Založ si blog

Matovič – najprv sa pomýlil a následne sa pomiatol. .. !

Tak toto si musel včera všimnúť úplne každý, o čom svedčia aj reakcie Igorových koaličných partnerov. Igor sa včera najprv pomýlil a následne sa celkom pomiatol.

Pomýlil sa, keď včera vystúpil, ako premiér vlády SR so svojim vystúpením pred poslancami NR SR, aby odôvodnil ďalšie opatrenia v boji proti SARS-2, ktoré predkladajú na skrátené legislatívne konanie do NR SR, ako vláda SR. Tu si však Igor nevšimol, že ku „kecpultu“ neprišiel z miesta v NR SR určeného pre predsedu vlády SR, ale že tam prišiel z pléna NR SR, ako opozičný poslanec v minulom volebnom období, keď vládol SMER-SD so svojimi koaličnými partnermi a rozohnil sa, ako je mu to vlastné ! Úplne zabudol, že už nie je volebné obdobie NR SR 2016 – 2020, „inak povedané“ začal svoj prejav, akoby zo sna a nechal sa uniesť prostredím NR SR, ktoré tak dôverne pozná z čias svojho opozičného pôsobenia, nič nerobenia. Jednoducho sa nevyberaným spôsobom vyvrieskal, na dnes opozičných poslancov (hlavne na SMER-SD, ĽSNS) a neštítil sa na ich adresu použiť také „slušné“ výrazy, ako „…a vy sa dnes správate, ako hyeny…“, aby ich následne vyzval na spoluprácu v boji proti SARS-2. Už mu to niekto konečne povedzte, že nech si ide minimálne na dva týždne oddýchnuť do domácej karantény, nech vypne mobil a nech sa poriadne vyspinká ! Očividne tento nápor na jeho psychiku, ale aj fyzickú odolnosť, nezvláda a dokazuje nám to svojimi dennodennými excesmi a to priamo z televíznych obrazoviek ! Veď nad tým, čo včera predviedol, ako „štátnik“ v NR SR neveriacky krútili hlavami aj „jeho“ vlastný koaličný poslanci ! Na budúce, kým ho predseda NR SR pustíte ku „kecpultu“ NR SR, prosím presvedčte sa či, je na tento úkon spôsobilý, inak mu v tom nejako slušne zabráňte !

No a následne o niekoľko desiatok minút neskôr, sa Igor už absolútne pomiatol ! Mne sa nechce veriť, že má okolo seba takých „poradcov“, čo mu radia, aby rozmýšľal na blackoutom, lebo v Číne to urobili a malo to svoje jasné výsledky. Nuž Igor, porovnávať úzko teritoriálny blackout (totálna izolácia istej časti územia, od okolitého sveta a „uväznenie“ obyvateľov vo svojich domovoch), ktorý urobili Čínsky súdruhovia s blackoutom, ktorý chcete vykonať na území SR, môže naozaj len celkom pomätený a blúzniaci jedinec !

Ak ste si nevšimli, čínsky súdruhovia „nepriedušne“ uzavreli, len jedno, jediné mesto Wu-chan, o rozlohe 8 467 km2 a s počtom obyvateľov až 9,7 milióna ! Hrubá hustota obyvateľstva na tomto území činí až 1146 obyvateľov na 1 km2 ! SR má na základe posledného dostupného údaja z roku 2018 – 5,45 milióna obyvateľov a rozloha SR je 49 035 km2, teda hrubá hustota obyvateľstva na našom území je v porovnaní s týmto Čínskym mestom, len 111 obyvateľov na 1 km2, „inak povedané“ desaťkrát menej, ako v jednom jedinom čínskom meste Wu-chan !!! Toto by mal byť pre vás prvý dôležitý údaj, lebo ako vieme, tento nebezpečný vírus je najnebezpečnejší všade tam, kde je veľká koncentrácia obyvateľstva a dnes pri takýchto drastických opatreniach, ktoré sú platné v našej republike (nerozporujem obmedzenie vychádzania do ulíc) sa hustota obyvateľstva v našej republike možno znížila na 60 obyvateľov na 1 km2 !

Ďalšia poznámka k vášmu blúzneniu o blackoute. Ak ste si nevšimli, tak Čína, tomuto svojmu jednému, jedinému mestu „postihnutému“ blacoutom, pomáhala vlastnými kapacitami (potravinovo, materiálne, medicínsky, energetický a hlavne vojenský – dohľad nad dodržiavaním blackoutu ) takpovediac z „vonku“. Teda pomáhali tie „nepostihnuté“ oblasti Číny tejto jednej ich „malej“ oblasti, vlastnými silami ! Teda nebola celá Čína v blackoute a k „dispozícií“ bolo ďalších takmer 1,3 miliardy vlastných občanov žijúcich na blackoutom nezasiahnutom území o rozlohe 9 589 619 km2 !!! Teda mali a stále majú dostatok vlastných ľudských, potravinových, medicínskych, energetických a materiálových kapacít nato, aby dokázali zvládnuť blackout toho jedného mesta !

A vy chcete zaviesť blackout na území celej SR a teda všetko potrebné zásobovanie (energetika, potraviny a pod.), doma  „uväzneného“ obyvateľstva, chcete zabezpečiť tzv. z vnútra republiky, lebo vy nechcete „vypnúť“ jednu alebo dve lokality na území SR, ale celé územie SR !!! Myslite si, že počas tohto „nulového“ stavu života na našom území, by nás všetkým potrebným zásobovali okolité štáty a ostatné štáty EÚ, keď oni sú na tom, čo sa týka šírenia a boja so SARS-2 oveľa, ale oveľa horšie !? (neviem možno by ste zaviedli mimoriadnu leteckú linku s ČĽR !)

Myslím, že rozumnému jedincovi, už viac vysvetľovať nie je potrebné, lebo z tohto je jasne vidieť, že vaše blúznenie o blackoute na celom území SR, je naozaj absolútne nereálne a neuskutočniteľné !

Ale na druhej strane vás celkom chápem . Aj vám je nadmieru jasné, že ako predseda vlády SR to nezvládate a tak si hľadáte únikovú cestu, ako odísť z tohto najdôležitejšieho štátneho postu ! A vymysleli ste si to naozaj excelentne. Pretože vy potrebujete oddych fyzický a najmä psychický a takéto dva, možno tri týždne „nič nerobenia“ by vám prišli nadmieru vhod a po týchto pre občanov SR naozaj nesmierne ťažkých dvoch, možno troch týždňov, by ste sa postavili na tlačovej besede pred občanov SR a toto by ste im predniesol – „…áno, vždy som tvrdil, že politika sa má robiť transparentne, férovo a v prospech obyčajných ľudí našej krajiny, ja som politik, ktorý sa na nič nehraje a ktorý, ak urobí chybu, tak si ju vie chlapský a férovo priznať. Áno, ja som s blackoutom urobil naozaj veľkú chybu a preto sa vám občania SR ospravedlňujem, že som vás dva (tri) týždne držal v zajatí vašich domovov, že som vám spôsobil fyzické, ale najmä psychické utrpenie, že som absolútne položil slovenské hospodárstvo a ekonomiku na úplne dno, že som zabránil v čase jari vyjsť na polia naším poľnohospodárom a teda na jeseň nebude čo žať a zbierať úrodu z našich polí, že som spôsobil energetický kolaps, že som spôsobil enormný úhyn hospodárskych zvierat, inak povedané, spôsobil som svojim neuváženým rozhodnutím o celoslovenskom blackoute, to že SR je na dne, na akom nikdy v histórií  nebola a teda De facto neexistuje. A preto som tu teraz, dnes pred vami občania SR a oznamujem vám, že odstupujem z pozície predsedu vlády SR a budem sa snažiť, aby ste ma už nikdy, nielen nepočuli, ale ani nevideli, ešte raz prepáčte a vás moji milý novinári prosím, odpustite, ja viem vy jediní ste pri mne vždy statočne stáli, ale dnes a ani potom, už žiadne otázky. Zbohom !“

Občan Slovenskej republiky, pýtam sa ťa, je potrebné ešte k tomu celému okolo Igora Matoviča, niečo dodať ? Určite nie !!!

 

 

 

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

koronavírus, India

ONLINE: Niektoré ľudnaté krajiny desí ako vírus ničí Indiu

10.05.2021 07:00

Ľudnaté krajiny sveta, ktoré bojujú s rastúcim počtom prípadov nákazy koronavírusom, s obavami hľadia na katastrofu, ktorá teraz ničí Indiu.

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?