Založ si blog

KORONA-V-náhoda, zámer. .. ? !

…áno, ako si máme vysvetliť, túto „novodobú“ chorobu, ktorá nás tak gniavi. Otázka v nadpise môjho článku je absolútne na mieste. Dnes v dobe, kedy sme už boli na Mesiaci, kedy máme na Marse niekoľko rokov výkonné solárne vozítka, v dobe kedy sme dokázali vytvoriť a vyrobiť také vesmírne družice, ktoré už opustili našu slnečnú sústavu a mieria k ďalším vesmírnym telesám našej galaxie a hlavne v dobe, kedy prostredníctvom výkonných teleskopov, ktoré máme „umiestnené“ vysoko vo vesmíre na našej obežnej dráhe, cez ktoré dokážeme „vystopovať“ niekoľko miliárd svetelných rokov vzdialené hviezdy a prípadné exoplanety, tak nevieme na našej planéte zistiť, čo je účinné proti akémusi Korona víruse !!!

Nuž potom je naozaj namieste, ak sa objavia aj „konšpirácie“, či je tento vírus náhoda alebo zámer ?!

V odbornej literatúre sa vyskytol názor, že naša planéta zem dokáže uživiť asi 5 miliárd ľudskej populácie. Dnes nás je takmer 8 miliárd, teda o tri miliárd viac, ako by nás malo byť. Ďalšia dôležitá vec je, že sme nerovnomerne počtom obyvateľstva rozložený –  Čína 1,4 miliardy, India 1,35 miliardy, Afrika 1,25 miliardy, Amerika 1,0 miliardy a Európa 0,8 miliardy + ostatné časti zeme. No a teraz si zoberme odkiaľ, že sa vzal tento novodobý „zabijak“ ľudstva, ako ináč ak nie v Číne, áno v tej Číne, ktorú západný svet a hlavne USA nevedeli zbaviť ekonomickej sily a teda kdesi na nejakom trhovisku sa „vyskytol“ z nenazdajky Korona vírus a hajde ho ďalej do sveta ! Áno veď Čína je najľudnatejšia, tak je potrebné začať tam. Ja viem, že je to až príliš pritiahnuté za vlasy, ale vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti istá rozumná logika nepustí. Je nás na túto planétu veľa, tak je potrebné „preriediť“ ! Nechávam na čitateľa, nech si urobí o celej tejto veci vlastný rozumný úsudok. Jedno je však jasné, netreba robiť a šíriť paniku, ale zároveň je potrebné byť ostražitý a dodržiavať isté pravidlá – hygiena, zhromažďovanie sa a pod. Najdôležitejšie je, aby život išiel normálnym tempom ďalej. Je jasné, že toto všetko bude mať na ekonomiku sveta „blahodarný“ účinok, spotreba výrazne klesne, hlavne úžitkového tovaru, klesne príjem obchodných spoločností atď. a akonáhle „niekto“ usúdi, že stačilo, tak sa akoby mihnutím čarovného prútika všetko skončí, lebo už budeme mať „účinný“ liek na tento K-vírus !

V kontexte tohto dnešného fenoménu sa nám jasne javí to, že najzakladanejšou a najprvoradejšou úlohou všetkých politikov SR, je zabezpečiť potravinovú sebestačnosť a nie podporovať bezhlavo nadnárodné montážne korporáty. Tragické na tom všetkom je to, že sme ju mali, ale to bolo pred rokom 1989 a teda to musí byť zlé, nedobré, veď to bol socializmus a v ňom dobrých vecí niet !

Sociologička a „profesorka“ Iveta Radičová sa vo včerajšej relácií V politike na TA3 rozplývala nad tým, že na svete neexistuje nič lepšie, ako liberálna demokracia ! Lebo len táto zabezpečuje rozvoj a pokrok a dáva ľuďom voľnosť. Nuž ja je odkazujem, že liberálna a hlavne neoliberálna „demokracia“ je najväčším zlom, aké mohlo ľudstvo postihnúť a je proti takejto „neoliberálnej“ demokracií zakročiť a postupovať minimálne tak razantne ako proti K-vírusu. Jednoducho potlačiť na maximálne možnú minimálnu mieru !

