Založ si blog

RTVS „idylka“ proti TA3 „idylke“. .. !

…štátna RTVS a súkromná TA3 nám dnes na pravé poludnie ponúkli takmer identické politické diskusne relácie, čo sa týka politického zloženia, obidve mali zastúpené len štyri politické subjekty, ktoré sa stanú súčasťou povolebnej NR SR (OĽANO, Sme rodina, SaS, Za ľudí), ale personálne obsadenie bolo odlišné. Obidve tieto televízie akosi zabudli, že súčasťou novej NR SR budú aj SMER-SD a ĽSNS ! Oveľa väčší problém v tomto vidím pri štátnej televízií, pretože akosi touto „vynovenou“ reláciou O 5 minút 12, opäť „napľuli“ do očí všetkým tým 756 832 voličov, ktorí volili SMER-SD a ĽSNS !!!

Nuž poďme poporiadku. Ani jedna s týchto TV diskusií si nezaslúži hlbšiu politickú analýzu, pretože obidve boli jalové, a tá na RTVS aj politický sterilná ! RTVS sa opäť blysla svojou politickou „korektnosťou“ a pokračuje presne v tých „apolitických“ šľapajach, v akých išla v predvolebnom období. Ich diskusná politická relácia sa niesla v duchu „My nič, My muzikanti !“ V štúdiu štátnej RTVS totiž sedeli tieto politické „osobnosti“ – Eduard Heger (OĽANO), Peter Pčolinský (Sme rodina),  Branislav Gröhling (SaS) a Juraj Šeliga (Za ľudí). Ich vzájomná diskusia bola jednoznačne politicky sterilná, lebo sme sa od nich dozvedeli len jedno jediné „…nateraz vám pán redaktor (vážený občan SR) neprezradíme nič…“, teda absolútne nič o obsadení jednotlivých ministerstiev koaličnými stranami a nič o personálnom obsadení ! Celá relácia sa niesla v duchu vtieravého moderovania Mareka Makaru, neustále uznanlivé poklonkovanie hlavou, nestály milý úsmev a pod. Od diskutujúcich sme sa dozvedeli absolútnu nulu až na jeden „závažný“ fakt o ktorom sa opovážil zmieniť Peter Pčolinský. On totiž všetkým občanom SR zvestoval, že oni na začiatku volebného obdobia nebudú v NR SR rokovať presne určený počet rokovacích dní (dal príklad, že päť), ale práce majú tak veľa, že budú rokovať nepretržite možno aj celý mesiac a že na jednom rokovacom dní neprerokujú len sto predložených návrhov zákonov (nevieme či poslaneckých a či už vládnych), ale možno aj dvesto ! Tak páni, ja sa teda pýtam, koľkože nás čaká v najbližšej dobe v NR SR „nocí dlhých nožov“, ale oveľa dlhších, ako ste vyčítali hlavne „Mečiarovej“ SNR ! Na túto Pčolinského poznámku sa prečo moderátor Makara neopýtal, či budú rokovať aj v noci ?!

K tejto RTVS relácií ešte jedná moja poznámka, škoda, že tam nebol zástupca budúcej opozície, lebo by mohla z jeho strany padnúť otázka na moderátora Mareka Makaru napríklad aj takáto  – „…pán moderátor Makara, mne váš prístup k hosťom tejto relácie na strane budúcich koaličníkov pripadá tak, ako by ste chceli pokračovať v šľapajach svojho predchodcu Martina Strižinca a asi poškuľujete po poste hovorcu budúceho premiéra Igora Matoviča, ktorý tiež svojím „objektívnym“ moderovaním tejto politickej relácie si „vyslúžil“ post hovorcu environmentalistky Zuzany Čaputovej…?!“

