Založ si blog

Zuzana Čaputová – solidarita alebo do bodky splnenie si „domácej úlohy ? !

Píše sa november 2020 a Bratislavčania (následne všetci občania SR) sú nemilo prekvapený, akýže to nový „šat“ dostal prezidentský palác. Vtedy na stránkach Bratislavské noviny bol uverejnený článok pod názvom – „ANKETA: Prezidentský palác zažiaril novými – pestrými farbami. Páči sa vám teraz viac než predtým?“ Výsledok tejto ankety medzi Bratislavčanmi bol jednoznačný – „je to skvelé – konečne nejaká zmena – 3% opýtaných“, „Je to naozaj nevkusné a prekáža mi to – 90% opýtaných!“ (https://www.bratislavskenoviny.sk/nasa-tema/57395-anketa-prezidentsky-palac-zaziaril-novymi-pestrymi-farbami-paci-sa-viac-teraz-viac-nez-predtym) Išlo o to, že na nejaký čas Prezidentský palác „zažiaril“ farbami dúhy ! Toto celé nás daňových poplatníkov stálo 570 tisíc eur ! A aká bola reakcia protokolu Zuzany Čaputovej ? Martin Strižinec, bývalý agilný pro opozičný moderátor štátnej RTVS v O 5 minút 12, a následne čoby hovorca Zuzany Čaputovej to odôvodnil takto – „Súčasťou rekonštrukcie fasády Prezidentského paláca je aj úplne nová večerná, resp. nočná iluminácia. V týchto dňoch sa nové osvetlenie testuje a nastavuje, takže ide iba o skúšky, nie o definitívne osvetlenie. Palác bude môcť byť v budúcnosti nesvietený v rôznych farbách pri špecifických príležitostiach, ale prioritne bude osvetlený klasickým bielym svetlom a aj v tme tak vynikne architektúra paláca,“

Pre Noviny.sk sa Martin Strižinec 6.12.2019 už vyjadruje „konkrétnejšie“ o „špecifických príležitostiach“ takto – „Nahradí vianočné osvetlenie, ktoré sa využívalo v minulých rokoch, a ku ktorému mal výhrady Krajský pamiatkový úrad v Bratislave.“ Bravo, bravo, bravo !

A nastal deň „D“ a máme tu prvú „špecifickú udalosť“ a drahé „dúhové“ osvetlenie mohlo byť vyskúšané v praxi ! Stalo sa tak večer v sobotu 15.8.2020, keď prezidentský palác „zažiaril“ bielo – červenými farbami, ako znak solidarity s občanmi Bieloruska. ( a čo na toto hovorí Krajský pamiatkový úrad v Bratislave ?) Pýtam sa, bol to znak solidarity samotnej Zuzany Čaputovej alebo koho ? Lebo vo vyhlásení protokolu Zuzany Čaputovej sa to neuvádza ! Opäť to zdôvodňuje Martin Strižinec takto – „Základné demokratické princípy, ľudské práva a slobody a v tomto prípade osobitne právo občanov na slobodné zhromažďovanie a slobodu slova musia byť podľa prezidentky rešpektované a dodržiavané,“ Naozaj ? a toto sa týka len Bieloruska ? Prečo Prezidentský palác nezažiaril aj farbami USA – bielo-červeno-modro s bielymi päťcípimi hviezdičkami v čase, keď USA represívne zložky za pomoci federálnej US Army „hladkali“ na uliciach amerických miest, ako v prípade Bieloruska uvádza Zuzana Čaputová, občanov USA, ktorí si slobodne uplatňovali demokratický princíp – „…ľudské práva a slobody a v tomto prípade osobitne právo občanov na slobodné zhromažďovanie a slobodu slova…“ Tu Zuzana Čaputová nebola znepokojená, že USA občania a hlavne občania černošského pôvodu boli nehoráznym spôsobom mlátení na uliciach lebo sa im nepáči, že ešte aj dnes v 21. storočí je v USA „skrytá“ diskriminácia černošského obyvateľstva ! Tu je to OK ! Ale v prípade Bieloruska je potrebné robiť takéto „hrdinské“ gestá lebo tyrania, diktátorstvo a čo ja viem čo ešte !

Takže áno, Zuzana Čaputová a jej protokol si pravdepodobne splnili svoju „domácu“ úlohu, pravdepodobne zadanú USA administratívou a Prezidentský palác „žiaril“ pri „špecifickej príležitosti“ „vianočnou ozdobou“ v národných farbách Bieloruska !

