Založ si blog

Richard Sulík hovorí – „. .. že tu napochodujú Rusi, sa neobávam. Utečencom pomáhajme tam kde sú a nie tu v EÚ“

Veru, veru, toto a ešte oveľa viac zaujímavého s čím môžem súhlasiť aj ja, narozprával nik iný, ako Richard Sulík!

Že neveríte, tak tu je dôkaz…

Richard Sulík (RS) poskytol rozhovor pre  Denník N a to priamo Martinovi M. Šimečkovi (MMŠ), tak nech mi je dovolené z tohto rozhovoru vybrať tie pasáže, ktoré považujem za najzaujímavejšie.

 

MMŠ: –  „V ktorom štáte by ste chceli žiť, ak vynecháme Slovensko?“

RS – „Na Novom Zélande, v Austrálii…“

 

MMŠ – „Nový Zéland aj Austrália sú krajiny imigrantov a sú aj liberálne, napríklad v postojoch k ľudským právam sú dnes otvorenejšie ako vy. To by vám neprekážalo?“

RS – „Práve naopak. Ja som ľudské práva nespochybnil, povedal som iba, že nemôžu mať všetci obyvatelia sveta rovnaké práva na Slovensku, napríklad právo voliť,…Aj pre mňa sú občania Slovenska na prvom mieste. Veľké množstvo migrantov u nás znamená menšiu slobodu pre našich občanov. Alebo inak: dnešný počet migrantov v Nemecku obmedzuje slobodu Nemcov.“

 

MMŠ – „Prečo tak často zdôrazňujete svoj odpor proti prijímaniu imigrantov, keď na Slovensku má podobný názor ako vy väčšina politikov a takmer žiadni imigranti tu nie sú?“

RS – „Pretože chcem, aby to tak ostalo. Lebo ak tu raz budú, potom sa ťažko budú hľadať riešenia. Hovorím to preventívne. A zároveň súhlasím s tým, aby sme pomáhali utečencom, ale tam, kde sú.

Takže podľa Sulíka je potrebné pomáhať utečencom tam kde sú, rozumej u nich doma, takže v tejto súvislosti moja podotázka na RS – utečencov z Ukrajiny, ktorí dnes prichádzajú /potom zase na určitý čas odchádzajú späť – ja by som ich nazval tak po slovensky počas Covid „pandémie“, že pendleri/ na územie Slovenska, sa to netýka…!

Veď všetci tí utečenci, ktorí k nám (väčšinou západná EÚ) prichádzajú z tretích štátov, tiež z ich domovou vyhnala vojna, vojna v ktorých vo väčšine prípadov mali svoje „jastrabie pazúry“ práve U.S. Army…(naor. Líbya, Afganistan a pod.)

 

MMŠ – „Hovoríte, že ste za návrat k rozhodovaniu v EÚ na úrovni štátov, nie Bruselu.“

RS – „Predstavitelia štátov nekonali úplne suverénne a urobili zlé rozhodnutie, čo je dnes iste každému jasné.“

Tu sa pýtam RS dnes ja, a ako máme chápať vaše rozhodnutia, aj rozhodnutia všetkých dnešných našich „zahraničných ministrov“ (Naď, Korčok), „predsedu vlády“ Hegera, ale aj Čaputovej, na pôde EÚ resp. na pôde NATO, vo vzťahu k proti ruským sankciám a z toho vyplývajúceho poškodenia našej ekonomiky, všetkých obyvateľov SR…?

Tu ste sa rozhodovali suverénne? Suverénne ako zástupcovia suverénnej republiky?

Alebo ako praobyčajní poslušní lokaji USA administratívy, EÚ byrokratov, NATO vojnových štváčov…?

 

MMŠ – „Prečo si myslíte, že ak budú rozhodovať štáty, a nie Brusel, bude to lepšie?“

RS – „Lebo to je ich rozhodnutie, kryté ich voličmi.“

 

No a tu niekde by som skončil s citáciou z predmetného rozhovoru, ktorý RS poskytol Denníku N.

Lebo toto jeho posledné vyjadrenie je pre dnešnú dobu najpodstatnejšie!

Totiž nie len celá terajšia prvá aj druhá „vláda“ Igora Matoviča od samého počiatku nečiní rozhodnutia, ktoré má kryté voličmi, ale rovnako takto za nás všetkých rozhoduje aj Čaputová, ktorá na svoje zahranično-politické aktivity nemá od občanov SR najmenší mandát!

Pýtam sa RS a spol., aký že ste mali mandát na to, aby ste nás neodôvodnene, zbytočne Covid gniavili?

Aké ste mali krytie od občanov-voličov na to, aby ste nás nútili povinne nosiť rúška, respirátory, povinne nás nútili vykonávať akési „psie“ AG testy, povinne vykonávať PCR testy, tlačili ste zamestnávateľov a zamestnancov, aby sa doslova povinne nechali zaočkovať ešte stále experimentálnymi Covid vakcínami lebo kto sa takto nepoddal, tak sa musel nechať pravidelne, aj za svoje, špárať hlboko v dutine nosnej, inak mal vstup na pracovisko ZAKÁZANÝ!!!

