Založ si blog

Z. Čaputová podlo mlčí a zbrane U. S. ARMY a NATO už nebezpečne hlasno rinčia!

Veru rinčia a čo je najhoršie, že to rinčanie prechádza našou milovanou republikou – Slovenskom.

Už som to v jednom z mojich článkov jasne spomenul, že len od začiatku roka 2021 prešlo cez našu republiku zo západu na východ, až 133 (!) konvojov vojenskej techniky U.S. ARMY a spriatelených vojsk Varšavskej zmluvy, prepáčte, veď tá už 30 rokov neexituje, takže sa opravujem – a „spriatelených“ vojsk NATO. Viď  https://www.mosr.sk/upozornenia-na-presuny-vojenskej-techniky/.

Kam sa presúvajú? Nuž podľa všetkého na Ukrajinu, kde sa má o necelý mesiac začať prvé, zo siedmych (!) vojenských cvičení vojsk NATO! Lebo, ak nie, tak potom kde sa zastavia? Bude to u nás na našej východnej hranici  s Ukrajinou? A kde sa tu všetci pomestia? A prečo by sme mali my mať na našej východnej hranici s Ukrajinou, takéto množstvo vojenskej NATO sily? Žeby nás nejakým spôsobom ohrozovala Ukrajina? Samozrejme, že nie! Všetka tá vojenská technika a osadenstvo pravdepodobne smeruje na východné hranice Ukrajiny s Ruskom! Ako je to možné? Pýtam sa! Je Ukrajina členom NATO? Nie je! Takže prítomnosť vojsk NATO na území Ukrajiny je tým pádom celkom možné považovať za okupáciu! Áno, pre mňa to nie je nič iné, ako prasprostá okupácia Ukrajiny vojskami cudzích armád združených v NATO (žiaľ aj slovenskej armády!) „Naše“ neoliberálne a ultraliberálne média a celá ta USAfilovská skupina, hlavne z radov dnešnej „vládnej“ koalície, prezidentský palác nevynímajúc, to „ospravedlňujú“ a zdôvodňujú tým, že Ruska federácia presúva na svoje západne hranice s Ukrajinou svoje vojská. Správne! Ešte raz a nahlas – SVOJE vojská a na svojom zvrchovanom území! Rozumej vojská podliehajúce veleniu Ruskej federácie a patriace Ruskej federácií a presúva si ich v rámci svojho zvrchovaného územia! Nemôžu? Kto im to zakáže? A kto im prikáže, kadiaľ majú na vlastnom území presúvať vlastnú obrannú vojenskú techniku? A kto im určí teritória ich územia, kde a koľko svojej obrannej vojenskej techniky môžu umiestniť? Je to NATO? Je to USA administratíva a jej podliehajúca U.S. ARMY? NIE!

No a v tejto, pre SR veľmi nebezpečnej bezpečnostnej hrozbe, „naša“ hlavná veliteľka OS SR, zaryto mlčí! Nepovie NIČ! Nuž tak sa pozrime, čo jej v takýchto situáciách vyplýva priamo z Ústavy SR.

Čl. 102, ods.(1), písm. k) – prezident – „je hlavným veliteľom ozbrojených síl,“ ! To znamená, že Zuzana Čaputová by mal presne vedieť, koľko vojenských konvojov U.S. ARMY a NATO sa pohybuje po našom zvrchovanom území a teda by mala presne vedieť odkiaľ, kam a za akým účelom smerujú zo západu na východ SR! Ale Zuzana Čaputová nedisponuje tými rozprávkovými informáciami, čo my radoví občania skrze mediálne vyhlásenia „nášho“ ministra obrany Jaroslava Naďa! Nie, Zuzana Čaputová má presné informácie skrze svoje vojenské spravodajstvo, skrze centrály NATO a keď ich nemá, tak je to o to horšie lebo ako hlavnú veliteľku OS SR ju tým pádom nielen obchádzajú, ale doslova ignorujú, čo je absolútne neprípustné!!!

Čl. 102, ods.(1), písm. i) – prezident – „vypovedáva vojnu na základe rozhodnutia Národnej rady Slovenskej republiky, ak je Slovenská republika napadnutá alebo ak to vyplýva zo záväzkov z medzinárodných zmlúv o spoločnej obrane proti napadnutiu, a uzatvára mier“. Že sa tento článok v dnešných dňoch Zuzany Čaputovej netýka? Omyl, týka a to dosť podstatne! Stačí si naštudovať dva podstatné dokumenty, ktoré nedávno schválila NR SR, o ktorých by Zuzana Čaputová mala a musí mať plnú vedomosť – „Obranná stratégia SR 2021“ a  „Bezpečnostná stratégia SR 2021“. Obidve tieto dokumenty je možné vnímať aj ako vyhlásenie vojny Ruskej federácií, ak takto učiní náš „bezpečnostný“ strategický partner NATO a USA administratíva!