A všimnime si ešte zopár „náhod“. Prezidentské voľby v Bielorusku boli dlhodobo naplánované na 9. augusta 2020 (mohlo sa hlasovať aj predčasne medzi 4. a 8. augustom). Návšteva – výlet, ministra zahraničných vecí USA Mikea Pompea po štátoch strednej Európy, bola celkom „náhodne“ naplánovaná, tak, že sa začala 11.8.2020 v Prahe, teda dva dni po prezidentských voľbách v Bielorusku ! Zaujímavé ! Ďalšia náhoda je tá, že USA administratíva oznamuje svetu, že budú „demilitarizovať“ územie Spolkovej republiky Nemecko a to tak úžasne, že z 34 500 USA vojakov (načo sú tam ?!) by mali do konca septembra 2020 stiahnuť 9500. Ale pozor, nepocestujú všetci chlapci späť do USA k svojim rodinám, ale väčšia časť sa presunie (na žiadosť samotného Poľska!!!) na územie Poľskej republiky a časť do iných spojeneckých štátov NATO v rámci Európy ! Po tomto „drastickom“ znížení by na území SRN malo ostať už „iba“ 25 000 príslušníkov US ARMY ! Takže náhodička ako hrom – v Bielorusku prezidentské voľby a v Poľsku posilnenie armády USA ! Pozor – Poľsko priamo susedí z „diktátorským“ Bieloruskom ! Nemenej zaujímavou „náhodou“ bolo ak konanie nášho ministerstva zahraničných vecí, keď deň po konaní prezidentských volieb v Bielorusku a deň pred výletom Mikea Pompea po stredoeurópskych štátoch (okrem SR, my už asi nie sme stredoeurópsky štát?!), SR pompézne a pred celým svetom, hlavne pred USA (vyslúžili sem si zato aj ich potlesk!), vyhosťuje troch ruských diplomatov ! Naozaj hodné „potlesku“ – takéto veci sa dejú diplomatickejšie a hlavne „potichu“ ! A v neposlednom rade si je potrebné uvedomiť ešte jednu závažnú skutočnosť. Pozrime sa na mapu Európy a hlavne jej východnú časť. Vidíme, že po zemi sa USA vojenská čižma dostala až k samotným hraniciam Ruskej federácie (Ukrajina, Lotyšsko, Litva, Estónsko) jedine, kde USA vojenská čižma nateraz nemôže vstúpiť je územie Bieloruska ! Nuž a to teda NIE ! Je potrebné urobiť všetko, aj za cenu „Majdanu“ v uliciach Minska, aby sa USA vojenská čižma „demokratický“ mohla dostať na posledné „nedemokratické“, „diktátorské“ územie v Európe – teda na teraz zvrchované územie Bieloruskej republiky ! Naozaj toto nemôže vidieť len ten, čo naozaj seno papká !!! resp. je hlboko zastrčený do priazne USA militantnej administratívy ! Preto je potrebné urobiť maximálne všetko preto, aby sa bieloruský ľud, pod vplyvom západnej a USA militantnej propagandy nenechal oklamať (tak ako sme sa nechali v novembri 1989 oklamať my!) a nedopustil, aby sa stali vo vlastnom štáte otrokom veľkokapitalistickej nenásytnej západnej a USA buržoázie ! Avšak s terajšími našimi najvyššími štátnymi predstaviteľmi na čele so Zuzanou Čaputovou to na slovenskej strane nepôjde : Prečo ? Nuž odpoveď je jednoznačná – terazky sme na večné časy s USA !!!

Na základe vyššie uvedeného môjho názoru, mi jasne vyplýva len jeden záver – protokol Zuzany Čaputovej nevykonal „vianočné“ osvetlenie Prezidentského paláca na znak solidarity s Bieloruským „ubiedneným“ ľudom, ale jednoznačne na znak kolenačkovej solidarity voči geopolitickým záujmom USA v Európe. Mike Pompeo to povedal predsa jasne, prečo prichádza na výlet po niektorých (možno menej poslušných, ako SR) stredoeurópskych štátoch, citujem z jeho oficiálneho protokolu o tomto výlete – „Nie je možné, aby ruský prezident Vladimír Putin vrazil klin medzi priateľov USA a Severoatlantickú alianciu“, tým klinom myslel územie Bieloruska ?! A VOA (Voice of Amerika) dodáva – „…Mike Pompeo sa v pondelok vydáva na týždenný výlet do strednej Európy, keď sa USA usilujú čeliť ruskej a čínskej hospodárskej a geopolitickej konkurencií v Európe“ !!! Tak čo, ako v tomto kontexte máme prijímať „objektívne“ správy o prezidentských voľbách v Bielorusku ! A toto Zuzana Čaputová a jej protokol nevidia ?! Nuž možno príde čas, kedy takýto článok nebude označený za konšpiráciu, nebodaj podporu totalitných režimov, ale ako za skutočnosť, že sa to mohlo všetko udiať aj takto !

Na záver ešte poznámočka – úplne náhodou (na recepcií jedného hotela) sa mi do rúk dostalo piatkové (14.8.2020) vydanie „nášho“ „objektívneho“ denníka, ktorý má v názve „SME“ a s úžasom som zistil, že tento denník, dnes, keď sa naša ekonomika a celá spoločnosť zvíja v po COVID-19 kŕči, tak oni v tomto vydaní venovali prvých 7 (slovom sedem !) strán situácií v Bielorusku a to naozaj „objektívne“ a „nestranne“ . Čo je zámerom toho „slovenského“ denníka ?! Jednoznačne splnenie ďalšej domácej úlohy a „objektívne“ zmanipulovať občana SR, že to čo sa deje v Bielorusku nie je práca USA agentov, ale výhradne práca „diktátora“ novozvoleného, z vôle bieloruského ľudu – Alexandra Grigorieviča Lukašenka ! Naozaj „tlieskam“ !

Postreh na záver :

Keď pozorný divák, občan SR vidí zábery z demonštrácií v Minsku, tak si nemohol nevšimnúť jednu podstatnú vec – demonštrujúca „ťažko“ diktátorom skúšaná, rozjarená mládež, kýva do kamier západnej a USA propagandy z nablýskaných nových mercedesov a v pozadí sa vyníma kiosk McDonald’s ! Naozaj „otrasný“ to život v „diktatúre“ !!!

To si naozaj myslíte naši „úžasní“ najvyšší ústavní predstavitelia na čele so Zuzanou Čaputovou, že papkáme seno ???

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 04:45

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 04:25

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.

Očkovanie / Vakcína /

Viac ako dve tretiny Slovákov by sa nechali preočkovať treťou dávkou vakcíny

16.09.2021 23:01

Čo sa týka očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov, ochota zaočkovať ich proti ochoreniu COVID-19 bola u opýtaných veľmi nízka.