Založ si blog

Čaputovej cyklo provokácie!

Tak som si myslel, že Čaputová je kdesi v ďalekom svete na „zaslúženej“ dovolenke lebo si potrebuje oddýchnuť po „ťažko“ vykonanej práci „na prospech“ Slovenska a Slovenského ľudu.

Že je niekde ďaleko od technických vymoženosti ľudstva, teda minimálne od internetu a nevie, čo sa jej robí doma resp. ani len nechce vedieť čo sa jej robí doma!!!

A tu hľa, zrazu sa na jej FB profile objaví akýsi status, z akejsi cyklistickej selanky, kde Čaputová píše toto – „Časť letnej dovolenky sme sa tento rok rozhodli venovať potulkám po krajine – na dvoch kolesách.“

Fíha! Aké úžasné!

Tak Čaputová je na cyklo dovolenke a cyklistikuje po akejsi krajine.

Nuž čítam ďalej kde to ona vlastne je. V akej že je to krajine?!

Nemá táto krajina názov!

Je to kráľovstvo?

Je to cárstvo!

Je niekde ďaleko, v amazonských pralesoch u nejakých domorodých kmeňov?

Nuž asi áno lebo len takéto spoločenstvá sa môžu nazývať, že je to akási krajina v ktorej žijú.

A tu zrazu čítam ďalej a čo sa nedozvedám?

Veď Čaputová je len toť skok od Bratislavy! Niečo neuveriteľné!

Tak Čaputová už ani napísať nevie, že je na cyklo potulkách po Slovensku a nachádza sa v takej a takej krajinnej oblasti Slovenskej republiky!

Veď ak by jej FB status čítal cudzinec (Google mu to preloží do jeho rodnej reči), tak by ani za svet nezistil, kde ona práve je!

Samozrejme, že každý Slovák po prečítaní názvu obce Kopčany v jej FB statuse spozornie a vie, že sa nachádza na Slovensku!

Len neviem prečo jej ani za svet nejde vysloviť, napísať, že je na Slovensku?!

Takže ona je na Slovensku, blízko Bratislavy a nemá prístup k internetu, k informáciám, čo sa tu práve odohráva?!

Ona nevidí, nepočuje tam ďaleko v jej krajine, kde sa práve nachádza, že Slovenská republika je na pokraji zrútenia sa, že Slováci čo nevidieť začnú padať do chudoby jeden po druhom…?

Nevidí, nepočuje?

Ona nepočula rozhorčený hlas Borisa Kollára v nedeľňajšej politickej relácií TA3

(mimochodom redaktorovi/moderátorovi Ilievovi posielam moje gratulácie. Toľko „politicko-novinárskeho“ rozhľadu, čo tento redaktor/moderátor predviedol…!), kde doslova od zúrivosti kričí aj tieto slová – „…ako budeme fungovať s ropou, ako budeme fungovať s plynom, ako zabezpečíme ľuďom lacnú elektrickú energiu…, …a preto hovorím, že budem tu sedieť na tom zadku a budem sa snažiť rokovať…, …ľudia budú potrebovať pomoc a je mi to jedno, nech je to aj zo štátneho rozpočtu…, …a je mi úplne jedno ako to bude…, …my nezvládame vládnutie lebo nie sme schopní sa štyria dohodnúť…, …ideme do ťažkej najťažšej doby, mňa serie, že toto musím počúvať z tejto strany (vedľa sedí Robert Fico) lebo ma pravdu, ale ideme do najťažšej doby…, …potrebujeme aby tí ľudia si vedeli kúpiť jedlo, aby nemuseli buď mrznúť alebo hladovať…“

Myslím, že stačí!

Toto Čaputová v nedeľu nepočula?

Nepočula čo hovoril jej „podriadený“, druhý najvyšší ústavný činiteľ nášho štátu – Slovenskej republiky?

Nepočula?

A keď počula, tak prečo vysedáva na sedadle bicykla a nie v kresle „svojho“ paláca za okrúhlym stolom so svojimi dvomi najvyššími ústavnými partnermi s predsedom NR SR a predsedom Vlády SR???

Prečo nerieši ústavnú krízu?

Že nie je?

Naozaj?

To znamená, že všetky ústavne orgány SR si  dnes na 100% (to úplne stačí!) plnia svoje povinnosti.

Čaputová nevie resp. zabudla, čo je jej „prezidentskou“ povinnosťou podľa Ústavy SR, na ktorú sa v prípade referenda tak rada odvoláva?

Ona ešte nepočula resp. nečítala toto – Ústava Slovenskej republiky, článok 101, odsek (1) – „Hlavou Slovenskej republiky je prezident. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi.“

Prečo nepožiada Borisa Kolára, čoby predsedu NR SR, aby, aj keď je letné obdobie, obdobie dovoleniek, ale situácia v štáte je výnimočná, krízová, aby zvolal mimoriadne zasadnutie NR SR, kde by si chcela uplatniť svoje ústavne právo, o ktorom tiež nevie resp. netuší?!