Že preháňam? Nuž pozrime sa v stručnosti na niektoré ustanovenia v týchto dvoch pre SR tak dôležitých dokumentov.

V „Obrannej stratégií SR 2021“ sa okrem iného píše aj toto – „Ku kolektívnej obrane v rámci NATO neexistuje pre Slovenskú republiku lepšia alternatíva“ Z uvedeného textu pre mňa jasne vyplýva, že je tu alternatíva pre SR, ale to by sme nesmeli byť vazalmi NATO!

Ďalej sa píše – „…na zabezpečenie obrany štátu má významný vplyv predovšetkým…, …

Zhoršené bezpečnostné prostredie v Európe v dôsledku narušenia zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny Ruskou federáciou…“ Toto by sa do Obrannej stratégie SR nikdy nedostalo, ak by vo vláde boli roduverní Slováci lebo už táto formulácia nás zaväzuje sa zúčastňovať vojenský na akomkoľvek USA a NATO vyvolanom vojnovom konflikte medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou!!!

A takýchto „prospešných“ viet pre občanov SR a SR, sa v uvedenom pamflete nazvanom „Obranná stratégia SR 2021“ nachádza neúrekom –  https://www.mosr.sk/data/files/4286_obranna-strategia-sr-2021.pdf.

V dokumente „Bezpečnostná stratégia SR 2021“ sa nachádza jedna obzvlášť nebezpečná pasáž pre všetkých občanov SR a pre Slovenskú republiku, ako takú!

Na strane 4, v bode 9, sa okrem iného píše resp. nachádza aj tento text – „Medzi strategické bezpečnostné záujmy Slovenskej republiky, ktorých ochrana

a presadzovanie podporuje aj realizáciu životne dôležitých bezpečnostných záujmov, patria: …, … Dôveryhodná odstrašujúca sila a kolektívna obrana NATO, transatlantické strategické

partnerstvo a vojenská prítomnosť Spojených štátov amerických v Európe;“

Takže vážení, my ako SR máme priamo, v najdôležitejšom dokumente štátu, čo sa bezpečnosti štátu týka, zmienku o legálnej, oficiálnej vojenskej prítomnosti vojsk USA na našom území! Doslova a do písmena sa jedná o „Pozývací list“ absolútne, čo do významu, identický s tým „Pozývacím listom“, ktorého originál síce ešte nikdo nevidel, ale o to je to väčšia „pravda“ , aký mali predložiť československí súdruhovia sovietskym súdruhom, len s tým „malým“ rozdielom, že ten z roku 1968 bol prísne tajný a tento z roku 2021 určený USA U.S. Army máme pevne, oficiálne zakotvený v „našej“ bezpečnostnej stratégií a netýka sa súdruhov, ale kapitalistických „ľudomilov a demokratov“!!! – https://www.mosr.sk/data/files/4263_210128-bezpecnostna-strategia-sr-2021.pdf.

Má Zuzana Čaputová o tomto vedomosť? Mala by a musí mať!

Nuž v zrkadle týchto dvoch vojenských slovenských dokumentoch je jasne vidieť, že sme absolútne v područí NATO a U.S.ARMY a teda nimi umelo vyvolaný konflikt na Ukrajinsko-Ruskej hranici si samozrejme odnesieme my, keďže sa to koná za našimi humnami a od „humien“ USA je to na tisícky míľ vzdialené!

Pýtam sa, v čí prospech je vojenský konflikt na území Európy po 76. rokoch od ukončenia II. sv. vojny, ktorého výročie si pripomenieme takmer presne o mesiac? Došli USA zisky? Tak je potrebné sa opäť nabaliť, ako sa nabalili v prvej, ale hlavne v druhej svetovej vojne?

Nuž aj z vyššie uvedeného je jasné pre každého jedného rozumného občana SR, že je najvyšší čas, aby okamžite skončila na svojich pozíciách dnešná „naša“ „vládna“ politická garnitúra, ako aj Zuzana Čaputová vo „svojom“ prezidentskom paláci lebo ich totálne sa klaňanie EÚ, USA administratíve a NATO, je pre nás všetkých životne nebezpečné! Spamätajme sa kým je čas!!!

Akási vymyslená Covid „pandémia“ nesmie zakryť toto miliónkrát väčšie nebezpečenstvo pre nás, naše deti a ďalšie naše pokolenia!!!

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?

Výťah

V Bratislave zomrelo dieťa po zaseknutí sa výťahu, žena je ťažko zranená

09.05.2021 19:04

Bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.

Rosario Livatino

Sicílskeho sudcu Livatina, zavraždeného mafiou pred vyše 30 rokmi, vyhlásili za blahoslaveného

09.05.2021 18:46

Počas aktu beatifikácie v katedrále umiestnili relikviár obsahujúci jeho zakrvavenú košeľu, zatiaľ čo vo Vatikáne pápež František vzdal poctu tomuto "mučeníkovi za spravodlivosť a vieru".