Založ si blog

Vláda nulová – opozícia jalová. .. !

To, že dnešná vláda na čele s diktátorom Matovičom je nekompetentná, nesúrodá a hlavne nulová, je zrejme väčšine obyvateľov SR. V spoločnosti to vrie, nespokojnosť narastá, ekonomická situácia sa s veľmi dobrou epidemiologickou situáciou na ochorenie COVID-19 Zuzany Krištúfkovej, nedá ani v najmenšom porovnať s nesmierne zlou situáciou v iných oblastiach nášho života. V najbližšom období sa preukáže, ktoré zdravotnícke komplikácie sa v predošlých dvoch – troch mesiacoch odsúvali nabok a koľko problémov to našim občanom spôsobí atď. atď. Tu si niekto môže povedať, že čo to tu vypisuješ za nepravdy, veď nikto na uliciach neprotestuje, každý je disciplinovaný, zodpovedný… Áno ? Nuž zdanie klame. Veď, ako sa môže preukázať nespokojnosť občanov SR verejne, na zhromaždeniach, keď diktátor Matovič nechce zrušiť Núdzový stav ! A ak ho zruší, tak „…len na minútu…“ po uplynutí 90 dňovej lehoty (toto je ohraničenie trvania núdzového stavu) a následne ho vyhlási znovu. Takže vážení pre úplnosť. Odcitujem tú časť Ústavného zákona č. 227/2002 Z.z. a jeho Čl. 5 – Núdzový stav :

Ods. (1) – Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie…

Ods. (2) – Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.

Ods. (3), pís. h) – obmedziť alebo zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať alebo zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním

Ods. (3), pís. i) – obmedziť právo slobodne rozširovať informácie bez ohľadu na hranice štátu a slobodu prejavu na verejnosti,

Ods. (3), pís. j) – zabezpečiť vstup do vysielania rozhlasu a televízie spojený s výzvami a informáciami pre obyvateľstvo,

Ods. (3), pís. k) – zakázať uplatňovanie práva na štrajk,

 

Už chápete občania SR v čom je nebezpečenstvo správania sa diktátora Igora Matoviča ? On tvrdí, že znovuzavedenie Núdzového stavu potrebuje vláda nato, aby mohli oni, ako vláda zabezpečovať zásobovanie nemocníc potrebným materiálom pre boj s COVID-19 ! Ak by to nebolo na plač, tak by to bolo na hlasný smiech ! Pretože o tomto nie je v spojitosti s vyhlásením Núdzového stavu ani zmienka !!!

A v kontexte vyššie napísaného je zrejme, prečo v titulku môjho článku označujem dnešnú opozíciu a to nielen parlamentnú, ale aj mimoparlamentnú za jalovú a bezzubú !

Ako keby neexistovali ! Mlčia ! Vyhovuje im to ?! Lebo nám občanom absolútne nie !

SMER-SD sa médiami a niekým v pozadí, nechal vtiahnuť do akejsi Pellegriniho hry na vodcu Smeru. Tu by som Robertovi Ficovi odporučil, aby Pellegrinimu a jeho prívržencom z radov vedenia Smer-SD, tiež prostredníctvom médií odkázal jasne a striktne toto – „…Peter a tvoji priatelia, ak sa vám nepáči byť vysokopostavenými členmi SMER-SD a hlavne, ak sa chcete odkloniť od jednoznačne ľavicovej politiky našej strany brutálnym smerom k liberalizmu a neoliberalizmu. Keď chcete svoj volebný potenciál zväčšiť, posilniť vo vzťahu k PS/Spolu, Za ľudí, SaS a iným extra pravicovým a neoliberálnym stranám, tak potom nech sa páči opustite stranu SMER-SD, lebo naša strana sa nikdy týmto smerom nevydá a vaše ďalšie zotrvávanie v našej strane nemá pre vás žiadnu politickú budúcnosť. Založte si novú liberálnu, neoliberálnu politickú stranu so svojimi štruktúrami a prajem vám veľa šťastia !“

Veľkým sklamaním je pre mňa, doteraz aj správanie sa K-ĽSNS. Veď vy by ste mali byť tí, čo budú za nás občanov najviac verejne a mediálne kričať (aj keď vás ignorujú všetky média). Tu sa netreba pozerať nato, čo s vami stvára Honz a represívna stránka štátu. Na tieto výmysly, nezmysli, trápne hlúposti, čo na vás vyťahujú je potrebné zareagovať rovnako rázne, ako oni rázne vystupujú voči vám. Tak isto je potrebné podávať trestné oznámenia na nich a im podobným (viď ministerka kultúry a spol.) za rasizmus, xenofóbiu, propagáciu nacizmu a fašizmu, lebo nikto viac nespropagoval nacistické symboly, ako práve spomínaný špeciálny prokurátor Tomáš Honz. Zároveň toto nesmie byť pre vás v K-ĽSNS nosná téma a je potrebné sa zamerať na stváranie súčasnej šašo vlády a jej diktátorského premiéra Igora Matoviča .

