Založ si blog

Matovič – Aký pán, taký krám !

Presne toto platí na vládu SR pod vedením Igora Matoviča. Správanie Igora Matoviča voči občanom SR je značne diktátorské, povýšenecké, drzé a neakceptovateľné. Rovnako drzo a arogantne sa správa Igor Matovič ku všetkým opozičným poslancom v NR SR a podľa všetkého sa to nepáči aj časti vládnej koalície, najmä Za ľudí a SaS. Mnohí občania SR si nedajú tú námahu, aby si občas pozreli priamy prenos alebo aspoň záznam z rokovania NR SR (napr. na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=paJAXjYY-VE ) a informácie o dianí v NR SR majú len prostredníctvom „objektívnych“ „novinárov“, hlavne TV JOJ a TV Markíza ! Tieto „objektívne“ TV redakcie a v tlačenej forme vychádzajúce média (SME, Denník N a pod.) resp. niektoré „objektívne“ internetové portály – Aktuality.sk, nám sprostredkujú len to, čo je pre slovenskú spoločnosť „podstatné“ a „potrebné“ ! Z vystúpenia koaličných poslancov a vládnych predstaviteľov v NR SR nám ukážu len to milé, vecné a pravdivé ! A z vystúpení opozičných poslancov nám ukážu len to nedobré, „rasistické“ a všelijako inak zostríhané, len aby vystúpenie opozičného poslanca vyznelo pre verejnosť, ako niečo zlé a neakceptovateľné. Jednoducho koaličníkov a predstaviteľov šašo vlády diktátora Igora Matoviča predstavovať verejnosti, ako anjelov a opozičných poslancov, ako vrahov, zlodejov, mafiánov, extrémistov, nacistov, fašistov, xenofóbov a pod.

Nuž ja si občas pozriem aj priamy prenos z rokovania NR SR a ak sa prerokováva závažná téma (aj keď v NR SR by mali byť všetky predkladané zákony a novely zákonov závažné a podstatné pre občanov SR), tak ako sa včera prerokovávala parlamentná tlač 106, ako 6. bod programu 8. schôdze NR SR – Návrh na zmenu mandátu a na vyslanie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšskej republiky, Litovskej republiky, Estónskej republiky a Poľskej republiky.

Pre SR veľmi dôležitý dokument z hľadiska terajšej, ale hlavne budúcej bezpečnosti SR. (https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=478861) .

V skratke, v uvedenom návrhu sa píše, že SR vyšle do pobaltských štátov a Poľska svoj vojenský kontingent v počte 152 vojakov ASR, ale už v plnej zbroji lebo nám hrozí nesmierne nebezpečenstvo zo strany Ruskej federácie, tak ako sa všeobecne uvádza v úvode tohto dokumentu – „Bezpečnostné hrozby, ktorým dnes členské štáty Organizácie Severoatlantickej zmluvy (ďalej len „NATO“) čelia, kladú vysoké nároky na ich komplexné riešenie. Svojím charakterom si vyžadujú spájať úsilie viacerých štátov NATO, keďže žiadny z týchto štátov nemá dnes schopnosť čeliť týmto hrozbám samostatne. Z pohľadu NATO, teda aj Slovenskej republiky (ďalej len „SR“) ako jej plnohodnotného člena, je preto príprava na  kolektívnu obranu v súčasnosti kľúčovou úlohou.“

Aby sme tomu dobre chápali, SR z dôvodu, že je členským štátom NATO, čelí bezpečnostnej hrozbe !!! Teda mne z toho vyplýva, že dňom, kedy sme sa stali členmi NATO, sme sa nestali viac chránenými, ale prevzali sme na seba bremeno bezpečnostnej hrozby pre náš štát, ktorej dovtedy čelili len staré členské štáty NATO. Toto je neskutočne zvrátená obranná a bezpečnostná politika zvrchovaného štátu !!! Nebudem teraz rozoberať naše „výhody“, ako „plnohodnotného“ člena NATO.

Dnes chcem poukázať na arogantné, drzé, diktátorské, neospravedlniteľné a absolútne neakceptovateľné správanie sa ministra obrany Jaroslava Naďa v NR SR vo vzťahu k opozičným poslancom. To čo si on dovolil voči opozičným poslancom NR SR je dôvod, aby už zajtra nesedel na tomto, pre náš štát, tak dôležitom poste. O čo ide ?! Po vystúpeniach opozičných poslancov k tejto téme, kde sa pragmaticky a vecne vyjadrovali v zmysle, že je nanajvýš potrebné, aby sa Armáda SR nezúčastňovala takýchto NATO provokačných akciách voči Ruskej federácií, vystúpil Jaroslav Naď a nehoráznym spôsobom ich urážal, ponižoval, nadával im – jednoducho dal im najavo, že nimi pohŕda a pohŕda ich názormi lebo on je „terazky majorom“. Vôbec si neuvedomoval, že nie poslanci NR SR sú jeho „podriadení“ a oni zodpovedajú a spovedajú sa jemu, ale že je to absolútne naopak ! Vy Jaroslav Naď, podliehate poslancom NR SR a oni sú tí, čo majú oprávnenie vás kontrolovať a vás konfrontovať s vašimi krokmi v tejto funkcií a že je to práve NR SR, ktorá má oprávnenie vysloviť nedôveru vám a nie naopak !!!

Vyberám citácie z vystúpenia, z reakcie Jaroslava Naďa na rozpravu opozičných poslancov k tomuto návrhu – „…potom čo som tu počul množstvo expertov, tak som si povedal, však čo by som nato nezareagoval…, …ďalší geopolitik z kotlebovskej partie…, …ešte by som chcel upozorniť na ďalšie mimoriadne odborné zhodnotenie pána Mazureka, áno právoplatného odsúdeného extrémistu…, …ja k vám môžem hovoriť, že ste extrémista od teraz, až do konca vášho života, ale vy keď budete o mne hovoriť, že som proti slovensky a neviem aký americký agent, špión, tak je to nič len trápna urážka a ukazuje to váš charakter…, …vy ste vizionár, že viete…, …no vy ste tuším mudrlant, kurník šopa…, …dovoľte mi ešte jednu chuťovku, vy ste o sebe povedali, že vy ste mierový extrémista, veď to je fantastické, veď vy ste vegetarián čo žerie mäso…, …ja som len čakal, keď ste sa tu tak rozohnili, tak som čakal, že tuto povyberáte tie melóny z pod tých rúk (mal namysli spod pazušia) a začnete ich hádzať po týchto ľuďoch a ako ste ich tam hádzali po tej žene s tými malými deťmi a všetkým ste pritom vykrikovali, čo všetko robíte večer doma s Alahom…, …to nikoho nezaujíma, čo vy robíte z Alahom po večeroch…, …však pán extrémista…, …nie som zbabelý lebo ja na rozdiel od vás nehádžem po deťoch kameňmi…, …ale poviem vám priamo do očí čo si o vás myslím a taktiež by som bol veľmi prekvapený, keď ste povedali že nebudete hlasovať, žeby ste hlasovali, lebo keby ste vy hlasovali za toto, tak ja by som asi stiahol ten materiál lebo by som bol taký šokovaný, že kde som urobil chybu…“

Takže vážený občan SR, počul si niečo z tohto vystúpenia ministra obrany SR v NR SR vo večerných hlavných správach na RTVS, TV JOJ alebo TV Markíza. Prečítal si si na druhý deň v „objektívnych“ denníkoch, ako sa správa minister Matovičovej vlády k opozičným poslancom ?! Určite nie !

Toto vystúpenie Jaroslava Naďa považujem za absolútne neakceptovateľné ! Hlavne ma zarazila tá jeho časť z tohto jeho arogantného prednesu v NR SR, kde riadne zvoleného poslanca NR SR, občanmi SR oslovuje nie menom, nie oslovením pán poslanec, ale drzo, arogantne „…pán extrémista…“ . Naozaj stačilo ! Diktátorské chúťky tejto šašo vlády je potrebné zastaviť hneď na začiatku a nedovoliť, aby jednotlivý členovia vlády na čele s Igorom Matovičom urážali občanov – voličov SR skrze urážania nimi volených zákonodarcov v parlamentných voľbách !!!

Takže platí nadpis tohto článku „Aký pán, taký krám“ resp. „Aký predseda vlády, taký jeho ministri !“ – „Akí voliči, taká vláda !!! – nesťažujme sa – KONAJME !!!

Igor Matovič hovorí – Ja si idem svoje! Dokedy mu to budeme tolerovať?

08.03.2021

Toto je tragédia národa slovenského, celej našej spoločnosti, tragédia Slovenskej republiky! Nie, nepovažujem za tragédiu to, že veľká väčšina občanov-voličov SR sa 29. februára 2020 v PV rozhodli tak, ako sa rozhodli a odovzdali svoje volebné hlasy hlavne OĽANO a predovšetkým Igorovi Matovičovi – 498740 preferenčných hlasov pre Igora a celkovo pre OĽANO 721166 [...]

Bezhraničný cynizmus Zuzany Čaputovej!

07.03.2021

Nie, mňa absolútne nezaujíma, kto pripravuje Zuzane Čaputovej program, ba ani to čo v tom programe hovorí/číta a vykonáva lebo takto musí? Nie z jediného dôvodu. Zuzana Čaputová sa hrdí tým, že terazky je najvyšším ústavným činiteľom SR, podľa Ústavy SR – prezident/ka SR! To zanemená, že sa má v otázkach spoločensko-politických, či už domácich alebo [...]

Keď sa poslanec za OĽANO sekne a zároveň zázračne stratí pamäť aj chrbtovú kosť!

06.03.2021

Aby som bol úplný a presný, jedná sa o poslanca NR SR, ktorý kandidoval v PV 2020 do NR SR na kandidačnej listine strany(?), koalície(?) s názvom- OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA“ zo 40 miesta, tréner a manažér tenisovej akadémie – Ján Krošlák. Avšak neviem, kde ho mám na základe tak dlhého názvu tejto [...]

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

čaputová

Čaputová: 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

08.03.2021 16:42, aktualizované: 17:00

Prezidentka upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovensku.

samuel paty vražda

Útok na učiteľa Patyho vo Francúzsku podnietili aj lživé tvrdenia študentky

08.03.2021 16:35

Počas výsluchov vyšlo najavo, že dievčina, ktorá učiteľa obvinila z islamofóbie, v danom čase v triede ani nebola.

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Pápež prijal pozvanie od Čaputovej a príde na Slovensko

08.03.2021 16:03, aktualizované: 16:27

Svätého Otca pozvala prezidentka na návštevu ešte počas ich spoločného stretnutia v decembri minulého roka.