Založ si blog

Pár viet k TB SMER-SD – belgická polícia zavraždila Slováka, ktorú štátna RTVS totálne odignorovala!

Mal som pripravený iný, tiež dôležitý príspevok k dianiu na domácej politicko-ekonomicko-spoločenskej situácií, ale to, čo sa udialo včera (20.8.2020), ale hlavne to čo sa udialo v Belgicku pred dvoma rokmi (23.2.2018) ma prinútilo zmeniť postupnosť v mojich článkoch. Túto tému považujem za tak závažnú, že u mňa dostáva absolútnu prednosť ! Možno by som sa k tomu nevyjadril, ale prístup slovenských médií a hlavne štátnej RTVS ma pobúril ! Najskôr som si so záujmom pozrel video poslanca NR SR za SMER-SD Ľuboša Blahu a následne aj TB SMER-SD k tejto téme, ktorú odvysielala TA3 za účasti predsedu SMER-SD Roberta Fica. Každý rozumne zmýšľajúci občan SR nemôže týmto dvom prehláseniam nič vytknúť, ba práve naopak, mal by s tým jednoznačne súhlasiť a samozrejme sa mu v hlave vynára množstvo ďalších otázok !

Nebudem dopodrobna rozoberať obsah týchto dvoch prehlásení, kto má záujem môže si ich pozrieť buď na facebookovom profile Ľuboša Blahu alebo TB SMER-SD, napr. na TA3. Mne ide v tomto prípade o úplne inú vec. SMER-SD na tejto TB jasne pomenoval, ako by sa v tomto prípade mala zachovať naša diplomacia a ako sa k celej záležitosti chovajú „naše“ „objektívne“ média na čele s RTVS. RTVS si totiž ani nevšimla, že dnes najsilnejšia opozičná strana SMER-SD mala k tejto závažnej udalosti veľmi dôkladnú a argumentačne silne podchytenú TB a pritom jej redaktori boli na tejto TB nadmieru aktívny ! Aktívny až do takej miery, že neriešili podstatu témy TB, ale sa zamerali na zľahčovanie témy a pýtali sa nezmyselné, ba až hlúpe otázky – napr. vraj ako môže Robert Fico porovnávať dianie v našich a svetových médiach po zavraždení černocha v USA, USA políciou, s udalosťou, ktorá sa stala slovenskému občanovi v Belgicku ! Vraj policajný zásah v USA bol rasovo motivovaný a tento nemal žiaden rasistický, ba ani iný extrémistický dôvod. Naozaj „mudrci“ z RTVS ?! To ste si nevšimli tú belgickú policajtku, ako si ukazovák a prostredník ľavej ruky, prikladá pod nos (naznačuje Hitlerove fúziky) a pravú ruku pevne vystiera pred seba a šikmo smerom na hor, ako znak pozdravu nacistov svojmu vodcovi ?! Naozaj je to pre vás na zverejnenom videu neviditeľné ?! Preboha veď sa spamätajte ! Veď toto bolo jasne extrémistické s jasným nacistickým podtónom !!!

Jediné čo RTVS „objektívne“ urobila bolo, že zverejnili vyhlásenie MZV SR ústami riaditeľa tlačového odboru tohto ministerstva – Juraja Tomagu, ktorý pravdepodobne prečítal (bol len zvukový záznam) oficiálny text MZV SR a v ňom bolo nasledovné – „Rešpektujeme nezávislosť vyšetrovacích orgánov avšak vzhľadom na negatívnu reakciu verejnosti a v súvislosti so zverejnením videa sme belgické orgány požiadal, aby vyšetrovaniu prípadu venovali maximálnu pozornosť.“ BODKA !  Niečo nehorázne ! Tak MZV SR sa len preto ozvalo lebo naša verejnosť má k tejto udalosti negatívnu reakciu ! Toto má byť dôvod na reakciu suverénneho slovenského štátu vo vzťahu k belgickým represívnym orgánom ?! Ak by slovenská verejnosť nezareagovala dostatočne negatívne, tak MZV na čele s Ivanom Korčokom, by tiež nijako nereagovala ?! Veď MZV, nie ústami radového zamestnanca ministerstva, ale ústami samotného ministra Ivana Korčoka malo zareagovať suverénne a diplomaticky ostro, napr. takto – „Ministerstvo zahraničných vecí SR a celá naša diplomacia je pobúrená brutálnym a ničím ospravedlniteľným zásahom voči nášmu občanovi, občanovi SR. Preto dôrazne žiadame belgickú stranu o vyvodenie zodpovednosti všetkých, ktorí sú za tento brutálny čin zodpovedný. Zároveň vyzývame príslušné orgány EÚ, aby sa podrobne zaoberali týmto incidentom z dôrazom na narastajúce extrémistické prejavy hlavne v „starých“ štátoch EÚ, kde sa nekontrolovateľným spôsobom rozmáha nacistická vlna neznášanlivosti a to hlavne voči štátom východnej Európy a zvlášť voči štátom s väčšinovým obyvateľstvom slovanského pôvodu ! Takéto niečo sa už nikdy nesmie stať!“ Áno presne takto si predstavujem reakciu suverénneho štátu, ak sa na jeho občanovi v zahraničí udeje takáto brutalita.

K štátnej RTVS ešte jedna poznámka, načo posielate svojich redaktorov na TB SMER-SD, ak potom z nej neuverejnite ani slovko? Načo ?! Len nato, aby vaši mladí redaktori kládli predstaviteľom SMER-SD a hlavne Robertovi Ficovi nezmyselné a hlúpe otázky ?! Naozaj zmena vo vedení RTVS je nevyhnutná lebo štátna RTVS má a musí byť hlavne pro slovenská, pro národná a musí z nej sršať ta pravá nefalšovaná národná a štátna hrdosť !

Avšak mám aj dve kritické poznámky k predmetnej TB SMER-SD. Vážení páni Robert Fico a Ľuboš Blaha, mrzí ma, že vy ste tiež na vašej TB nepoužili ten správny výraz. Vy ste hovorili o tom, že belgická polícia zabila nášho občana. Nie, nezabila, ale surovo zavraždila ! Áno spôsob, ako ho pripravili o život nie je zabitie z nedbanlivosti, ale cielená vražda ! A to je predsa rozdiel ! Druhú kritickú poznámku mám k tomu, že ste sa stále pýtali, kde je v tejto veci Igor Matovič a Ivan Korčok. V poriadku. Ale prečo ste sa najskôr nepýtali, kde je najvyšší ústavný činiteľ SR, Zuzana Čaputová ?! Tá ako prvá mala verejne vystúpiť, takýto ohavný čin belgických represívnych zložiek odsúdiť a okamžite sa osobne kontaktovať nie len so samotnou predsedníčkou vlády belgickej konštitučnej monarchie Sophie Wilmesoovou, ale sa mala okamžite spojiť aj belgickým kráľom Filipom a žiadať ich o razantné kroky a vyvodenie zodpovednosti zodpovedných a týmto si aj u belgickej strany, takýmto suverénnym spôsobom vynútiť rešpekt voči našej suverénnej Slovenskej republike ! Áno toto presne malo odznieť na predmetnej TB. Lebo Zuzana Čaputová sa vie ostro vyjadriť k situácií v Bielorusku, ale aby hájila práva a česť slovenských občanov, tak to nie ! Hanba ! A ktohovie, možno opäť na svojom facebookovom statuse napíše zopár všeobecných fráz a vyzve slovenský národ a občanov SR, aby nepodľahol nenávistnej rétorike niektorých slovenských politikov (jednoznačne bude narážať na predstaviteľov SMER-SD, KĹSNS, VLASŤ a možno aj SNS) a by sa neuchýlil k extrémistickým prejavom a pod. nezmyselné a voči západu nadmieru servilné nezmysly a hlúposti !

Nuž sledujme, ako sa naši traja najvyšší predstavitelia „pobijú“ za nás Slovákov a občanov SR na medzinárodnom poli. Kde sú všetci tí „naši“ „demokratickí“ politici, ktorí tak vehementne odsudzujú slovenský extrémizmus a fašizmus ?! Kde sú všetky tie naše ľudskoprávne organizácie ?! Prečo Peter Osuský, Ondrej Dostál, Lucia Ďuriš Nicholsonová nežiadajú zasadnutie Európskej rady a nežiadajú, aby voči Belgicku boli vyvodené patričné kroky za prejavy extrémizmu a fašizmu. Prečo nežiadajú uvalenie sankcii na Belgicko a jeho občanov, tak ako to žiadajú voči „zodpovedným“ v Bielorusku ?! A Peter Osuský, Ondrej Dostál a Lucia Ďuriš Nicholsonová, navštívia aj belgickú ambasádu na Slovensku a vhodia do jej poštovej schránky svoj znepokojujúci a rozhorčený list, v ktorom sa vyhradia voči takémuto zaobchádzaniu so slovenskými občanmi ?! NIE, neurobia nič ! Lebo to je predsa západná „demokracia“ a v demokracií sa takéto vecí na základe slobody prejavu dejú ! Ale v „diktátorskom“ režime napr. Bieloruskom, si domáce represívne zložky nemôžu dovoliť zakročiť voči sfanatizovaným, západom štvaným a podporovaným demonštrantom…

Naozaj je čas na výmenu všetkých našich dnešných najvyšších ústavných činiteľov, lebo nehája záujmy občanov SR a nevedia sa ich ostro zastať na medzinárodnom poli, ale svoje reakcie na takéto brutálne zaobchádzanie so slovenskými občanmi zverejnia, až keď zistia, že občania SR na to – „…negatívne zareagujú…“

Viac niet čo dodať !!!

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti