Založ si blog

Čaputovej predvolebné kecy o jej povolebnej politickej čistote. Hnus!

Na úvod musí zaznieť tento citát – „…prezident je osoba, ktorá má priamu legitimitu od ľudí, teda ten najsilnejší mandát. A áno, síce nemôže priamo ovplyvniť resp. prijať zákon, ale môže ho iniciovať v zmysle vytvorenia spoločenského tlaku a spoločenskej témy. K tomu, čo ste naznačili, naozaj si myslím, že máme obrovskú výzvu v tom, ako sú systémovo nastavené justičné orgány, myslím teraz v rátane polície, prokuratúry a súdov, hoci v súdnictve sa urobilo za posledné obdobie toho najviac. Pokiaľ ide o prokuratúru a políciu, myslím si, žeby sme sa mali posunúť smerom, ktorý bude znamenať silnejšie resp. samostatnejšie postavenie od politických vplyvov a politickej moci. Aby kauzy, ktoré vykazujú vplyv štátu, politikov, mocných všeobecne povedané, boli naozaj konečne doriešené. Prezident môže o tom hovoriť alebo spraviť z toho silný politický tlak. Zároveň moja ambícia je, byť aktívnym prezidentom alebo prezidentkou, spolu s tímom odborníkov pripraviť, konkrétne legislatívne zámery. Ja som sa tomu v minulosti venovala aj analyticky, ktoré by znamenali, napríklad zmenu pri voľbe, nominovaní Generálneho prokurátora…“ a ďalej dookola samé bla, bla, bla…

Kto a kedy to povedal? Áno, povedala to „najhodnotovejšie“ nastavená Zuzana Čaputová 13. marca 2019 v diskusnej relácií SME.sk, kto má silný žalúdok a nielen ten politický, tak si to môže pozrieť – Video: Predvolebná diskusia kandidátov na prezidenta (Čaputová vs. Šefčovič) – Video SME.

A čo vykonala Zuzana Čaputová v pondelok 17.5.2021? Áno, riadila sa „presne“ v zmysle toho, čo povedala pred viac, ako dvomi rokmi, keď ešte terazky nebola „prezidentkou“, „len“ s tým malým rozdielom, že presne naopak, drzo, dehonestujúc celý prezidentský inštitút SR!!!

Zuzana Čaputová sa v daný čierny deň, pre apolitizáciu nášho justičného systému, stretáva na nie celkom utajovanej schôdzke, ale nadmieru tajnej, v priestoroch SIS s takými „apolitickými“ štátnymi činiteľmi, akou je „ministerka“ spravodlivosti SR Marika Kolíková, akým je „bez“ pochyby „predseda“ NR SR Borisko Kollár, akým je Matovičovo ucho (teraz myslím nie ucho, ako mladý, ale ako ten čo za Igora načúva a potom referuje!) Edko Heger, „minister“ vnútra Romanko Mikulec atď. –  Najmocnejší ľudia štátu sa tajne stretli v SIS, témou boli veľké korupčné kauzy – Domáce – Správy – Pravda.sk.

Zuzana Čaputová vyjde z tohto super utajovaného stretnutia politikov s vrcholnými predstaviteľmi justičných orgánov pôsobiacich na území SR a prostredníctvom Jozefa Mateja, riaditeľa komunikačného odboru Kancelárie Zuzany Čaputovej, povie toto – „Predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani žiadne iné ‚živé‘ prípady, ktoré dnes riešia orgány činné v trestnom konaní“. Takže keď sa tajne, najtajnejšie, nerozprávali o „živých trestných prípadoch“ a s tým spojených dnes ešte živých ľuďoch, tak potom sa zhovárali o „mŕtvych prípadoch“ a dnes už mŕtvych ľuďoch?! Lebo dvoch mŕtvych, počas ich „apolitického“ sa správania, smerom k orgánom činných v trestnom konaní už máme. A nedošlo k nim nikde inde, ako na „apolitickej“ pôde našich žalárov!!!