Aké máte krytie vy, ale aj Čaputová, od občana – voliča na to, že ste totálne zdecimovali naše ozbrojené sily, ktoré dnes bez zveličovania môžem nazvať Odzbrojene sily SR, tým, že ste sa všetkej našej vojenskej výzbroje a techniky, ktorá ešte za niečo stála, zbavili tým, že ste ju poslali na východ od nás, na Ukrajinu?

Aké ste mali na toto krytie od občanov-voličov SR?

ŽIADNE!!!

Aké ste mali a máte krytie od občanov-voličov SR na to, že ste vojensky našu republiku odovzdali do rúk cudzích vojsk – USA, Česko, Poľsko, Nemecko…???

ŽIADNE!!!

Aké ste mali od občanov-voličov SR krytie, že ste na rôznych EÚ a NATO fórach hlasovali za, ba ste boli doslova iniciátormi ešte väčších a silnejších sankcií voči Ruskej federácií, ktoré našu republiku, našich ľudí, doslova zruinujú???

ŽIADNE!!!

A s takýmito otázkami by som mohol pokračovať ďalej a ďalej a ďalej…

Preto aj pre vás Richard Sulík, aj pre celú dnešnú „slovenskú vládu“, aj pre Čaputovú z „prezidentského“ paláca platí jedno jasné – na všetko to, čo je vyššie mnou vymenované a ešte oveľa viac, na toto všetko ste od občanov-voličov nedostali najmenší mandát a teda vaše krytie zo strany voliča, ak nie je nulové, tak je minimálne minimálne!!!

A preto je potrebné, aby sa čo najskôr konali Parlamentné voľby (aj tie prezidentské), aby tí, ktorých si opätovne občania-voliči SR, vyberú za svojich zástupcov, ktorí budú v ich mene vykonávať moc v tomto štáte, mali krytie na to, čo si občan-volič SR praje a nie na to, čo dnes vykonávate vy a Čaputová!

Na toto nikto z vás mandát/krytie od občanov-voličov SR nedostal!!!

 

Záver:

Rozhovor, ktorý RS poskytol Denníku N a o ktorom je vyššie reč, je síce autentický, aj sa udial, ale žiaľ, je to už tak dávno…. z dnešného pohľadu doslova pradávno!

Totiž tento rozhovor bol vykonaný/zrealizovaný 21. februára 2017 pod názvom – „Richard Sulík: Áno, som slovenský nacionalista“

Kto ma záujem o celý jeho obsah, tak TU –

https://dennikn.sk/688253/richard-sulik-sas-som-slovensky-nacionalista-rozhovor/

 

Veru, ako je to dávno, keď RS ešte ako europoslanec mal názory, s ktorými sa v niektorých jeho častiach dá súhlasiť napr. – „pomáhajme migrantom, ale tam kde sú, teda u nich priamo doma“ alebo „Rozhodovať o národných štátoch by mali národne vlády, nie centrála v Bruseli lebo domáci politici majú na to krytie od občanov-voličov“!!!

Nuž veru, nedá mi na záver opýtať sa Richarda Sulíka prečo sa politicky otočil o 180o a nezastával v tejto „vláde“, z ktorej doslova ubzikol, tieto vcelku dobré názory, predsavzatia, myšlienky…???

 

PS:

RS v uvedenom rozhovore ešte tvrdil aj toto (pre tých, ktorý nemajú možnosť si tento článok prečítať)

Podľa RS – „Klamstvá Medzinárodného menového fondu boli rovnakého druhu, ako keď americká vláda tvrdila pred inváziou do Iraku, že Saddám Husajn tam ukrýva zbrane hromadného ničenia. Rovnako klamali o Grécku, pretože Francúzi a Nemci tam chceli zachraňovať svoje banky.“

 

Ale aj toto – „…Merkelová, Nicolas Sarkozy, vtedajší francúzsky prezident. Vedome šírili klamstvá.“

 

Alebo aj toto – „Isté je to, že dnes EÚ nefunguje, potáca sa od krízy ku kríze.“

 

A dokonca aj toto – „Rast ekonomiky EÚ je kupovaný zadlžovaním a toto je ešte horšie“

 

Ba dokonca si RS vo vzťahu k EÚ dovoľuje aj toto – „…ja len namietam, že Brusel sa pletie aj do vecí, do ktorých ho nič nie je, napríklad aká má byť spotreba vysávačov.“

 

No a pre dnešné ťažké energetické dni, ktoré tu všetci zažívame a zažívať ešte len budeme, vtedy veľmi smelý RS do Bruselu odkázal toto – „Ak majú obchodníci problém, nech sa dajú dokopy a dohodnú sa, na to nepotrebujú Brusel.“

 

HURÁÁ, tak načo čakáme?

Máme problém v dodávkach ruského plynu?

Máme problém v dodávkach ruskej ropy?

Žiaden problém!

Presne v duchu odkazu RS do Bruselu, navrhujem okamžite od zajtra, aby – „sme sa všetci tu doma na Slovensku, dali dokopy, dohodnime sa na dodávkach ruskej ropy a ruského plynu napriamo s Ruskou federáciou lebo na toto naozaj nepotrebujeme Brusel“!!!

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.