Založ si blog

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak!

Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné…

A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov!

Na našom mediálnom trhu by mali pôsobiť výhradne také média a takí novinári, ktorí by žili na tvrdom princípe kapitalizmu – ponuka/dopyt resp. dopyt/ponuka!

Dnes tomu tak nie ani zďaleka!

Ani zďaleka u tých médií a u tých novinárov, ktoré/í sú dnes jediné/í s „právom“ na jedinú „pravdu“!!!

Ako je možné, že do éteru sa dostávajú také „informácie“, o ktoré nikto nejaví záujem, ale keďže toto médium má celoštátnu pôsobnosť, tak je každý doslova donútený ich počúvať, ich vidieť, od rána do večera!!!

Čo je toto za trhová ekonomika?!

Tak nech aj novinári a média, pre ktoré pracujú, si na seba zarobia v zmysle dopytu a ponuky resp. naopak.

Nech ich priamo platia občania SR!

Nech si ich kupujú presne tak, ako akýkoľvek iný produkt!

Nech nie sú platení z kade tade a od kade koho, hlavne nie zo zahraničia!

Veď aký je rozdiel medzi tým, čo vyprodukuje robotník v nejakej fabrike a tým čo vyprodukuje nejaký novinár?

Nuž žiaden!

Obidvaja musia produkovať taký tovar, aby si ho ľudia kupovali, ale nie preto, žeby na trhu nebol iný, ale preto lebo je najlepší!

Vie si niekto predstaviť, žeby v trhovej ekonomike napredovalo resp. by vôbec fungovalo také odvetvie, taká fabrika, taký živnostník, ktorý by na trh prišiel zo svojou ponukou, ktorú si nikto nekúpi?

Ako dlho by takýto „kapitalista“ vydržal byť kapitalistom?!

Ako dlho by fungovala akákoľvek prevádzka, ak by si na základe svoje práce na seba nezarobila?!

Nuž veľmi krátko resp. by sa museli nad sebou riadne zamyslieť a museli by začať produkovať také tovary, ktoré by si zákazník kupoval!

A občan-volič SR je tiež zákazníkom médií a novinárov v nich pôsobiacich!

Tak prečo neumožníme občanovi/obyvateľovi SR, aby sa aj v oblasti médií a novinárčiny mohol rozhodovať na základe tvrdého trhového hospodárstva aj tým, žeby si na priamo platil tieto média? (iste, museli by platiť aj úplne iné pravidlá na reklamu, hlavne tú štátom platenú v súkromných médiach!)

Potom, by došlo k vyčisteniu našej preplnenej mediálnej oblasti do takej miery, že na trhu by pôsobili a ostali len tí, ktorých by si občan-volič kupoval a nie tie, ktoré síce tiež z časti platí zo svojho vrecka skrze koncesionárske poplatky a iné dane a poplatky, ale nie je do nich jediným a podstatným prispievateľom a preto na našej mediálnej scéne pôsobia a to dosť podstatným („mienkotvorným“!) spôsobom!

A potom sa na našej mediálnej scéne mohla stať taká nehoráznosť, že tu pôsobia s celoštátnou pôsobnosťou také média, ktoré ak by mali žiť len a výhradne na základe toho a z toho, čoby sa občanovi-voličovi SR „predali“, tak by zanikli!!!

Dnes vidíme, že mediálnu manipulatívnu politiku tvrdia tie média (nie len na Slovensku, ale aj v EÚ!), ktoré nežijú na princípe kapitalizmu – dopyt/ponuka, ponuka/dopyt, teda výhradne z peňazí, ktoré by si zarobili predajom svojej poctivej, naozaj objektívnej práce, ale žijú a nie zle, z toho čo im zaplatia tí, ktorí chcú, aby písali to, čo je potrebné (teda rýdza manipulácia!) a nie to, čo je objektívne, najviac sa blížiace pravde a skutočnosti!!!

A to je zlé, to sa musí skončiť!

Keď kapitalizmus, tak na každého rovnako!

Zlý výrobok si nikto kupovať nebude a teda dovidenia z trhu, z voľného kapitalistického trhu!!!

 

Záver:

 

Dajme možnosť médiám nech sa poctivo predávajú svojím čitateľom, poslucháčom, divákom, nech si občan tým, že si za tieto mediálne tovary zaplatí napriamo, vyberie, čo je pre neho dezinformácia a čo je pre neho informácia…!

Len občan-volič, len zákazník, ktorý si za svoje poctivo zarobené peniaze kupuje nejaký tovar, v tomto prípade by to bol tovar mediálny, môže a jedine, len on musí(!) rozhodnúť, čo na mediálny trh patrí a čo nemá šancu sa na tomto trhu presadiť!

Nie je možné, aby občan nasilu dostaval tovar, ktorý nechce, ale ktorému sa žiaľ nemôže vyhnúť!

A tomu sa nehovorí voľný trh, ale užívanie tvaru z DONÚTENIA!!!

 

 

 

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.