepamätám si, že by sa pre mňa leto 1989 odlišovalo od leta 1988.“

Nuž, tak si to rozdeľme resp. to rozdelím.

Čaputová tvrdí, že vtedy mala sladkých 16 a že mala bezstarostný život, ktorý k tomuto veku patrí, teda vtedy jednoznačne patril!

Nuž tým sa Čaputová pridáva k tým, čo zažili socializmus na vlastnej koži (teda aj ja, ja som mal vtedy 23 rokov, zarezával som „bezstarostne“, čo sa štúdia týka(!), na VŠDS v Žiline v predposlednom semestri…), ktorí v drvivej väčšine, sa s takýmto hodnotením života mladej generácie pred novembrom 1989 plne stotožnia!

Takže Čaputová jasne velebí obdobie z pred novembra 1989, minimálne pre mladú generáciu.

Naozaj, vtedy sme doma nepočuli, že otca alebo mamku vyhodili z práce a čo teraz?!

Že je potrebné šetriť s EE, teplom, vodou… lebo zlý Západ nám ju nechce dať len tak, aby sme na ňom neboli závislí resp. aby sme na ňom boli závislí…

Nikto v nás nevyvolával takú chorobnú nenávisť voči USA a Západu, akú dnes vyvolávajú v mladej generácií k Ruskej federácií…

Vtedy mladá generácia nemusela riešiť, či môže vycestovať z okresu do okresu, že bude musieť sa učiť doma niekoľko mesiacov, že po skončení školy, či už strednej alebo vysokej, sa bude musieť hlásiť na akomsi úrade práce, mladá generácia neriešila akékoľvek sociálne problémy, jednoducho nič, presne tak ako sa vyznáva Čaputová, žila si kľudný bezstarostný život!

Život v blahobyte, ktorý nám budovali a vybudovali naši starí rodičia a naši rodičia…

A čo my?

My sme za posledných viac, ako 33 rokov, čo vybudovali pre dnešnú našu mládež?

Nuž nič dobré!

Majú síce ten „vysnívaný“ kapitalizmus, ale…

Môžu „voľne“ (teda ak majú Covid pas!) cestovať po štátoch EÚ a aj inde do sveta, ale nie výhradne za oddychom, ale takmer vždy za prácou a lepším životom, ktorý v mnohých prípadoch vôbec nie je lepší!

Samozrejme, že nie všetci, ale len tí ktorým to finančná situácia v rodine dovolí alebo tí, ktorí mali to šťastie, že im rodičia dopriali vzdelanie…!

Dnes majú „výber“ dostať sa voľne k „akýmkoľvek“ informáciám, ale len do doby, kým im ich NBÚ nezablokuje!

Dnes musia povinne nosiť rúška, respirátory, povinne sa covid očkovať lebo nemôže ísť do kina, do divadla, na športové podujatie…(už ste Slováci zabudli?)

 

No a v druhej časti tejto svojej odpovedi Čaputová hovorí, že absolútne nevnímala rozdiel medzi letom 1988 a letom 1989, čím ešte jasnejšie potvrdila, že si aj v roku 1988 užívala sladkých 15 rokov svojho života a bola ešte bezstarostnejšia, mala všetko, všetko to, čo 15 ročný človek potrebuje, rodinné zázemie lebo rodiča mali prácu, o ktorú ich nik nemohol obrať, rodičia mali stály príjem, ktorý im zaručoval dôstojne žitie, celá rodina mali sociálne a zdravotnícke istoty…!

 

V ďalšej časti tohto článku sa Čaputová aj takto uvoľnila a hovorí toto – „Vnútorný svet bol slobodný, bezhraničný a vnútorná cesta sebapoznania je nekonečná. Limitované boli informačné zdroje, ale možno to naozaj bola kompenzácia toho, že sa nedalo cestovať smerom von. Dovnútra však áno.“

Čaputová priznáva, že všetko bolo v poriadku, jej osobná sloboda bola absolútne bezhraničná, jediné, čo vtedy nemala, boli limitované informačné zdroje!

Je jéj!

Takže dnešná mládež nemá limitované zdroje?

Zdroje poznania pravdy, aj z toho druhého brehu!

Dnešná mládež má aké zdroje poznania napr. o Covid pandémii?!

Má všetky informácie, ktoré má mať, aby sa vedela zorientovať v tom, čo sa tu na Slovensku dialo od marca 2020…?!

A to isté sa dá povedať o vojenskom konflikte na východ od nás?

Má mladá generácia všetky zdroje, z ktorých sa dozvie aj názor tej druhej strany prečo urobila to, čo urobila…?!

Alebo sa dnešnej mládeži zablokuje prístup k informáciám lebo sa označia za informácie s nežiadúcim obsahom a NBÚ ich im zablokuje?!

Verím, že dnešný môj názorový článok nemá žiadny nežiadúci obsah? Či áno?

 

Nie, nejdem ďalej tento jej článok pre Denník N rozoberať lebo pre mňa osobne je to článok plný farizejstva a pokrytectva!

Na jednej strane tvrdí, že žila ako mladá pred novembrom 1989 plnohodnotný a na výsosť bezstarostný život, mala super bezstarostnú mladosť a na druhej strane tvrdí, že spoločenské zriadenie, ktoré sme tu mali pred rokom 1989, socializmus(!), bolo diktátorské, gniaviace všetko a všetkých…!!!

Naozaj HNUS nad NHUS!!!

 

PS:

Apropo, nemala by mať Čaputová problém s OČTK, že velebí spoločenské zriadenie, ktoré je dnes u nás označované za nedemokratické, ľudské práva potláčajúce a teda je to z jej strany trestná činnosť – propagácia režimu potláčajúceho slobodu a pod.?!

Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon) § 421, §422 – https://www.lewik.org/term/1403/podpora-a-propagacia-skupin-smerujucich-k-potlaceniu-zakladnych-prav-a-slobod-trestny-zakon/ .

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.