Založ si blog

Sme. sk vyriešil nedostatok vysokoodborného zdravotníckeho personálu, naše zdravotníctvo je zachránené!

Ja neviem načo ešte čaká „minister“ zdravotníctva Lengvarský! Kým ho ako neschopného odvolá samotný jeho navrhovateľ – Igor Matovič?!

Po tom, čo denník Sme.sk prišiel s informáciou o vysokoodbornom zdravotníckom personály, ktorého máme u nás nadostač, len doteraz si to okrem Sme.sk akosi nikto podstatnejšie nevšimol, by mal Lengvarský nie len zajasať, ale by mal aj okamžite konať a doplniť zdecimované personálne, vysokoodborné stavy, v našom zdravotníctve.

Totiž o čo ide.

Ide presne o to, že naj dezinformačné média, ktoré sú síce dnes na Slovensku jediné povolené, kde jednoznačne radím aj Sme.sk, prišiel s takýmto bombastickým, ba priam nobelovským vynálezom, ktorý by nás mohol všetkých, po zdravotnej stránke, zachrániť.

Denník Sme.sk dňa 24. júna 2022 o 17:58, prináša slovenskému občanovi takýto „prepotrebný“ článok pod nadpisom – „Matematik Kollár: Cez leto sa takmer určite zavedú respirátory“ (!!!)

Nuž to, že akýsi matematik túži opäť povinne nosiť akési dýchacie zábrany, ktoré sú predovšetkým nie ochranné, ale hlavne škodlivé, tak to je v poriadku. Nech si Richard, matematik, takéto respirátory nosí naraz aj desať, vždy, všade, aj v noci pri spánku lebo ako sa hovorí – „Vírus nikdy nespí“!!!

Toto ma naozaj nijako nevzrušuje, takéto naozaj choré vyjadrenia. Apropo, komu majú slúžiť takéto opätovné Covid strašiaky???

Ale čo ma vzrušilo, ba dokonca postavilo zo stoličky, bol text, ktorý bol v tomto článku ešte pričítateľný, až do jeho uzamknutia.

Totiž redaktor tohto článku, akýsi Ján Krempaský tam píše aj takúto objavne prevratnú vec –„ O tom, prečo prišla tak skoro (covid vlna!), kedy vyvrcholí, aké riziko predstavuje pre ľudské zdravie a aké obmedzenia prinesie v bežnom živote, hovorí matematik RICHARD KOLLÁR, ktorý je odborníkom na šírenie koronavírusu.“

 

FÍHA!

 

A je to vonku!

 

Takže podľa denníka Sme.sk, matematik je odborníkom na koronavírus! Dokonca vysoko erudovaný odborník na šírenie koronavírusu!!!

 

Nad tým sa Slováci naozaj zamyslite!

 

To žeby mal byť matematik odborníkom napríklad na Pytagorovu vetu alebo kde správne použiť Ludolfovo číslo tzv. Pí, resp. ako správne napočítať do trilión, resp. ako používať sínus, kosínus (…deskriptíva, hlavy studované… – Jaroslav Uhlíř – Promovaní inženýři –  https://hudba.zoznam.sk/jaroslav-uhlir/piesen/promovani-inzenyri/ ), tak to mi je jasné a je to aj celkom prirodzené, ale žeby bol matematik odborníkom na medicínsky problém, akým koronavírus bez pochyby je, tak to som ani ja, ba ani nikto iný, zo zdravým rozumom na Slovensku, ani len netušil!

Nuž, ale keď je to tak, ako Sme.sk tvrdí o matematikovi R. Kollárovi, že je odborníkom na koronavírus, tak má „minister“ zdravotníctva Lengvarský neskutočne ľahkú prácu.

Stačí si zájsť na matematické fakulty, vyhliadnuť si tých najlepších a dosadiť ich na, minimálne, oddelenia našich nemocníc, kde sa najviac potykajú s koronavírusmi!

A aby to mal ešte ľahšie, tak nech osloví všetkých, ktorí sú ešte v produktívnom veku a ukončili akúkoľvek matematickú fakultu a nech ich zamestná v našom zdravotníctve!

Ja viem, niečo tak absurdné, že to až bolí!

Ale denník Sme.sk aj takto manipuluje verejnou mienkou a to by sa nemalo prehliadať!

Prehliadať to, že akýsi „novinár-redaktor“ celkom vážne označí matematika za odborníka v oblasti medicíny a to dokonca na nový koronavírus a jeho šírenie!!!

 

Nuž, presne takto je potrebné brať „vážne“ všetky správy, informácie, ktorými nás dennodenne kŕmia tie média, ktoré sú jediné dovolené lebo nešíria informácie z nesprávnym obsahom!

Gratulujem!

Lebo informácia o tom, že matematik je odborníkom na medicínu, na koronavírus, tak toto je naozaj informácia so „žiadúcim obsahom“!!!

 

HNUS!!!

 

https://domov.sme.sk/c/22946100/koronavirus-vlna-leto-covid-omikron.html

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.

sulík grohling

Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling

15.08.2022 12:21

SaS tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutie OĽaNO, nebolo možné.

ostrov more oceán exotika palmy

Na Marshallových ostrovoch prudko stúpol počet nakazených koronavírusom

15.08.2022 12:16

Na tichomorských Marshallových ostrovoch bol vyhlásený stav zdravotnej núdze.