Pozor! Chystá sa totálne „odpolitizovanie“ štátnej RTVS !

Presne tak. Súčasná (ne)vládna koalícia si zaumienila, že sa pustí aj do štátnej RTVS a že ju absolútne odpolitizuje. Nuž pozrime sa ako nato idú.

Za nového programového riaditeľa štátnej RTVS bol vymenovaný od 01.08.2020 Anton Šulík a nahradil vo funkcii Mareka Ťapáka. V poriadku, veď zmena na riaditeľskom poste môže priniesť zmenu. Avšak najdôležitejšie na tom je o akú zmenu sa bude jednať. K lepšiemu a či horšiemu. Anton Šulík deklaruje, že sa chce vrátiť do roku 1993, kde sa vraj po osamostatnení sa „zle zapol gombík“ čo sa týka financovania a prevádzky STV1, STV2 lebo sa vraj nepodarilo vytvoriť autonómnu, nezávislú verejnoprávnu inštitúciu ! Ďalej tvrdí, že za ministrovania Daniela Krajcera došlo k ďalšiemu nešťastnému kroku lebo voľba GR sa dostala do NR SR. Ďalej kritizuje, že bolo veľmi nešťastné, že sa rozhlas a televízia spojili do jedného nešťastného balíka. Zatiaľ súhlasím, áno je potrebné to zmeniť. Ale poďme ďalej, kto to vlastne hovorí, že to chce zmeniť ?! Anton Šulík bol od roku 1998 do 2012 mestským poslancom v Žiline, ako kandidát SDKÚ-DS, vo volebnom obvode č.1, ale z kandidátnej listiny nie je jasné či bol súčasne aj členom SDKÚ-DS. Všetci dobre vieme, čo zač bola táto strana na čele s „privatizérmi“ (darcovia západným kapitalistickým korporátom) Mikulášom Dzurindom a Ivanom Miklošom. Takže jednoznačne nejde o apolitického nominanta ! Jeho minulosť je jasné politicky vyprofilovaná a je možné sa domnievať, akým smerom bude ťahať programovú štruktúru štátnej RTVS ! A akým smerom to pôjde ? Nuž to je celkom jasné z jeho odpovede na otázku v jednom periodiku – „Nezávislosť a objektívnosť sú hlavnými povinnosťami verejnej služby. Dajú sa v súčasnom stave docieliť?“ – Anton Šulík odpovedá – „Mám nádej, že v tomto okamihu je chuť po zmene. Aj napriek tomu, že žijeme v turbulentných časoch a vieme byť kritickí aj voči novej vláde, musím uznať jednu vec. Jej kroky smerujú k tomu, aby túto nezávislosť vytvorili. Deklarujú to politici ako Jozef Pročko, Miroslav Kollár či Kristián Čekovský.“

Myslím, že po tejto odpovedi už nie je nutné čo koľvek komentovať. Mne stačí, keď spomenul Ňuňuňu – Jozefa Pročka, ktorý už neraz v novej NR SR jasne ukázal, predviedol, aký vie byť nenávistný k opozičným poslancom a ich stranám a je jedno či voči SMER-SD alebo K-ĽSNS a hlavne jeho absolútnu averziu voči Robertovi Ficovi. A na rozhodnutiach takýchto „politikov“ sa Anton Šulík chce pokúsiť o odpolitizovanie štátnej RTVS ?!

No a na záver ešte jeden citát nového programového riaditeľa štátnej RTVS, vraj – „Na objednávke od štátu nie je nič zlé, pokiaľ nie je ideologická, ale programová“. To akože naozaj Anton Šulík ?! Na východe sa po takejto vete hovorí „Mamo rozšvic!“ (Mamka rozsvieťte!)

Nuž ako sa všeobecne na takéto „novoty“, „zmeny“ na Slovensku hovorí  – „ Z kaluže do blata“ a toto sa javí, že do riadneho „apolitického“ bahna !!!

STVR O 5 minút 12 – mediálne nesvojprávny moderátor!

22.09.2025

Nedávno v jednom rozhovore ministerka kultúry Martina Šimkovičová dostala otázku, kedy konečne Slováci pocítia, postrehnú zmenu v sekcií spravodajstva STVR, oproti RTVS. Odpoveď bola jasná i keď nepotešujúca. Ministerka sa vyjadrila celkom jasne. Keď takúto otázku dostáva od ľudí z „brandže“, od tých, ktorí by túto inštitúciu mohli z tejto spravodajskej [...]

Maroš Žilinka, drzosť opice Vám nesvedčí!

21.09.2025

Ostatná reakcia GP SR Maroša Žilinku, na ostatnú TB strany SMER SSD, bola prinajmenšom neadekvátne jeho postaveniu v našej spoločnosti. Absolútne nejde o obsah TB. Vôbec nejde o to, čo na nej bolo prezentované, v akom rozsahu to bolo prezentované. A už vôbec nie je dôležité, kým to bolo prezentované! Ide o to, že na predmetnej TB Predseda Vlády SR, Predseda SMER SSD [...]

Slovensko nemôže, nesmie mať dve Vlády!

20.09.2025

Naozaj bizarná situácia. Tak my si tu na Slovensku zvolíme slobodne, v demokratických voľbách, Vládu SR, na základe ich predvolebných sľubov, predvolebného možného budúceho Vládneho programu a keď sa tak stane, a víťazné politické subjekty zostavia koaličnú Vládu, prejde im Parlamentom SR Programové vyhlásenie Vlády SR, a začnú ho napĺňať, tak z Bruselu príde [...]

lietadlo, doprava, letisko, cestovanie, dovolenka

Drony prerušili dopravu na letisku v Kodani - najväčšom v Dánsku

22.09.2025 22:46

Na iné letiská bolo presmerovaných najmenej 15 letov.

Jimmy Kimmel

Zvrat. Stanica ABC vráti do vysielania zrušenú talk show Jimmyho Kimmela

22.09.2025 22:13

Relácia bola minulý týždeň v USA pozastavená pre moderátorove komentáre k vražde aktivistu Charlieho Kirka.

Palestína

Francúzsko uznalo Palestínsky štát. Abbás Hamasu: Zložte zbrane

22.09.2025 21:34, aktualizované: 22:56

Palestínska autonómia označila rozhodnutie za historické a odvážne.