Založ si blog

Stáročná anglo-saská nenávisť voči Rusku a Rusom. Dnes väčšia, ako kedy pred tým? !

Tento článok je čisto môj názor, presne tak, ako všetky moje doterajšie!

Žiadna obhajoba ruskej agresie na Ukrajine!

A vôbec tu nejdem rozoberať to čo sa deje blízko na východ od nás.

Tento môj názorový článok je o inom.

Je o tom, ako západný anglo-saský svet dlhodobo, po desaťročia/stáročia nenávidí Rusko, Rusov a dnes je táto nenávisť jasnejšie viditeľná, ako kedy v minulosti.

Ba Anglo-Sasi, sa už ani tým netaja.

Anglo-Sasi vždy chceli Rusko zničiť, poraziť, pokoriť si ho, ale vždy tvrdo narazili a preto to skúšajú stále a stále, dnes je to oveľa sofistikovanejšie, premyslenejšie, aby vzbudili dojem, že chcú s Ruskom spoluprácu, akože rovný s rovným, ale opak je pravdou, teda podľa môjho názoru, aby som nebol obvinený, že šírim dezinformácie a tento môj rýdzo názorový článok dostane stopku/blokáciu…

Ale najskôr málinko do minulosti, aby som tento svoj názor podložil aj faktami.

Nepôjdem úplne do dávnej minulosti a začnem napríklad 23. júna 1812, kedy spupný a namyslený, vojny chtivý, krvilačný, fyzickým vzrastom „obor“ (1,68m), Francúz Napoleon Bonaparte vtrhol na ruskú zem s úmyslom poraziť vtedajšieho ruského cára Alexandra I.

Všetci veľmi dobre vieme (teda len tí, čo si dokážu naštudovať aj viac, ako len to ako premenovať ruskú zmrzlinu na ukrajinskú zmrzlinu a pod. neoliberálne doslova zvrhlosti), aké následky to pre tohto vzrastom „vysokého“ muža a Francúzov, ako takých, malo.

Jedine v čom mal Napoleon Bonaparte pravdu vo vzťahu k Rusom a Ruskému národu boli tieto jeho zápisky, keď za cenu veľkých strát síce vstúpil do Moskvy, ale jeho armáda vykrvácala natoľko, že jeho porážka Rusmi bola už len samozrejmosťou.

Napoleon Bonaparte si do vojenského zápisníka vtedy napísal – „Najstrašnejšia z mojich bitiek bola tá pred Moskvou. Francúzi sa ukázali byť hodní víťazstva, no Rusi sa ukázali byť hodní neporaziteľnosti“

Pamätajú si Francúzi resp. si pripomenú chvíle, keď 31. marca 1814 vstúpili ruské jednotky do Paríža? Len dva roky po napadnutí Ruska? A vy dnešní, hlavne mladí neoliberáli, ktorí sa veziete na vlne nenávisti voči všetkému čo je ruské, ako sa vtedy voči Parížanom zachoval ruský cár Alexander I.? Voči tým Parížanom, ktorí ešte dva roky pred tým vzdávali hold a prevolávali Napoleonovi Bonapartemu na slávu, keď vojenský agresívne vstúpil na ruskú zem?

Nie, neviete? Prečo neviete, lebo vás to nezaujíma? Ale malo by, aby ste pochopili sled dejín a hlavne dnešných dní, i keď je jasné že priama súvislosť tu nie je!

Nuž tak ja vám to tu poviem najstručnejšie, ako sa dá, aby ste nemuseli opustiť tie svoje tik-toky a podobné moderné neoliberálne „vymoženosti“ ktoré vám tak mútia tie vaše mladé hlávky!

Vtedy ruský cár Alexander I. svojim vojskám toto nariadil – „…správať sa k obyvateľom čo najpriateľskejšie a poraziť ich viac štedro ako pomstou, vôbec nenapodobňujúc príklad Francúzov v Rusku…“

Skočím rovnými nohami do rokov 1933 až 1945, kedy sa v anglo-saskom svete objavuje ďalší, fyzickým vzrastom „vysoký“ to muž (1,75m) Adolf Hitler, ktorý zo všetkého najviac nenávidel Rusko, teda vtedy už Sovietsky zväz a samozrejme aj rusov, teda všetko slovanské!

Aj Adolf sa rovnako ako Bonaparte, vybral na vojnové „skusy“ na ruskú zem.

A aj pre neho to bolo to posledné, čo vo svojom vojny chtivom živote vykonal.

Adolf sa tiež vyjadril k rusom a slovanským národom napr. aj takto – „…slovanské národy nie sú určené k samostatnému životu. Vedia to a my im nesmieme navrávať opak“

Nuž tieto slovanské národy, na čele s národom ruským 8. mája 1945 vstupujú do Berlína a nad Ríšskym snemom visí vlajka Sovietskeho zväzu…

Aj na toto už dnešné anglo-saské namyslenosti zabudli? Zabudli, kde nacistický Nemci podpisovali kapituláciu po porážke, hlavne chrabrou sovietskou armádou?

A tu sa dostávam k dnešným dňom, kedy sa britský premiér Boris Johnson (vzrastom rovnako vysoký ako Adolf – 1,75m. Samozrejme, že úprimne priznávam, že toto je len zhoda náhod, netreba tu hľadať absolútne žiadnu súvislosť!) arogantne vyjadruje smerom k Putinovi a RF ako takej.

Boris Johnson chce „urovnať“ konflikt na Ukrajine takto, hulvátsky, anglo-sasky „demokraticky“, keď hovorí aj tieto spupné, namyslené slová – „Rusko je potrebné prinútiť k spolupráci“

A ako to chce Boris docieliť? Napríklad tak, ako jeho „dávny“ predchodca, hádam najväčší anglo-sasky nenávistník voči Rusku, Rusom – Sir Winston Leonard Spencer-Churchill v roku 1951?

A viete dnešná kapitalistami proti rusky vychovávaná neoliberálna mládež, čo chcel „demokrat“ W. Churchill v roku 1951 použiť voči Rusom, Sovietskemu zväzu, aby ich primäl na „spoluprácu“???

Nuž nič „výnimočné“, teda „len“ toľko, že mal v úmysle zhodiť na niektoré z ruských (sovietskych) miest atómovú bombu presne tak, ako jeho veľký spojenec USA v septembri 1945 na japonské mestá Hirošimu a Nagasaki!!!

Nech sa páči naštudovať – https://www.topky.sk/cl/13/1967459/Zabudnute-memorandum-odhalilo-sokujuce-fakty–Winston-Churchill-chcel-zbombardovat-Rusko- , verím, že týmto nešírim nedovolené dezinformácie lebo ak áno, tak potom žiadam NBÚ, aby zablokovali aj Topky.sk a nie len Hlavne správy, Bádateľ, Zem a vek a koho ešte?!

Na záver odkazujem „ctenému“ Covid podvodníkovi, ktorý počas najväčšieho Covid gniavenia vlastných občanov, vedel resp. aj sám usporadúval neviazané žúrky bez akýchkoľvek proti pandemických opatrení, ktoré sám nariaďoval, Borisovi Johnsonovi toto – Rusi sa k spolupráci neprinucujú, ale vyzývajú a najlepšie je/bude, ak sa na spoluprácu prizývajú/prizvú!!!

Naozaj už väčšiu anglo-saskú spupnosť voči RF a Rusom som už dávno nepočul takto otvorene na medzinárodnej scéne a verím, že ju už nikdy nebudem počuť, nie len k Rusku, ale voči žiadnemu inému národu sveta!

Takto si Západ predstavuje ukončenie vojenskej agresie RF na Ukrajine?

V tejto súvislosti by bolo pre mňa osobne zaujímavé, aký podiel má samotná Veľká Británia (VB) na tejto ruskej vojenskej agresií na Ukrajine, čím prospela VB, že RF sa odhodlala na takýto nehanebný vojenský útok voči svojmu susedovi? Zavdala VB, RF, na to nejaký dôvod…???

Veru je načase začať otvorene hovoriť aj „Be“ lebo to „A“ už vieme a neustále počúvame 24 hodín denne…!

 

S takýmito vyjadreniami na adresu RF, Putina, aké používa spupný Boris Johnson, sa mieru v Európe dočkáme, už „čoskoro“! S týmto je potrebné skončiť, je potrebné začať brať RF konečne vážne!

(Verím, že vo VB pracuje dostatok Slovákov, aby to niekto preložil do AJ a zaslal Borisovi na 10 Downing Street! A dúfam, že si následne nepodajú britské MI5 resp. MI6)

 

PS:

Vladimír Vladimirovič Putin – telesná výška 1,70 m. To pre korektnosť.

 

Zdroje:

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/619038-putin-este-pritvrdi-varuje-britsky-premier-bezletovu-zonu-odmieta/

 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Bonaparte

 

https://ik-ptz.ru/sk/literatura/31-marta-russkie-voiska-voshli-v-parizh-russkaya-armiya-na-ulicah-parizha.html

 

 

 

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.

sulík grohling

Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling

15.08.2022 12:21

SaS tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutie OĽaNO, nebolo možné.

ostrov more oceán exotika palmy

Na Marshallových ostrovoch prudko stúpol počet nakazených koronavírusom

15.08.2022 12:16

Na tichomorských Marshallových ostrovoch bol vyhlásený stav zdravotnej núdze.

matovič

Matovič: Sulík 1. septembra povalí tretiu protikorupčnú vládu

15.08.2022 11:41

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti opäť reagoval na súčasnú koaličnú krízu a ultimátum Richarda Sulíka.