Založ si blog

Pozitívny test za 20 eur ! !! Negatívny test za 20 eur ? ??

Prvý výrok v nadpise je tvrdenie, ktoré je dokázateľné ! Je to garantovaná odmena testovacieho personálu, ktorú i odklepol samotný Igor Matovič, prostredníctvom „rozhodnutia“ vlády ! Druhy výrok v nadpise je len obyčajná otázka.

Igor Matovič sa rozhodol, že medicínsky personál, ktorí bude odoberať a vyhodnocovať odobraté vzorky na antigénový test na C-19 z nosohltanu, bude štátom kráľovsky odmenený. Nuž pozrime sa ako a k čomu to môže tento „dobrovoľný“ personál navádzať. Za hodinu výkonu im štát zaplatí „až“ 7€/hodinu, mínus povinné odvody štátu. „Super“ zárobok za tak nebezpečnú prácu s biologickým nebezpečným materiálom ! Ale aby títo „dobrovoľníci“ si nemysleli, že si nemôžu privyrobiť viacej, tak im Igor ešte priklepol 20 € (čistých?) za každý jeden vyhodnotený pozitívny výsledok ! A tu to už v poriadku s kostolným poriadkom nie je ! Ja sa naozaj nechcem nikoho dotknúť, ale človek je tvor nie len omylný, ale aj tvor, ktorý sem tam podľahne pokušeniu. (Viď koľkým pokušeniam už podľahol Igor – napríklad diplomová práca alebo začať obývať ešte neskolaudovaný vila dom a pod.) A tu sa tlačí otázka, kto zaručí, že personál, ktorí odoberá a zároveň vyhodnocuje odobraté vzorky si nepovie – „tento negatívny, tento pozitívny, keď budem mať 10 pozitívnych, tak to je 10×20=200 €, keď budem mať 100 pozitívnych, tak to je 20×100=2000 €, ale keď budem mať 1000 pozitívnych tak, to je už 1000×20=20000 € ! A prečo by nemohlo byť pri tak masívnom odberaní vzoriek aj 1000 pozitívnych, veď Matovič povedal, že krivka pozitívnych prudko rastie a týmto mu môžem urobiť len radosť a sebe poriadne prilepšiť…“ Naozaj je táto moja, pripúšťam ničím podložená, konštrukcia, taká nepravdepodobná ? Kto zaručí, že všetci testujúci majú charakter poctivého človeka s jediným cieľom, len a len pomôcť ? Nuž nezaručí to nikto !

Ďalšia otázka, ktorá sa tlačí na jazyk, je opačný prípad. Koľko špekulantov môže prísť takých, čo testovaciemu personálu podsunú svojich 20 € a požiadajú ich, aby ich výsledok bol pozitívny lebo aj tak nevykazujú žiadne príznaky na žiadnu respiračnú chorobu a teda je jedno, aký výsledok ukáže „dôveryhodný“ antigénový test, aj tak to nikto nekontroluje, tak aký problém ? Žiaden ! Vie niekto zaručiť, že sa nevyskytnú aj takéto prípady ?! A koľko ich môže byť, jeden, sto alebo tisíce ?!

Nuž naozaj výsledok celoplošného testovania bude jednoznačne „dôveryhodný“, „presný“, nikým a ničím ovplyvnený !!! Tento prípad mi pripomína „slávne“ 20 korunové Zajacove poplatky za každú jednu návštevu lekára ! Treba úprimne priznať, že toto opatrenie malo dva pozitívne výsledky – prvý – lekári si privyrobili a ambulancie boli menej zaťažené lebo bezpríznakový občan resp. občan špekulant si set sakramentsky rozmyslí, čo ho to za tých dvadsať korún stojí. Dvadsať korún vtedy malo oveľa väčšiu hodnotu, ako dvadsať eur dnes. Ale nebránil by som sa ani dnes, keby sme zaviedli 20 eurové poplatky za každú návštevu u lekára, o koľko by sme odľahčili nemocnice od bezpríznakových a „chorých“ ľudí ?! Pravda bolo by potrebné to nejako zosúladiť s ústavou SR…

V miestnosti, kde sa bude vykonávať odber predsa môže byť len testujúci a testovaný ! Aj ten čo vyhodnocuje odobraté vzorky je resp. by mal byť od ostatných oddelený, veď pracuje z obzvlášť nebezpečným biologickým materiálom ! Tieto odberné a vyhodnocovacie miesta nie sú monitorované kamerami. Či áno ? Alebo pri každom odbernom a vyhodnocovacom mieste je zabezpečená a prítomná persóna aj z protikorupčnej jednotky ? Veď toto je priestor na korupciou „malého“ rozsahu ako vyšitá ?! Takže pri celoplošnom pretestovaní môže byť za pozitívne označených až 800 tisíc odobratých vzoriek (toto číslo nie je až také nereálne, keď ku dnešnému dňu od počiatku testovania máme pozitívne testovaných zo 667 tisíc okolo 38 tisíc pozitívnych)  a keď dobre počítam, tak to je „len“ 16 miliónov eur naviac pre testujúci personál a toto je a môže byť naozaj veľkým lákadlom ! Nuž uvidíme !

