Založ si blog

Pellegrini SMERuje k neoliberálnej politickej záhube !

Aby sme pochopili pohnútky Petra Pellegriniho pripomeňme si text  jednej s výnimočných piesní slovenského (neviem prečo RTVS naňho zabúda !) kultového speváka Pavla Hammela – „…už sa chlapec, už sa lúči, už mu vzali zlatý kľúčik, už sa chlapec poberá…“ a z refrénu „…silný a odvážny, plachý a nesmelý, pobeží v ústrety tajomstvám dospelých (neoliberálov)…“ (https://www.youtube.com/watch?v=bBFt4ZH3UKc). Áno presne tento text tejto naozaj pravdivej piesne, sa dnes hodí na Petríka nášho malého, ktorý si myslí, že politický už dozrel. Peter omyl ! Je jasné, že ste v SMER-SD dosiahli takmer všetko, čo sa politický dosiahnuť dá a chýbal vám v strane už len jeden primát – predseda strany ! Nuž mali ste veľkú šancu, nebyť vášho neoliberálneho zamerania a teda je správne, že ste s tejto strany odišli, len bolo treba to urobiť so cťou a nie takto zbabelo. Čo vám bránilo pomenovať všetky svoje výhrady voči „otcovi strany“, ktorú mu vy veľkoryso zanechávate, až na riadnom povolebnom sneme. A keď sa vám zdalo, že sa snem odkladá, tak áno, nech sa páči mohli a mali ste Roberta Fica, možno aj verejne vyzvať na okamžité zvolanie snemu a nie takto nehanebne skrze TV sa odprezentovať, ako ten, ktorému záleží nielen na sociálnej demokracií, ale hlavne na ťažko pracujúcom ľude ! Nuž väčšie farizejstvo sa odohráva len v stranách, ktoré sú vašimi vysnívanými koaličníkmi – Za ľudí – Veronika Remišová a jej zrada na Igorovi (pozrite sa akú ma politickú moc dnes – ako 5 = prívesok Matovičovej strany – takýto chcete mať koaličný potenciál ?!). Alebo skupinka so SaS okolo Ľubomíra Galka, ktorí pred PV jednoznačne tvrdili že s Richardom ich čaká politický krach a hľa, kde sú dnes mudrlanti ?! No a takýchto obracačov kabátov je na slovenskej politickej scéne žiaľ čím ďalej tým viac !

Takže „milý“ Peter, naozaj veľmi správne, je potrebné sa vydať vlastnou cestou, cestou „modernej“ západnej Sociálnej demokracie a navrhujem, aby ste si dali názov pre vašu novú politickú stranu SDN, ktorý znamená – Sociálna demokracia neoliberálna ! Verte takáto ďalšia neoliberálna strana na Slovensku určite „chýba“ a je pravda, že sa váš koaličný potenciál výrazne „zvýši“, ale ako budete môcť mútiť slovenskú politickú vodu, ak váš volebný potenciál bude niekde na úrovni 3 %. Lebo nie „objektivita“ agentúry FOCUS, ale celkom určite vám takéto čísla ukáže objektivita občana – voliča pri samotných PV.

Nuž, ale keď ste sa na svojej TB vyrozprávali do sýtosti, aký ste vy výnimočne korektný voči Ficovi a vašej politickej Alma mater, tak mi dovoľte, aby som vám predostrel môj názor. Peter Pellegrini mne sa to javí tak, že pokiaľ vám bolo umožnené stúpať po politickom rebríku nahor (radový člen, asistent poslanca, poslanec, štátny tajomník ministerstva financií, podpredseda strany, minister ŠVaV, predseda NR SR, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, dočasne poverený riadením ministerstva kultúry, predseda vlády SR)                                     zásluhou SMER-SD a samotného Roberta Fica, tak ste mali hlávku sklonenú a splnili ste každú stranícku úlohu bez mediálnych pripomienok ! A teraz, keď vám vzali ten už spomínaný „zlatý kľúčik“, tak svoju Alma mater za fanfár „objektívnych“ médií opúšťate aj s vašimi „vernými“ a to je dobre. Tak ako Robert Fico, tak aj ja vám úprimne prajem veľa úspechov v osobnom živote, žiaľ priať vám veľa úspechov v politickom živote nie je namieste a vyznelo by to neúprimne, pretože vaša politická budúcnosť nemá budúcnosť !

A ešte si dovolím odkaz Robertovi Ficovi. Dnes keď Robert hovoríte, že stranu nasmerujete tvrdo naľavo, teda nie stredoľavá strana, ale jednoznačne ľavicová strana, tak áno dá sa s tým súhlasiť. Ale potom zabudnite a vzdajte sa názvu strany SMER – SD ! Presadzovanie neoliberálnej sociálnej „demokracie“ prenechajte Petrovi a vy sa po pomyselnej špirále vráťte do a k názvu strany odkiaľ ste vyšli a kam patríte, ak máte úprimný záujme presadzovať tvrdú ľavicovú politiku, teda – KSS – SDĽ – SMER – SMER-SD – KSS . Nie, nemyslím to ani výsmechovo ani ironicky, ale je celkom pochopiteľné, že tvrdá ľavicová politika sa dá presadzovať len a na základe Komunistickej strany. Veď nie je žiadnym tajomstvom, že  hlavne váš člen a poslanec NR SR súdruh Ľuboš Blaha sa k spolupráci s touto stranou otvorene hlási (má moje sympatie) a teda predsednícke kreslo pre Ľuboša v „novoobnovenej“ strane KSS, kde by sfúzoval SMER-SD, by bolo na prospech vám aj KSS a celej politickej slovenskej scéne. Viď príklad v Čechách, ale aj silné postavenie komunistických strán v celej EÚ. Zároveň je potrebné pre upresnenie poznamenať, že novodobá komunistická strana nie je tá istá, čo tu bolo pred rokom 1989 ! Dnešné komunistické strany majú predovšetkým cieľ presadzovať politiku nie sociálne demokratickú, ale jednoznačne a výlučne socialistickú ! Teda nie úplne popieranie súkromného vlastníctva, ale vyváženosť medzi veľkokapitálom a pracujúcim ľudom – proletariátom ! Odstránenie vykorisťovania na základe ideológie kapitalistického systému – buď budeš pracovať za podmienok, aké ti dávam ja kapitalista alebo nech sa páči máš slobodu – hybaj na ulicu !!!

A je potrebné si priznať, že základ komunistických myšlienok a strán vznikol v západnej buržoázií na základe triedneho rozporu medzi kapitalistami a pracujúcim ľudom (Marx, Engels a spol.). A vy ste sa vyjadrili, že ste jednoznačne na strane pracujúceho ľudu a sociálnodemokratické strany nie sú takto jednoznačne orientované – viď sociálny demokrat, ultraliberál Peter Pellegrini.

 

 

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.