Založ si blog

Druhá vlna idiotizmu je tu ! Ďalšiu už nedopusťme !

Včera (13.8.2020) od 10:00 do večerných hodín zasadala vláda SR pod vedením predsedu vlády Jána Mikasa a členov jeho vlády SR – odborného epidemiologického konzília. Komparz im robili niektorí, akože predstavitelia „vlády SR“ a nejakú chvíľu sa zdržal aj hlavný komparzista Igor Matovič, ale keďže to bolo na neho pravdepodobne veľmi emočne vypäté, tak sa zdekoval a nechal ich dumať samotných. A čo vydumali ? Nuž idiotizmus nehrubšieho zrna ! Deti druhého stupňa a stredných škôl budú musieť prvé dva týždne povinne nosiť rúška v škole, všade kde sa len pohnú ! Hneď na úvod – dajte našim deťom pokoj, nešikanujte ich a netýrajte ich ! Pýtam sa čo je to za idiotský nápad, aby sa v slnkom prehriatých triedach naše deti parili ešte aj tým, že budú vdychovať a vydychovať cez rúško. Toto môže vymyslieť a odsúhlasiť naozaj len … ! Deti celé prázdniny sa pohybujú kade dade ! U starích rodičoch, v detských táborov, po dovolenkách v rámci Slovenska, niektoré boli aj v zahraničí a keď sa vrátia tesne pred koncom prázdnin domov, tak majú tendenciu sa okamžite so svojimi spolužiakmi stretnúť a porozprávať sa čo kto zažil. Tento rok majú na to celkom dobrú príležitosť lebo kalendár nepustí. August končí v pondelok (31.8.) na druhý deň utorok (1.9.) je štátny sviatok a do škôl nastupujú až v stredu 2.9. Čo z toho vyplýva ? vyplýva z toho jedno jediné . Je veľký predpoklad, že väčšina detí bude doma už v nedeľu 30.8. a teda nasledujúci pre nich ešte dva voľné dni sú ideálne by sa stretli pred nástup do škôl so svojimi spolužiakmi, či už rovesníkmi alebo aj z iných ročníkov. Samozrejme poniektoré sa na znak dlhšieho nevidenia sa, budú aj objímať a pod. Samozrejme to všetko bez rúška ! Ešte raz plné dva dni a najkritickejší je 31.8. (pondelok), pretože deti majú ešte prázdniny, ale rodičia sú v ten deň pravdepodobne v práci a kontrola nad ich deťmi je nulová ! No a potom príde deň „D“ nástup do škôl. Deti sa opäť ešte vo väčšom počte stretnú na školskom dvore resp. pred školou, budú sa rozprávať, objímať, vystrájať a pod. Následne otvoria školu nasadia si rúška a celý deň sa budú v nich pariť. A keďže majú ochranu dýchacích ciest (horných) tak sa im už v objekte školy nemôže nič stať ! Následne vyučovanie skončí vyjdú von zo školy, samozrejme predýchané, prepotené rúška dole, lebo sa budú chúdence dusiť a opäť sú  vystavené preveľkému nebezpečenstvu ! Pre boha už sa zobuďme !!! Je nad slnko jasné že nový COVID – 1 je dnes asi tak škodlivý a má takú škodiacu silu pre náš dobre vyvinutý imunitný systém ako trikrát vylúhovaný čaj !!!

Áno aj ja sa priznávam, ako sa denne priznáva Igor Matovič čo všetko on už vo svojom živote porušil, čo si nesplnil atď., že odkedy prišiel prvý idiotský príkaz nosiť  rúško ihneď potom, ako opustíme svoje obydlia, tak som ho od prvého okamihu nenosil. Mal som ho pod bradou a z ťažkým srdcom som si ho nasadil, len keď som musel ísť na poštu alebo vo výnimočnom prípade do potravín. Väčšinou chodievala manželka a ja som ju čakal vonku, aby som jej následne pomohol z nákupom ! Takže NAKA a iné represívne zložky, nech sa páči som plne k dispozícií ! Ďalšia moja skúsenosť s týmto „nebezpečným“ vírusom je tá, že moji rodičia, ktorí už od detstva mali ťažký život (tvrda práca na poliach atď.) v povojnovom období (dnes majú mama 76 r. a otec 80 r.), mi jasne povedali hneď od začiatku „…syn môj, nieže teraz neprídeš na návštevu, inakšie veci sme my v živote prekonali, takže nevymýšľaj a príďte, celá rodinka !“ Áno prišli sme vždy keď to bolo možné, lebo mali sme s manželkou to šťastie, že naše zamestnanie si vyžaduje, aby sme boli na svojich pracoviskách aj v stave vojny ! A keď sme prišli k mojim naozaj už vekovo starým rodičom, tak sme sa samozrejme zvítali tak ako vždy – bez rúška, bez rukavíc, objatím a pusou – priznávam s počiatku na líce, ale neskôr aj na pusu !!! A nič ! Absolútne nič ! Všetci sme tu zdraví a nemáme žiadne Covidové príznaky. Čudujem sa ľuďom že sa sami od seba dávajú „testovať“ na prítomnosť tohto Covidu a dokonca nechajú takto týrať aj svoje deti ! Halóóó budíček !!! Ešte ste nezistili, že je to všetko robené v niečom záujme ! Teraz som postrehol v jednom našom „objektívnom“ denníku, že je nadmieru nebezpečné viesť diskusiu, či očkovanie proti COBVID-19 povinné alebo odporúčané. Že je to veľmi nebezpečné pripúšťať čo i len myšlienku dobrovoľnosti ! Tak tomuto „novinárovi“ odkazujem, že nebezpečné sú jeho články a keď príde vládny, celosvetový príkaz na povinné očkovanie, tak jemu odporúčam, aby sa do rady postavil už skoro ráno medzi prvými a ja budem stáť v rade ako posledný a budem pred seba púšťať všetkých ostatných a možno kým príde rada na mňa, tak sa niekomu rozsvieti v hlave a zruší povinné idiotské očkovanie !

Apropo, práve v týchto dňoch sa nám tu po strednej Európe poneviera minister zahraničných vecí Mike Pompeo a div sa svete všade, kde príde je bez rúška. Čo to je za opovážlivosť ! Veď prichádza z oblasti, z USA, kde je najviac infikovaných, najviac umretých a on si tu pobehuje s celým svojim ansámblom bez rúška. Aha tak už mi to došlo, prečo nechce navštíviť aj SR ! Určite preto, že ešte len by vstúpil na lietadlové schodíky a predseda vlády Ján Mikas by mu sám osobne nasadil rúško !

Takže myslím si že stačilo, že je zrejme, že áno máme tu druhú vlnu, ale nie COVIDU, ale celkom určite IDIOTIZMU ! Je potrebné toto opatrenie napadnúť a zrušiť. To do školy budeme posielať deti s tromi štyrmi rúškami !

Priznám sa nemám chuť o tomto ďalšom idiotizme, ďalej písať. Je jednoznačné, že je potrebné čo najskôr odstaviť týchto strachopudov, amatérov od vládnych postov a zvoliť do čela štátu osoby so zdravým rozumom, pevného charakteru, ktorí sa nepokakaju ihneď a pred ničím !

Vážne uvažujem, že svojho potomka na prvé dva týždne slobodne nepošlem do školy, predsa ho nenechám sa trápiť a trýzniť nič riešiacim idiotským opatrením !!!

 

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti