Založ si blog

Sloboda a Solidarita končí!

Richard Sulík (RS) sa pravdepodobne rozhodol, že SaS neskončí len v tejto súčasnej „vláde“, ale aby sa aj do budúcnosti vyhol akejkoľvek zodpovednosti, čo tu táto „vláda“ od marca 2020 navystrájala a stále ešte vystrája, aj s jednoznačným prispením SaS a RS, tak sa rozhodol, že totálne potopí aj svoje politické dieťa – SaS.

A začal naozaj „impozantne“!

Len politický blázon totiž urobí to, čo urobil RS. A v tomto je po včerajšku RS ešte väčším bláznom, ako jeho politický nepriateľ číslo 1 – Igor Matovič (IM)!

Vysvetlím.

Keď na kandidačnú listinu OĽANO, pred PV 2020, dával IM na 45. miesto akéhosi Juraja Krúpu (vtedy 43r – vraj bezpečnostný analytik), tak pravdepodobne ani len netušil, kto Juraj Krúpa je, z akého politického prostredia/liahne pochádza, čo môže od neho, v prípade zvolenia do NR SR, očakávať… (žiaľ, aj sa tak stalo).

Pravdepodobne ho dal na kandidačnú listinu na odporúčanie rovnakého politického gaunera akéhosi Jaroslava Naďa.

Zároveň podotýkam, že ani samotný IM pravdepodobne nechcel, aby sa takýto ľudia na jeho kandidačnej listine vôbec dostali do NR SR lebo, ako sám povedal po PV 2020, že on neočakával až taký vysoký % zisk v PV a mal predstavu, že OĽANO získa nejakých 15% a tomu by sa veľmi potešil.

Ak by OĽANO v PV získalo „len“ tých 15%, tak OĽANO by tým obsadilo v NR SR niekde okolo 30 poslancov/mandátov a tým pádom by bol Juraj Krúpa naďalej nič znamenajúcim „bezpečnostným analytikom“!

Juraj Krúpa priniesol IM do celkového počtu OĽANO voličských hlasov (721166), „až“ 1864 preferenčných hlasov (čo z celkového zisku počtu hlasov OĽANO, činí „až“ 0,26%, teda bez Krúpu by OĽANO bolo rovnako silné, ako s ním!) a do NR SR, za OĽANO postúpil až ako 51. z celkového počtu 53 zvolených poslancov za OĽANO!!!

Teda nechýbalo veľa a Juraj Krúpa (JK) by sa do NR SR na kandidačnej listine OĽANO nedostal ani pri celkovom % zisku OĽANO na úrovni 25,02%!!!

Toľko k IM a JK, čo sa týka ich predvolebnej „spolupráce“ a predvolebného „poznania sa“!!!

Avšak dnes RS, už veľmi dobre vie, kto a hlavne, čo JK je zač!

RS musí vedieť, že JK je jeden z najväčších politických gaunerov, ktorý sa dnes resp. kedy predtým v SNR a NR SR, ako poslanec nachádzal!

RS musí vedieť, že JK je jasne pro americký (USA), že je jasne neoliberálny (čo je v poriadku lebo celá SaS je absolútne neoliberálna!), že je totálny vojnový štváč voči Ruskej federácií a že je to človek, ktorý podľa môjho názoru v nastavujúcich PV (a je jedno na akej kandidačnej listine sa ocitne – možno SaS/?/, možno PS?) pre tú ktorú kandidujúcu stranu, nezíska ani tú povestnú tisícku hlasov, ba priam bude odpudzovačom aj pre tých občanov-voličov, ktorí by možno stále ešte SaS volili, i napriek tomu, čomu tu SaS bola nápomocná… a i napriek tomu si ho zoberie do svojho politického košiara!

A RS ešte povie jednu, aleže totálnu politickú hlúposť, ba priam  absolútne politické (ale aj iné!) idiotstvo, že on JK potrebuje do svojho terajšieho poslaneckého klubu SaS a možno aj do strany lebo nemajú obsadenú pozíciu odborníka na obranu a bezpečnosť!

Ježišmária, toto je čo za blud!

Týmto politickým gaunerom, za akého ja osobne JK považujem, chce RS „odborne“ obsadiť stranícku pozíciu „odborníka“ na obranu a bezpečnosť SR???

Nie, ďalej niet čo o tomto písať lebo z vyššie napísaného jasne vyplýva, že RS sa buď úplne politický zbláznil alebo robí všetko preto, aby sa SaS po nastávajúcich PV nedostala do NR SR a RS sa následne môže premenovať resp. si svoje meno doplniť, upraviť takto – Richard Sulík Austrálsky!!!

Alebo medzinárodne – Mr. Austrália von Slovakia

 

PS:

Veľmi by ma zaujímal názor tých, čo SaS volili, či sa vedia stotožniť s tým, že RS, tým, že si zobral do svojho straníckeho lona tohto politického gaunera, akéhosi JK, či nesprznil túto stranu až do takej miery, že bude pre bežného občana nevoliteľná?!

Lebo SaS poväčšinou volili ľudia z prostredia podnikateľov, možno živnostníkov, ale neverím, že na Slovensku máme až tak veľa („vďaka“  RS akoto ministra hospodárstva SR – viď „výnimky“ na ruský plyn, ropu…preto sú ceny dnes týchto komodít na Slovensku tak „proklatě nízko“!!!!) prosperujúcich podnikateľov, živnostníkov, aby posunuli v najbližších PV SaS do NR SR, hlavne ak si na kandidačnú listinu SaS a samotný RS, zaradí na popredné miesta politických gaunerov, vojnových štváčov, ktorí ako úplne neznámi ľudkovia pre väčšinu občanov-voličov SR, sa do NR SR a do neblahého povedomia občana-voliča SR, dostali len a len vďaka inému politickému bláznovi – Igorovi Matovičovi!

Úsmevné na celej veci je to, že RS sa snaží IM vyčistiť politický rybník OĽANO od tých, na ktorých sa popálil samotný IM a tým pádom aj celé OĽANO!!!

Naozaj úsmevné, ak nie priam na plač!!!

 

PS II.

Juraj Krúpa a jemu podobní, sa nikdy nemal dostať do NR SR a už vôbec nie ako poslanec vládnej koalície…

Pevne verím, že sa tam už nikdy nedostane…

 

PS III.

A čo urobí RS s tým, že JK je momentálne v NR SR predsedom branno-bezpečnostného výboru, kde sa dostal ako nominant víťazného politického subjektu OĽANO!

Prenechá Igor, Richardovi, Juraja aj z touto, v dnešných pohnutých časoch, veľmi dôležitou pozíciou v NR SR?

Tak, ako Remišová prenechala RS nie len Kolíkovú, ale aj celú Kolíkovú s ministerským kreslom spravodlivosti?

Alebo sa JK tejto pozície vzdá?

Prosím pekne, to čo je za „vládna“ koalícia…???

 

Ešte stále jej, občan – volič SR, nemáš plné zuby?

Lebo Čaputová, zjavne nie!!!

 

 

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.

sulík grohling

Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling

15.08.2022 12:21

SaS tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutie OĽaNO, nebolo možné.

ostrov more oceán exotika palmy

Na Marshallových ostrovoch prudko stúpol počet nakazených koronavírusom

15.08.2022 12:16

Na tichomorských Marshallových ostrovoch bol vyhlásený stav zdravotnej núdze.