Založ si blog

Výzva V. Zelenskému – okamžite prestaňte financovať Putinovi vojnu proti Ukrajine!

Môj dnešný prvý názorový článok „dostal“ nohy a skončil v koši cenzúry – https://ferro.blog.pravda.sk/2022/05/11/preco-robia-vsetko-preto-aby-sme-ukrajinu-ukrajincov-znenavideli/

Neviem čo bolo na ňom nedovolené, ale dobre, aj na toto raz príde čas… (ja mám svoje všetky články archivované)

V tomto druhom článku budem oveľa stručnejší. (uvidím či sa vyhne cenzúrovému košu)

Aj včera v NR SR Zelenskyj vyzýval EÚ, aby zaviedla ráznejšie sankcie na RF a aby sme sa čo najskôr, podľa priania Zelenského ihneď, odstrihli od lacnej Ruskej ropy a lacného ruského plynu. (A kľakli, ako štát, ako spoločnosť, ako národ aj občania SR, na kolená! Česi tomu hovoria s palcom a prstami na nose – „TUDLE“!)

Dobre, ale až potom, keď nám Zelenskyj pôjde príkladom.

Nech sa Ukrajina okamžite odstrihne od ruského plynu a ropy!

Nech nám ukáže, ako sa dá ihneď bez týchto dvoch komodít žiť.

Nech Ukrajina prestane Rusku za tieto komodity ihneď platiť a prestať tak financovať Putinovi jeho vojnu na Ukrajine!

Alebo Ukrajina pristúpila na Putinovu požiadavku a platia Rusku v rubľoch?!

A keď takto Ukrajina urobí, tak nech začne z USA dovážať namiesto zbraní, ten ich slávny skvapalnený plyn o 300 % drahší, ako ten Ruský a uvidíme, ako im pôjde ekonomika!

Nuž a keď po niekoľkých mesiacoch uvidíme, že Ukrajina na základe týchto dvoch „ihneď“ vykonaných operácií bude rozkvitať, tak potom aj my, sa okamžite odpojíme od ruských energetických surovín a budeme aj my nakupovať „lacnú“ plynovú „kvalitu“ z poza Atlantiku!

Takže tak Volodymyr Zelenskyj!

Lebo u nás sa zvykne hovoriť toto – „Najskôr si poupratuj pred vlastným prahom a potom raď druhým“ alebo aj toto –  „Najskôr si to vyskúšaj na sebe a potom to vyžaduj od druhých“!!!

 

A čo urobil Zelenskyj?

 

Nuž len to čo chce, aby sme my sami voči Rusku vykonali, jednoducho zastavil o tretinu prívod plynu do EÚ lebo vraj, opäť Putin!

Vraj zastavili lebo Putin im ohrozuje tranzitný bod!

Ten tranzitný bod, ktorý keby chcel Putin zničiť, tak ho zničí ihneď na začiatku, ako prvý!

Lebo keď Putina, akýsi totálne historicky nevzdelanci premenovali na Putler, akože Hitler, tak nech si sú vedomí, že Hitler by svojmu protivníkovi takýto luxus nenechal ani tri sekundy!!!

Už dávnejšie som chcel napísať článok o nezmysle nazývať Putina – Putlerom, možno sa k tomu ešte dostanem, keď to bude aktuálne, ale teraz len týmto šaškárskym výmyselníkom z radov neoliberálov ponúknem takúto zmenu priezviska napr. Čaputová – Čaputler, Matovič- Matotler, Heger-Hegetler, Naď- Naďtler, Biden – Bidentler a pod.

 

Slováci pozor. Opäť sa začína pomalá, plazivá covidizácia. .. !

29.06.2022

Dnes Slováci žijú každodennými starosťami, hlavne o tom, čo ich čaká ohľadne cien potravín, energií a pod. Média, tie dovolené, ich dennodenne kŕmia tým, ako je potrebné ešte viac zničiť Rusko, Rusov a ako si kvôli tomu je potrebné ešte viac utiahnuť opasky, ako je potrebné sa odstrihnúť od energií, ktoré by sa čo i len málinko obtreli o energetické nosiče, [...]

Čaputovej mediálna erupcia!

28.06.2022

Čo sa stalo? Čo sa deje? Zvonia niekomu „do politického hrobu“? Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia. Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou [...]

Čaputová dala Slovákom jasne na vedomie, kto je dnes na Slovensku pánom a kde je dnes ich miesto!

26.06.2022

Čaputovej vyjadrenia je potrebné vnímať aj inak, ako len sucho prečítať a aj s navijakom spapkať! Jej vyjadrenia je potrebné vnímať v širšom kontexte a hlavne je potrebné čítať medzi riadkami, čo nám to vlastne odkazuje! Poniektorí mi vyčítajú, aj tvrdo, že neustále na ňu útočím, čo nie je pravda, a že na ňu, na nej, hľadám len to zlé. Nuž pravda je [...]

Vrtuľník Mi-171

Rezort vnútra chce nakúpiť dva vrtuľníky za vyše 29 miliónov eur, s Mi-171 má problémy

29.06.2022 11:52

Rezort poukazuje na problémy pri údržbe a prevádzke súčasných vrtuľníkov Mi-171 v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

V Európe bude ešte viac amerických vojakov

29.06.2022 11:38

V Poľsku vznikne nové armádne veliteľstvo.

Heslo Mirri2020

Remišová digitalizuje Slovensko. Odstrániť staré heslá z laptopu však nevie

29.06.2022 11:14

Remišová zverejnila video, kde sa pochválila účasťou na medzinárodnej konferencii. Záber však zachytáva jej pracovný laptop, na ktorom je na žltom papieriku uvedené prístupové heslo.

Ľuboš Blaha

Blahovi Facebook zablokoval po stránke aj osobný účet

29.06.2022 10:48

Na svojom súkromnom profile začal Blaha zdieľať svoje názory potom, ako mu Facebook zrušil stránku, ktorá mala vyše 174-tisíc sledovateľov.