Aj toto jej pripomeniem – Ústava SR, čl. 102, ods. (1), bod p) – „(Prezident“) podáva Národnej rade Slovenskej republiky správy o stave Slovenskej republiky a o závažných politických otázkach,“

Netuší Čaputová o tom, že má aj takúto obrovskú kompetenciu vo vzťahu ani nie tak k NR SR, ale k Slovenskej republike ako takej a hlavne vo vzťahu k občanom Slovenskej republiky???!!!

Čaputová netuší, že podľa Ústavy SR má predseda NR SR aj takúto kompetenciu?

Ústava SR, čl. Čl. 83, ods. (1) – „Schôdze Národnej rady Slovenskej republiky zvoláva jej predseda.“

Takže áno, ak sa veľmi nespokojný predseda NR SR s tým, ako „vládnu“, dohodne s najvyšším ústavným činiteľom SR, že on zvolá a otvorí zasadnutie NR SR s jedným jediným bodom programu, ktorým by bolo vystúpenie „Prezidentky“ Čaputovej v NR SR so Správou o stave republiky a správu o závažných politicko-spoločensko-hospodársko-ekonomických otázkach, tak niet tej ústavnej sily, ktorá by tomuto zabránila!

NIET!!!

Nie je možné, aby v takom marazme v akom sa nachádzame, v čase, kedy doslova a do písmena záleží na každej hodine, nie dni, ani týždni, ale hodine, Čaputová čakala na prvé oficiálne zasadnutie NR SR niekedy v priebehu septembra 2022 a potom možno (!) vystúpi s akousi „správou“ o stave Slovenskej republiky, v jej „hrdo národnom“ jazyku – o stave krajiny!!!

Na dovolenky bude mať Čaputová času a priestoru dosť, ihneď po tom, ako jej skončí mandát „prezidentky“ SR a to až do konca života!!!

S prezidentskou doživotnou rentou, si ti bude môcť dovoliť!

Takže na záver jasne píšem, že jej FB statusy, sú čo raz provokatívnejšie pre tú (väčšinovú) časť obyvateľstva Slovenskej republiky, ktorá ako prvá v septembri a potom, pocíti, čo je to mať takúto „vládu“, čo je to mať v prezidentskom paláci takúto „pro národnú prezidentku“!!!

 

Záver:

Doslova žasnem nad takými občanmi SR, ktorí napíšu pod predmetný status Čaputovej z cyklo potulky po akejsi bližšie neidentifikovanej krajine, niečo tak „úžasné“ – jeden z jej obdivovateľov jej pod uverejnenými fotografiami, na ktorých je Čaputová s akýmsi pánom (mne totálne neznámom! Čo on vlastne pre SR znamená?) na bicykloch, kdesi vonku, napíše toto – „Prezident , ktorý môže takto chodiť po krajine a môže vyjsť medzi ľudí ,ako rovný k rovnému je dobrý prezident ,ďakujem za vás“

 

Doslova žasnem!

Kde, táto dotyčná osoba vidí na týchto fotografiách nejakých iných ľudí, ako je Čaputová a neidentifikovateľný pán, pre politiku SR nič znamenajúci?

Na uvedených fotkách okrem Čaputovej a toho pána, nieto ani len živáčika! Ba ani tá povestná mucha im nesadla na nos!

A vie dotyčná osoba, ktorá Čaputovú takto uznáva a vidí vo vidinách okolo nej množstvo ľudí, kto je jej vždy a za každých okolnosti na blízku?

Nevie?

Tak ja mu to prezradím – je to ochránka!!!

Na jednej z fotografií je potrebné si všimnúť, že naozaj široko ďaleko nieto nikoho, ba ani v diaľke!

Takže „prezidentská“ ochranka si v tomto prípade svoju prácu vykonala viac, ako na 100%!!!

Totiž pristúpiť k Čaputovej, ani keď je na bicykli nemôže len tak hocikto a hocikedy!

Je tam aj foto z akéhosi námestíčka a ani tu nevidím v jej blízkosti, pravda okrem akéhosi „jeho“, ni živáčika!!! Pardon, v úzadí je ešte niekto na bicykli, asi to „nebude“ ochrankár…

Tu jest dôkaz – https://www.facebook.com/photo/?fbid=618694006280639&set=pb.100044201361085.-2207520000

https://www.facebook.com/photo/?fbid=618695569613816&set=pb.100044201361085.-2207520000

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0yEy5q1Jt2XTFMSc2uKGSigSfUCWHTzDyQYUdDJ5tYPdVrxCqZMcdAR8HvJgQAnml

 

 

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 06:10

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.