Založ si blog

M. Kolíková a jej drzý odkaz R. Ficovi, R. Kaliňákovi – boli ste zbabelci!

Môj názor! Myslím si!

Včerajšia (4.1.21) TB ministerky „spravodlivosti“ Márie Kolíkovej (Za ľudí) bola ukážkou neskutočnej arogancie a diktatúry moci, ktorá je Matovičovej vláde taká vlastná a pre nich, „demokratov“ absolútne prirodzená!!!

Nebudem sa venovať všetkým jej vyjadreniam, podrobnejšie sa zameriam na toto jedno jediné. Avšak skôr, ako tak učiním prikladám link na video z predmetnej TB, kde je jasne vidno, aká je Mária nervózna a ako si neustále pretiera, masíruje, zrejme spotené dlane a prsty rúk – Mária Kolíková naznačila dôvod smrti Milana Lučanského – YouTube. Toto iné „objektívne“ média svojimi kamerami nezachytávajú! Náhoda? Zámer?

Taktiež je potrebné si všimnúť, že Mária v istých častiach svojho „prednesu“ doslova kričí, v jej hlase je neskutočná arogancia, ba až nervózny tón hlasu!

Mária Kolíková by mi nestala zato, aby som sa jej osobe, tak obšírne venoval v samostatnom článku, ak by nebola momentálne na významnej vládnej pozícií, na pozícií ministerky spravodlivosti SR. Mária Kolíková získala, ako kandidátka na poslankyňu NR SR za stranu Za ľudí v ostatných PV 2020, 9293 preferenčných hlasov. Dovolím si prognózovať, že ak by dnes vláda Igora Matoviča padla a Mária Kolíková by kandidovala v predčasných PV opäť za stranu Za ľudí, tak by nezískala ani desať percent z predchádzajúceho výsledku!!! Toľko k jej politickej „sile“. Ak by nebola na mieste ministerky spravodlivosti, jej politická „sila“ by bola rovná veľkej politickej NULE! Ale, ako súčasná ministerka spravodlivosti, má až nesmierne veľkú politickú moc, ktorú podľa môjho názoru jednoznačne mocenský a diktátorsky zneužíva, tak ako celá diktátorská vláda Igora Matoviča!!!

Takže späť k jej TB. Mária Kolíková v súvislosti s vyvodením svojej politickej zodpovednosti (odstúpenie z funkcie) za smrť Milana Lučanského drzo, arogantne, diktátorsky, povedala toto – „…ja nemám dôvod, momentálne dôvod rozmýšľať nad svojim odchodom, pretože naozaj si myslím, že táto mimoriadna udalosť je absolútne zneužívaná politicky. Ja robím všetko preto, hmm, aby to bolo riadne prešetrené. A osobne si myslím, ak by som teraz odstúpila, že je to zbabelé…“

Je toto normálne? Mária Kolíková ďalej pokračovala v tom zmysle, že ak by ona dnes odstúpila, tak by nebol nikým iným vytvorený priestor na dokonalé vyšetrenie tejto záhadnej smrti Milana Lučanského!!! Niečo tak nehorázne, drzé, nafúkanecké, že nenachádzam k tomuto slušné slová a preto to nechám bez komentára!

Toto vyjadrenie Márie Kolíkovej vnímam tak, že Robert Kaliňák a Robert Fico konali zbabelo, keď v marci 2018 obidvaja krátko po sebe odstupujú, jeden z pozície ministra vnútra SR a druhý, dokonca z pozície najvyššej – predsedu vlády SR!!!

Naozaj v zmysle Márie Kolíkovej, ani ja neviem pochopiť zbabelosť týchto dvoch pánov! Jáááj, áááno, veď to bolo niečo úplne iné, ako dnes!!! Veď zatiaľ, čo vtedy sa jednalo o úkladnú vraždu dvoch mladých ľudí (K+K), tak dnes sa bavíme „iba“ a „len“ o úkladnej „samo vražde“!!! Nuž Mária Kolíková je potrebné si uvedomiť jednu zásadnú vec! Zatiaľ čo K+K boli v dobe úkladnej vraždy, slobodnými občanmi SR (a tým v žiadnom prípade nezľahčujem tento  brutálny čin, ani náhodou!!!), tak M.L., v čase spáchania úkladnej „samo vraždy“ (možno už druhý pokus!), bol pod ochranou štátu, v prísnej kolúznej väzbe!!! Je to jasné??? A Mária Kolíková nevidí dôvod na „zbabelosť“ – odstúpenie! Neustále hovorí o akomsi spolitizovaní a politickom zneužívaní „samo vraždy“ a „samo rozhodnutia“ M.L. si zobrať, sám život! A v čase krátko po odhalení úkladnej vraždy K+K sa o čo jednalo zo strany vtedajšej opozície a „objektívnych“ médií? Vtedy sa táto smutná udalosť nevyužívala na politické ciele? Nie? Nuž opýtajte sa Mária Kolíková, svojho terajšieho straníckeho kolegu, Juraja Šeligu, ako „občiansky“ aktivista, vodca „občianskeho“ združenia Za slušné Slovensko, apolitický vystupoval na masových stretnutiach na námestiach a ako všetci už vtedy, len niekoľko dní po smutnej, tragickej udalosti vedeli, kam vedú nitky a kto za tým jednoznačne stojí. Dva roky to tvrdili, spolu aj s „objektívnymi“ médiami a i napriek tomu, že občanom SR dennodenne prinášali jasné „dôkazy“ o tom, kto je za touto tragickou udalosťou, tak im trojčlenný súdny senát, akosi neuveril!!! A dnes dokonca niektorí vaši vládny kolegovia, „objektívne“ média, ale aj samotný diktátor Igor Matovič, opäť bohorovne tvrdia, že za „samo vraždou“ M.L. stoja tí istí „vrahovia“, ktorí úkladne zavraždili aj K+K!!! A vraj preto, aby ich M.L. všetkých nepotopil! Nuž väčšia absurdita a hyenizmus, sa ani nedá vymyslieť, nie to ešte nahlas vysloviť!!!

Mária Kolíková na predmetnej TB oznámila, hádam jej „najdôležitejšiu“ správu, že zriadila 17 člennú šetriacu komisiu zloženú z politikov, „novinárov“, „nezávislých“ domácich i zahraničných odborníkov a nezabudla ani na prezidentský palác. Apropo, prečo k tomu pozýva aj Zuzanu Čaputovú, ktorá o tejto tragickej udalosti zaryte mlčí?! Mlčanie Zuzany Čaputovej v tejto veci u Márií Kolíkovej neevokuje, nevyvoláva pocit, že toto Zuzanu Čaputovú absolútne nezaujíma?! Alebo, žeby len navonok nie, ale inak zákulisne áno???

Mária Kolíková menovala až 17 členný zbor šetriacich a to vo mne vyvoláva podozrenie, že čím viac členov, tým viac zmätku, tým viac zahmlievania a pod. Veď kedy sa dokáže, tak široká spoločnosť šetriacich spolu stretnúť napr. na mieste činu? Kedy sa dokážu v plnom zložení stretnúť napr. pri študovaní všetkých, naozaj všetkých dostupných informácií a dokumentov ? Veru, bude to ťažké a teda sa môže stať, že budú šetriť oddelene, každý z nich bude mať inú možnosť a iný prístup k „objektívnym“ informáciám a potom je naozaj na mieste očakávať nič iné, len „objektívne“ väčšinové stanovisko…!!! Lebo aj v tomto prípade bude rozhodujúce väčšinové stanovisko a menšinové, možno naozajstne objektívne stanovisko, bude pravdepodobne označené za zmätočné resp. konšpiračné!!!

Mária Kolíková sa pochválila, že do tejto šetriacej komisie pozvala aj opozíciu a že v nej budú aj bývala ministerka vnútra SR Denisa Saková, dnes poslankyňa NR SR a poslanec NR SR Marian Kotleba. A teda je týmto zaručené, že šetrenie bude objektívne! To naozaj si Mária myslí, že sme tak hlúpi? Čo chce Mária v prešovskej väznici ukázať Denise a Marianovi? Chce im ukázať celu, v ktorej mal M.L. vykonať „samo vraždu“? Teraz, keď vzhľadom na prísne epidemiologické opatrenia, bola táto cela pravdepodobne dokonalé vyprataná a riadne vydezinfikovaná?! To aké dôkazy k objektívnemu šetreniu, tam majú dnes, zajtra Denisa a Marian uvidieť? Uvidia tam poschodovú železnú posteľ? Uvidia tam pekne uloženú a vyžehlenú teplákovú bundu? Nuž uvidia tam s najväčšou pravdepodobnosťou čistučkú, vyglancovanú celu, do ktorej bude môcť terajšia vládna diktátorská garnitúra posadiť a „sledovať“ ďalšieho, podľa ich politického presvedčenia (bez jasných dôkazov!) – zlodeja, mafiána, vraha, z radov bývalej vládnej garnitúry…!!!

To si Mária naozaj myslí, že sme takí hlúpi, že nevieme, že akýkoľvek kamerový záznam sa dá zmanipulovať? Kamerový záznam by mal byť pred jeho vzhliadnutím daný na expertné šetrenie, či nebolo ním manipulované, zostrihané, z inej chodby daného väzenia a pod. Na kamerovom zázname by sa mali šetriaci hlavne zamerať, kto, kedy a aké jednoručné činky, boli M.L. donesené do cely. Kto a kedy doniesol M.L. predmetný „vraždiaci“ nástroj – tepláková bunda. Je potrebné zahliadnuť aj tú časť kamerového záznamu, čo sa dialo na predmetnej chodbe, pred predmetnou celou, po celú dobu od vynesenia M.L. z cely, po druhom pokuse o „samo vraždu“, kto všetko do tejto cely vstupoval, kto a čo z nej vynášal a pod.

Mal by som ešte komentár aj k účastníkovi šetriacej komisie, ktorým je „objektívne“ web médium Aktuality.sk, ale tu stačí, ak si prečítate, len úvod textu, kde jeho šéfredaktor Peter Bárdy zdôvodňuje, prečo práve ich médium chce byť v predmetnej šetriacej komisií –  Prečo sme v komisii, ktorá preskúma smrť Milana Lučanského | Aktuality.sk. Slušnému človeku, ktorý nevidí svet čiernobielo a nemá na očiach dnešné diktátorské klapky, dnešnej diktátorskej vlády a bez rozmyslu nedôveruje všetkému, čo tieto „objektívne“ média napíšu, tak takémuto človeku sa musí žalúdok z tohto odôvodnenia obracať!!!

Na záver, ak Mária Kolíková dovolí, tak ja si pre zmenu myslím nasledovné. Nielenže si myslím, ale som o tom absolútne presvedčený, že dnes by mala byť Mária Kolíková rovnako „zbabelá“, ako boli „zbabelí“ páni Robert Fico a Robert Kaliňák a mala by okamžite „zbabelo“ odstúpiť! Zároveň odkazujem Márií Kolíkovej, aby o takejto „zbabelosti“ presvedčila a jednoznačne ju odporučila aj diktátorovi Igorovi Matovičovi a celej jeho vládnej diktátorskej garnitúre a rovnakú „zbabelosť“ odkazujem aj do prezidentského paláca! Prosím buďte všetci rovnako „zbabelí“, ako boli obidvaja, vyššie menovaní Robertovia a „zbabelo“ odstúpte!!! Volič-občan SR a ja osobne, nesmierne oceníme gesto takejto vašej „zbabelosti“!!!

 

 

 

 

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti