Založ si blog

Výzva – prezentujme hlavne pozitívne a povzbudzujúce informácie a vráťme sa do „normálu“. . . !

…netvrdím, že je potrebné pred občanmi zatajovať pravdivé informácie o novej pliage – COVID-19. To určite nie ! Ale dnes, keď je národ vystresovaný až do špiku kostí, potrebuje viac, ako inokedy počuť a dostávať aj a hlavne, pozitívne a povzbudzujúce informácie. Tých zlých už bolo naozaj dosť. Jedna z najpozitívnejších informácií o „novom“ Korona chrípkovom víruse je tá, že imunitný systém zdravého jedinca si s touto „prírodnou“ pliagou dokáže „hravo“ poradiť aj sám. Veď to množstvo vyliečených je vlastne samo vyliečených, keď nám odborníci tvrdia, že liek ešte nato nemáme, tak potom sa vyliečili tým, že si organizmus s tým dokázal poradiť sám a vytvoril si potrebné protilátky a možno sa to prejavilo miernou zvýšenou teplotou (prirodzená obrana zdravého organizmu). Veď ruku na srdce, koľkí z nás, dnes, v neúprosnom kapitalistickom zriadení, už niekoľkokrát, doslova prechodilo chrípku a aj so zvýšenou teplotou, nadopovaný liekmi, lebo sme museli do práce, lebo kapitalistu váš zdravotný stav netrápi, on vidí len zisk a následne opäť len zisk. Ak by ste náhodou ostali doma týždeň a poctivo, by ste chceli obyčajnú chrípku vyležať, tak riskujete, že si za vás nájdu náhradu, v lepšom prípade prídete o značnú časť príjmu ! To nie je sci-fi dnešných dní (posledných 30 rokov), to je krutá realita !

Ďalším pozitívom je aj informácia o matematickom modely, ako by sa tato pliaga mala vyvíjať na Slovensku a že v čase kulminácie tejto pliagy, by malo byť infikovaných 500 000 občanov SR, ale drvivá väčšina z nich to ani nepostrehne. „Vypočítali“, že akútnu lekársku pomoc budú potrebovať asi tri tisícky z nich. Naozaj je potrebné túto informáciu denne opakovať, a nie len to, aké ešte zavedieme opatrenia.

Veľmi dôležité je aj to, aké postrehy majú naši občania, ktorí sa ešte pred zatvorením hraníc stihli vrátiť späť na územie svojej vlasti – SR. Pani ktorá sa vracala domov cez letisko v Budapešti, jasne povedala, že na celom letisku boli s rúškami na ústach len oni piati a vyzerali tam ako idioti ! Ďalšia pani a či slečna, jednoznačne povedala, že ona prichádza z VB a na Londýnskom letisku mala na tvári rúško len ona JEDINÁ !!! Osobne mám rodinu v Rakúsku (ale aj v Taliansku), ktorá je päťčlenná, žijú tam už viac ako dvadsať rokov a do telefónu nám vyjadrujú svoje počudovanie nad tým, čo to tu my vlastne vystrájame s tým nosením rúšok (vidia to sledovaním našich TV staníc), všade, kde sa len pohneme. Manželka známeho v Rakúsku pracuje, ako zdravotný personál v jednej spoločnosti, ktorá sa stará o prevažne starých ľudí a denne sa s nimi stretávajú a to bez nosenia rúšok ! Ja netvrdím, že v istých zariadeniach je to nevyhnutnosť, hlavne v nemocniciach alebo aj v potravinách, prípadne v hromadnej doprave, ale preháňať to tým, že to máme na tvári (ja teda nie) aj na ľudoprázdnej ulici a niekto aj jedno rúško celý deň, pričom je premočené od dychu a vlastných slín, tak to je naozaj riadne pritiahnuté za vlasy. Áno, aj ja rešpektujem nariadenie, že vstup do potravín (beriem ohľad na tie statočné predavačky a predavačov) je len s rúškom na tvári, ale považujem to hlavne za psychologický efekt pre svoje okolie, ľudia síce nie sú vo väčšom bezpečí, ale cítia sa akosi istejšie !

Áno ešte týždeň majme isté opatrenia v platnosti, ale následne je potrebné sa vrátiť k „normálnemu“ spôsobu života. Jednoducho nech ostanú zatvorené reštaurácie, bary a zábavne podniky, ale ostatná výroba a obchod by mal byť za istých regulovaných podmienok daný do prevádzky. Napr. aj iné obchody, ako potraviny, drogérie a lekárne by mohli byť otvorené napr. od 7:00 do 20:00 hod. Prevádzkovateľ by vo väčšej miere zabezpečil dezinfekciu a upratovanie týchto prevádzok a pod. Je načase ukončiť toto „šialenstvo“, hlavne (už sa opakujem, ale je to potrebné!), ak je už známe, že zdravý organizmus si vie aj sám poradiť s týmto neduhom.

Slovenská republika a svet, ako taký po tejto „nevyhnutnej“ lekcií a skúsenosti už nikdy nebude, ako pred tým, do popredia sa musia dostať iné hodnoty, ako len materiálny mamon a bezbrehá „sloboda“. Tu na Slovensku sa budeme musieť vážne zamyslieť nad tým, či by sme nemali mať viac štátneho vlastníctva, lebo len ekonomický silný štát, ktorý má vlastné zdroje a nie je odkázaný na veľkokapitalistické korporáty, sa vie v krízových situáciách o svojich občanov plnohodnotne postarať. Veľkokapitál si vždy chránil a bude chrániť len a len svoje záujmy a postavenie štátu voči vlastným občanom mu bolo, je a vždy bude ľahostajné ! Lebo pravda je taká, že v kapitalizme z každej krízy, nech už je aká koľvek, vždy vyjdú posilnený len veľkokapitálové spoločnosti a jedinci, v rukách ktorých je koncentrovaný obrovský majetok, ktorý nadobudli na základe, toho že vykorisťujú pospolitý pracovitý ľud tým, že ich drží v šachu – buď budeš pracovať zato čo ti dávam alebo máš „slobodu“ a chod inam !

Takže Slovač, hlavu hore, riaďme sa zdravým rozumom a hlavne sa nebojme používať a využívať rozum, poznatky a skúsenosti našich predkov ! Pretože sme národom, ktorý síce dlhé roky trpel pod nadvládou iných národov, ale nikomu sa ho nepodarilo pokoriť a teraz, keď už konečne máme vlastný štát, tak si ho začnime riadiť tak, aby to bolo hlavne na prospech našich občanov, samozrejme v rovnocennej spolupráci so všetkými národmi sveta, hlavne s našimi bezprostrednými susedmi !

Buďme obozretní, ale v žiadnom prípade nepanikárme !!!

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.