Na záver mi dovoľte ešte jednu „provokatívnu“ otázku, čo sa stane na Slovensku, ak sa táto vírusová infekcia objaví v niektorej našej husto obývanej, hygienicky absolútne na nulovej úrovni osade, kde žijú sociálne na všetko prispôsobivý naši spoluobčania ? Aký je tam predpoklad zabezpečenia zamedzenia pohybu von z osady, veď to by bolo neskutočné porušenie ich slobôd, bolo by to diskriminačné, nanajvýš xenofóbne a hlavne rasistické ! Boh nás ochraňuj, aby sa v niektorej z týchto našich osád objavila táto ľudstvo zničujúca pliaga !!!

Západ, hlavne ten Kapitalisticky „vyspelý“, takéto osady nemá, lebo oni sú samozrejme demokrati a niečo také, by tam nedovolili, ako pred niekoľkými rokmi v „demokratickom“ Francúzku, keď sa tam prisťahovali Rumuni, postavili si chatrče, podobné tým v našich osadách a „demokrati“ francúzskej exekutívy, tam jednoducho poslali bagre a buldozéry a tieto príbytky im zrovnali zo zemou – toť liberálna demokracia, spása celého ľudstva !!!

 

Hospitalizácia Igora Matoviča je nevyhnutná a je celkom určite namieste!

26.11.2020

Myslím to celkom vážne ! A je to na prospech nie len jemu samotnému, ale predovšetkým je to na prospech celej našej spoločnosti. A ako to dosiahnuť ? Nuž presne tak, ako on chce dosiahnuť, aby sa občania SR išli testovať. Teda „dobrovoľne“ – nasilu! Je potrebné Igorovi Matovičovi dať jasnú slobodnú vôľu – buď pôjde dobrovoľne na niekoľko mesiacov na riadne [...]

I privinula Zuzana Igora na svoju politickú hruď, i zbavila ho viny. . .

25.11.2020

Zuzana Čaputová dňa 24.11.2020 učinila „zásadné“ vyhlásenie k občanom SR, k aktuálnej politickej situácií v našom štáte. Stretol som sa z názorom, že ju za toto nemáme už nijako „vyrušovať“ lebo viac už vykonať pre blaho národa nemôže. Naozaj ? Nuž ja som presvedčený, že svojim „zásadným“ vyhlásením ešte viacej situáciu zhoršila. Pozrime sa nato [...]

Zuzana Čaputová, je čas prezuť črievičky za bagandže!

24.11.2020

Aby nedošlo k omylu. Myslím tým prezutie – politické črievičky, za politické bagandže. Zuzana Čaputová, v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR, už raz politické bagandže na „nohách“ mala. Bolo to po celý čas, keď v nich „chodila“ od svojej inaugurácie 15. júna 2019 do vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb 2020 – do 1.3.2020. Začnem však [...]

NAKA

NAKA preverí informácie o údajnej korupcii prokurátorov

26.11.2020 16:48

O údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov hovoril Alojz Baránik (SaS). Tvrdí, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1000 eur.

Boris kollár

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, v piatok ho prepustia

26.11.2020 16:32

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestričkami a priateľkami šéfa Národnej rady.

balistická raketa

Rusko vyskúšalo novú hypersonickú strelu protiraketovej obrany

26.11.2020 16:32, aktualizované: 17:01

Fregata triedy Admiral Gorškov úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon v rámci testov nových zbraní.

November 89

Mikulec: Postup policajtov pri incidente s Gálom a Zajacom na výročie novembra '89 sa preveruje

26.11.2020 15:39

Minister vnútra sa podľa svojich slov o incident zaujíma. Postup bratislavských krajských policajtov je podľa neho predmetom kontroly.