Mne to znie presne tak, ako keby Zuzana Čaputová, takouto reakciou na svoju „apolitickú“ schôdzku v centrále SIS, sa o občanoch SR, ktorí sa aspoň trochu zaujímajú o politicko-spoločenské dianie v našej republike vyjadrila, presne tak, ako svojho času (a stále to neodvolal!) Igor Matovič o svojom „akože“ koaličnom partnerovi – „…mrzí ma, že máme za idiota…“ a ja dodávam idiotov občanov SR, ktorí mi (rozumej Čaputovej) takéto vysvetlenie spapkajú!!!

Tu by som na to to cynické Čaputovej vysvetlenie smerom k občanom SR opäť použil citát, ktorým sa Igor Matovič vyjadruje na jedného „idiota“, dnes „akože“ jeho koaličného partnera, v jeho prvej „vláde“, citujem – „…to sme normálni? V takejto kritickej situácií. To sme naozaj normálni? Čoho to je dôkaz, že on (ona) kašle na tých ľudí, pre neho (ňu) sú to čísla. Ja sa už nato nemôžem pozerať. Je mi na vracanie z toho…“ –  https://www.youtube.com/watch?v=NqiShwrucOQ

Áno, presne takto mi je zo Zuzany Čaputovej, keď porovnám jej vyjadrenia v predvolebnej prezidentskej kampani na jar 2019, s jej konaním na jar 2021!!!

Pýtam sa, kto ešte v našej republike si myslí, že Zuzana Čaputová koná v prospech národa slovenského, v prospech občanov SR?!

Na margo tohto jej ostatného stretnutia sa na pôde SIS, sa mi žiada povedať už len jedno, niečo tu, v našom štáte slovenskom, veľmi politicko-spoločenský smrdí!!!

A tento politicko-spoločenský smrad resp. tohto politicko-spoločenského smradu, sa môžeme zbaviť jedine predčasnými parlamentnými voľbami (Slovač, vydrž, budú!), z ktorých vzíde taká politická reprezentácia, ktorá zloží, novú, naozaj pro slovenskú vládu a pri svojom spoločensko-politickom zúčtovaní s predchádzajúcou (dnešnou) totalitárskou diktátorsko-despotickou Covid chuntou, nezabudne ani na Zuzanu Čaputovú, otvorí všetky spoločensko-politické okná dokorán a poriadne tento dnešný, spoločensko-politický smrad vyvetrá!!!

Na záver sa ešte málinko povenujem citátu, ktorý som uviedol na začiatku tohto môjho názorového článku, keď citujem Zuzanu Čaputovú z čias, keď vystupovala ešte, ako kandidátka na hlavu nášho štátu, štátu slovenského! Veru to boli ešte, ako tak zlaté časy, zlaté bez Covidové, i keď podľa dnešných medializovaných informácií vo svetových médiach (napr. v talianskych) už tento „nový“ korona vírus existoval, ale mocní tohto sveta nám ešte neprezradili jeho názov, teda budeme ho volať Covid-19!

Zuzana v tejto „objektívnej“ relácií denníka SME.sk, okrem iných „hodnotových“ vecí, 13. marca 2019, hovorí aj toto – „…prezident…, … nemôže priamo ovplyvniť resp. prijať zákon, ale môže ho iniciovať v zmysle vytvorenia spoločenského tlaku a spoločenskej témy…“

Naozaj? A prečo takto Zuzana Čaputová nekonala v čase najväčšej krízy, zapríčinenej Covid „vládou“, Covid Igora Matoviča? To si už Zuzana Čaputová nepamätá, ako s ňou, ako hlavou štátu, Igor Matovič doslova a do písmena politicky pozametal, keď si na svoje zvrhlosti vo vzťahu k občanom SR, zobral pod svoje velenie OS SR, ktoré podľa Ústavy SR plne podliehajú terazky jej veleniu???!!! Vtedy, ako hlava štátu nemohla, nemala (?) – „…iniciovať v zmysle vytvorenia spoločenského tlaku a spoločenskej témy…“ napr. prednesením Správy o stave republiky na verejnom zasadnutí NR SR?!