Na záver si neodpustím ešte jednu poznámku, aj keď by to chcelo samostatný článok, ale tu sa to hodí v krátkosti najlepšie. Asi všetci poznáme nášho najpoprednejšieho kardiochirurga Prof. MUDr. Viliama Fischera Csc., ktorý ako prvý na Slovensku spolu realizoval, prvú úspešnú transplantáciu srdca a od roku 1980 sa spolupodieľal na viac než 5000 operáciách srdca rôzneho druhu a obťažnosti. Povedať o tomto medicínskom velikánovi vo svojej profesií, že jeho názor v medicínskej oblasti je názor blázna, by bolo nanajvýš opovážlivé ! Tento dnes  už 82 ročný pán napísal (22.10.2020) na svojom FB profile, okrem iných závažných a pre mňa aj nesmierne pravdivých medicínskych konštatovaní o C-19 aj tieto múdre, odborné a kvalifikované slová – „Vyšetrenie PCR je bez klinického kontextu bezcenné! Žiadne iné infekčné ochorenie doteraz nikdy nebolo v takom masívnom rozsahu, bez kontextu klinického stavu, testované!… Pozitívny výsledok jediného testu je automaticky prehlásený za diagnózu. Bez toho, aby dotyčného vyšetril lekár. Diagnostiku infekčných ochorení je potrebné vrátiť do rúk kvalifikovaných lekárov, ktorí budú pomocné vyšetrenia indikovať a výsledky interpretovať na základe pacientových príznakov a výsledkov ostatných laboratórnych vyšetrení.“

Nech skúsi niekto z toho Matovičovho odborného tímu, „špičiek slovenskej medicíny“, ako ich Igor Matovič megalomansky nazýva, vyvrátiť čo i len jedno jediné slovko z citácie Viliama Fischera. A čo je  na tej citácií pre mňa osobne najzaujímavejšie a z medicínskeho hľadiska najpravdivejšie ? Nuž je to konštatovanie, že diagnózu pacienta neurčuje test samotný, že na ster nakvapkáme „vodičku“ a tá sa nám buď zafarbí na svetlo modro resp. na svetlejšie modro, ale diagnózu môže a musí určiť jediné lekár a to až na základe viacerých odborných vyšetrení. „Inak povedané“, samotný test nemôže označiť testovaného jedinca, ako chorí na toto resp. na toto a už v žiadnom prípade na základe akéhosi pofiderného testu nemôže byť určená so 100 % istotou jeho diagnóza, ako to robia dnes, keď na základe absolútne nepresného testu, keď ukáže (aj mylne), že ste pozitívny na prítomnosť vírusu nového typu (teda od novembra 2019 už nie je nový, ktovie koľko ďalších nových už je na tomto svete a možno o dva roky budú tiež prezentované, ako pandemické vírusy!), tak vám hneď určia diagnózu – chorý na C-19, bez akéhokoľvek ďalšieho odborného lekárskeho vyšetrenia (to je nonsens!) a idete do domácej izolácie, odpoja vás od všetkej normálnej ľudskej činnosti, zamedzia vám výkon všetkých vašich práv a slobôd garantovaných Ústavou SR a všetkými ostatnými zákonmi platnými na území SR a pritom ste zdravý ako rybička v horskej čistej bystrinke, nemáte žiadne príznaky, od marca 2020 ste ani raz nezakašľali, ani raz ste nepotrebovali lekársku pomoc a akokoľvek by ste chceli minimálne chodiť aspoň do práce a prinášať tejto spoločnosti a tomuto štátu hodnoty, tak nie ! Tvoja diagnóza je chorý na C-19 BODKA, čuš, zavri sa a trp !

Vysoko odporúčam všetkým, ktorí ste si až potiaľ prečítali môj článok, aby ste si prečítali aj FB príspevok Pána doktora Viliama Fischera a Igorovi Matovičovi, celej jeho vládnej koalícií a aj všetkým špičkovým odborníkom, ktorý sedia v epidemiologickom tíme Igora Matoviča, všetkým tým, čo sú vystrašený, zneistení, žijú v neustálom strachu z C-19, aby bol tento článok pre nich povinný !!!

https://www.facebook.com/viliam.fischer.501

Aktualita z dnešného dňa – 24.10.2020 – ráno sa Igor Matovič pochválil, kde inde, ako na svojom FB profile, ako vyrážajú na Oravu do Tvrdošína autom, spolu s poslankyňou Prof. MUDr. Evou Horváthovou. Následne zverejní fotografiu priamo z miesta, kde je Igor už v skafandri a jednoznačne tam ide zavadziať. A prečo si dal ten skafander, to aby ho orváci – tvrdošínci nespoznali ? Aby sa nedozvedel pravdivý a jediný dôvod prečo prišli zo seba robiť pokusné zvieratá ?! Lebo absolútna väčšina tam nejde preto lebo uverili Igorovi, ale len preto, aby mohli od pondelka 26.10.2020 riadne nastúpiť do práce a takto zabezpečiť živobytie pre svoje rodiny, aby mohli malé deti ráno odprevadiť do jaslí, škôlky a na prvý stupeň ZŠ, jednoducho aby mohli ako tak existovať !!! A väčšina z nich preto, že milujú svoje rodiny, že milujú svoje deti, tak podstúpia túto potupu a riskujú, že ak doteraz boli zdravý po celý rok, tak teraz im reálne hrozí, že sa tým obzvlášť „nebezpečným“ vírusom nakazia a že sa nakazia aj inými vírusmi resp. baktériami lebo nie každý občan tam príde čerstvo osprchovaný, absolútne zdraví – niektorí tam prichádzajú so zvýšenou telesnou teplotou a podobnými respiračnými ťažkostiam a časť obyvateľstva, ktorá si to tam zamieri (lebo zadarmo a čo je zadarmo tak to nám patrí!) má osobnú hygienu na úrovni neandertálca !

Igor Matovič sa samozrejme včera nemohol nepochváliť, že záujem na Orave je enormný (vyššie uvedené dôvody prečo!) a že zo 61 905 testov bolo týmito testami výlučne určenými výhradne len pre príznakových občanov, určených „až“ 2225, vraj infekčných (toto odkiaľ zobral ?) čo predstavuje, vraj 3,95 % z celkového počtu testovaných. Gratulujem Igor, tak ostatných 96,05 testovaných tam boli prečo ?! Aby sa nakazili, keď doteraz boli absolútne zdraví ?! Ale nebol by to Igor, keby aj toto číslo „odborne“ nezdôvodnil. Vo svojom statuse na FB to zdôvodnil takto – „…POZOR!!! Keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s Covid-19, ktorí sú infekční … cca 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na Covid-19, ale nie sú infekční…“ Ak niekto považuje toto zdôvodnenie za príčetné, tak ja už potom naozaj neviem, aká to musí byť slepá dôvera v tohto mentálne a emocionálne labilnému človeku !

Posledná poznámka : Obyčajné počty – podľa Igora bolo včera identifikovaných 2225 občanov to znamená, že 2225 pozitívnych x 20 eur = 44 500 eur, ktoré Igor sľúbil, že ich testovací personál dostane ! A dostane ?! Lebo ak áno, tak potom sa nečudujem tomu množstvu „odborného“ personálu, ktorí sa prihlásili ako dobrovoľníci. Dobrovoľník je ten, ktorí za svoju dobrovoľnú, charitatívnu činnosť vopred nevie, čo zato dostane a uspokojí sa po vykonaní svojej dobrovoľníckej činnosti, mnohokrát s teplým čajom a nejakým tým jednoduchým pokrmom !!! A koľko si dnes zarobí Igor ? Koľko od odhalí pozitívne testovaných a na C-19 „chorých“ občanov Tvrdošína, ktorých je podľa posledného údaja z roku 2018 okolo 8000 ?! A táto odmena bude len jeho alebo sa jej zriekne pre ostatný personál ? A čo tam bude Igor v tom skafandri robiť ? Bude rozbaľovať obaly, v ktorých sú testovacie tyčinky alebo nebodaj bude odnášať biologický odpad – vysmrkané jednorazové servítky, použité tyčinky, použité testovacie pomôcky a pod. ?! Jednoducho je to nezmysel, buzerácia obyvateľstva SR, zneužitie právomoci verejného činiteľa, diktátorstvo atď. atď. IGOR, BOŽIE MLYNY MELÚ POMALY, ALE ISTE !!!

 

 

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.