Založ si blog

Čaputovej „štátnickosť“ Matovič hrubo vulgárne zneužil a média mlčia!

To, čo si Matovič včera dovolil v NR SR (SNR!), by si s najväčšou pravdepodobnosťou nebol dovolil, ak by Čaputová postupovala, ako svojprávny, autonómny, voči Slovenskej republike a jej obyvateľom nadmieru zodpovedný štátnik a nie ako absolútne nesvojprávny „politik“, ktorý nevie domyslieť následky svojho konania…

Ale pekne po poriadku.

Podľa oficiálneho programu Čaputovej, mala včera (utorok 13.9.2022) o 11:30 prijať demisie členov „vlády“ za SaS a zároveň vymenovať nových členov „vlády“.

Aj tak vykonala.

Podľa môjho názoru a hlbokého presvedčenia, bez akéhokoľvek rozmyslu a bez akejkoľvek analýzy dopadu tohto jej zbrklého, totálne nerozvážneho apolitického konania, až sa natíska otázka, v čí prospech Čaputová takto konala a prečo…?

Čas ukáže!

Mimoriadne tragické bolo to, ako sa Čaputová novo vymenovaným členom „vlády“ „spontánne“, „vlastnými“ slovami prihovorila“…

Čaputová nebola schopná, ako vždy doteraz pri takýchto a podobných jej „štátnických“ extempore, povedať jednu jedinú vetu vlastnými slovami, z vlastnej hlavy, bez vonkajších vplyvov, bez papiera, tak aby sa týmto ňou novovymenovaným členom „vlády“ pri tom pozerala priamo do očí…!

Ako to, že to nedokáže?

Že nedokáže dvomi tromi vetami, sa prihovoriť odchádzajúcim a zároveň novo prichádzajúcim/nastupujúcim členom „vlády“? Lebo ak ide do nejakej mediálnej relácie, tak sype jednu „vysoko erudovanú“ odpoveď za druhou! Žeby dopredu pripravené…?

NIE, Čaputová len čítala a čítala a ako sama zvykne o iných hovoriť, doslova len tliachala a tliachala…!

Prečo Čaputová nepostupovala minimálne tak, ako na sklonku marca 2021?

 

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0xtG7jhG7xHBi1fGD52URbv7Tu5YRU5eh9gb8ZbsGLnFrPAG7xRYRUthmQHq8Gy7il

 

Áno, je pravda, že vtedy jej po viacerých členoch „vlády“, priniesol svoju demisiu aj „predseda“ vlády Matovič (jednoznačne z donútenia a nie z presvedčenia! A na takéto veci Igor nezabúda!), čo automaticky znamenalo demisiu všetkých členov „vlády“, teda aj tých, čo sa svojich pozícií nemienili vzdať, ale dnes je situácia ešte horšia ako predtým!

Prečo?

Nuž preto lebo vtedy Čaputová na svojom FB profile píše aj takúto vetu – „Dnes som prijala demisiu predsedu vlády Igora Matoviča. Minister financií Eduard Heger mi v priebehu dňa doručil 91 podpisov poslancov a poslankýň Národnej rady, ktorí vyjadrili ochotu podporiť budúcu vládu štvorkoalície. Dohodu ústavnej väčšiny poslancov rešpektujem a Eduarda Hegera som preto poverila zložením novej vlády.“

V poriadku.

Čaputová bola politický ukojená tým, že „nová vláda“ pod „vedením“ Hegera, s Matovičom na pozícií „ministra“ financií, má dokonca ústavnú väčšinu v NR SR (SNR!).

Čaputová takto konala i napriek tomu, že konala pod nátlakom Matoviča, čo neskôr priznala takto – „Pokiaľ ide o pozíciu Igora Matoviča, …jeho nominácia, je politickou nomináciou…, …je to, možno obrazne povedané, základný kameň stavby koaličnej dohody a že nevymenovanie Igora Matoviča by znamenalo zrútenie koaličnej dohody…“

 

(No a čo?! No tak by boli predčasné voľby! To je niečo podľa Čaputovej nemysliteľné?!)

 

Tu Čaputová jasne priznáva, že nielenže konala pod nátlakom Matoviča (a ktohovie koho ešte!?), ale celkom otvorene priznáva, že Matovič bol, je a stále pre ňu ostáva „základným kameňom koaličnej dohody“!

Dnes „koaličnej“ dohody zbytku resp. ruín prvotnej Matovičovej „koalície“ a Matovič to hrubo zneužíva, aj proti nej samotnej!

Toto si Čaputová neuvedomuje?

A keď si to uvedomuje, tak prečo koná tak, ako koná?!

Prečo si od Hegera nepýtala rovnaký zoznam poslancov NR SR (SNR!), ktorí sú ochotní v parlamente SR podporovať jeho troj „koaličnú vládu“, presne tak ako to od neho požadovala v marci 2021 pred jeho vymenovaním za „predsedu“ „vlády“ SR dňa 01.04.2021?!

Vtedy sa mohla Čaputová aspoň na oko tváriť a vyviňovať sa pred ľudom slovenským zo svojho vtedajšieho postupu tým, že mala na stole 91 podpisov „koaličných“ poslancov NR SR (SNR!), že budú „plne“ podporovať „novú“ Hegerovu „vládu“!

 

Dnes to nemá!!!

 

Prečo od Hegera aj dnes nežiadala toto – „Dodajte mi na papieri minimálne 76 podpisov poslancov NR SR (SNR!), ktorí sú dnes ochotní podporovať vašu vládu v tomto zložení a ja vami navrhnutých ministrov vašej trojkoaličnej vlády vymenujem. V opačnom prípade nie som ochotná takto urobiť, čím by som riskovala, že v parlamente nebudete mať potrebnú väčšinu na presadzovanie vládnej politiky a hrozí ďalšia, pre SR absolútne nepotrebná vládna, ale aj parlamentná kríza…“

 

Áno, podľa môjho názoru toto mala Čaputová urobiť, ale NEUROBILA!

Opäť sa podvolila tlaku Matoviča, ktorý to následne hrubo a vulgárne zneužil v NR SR (SNR!) o niekoľko hodín (minút?) neskôr, vedomí si jasnej podpory z „prezidentského“ paláca, keď vystúpil pri rečníckom pulte v pléne parlamentu ako člen „vlády“ s/na obhajobou odvolávaného „ministra“ vnútra Romana Mikulca…

Vo svojej obhajobe, prečo je proti tomu, aby Roman Mikulec bol odvolaný, sa Matovič nezameral na vyvrátenie obvinení, za ktoré ho opozícia už po siedmy raz v NR SR (SNR!) odvoláva, ale vydal sa na cestu jemu vlastnú!

Matovič posilnený tým, že mu Čaputová, už po tretí raz posvätila pokračovanie jeho „vládnej“ mašinérie tým, že bez výhrad vymenovala nových „ministrov“, sa Matovič hrubým, vulgárnym, absolútne nemiestnym slovníkom pustil do opozície a teraz je jedno, že hlavne na adresu Fica, či Pellegriniho!

Takýto slovník nielenže nepatrí do pléna nášho národného parlamentu, ale do úst člena vlády už vôbec nie…!

Matovič totiž vychrlil na Fica, Pellegriniho a celú opozíciu (hlavne na SMER-SSD a HLAS-SD) tieto slová (budem citovať doslovne!) – na Fica – „Henten hajzel, čo tu stál, to je novodobý Hitler.“ – „…skorumpovaný mafián Robert Fico“ – Pellegriniho oslovil aj takto – „Vagabund, ktorý rozkrádal naše verejné peniaze,…“ – všeobecne poslancom SMERU a HLASU odkázal od rečníckeho pultu toto – „Mali by ste držať hubu a krok,“ a veselo pokračoval ďalej – „…mafiáni, zlodeji a vrahovia ste…“, potom sa vracia opäť k Ficovi takto – „…ten zmrd čo tu stál…“ atď. atď.

 

Áno, toto je dôsledok Čaputovej „štátnického“ rozhodovania a konania na „prospech“ Slovenskej republiky a na „prospech“ ľudu slovenského!!!

Úrodu jej „štátnického“ prístupu k riešeniu politických, spoločenských, ekonomicko-hospodárskych kríz v našom štáte spôsobených nekompetentnými dnešnými „vládnymi politikmi“, s ňou samotnou na čele(!), tým, že bez zaváhania len tak prijíma demisie, potom len tak menuje nových členov „vlády“, bez toho aby sa zamyslela nad tým, čo jej rozhodnutia zapríčiňujú, tak túto „úrodu“ budeme onedlho žať všetci!

Áno, budeme ju žať všetci, aj tí, ktorí sú dnes pri moci, aj tá, ktorá je dnes v „prezidentskom“ paláci…

Na teraz „len“ toľko…

 

PS I:

A ako je zvykom, média, tie jediné „pravdu“ píšuce, tie vraj „mienkotvorné“, o tomto všetkom mlčia!

Mlčia lebo mlčať musia?

Mlčia lebo toto je scenár, ktorý sa má na Slovensku odohrávať?

Ale, ako sa hovorí – „Na každého raz, skôr či neskôr, dôjde“!!!

 

PS II.

Ak SaS splní to, na čo sa chystá, že predloží do NR SR (SNR!) návrh na odvolávanie Matoviča z pozície „ministra“ financií s podporou dnešnej parlamentnej opozície (viď vyjadrenie Anny Zemanovej /SaS – „Odvolávanie Matoviča je jedna z možností, návrh pripravujeme“), tak akými prívlastkami bude Matovič častovať SaS a najmä Richarda Sulíka, pri svojej obhajobnej reči, že on je najlepším „ministrom“ financií, akého kedy Slovensko malo a že keď ho odvolajú resp. mu vyslovia nedôveru, tak sa na ďalšie tisícročie k moci na Slovensku vrátia vagabundi, zlodeji, vrahovia, fašisti…

 

PS III.

Práve v tejto chvíli sa muselo ukončiť riadne naplánované rokovanie NR SR (SNR!) z dôvodu, že ani po druhý krát, na druhý pokus, po 30 minútovej prestávke, nebol parlament uznášania sa schopný a ďalší pokus na otvorenie tejto riadnej 72. chôdze, jej „predseda“ presunul až na utorok 20.9.2022!!!

Nuž Čaputová sa môže začať zabávať…!!!

A my s ňou???

Veru nie, Slováci by sa už nad týmto cirkusom Čaputovej, Matoviča, Hegera a spol. už zabávať nemali a mali by konať…, áno zúčastňovať sa na protivládnych protestoch minimálne v takom množstve a v takej mase, ako to ukázali naposledy bratia Česi v Prahe (oficiálne 70 tisíc, pravdivo niekde okolo 200 tisíc zúčastnených!)…, v Bratislave už 20.9.2022…, a potom aj všade inde po slovenských mestách a mestečkách!!!

Inej cesty NIE TO!!!

 

 

 

 

 

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.