A vy mimoparlamentné opozičné strany vo vzťahu k dnešným koaličným vládnym stranám. Kde ste sa podeli ?! Teraz, keď ste neuspeli v PV 2020 v tom zmysle, že ste sa nedostali do NR SR, tak pre vás už všetko skončilo ?! Myslíte si, že váš volič sa stratil ?! Teraz hovorím o voličoch SNS, VLASŤ a Socialisti.sk. Veď váš spoločný výsledok v posledných PV bol 6,64 % a v počte pre vás odovzdaných hlasov to bolo spolu 191 603 voličov !

Nebudem vás vážená parlamentná a mimoparlamentná opozícia tu nijakým spôsobom poúčať, ako máte nakladať s opozičným mandátom. Ale jedno je isté, občan, ktorý nevolil dnešnú vládnu šašo zostavu od vás očakáva úplne niečo iné. Hlavne teraz, keď sa slovenská republika ekonomicky, morálne, spoločenský a onedlho aj po stránke zdravotníckej (vzhľadom, že tu pre dnešných šašo vládcov existovala len jedna „choroba“ – Covidovečka !) rúti do záhuby ! Dávam vám len odporúčanie ! Všetky tie peniaze a nie je ich málo, čo dostanete od štátu, teda od nás všetkých za volebný výsledok, použite na organizovanie masových protestov proti zhubnej politike tejto šašo vlády presne tak, ako to robili oni minimálne v minulom volebnom období (oni to nerobili za svoje stranícke peniaze, ale z peňazí západnej a USA propagandy). Jedinou zmenou oproti ich „spontánnym“ zhromaždeniam na čele ktorých stáli „apolitické“ – Za slušné Slovensko, Nadácia proti korupcií a všetky tie mimovládne Sorosovské organizácie, musia byť tie vaše bez rozličných dobre platených krikľúňov a paviánov na tribúnach („herci“, „umelci“, „nezávislí“ a pod.), ale na tých tribúnach musíte stáť Vy – lídri týchto jednotlivých opozičných strán ! Stáť, ako jeden muž, presne tak ako v roku  1998, keď sa „pred“ zlým Mečiarom „zachraňovala“ TV Markíza a na javisku spolu stáli a rečnili Mikuláš Dzurinda a Robert Fico !

Dnes by ste za naše peniaze mali stáť na tribúne tiež spolu – Robert Fico, Marian Kotleba, Štefan Harabin, Eduard Chmelár a za SNS niekto iný, ako Andrej Danko. Nebáť sa, že ešte stále platí Núdzový stav, občania vás svojou prítomnosťou v počte väčšom, ako boli v uliciach v roku 1989 – PODPORIA ! Čím vám jednoznačne dajú demokratický mandát na tieto protesty voči dnešnému (ne)vládnutiu a diktátorským chúťkam, hlavne Igora Matoviča. Obyčajné TB nestačia, hlavne tie trápne Petra Pellegriniho… !

Spomeňte si na pamätné slová Richarda Sulíka, ktoré nehanebne vyriekol (pravdepodobne, tiež pod vplyvom návykových látok) ihneď po zložení vládnej koalície po PV 2016 – „…spravíme vám zo života peklo…“. Vy im nerobte zo života peklo, vy ich jednoznačne za pomoci občanov SR demokratickým spôsobom, predčasnými voľbami zbavte moci v našej milovanej Slovenskej republike !

A dovoľte, aby som na záver parafrázoval, klasika Janka Slotu, ktorý svojho času pod vplyvom návykovej látky povedal toto „…My pojdeme do tankoch a pojdeme a zrovnáme Budapešť…“, tak vy opoziční lídri povedzte dnes toto „…My pôjdeme do politických tankoch. A pôjdeme na dnešnú šašo vládu Igora Matoviča a v demokratických predčasných voľbách ich zrovnáme do jedného nehanebného šíku a pošleme ich na večné časy do politického zabudnutia…!

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 06:10

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.