NIE! Zuzana Čaputová sa počas týchto ostaných15. Covid „pandemických“ mesiacov, čo je národ slovenský a občania SR doslova gniavení „vládnucou“ Covid chuntou Igora Matoviča, ako premiéra I. a premiéra II., ani raz nezmohla na to, aby naplnila obsah svojich predvolebných slov a teda je celkom normálne, ak jej predvolebné slová, ja dnes označujem za kecy a bľaboty!

A koľko sa ich ešte budeme musieť (nútení) napočúvať sa, či už z úst Zuzany Čaputovej alebo všetkých ostatných dnešných Covid najčernejších barónov?

Ja už veru nemám chuť od nich počuť, ani jedno jediné ich „demokraticky hodnotové“, ani  pol slovo!!!

 

 

 

Boli to Američania, čo skrze Čaputovú, presadili aby „predčasné“ PV na Slovensku, sa konali až 30. 9. 2023?

07.02.2023

Pod „Američania“, rozumej terajšia USA administratíva. Moja otázka v názve môjho dnešného názorového článku samozrejme smeruje hlavne do „prezidentského“ paláca „našej“ „prezidentky“ „všetkých“ Slovákov… Vysvetlenie mojej domnienky… Akosi, sa dnešná „vládna“ moc, ale aj Čaputová, vyhýbajú otázke, kto prišiel s návrhom, aby sa [...]

Odkaz Čaputovej, Hegera a spol. všetkým Slovákom – „Sme valiace sa kamene. . . “

05.02.2023

Áno, podľa môjho hlbokého presvedčenia, sú dnešní slovenskí mocní pre všetok pospolití ľud slovenský, ako tie valiace sa kamene… Sú lebo majú nad/za sebou ochranu Bruselu a predovšetkým Washingtonu?! Pre dnešný článok, môj názor, som sa inšpiroval piesňou od skupiny Elán (akosi sa táto pieseň v našich „objektívnych“ „demokratických“ médiach [...]

Už sa v tej RTVS konečne spamätajte!

05.02.2023

To sa naozaj v RTVS nenájde ani len jeden jediný, ktorý by sa nahlas a otvorene vzoprel tej propagande, ktorú vedenie RTVS pretláča a šíri na obrazovkách média, ktoré patrí nám všetkým?! RTVS a predovšetkým STV, NIE JE vo vlastníctve súkromnej osoby, súkromnej inštitúcie ba ani nejakého súkromného tretieho sektoru! RTVS a hlavne STV, NIE JE nejaká občianska [...]

Viliam Karas, minister spravodlivosti

Nižšie tresty pre užívateľov drog či menej recidivistov. Karas dokončil nový Trestný zákon

07.02.2023 15:40

Ministerstvo navrhuje sprísniť aj tresty pre vodičov pod vplyvom alkoholu. Ak niekto nafúka nad jedno promile, môže ísť rovno do väzenia.

vojna na Ukrajine, Charkov

Viac ako tisíc mŕtvych. Rusi ešte taký zlý deň na Ukrajine nemali

07.02.2023 15:35

Ukrajina uviedla, že posledných 24 hodín bolo pre ruské jednotky doteraz najhorších od invázie, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Horváth

Odsedieť si má doživotie. ŠTS bude musieť „Hrobárovi“ sátorovcov vinu opäť dokázať

07.02.2023 13:55

Lehela Horvátha ešte v septembri 2022 oslobodil spod doživotného trestu Najvyšší súd.

Michal Handzuš, Banská Bystrica, protest

Hanba, fuj, kričali ľudia na radnicu. Exhokejista Handzuš spôsobil v Bystrici rozruch

07.02.2023 13:34

Zhruba dvesto nádejných hokejistov protestovalo na banskobystrickom mestskom úrade. Spolu s Michalom Handzušom poukazujú na likvidačný postup samosprávy, ktorá chce od nich vysoký poplatok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,100
Celková čítanosť: 10060616x
Priemerná čítanosť článkov: 9146x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy