Založ si blog

Matovičova prvá žltá karta Sulíkovi. .. !

…ešte ani nezačali vládnuť a už je tu problém. Ak to zoberieme futbalovou terminológiou, tak jeden z hráčov tejto „súrodej“ vládnej koalície už útočí a tiahne na vlastnú bránku !

A to si predsa hrajúci kapitán a zároveň šéftréner mužstva šašopremiér Igor, nemôže dovoliť a ani to nedovolí ! Takže Riškovi vytiahol žltú kartu a jasne mu dal najavo, že nateraz dáva jeho hráčku na trestnú lavicu a keď sa „nepolepší“ a neuvedomí si, že je potrebné jednoznačne hrať na bránku protivníka, tak bude nasledovať červená karta a táto jeho hráčka bude vylúčená zo spoločného mužstva.

O koho ide ? Áno, ide o poslankyňu za SaS Janku Cigánikovú, ktorá sa ako prvá, ako taký predvoj, postavila na zadné a jasne šašo premiérovi odkázala, že ona teda za takýto paškvil, teda PVV nezahlasuje ba priam bude proti lebo sa jej nepáči tá stáť PVV, ktorá sa venuje zdravotníctvu. To znamená milá Janka, že vy ako najväčší odborník na medicínu v SaS ste neboli členkou tej časti družstva, ktorá rozhodovala o znení PVV o zdravotníctve ? To je ako možné ?! Je to preto, že ministerstvo zdravotníctva je výlučne v kompetencií OĽANO a teda mu do toho nebude nikto kecať ?!

Nuž ale, kde je to suverénne vyhlásenie Richarda Sulíka, že keď sa poskladá taká vládna koalícia, ktorá bude nielen proti slovenská, ale hlavne proti ficovská, tak v takejto vláde bude SaS stabilným článkom a ani náhodou nijako neoslabí takúto šašo koalíciu ! Čo sa Richard stalo, že ešte ste ani nezačali vládnuť, lebo NR SR vám ešte neschválila vaše „super“ PVV a už sa stávate jasným nestabilným článkom tejto šašo koalície ?! A za revoltou Janky Cigánikovej je čo ? Nie je to náhodou tá skutočnosť, že sa nenaplnili jej osobné ambície a byť minimálne aspoň štátnou tajomníčkou na rezorte zdravotníctva ? Veď to bola milý Richard práve Janka, čo pri vás stála v ťažkých časoch pre SaS, keď tesne pred PV 2020 od vás odišli vaši „verní“ ! Prečo ste na ňu zabudli ?! Veď to sa predsa nerobí, takto odkopnúť svojich ľudí ! No, no, no Richard !

Jankin príklad ukazuje, ako to so „súdržnou“ vládnou šašo koalíciou vypadá a ako to s ňou nakoniec dopadne. Je to taká cibuľová šašo koalícia z ktorej, ako zo starej cibule, budú pomaly odlupované zaschnuté a vyschnuté zvršky, až nakoniec ostane štipľavá, nahnitá už nažltla dužina po ktorej ostane nepríjemný zápach !!!

Pozor Igor – šašo uplakaný premiér, polčas rozpadu sa už začal a jeho trvanie je do roka a do dňa !

Záver :

Len nerozumiem jednej veci . Prečo dnes šašo premiér Igor, sa tak tvrdo a nekompromisne  ohradil voči tomu, ak má niekto z ich koaličného košiara iný názor, keď v časoch opozičnej politiky, vždy tvrdil, že jeho klub poslancov je absolútne slobodný vo svojom myslení a konaní lebo oni nie sú stroje na stláčanie gombíkov v NR SR, ako tie cvičené opičky z bývalej vládnej koalície pod kuratelou SMER-SD a dnes, keď už je terazky šašo premiérom, tak mu to zrazu vadí ! Toto je čo za rozpoltenosť osobnosti ?! Takže Igorova filozofia znie, keď si náš a si opozičný poslanec = konaj slobodne = myslí slobodne, ale ak si náš koaličný poslanec = koniec slobode myslenia a konania !!! A zároveň si ťa „demokratický“ zaviažeme tým, že si povinný podpísať aj koaličnú dohodu !  Apropo, Janka Cigánikovie podpísala koaličnú dohodu ?

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

23.04.2024

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom? Veľa krát! A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu? Nuž nič! Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas! A ten čas je dnes! Dnes, keď má Čaputová do [...]

Š. Harabin ako člen Súdnej rady SR? Skvelá správa pre Slovensko a slovenskú justíciu!

23.04.2024

Ej ale prskajú! Ako tá mačka, ktorá sa bojí – zhrbí sa, naježí sa a prská! SNS navrhuje za člena Súdnej rady SR (SRSR) JUDr. Štefana Harabina. Má SNS na to právo? Jasné, že má! A kto najviac prská na strane tých, čo najviac za ostatné tri a pol roka, čo boli pri moci hrôzovlády od Matovičovej po Ódoro-Čaputovskej, mediálne chránili tie nezákonnosti, ktoré tu [...]

Pokiaľ radoví Američania doma, na vlastnom území nepocítia hrôzy vojny, mier na svete nebude!

22.04.2024

Tak si to už konečne na rovinu povedzme a zamyslíme sa nad tým, či práve toto nie je ten najväčší dôvod, prečo sa hlavne Európa, neustále po nejakom čase, opäť topí v krvi! Povedzme si resp. položme si otázku, či sa radových Američanov nejakým spôsobom dotkli hrôzy I. sv. vojny, ale hlavne tej druhej, doteraz v Európe najkrvavejšej?! Nuž veru nie! Americký [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.