Čo sa týka identickej diskusnej relácie na TA3, kde sa stretli tak isto vo „vyváženej“ diskusií – Gábor Grendel (OĽANO), Milan Krajniak (Sme rodina), Martin Klus (SaS) a Miroslav Kollár (Za ľudí), tak tu až taká idylka nepanovala a tu sme sa napríklad dozvedeli, že post ministra financií by mal obsadiť Richard Sulík (SaS) a post ministra zahraničných vecí Martin Klus (SaS), post ministra vnútra Gábor Grendel (OĽANO), post predsedu NR SR Boris Kollár (Sme rodina), ministrom dopravy by sa mal stáť Milan Krajniak (Sme rodina, len nominant Za ľudí sa k nomináciám nevyjadroval v konkrétnostiach, ale „demokratický“ poukázal na to, že oni majú nárok na oveľa viac exekutívnych postov, ako len  dva lebo oni v NR SR budú predsa zastupovať aj neúspešnú koalíciu PS/SPOLU lebo div sa svete, veď s nimi úzko spolupracovali v predvolebnom boji a teda musí to byť „demokratické“, aby aj nominanti neúspešnej dvojkoalície mali v budúcej exekutíve svoje zastúpenie ! Naozaj absolútne pomýlene ! A možno sa dočkáme toho, že pri budúcom ministrovi nejakého rezortu sa pod menom objaví titulka „nominant PS/SPOLU“ alebo len „nominant Progresívne Slovensko“ !!!

Následne vypukla medzi pánom zo Za ľudí a pánom zo Sme rodina potýčka o akéhosi bývalého mafiána Kollára, ale nevedeli sa zhodnúť na krstnom mene, či ide o diskutujúceho Miroslava, či o Borisa alebo akéhosi Zoroslava !!! Naozaj náznak budúcej koaličnej idylky !

Zmieňovať sa viac o týchto dvoch politicky sterilných diskusiách nemá význam.

Na záver ešte jeden postreh k TA3 a jeho prvej hostke sociologičke Ivete Radičovej, ktorá zaperlila, že ak by Za ľudí ostali v opozícií, tak boli jedinou demokratickou opozičnou stranou, teda logicky SMER-SD a ĽSNS sú a budú nedemokratickou opozíciou ! Nuž občan SR, urob si o výroku, chvála bohu, už bývalej „úspešnej“ predsedníčke vlády SR, svoj vlastný názor.

Druhá hostka na TA3 Irena Bihariová, my nestojí za reakciu, len toľko, že tato pani sa vystatovala, že oni išli do volieb na základe volebného zákona, ako dvojkoalícia a nie, ako niekto podvodne pod hlavičkou jednej strany, jedného hnutia – OĽANO ! To znamená, že jednoznačne spochybnila výsledky posledných PV a GP SR a Ústavný súd SR, by sa tým mali zaoberať !

V súvislosti s jej vyjadrením vyznieva smiešne aj výrok v diskusnej relácií štátnej RTVS jedného z diskutujúcich, že prečo by oni mali byť iná štvorkoalícia, ako bola na začiatku volebného obdobia tá pred nimi (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD a SIEŤ) „neuvedomujúc“ si, že oni sú v podstate multi koalícia minimálne sedemkoalícia – OĽANO-NOVA-Kresťanská únia-ZMENA ZDOLA-Sme rodina-SaS-Za ľudí ! (pani environmentalistka im ešte vtláča ôsmeho koaličného partnera – Progresívne Slovensko a možno progresívci budú chcieť byť vďačný aj Mirkovi Beblavému a teda to môže byť aj deväťkoalícia ! Nuž naozajstná „štvorkoalícia“ !!!

Polčas rozpadu takejto multikoalície, niekde okolo dvanásť mesiacov !!!

 

Hospitalizácia Igora Matoviča je nevyhnutná a je celkom určite namieste!

26.11.2020

Myslím to celkom vážne ! A je to na prospech nie len jemu samotnému, ale predovšetkým je to na prospech celej našej spoločnosti. A ako to dosiahnuť ? Nuž presne tak, ako on chce dosiahnuť, aby sa občania SR išli testovať. Teda „dobrovoľne“ – nasilu! Je potrebné Igorovi Matovičovi dať jasnú slobodnú vôľu – buď pôjde dobrovoľne na niekoľko mesiacov na riadne [...]

I privinula Zuzana Igora na svoju politickú hruď, i zbavila ho viny. . .

25.11.2020

Zuzana Čaputová dňa 24.11.2020 učinila „zásadné“ vyhlásenie k občanom SR, k aktuálnej politickej situácií v našom štáte. Stretol som sa z názorom, že ju za toto nemáme už nijako „vyrušovať“ lebo viac už vykonať pre blaho národa nemôže. Naozaj ? Nuž ja som presvedčený, že svojim „zásadným“ vyhlásením ešte viacej situáciu zhoršila. Pozrime sa nato [...]

Zuzana Čaputová, je čas prezuť črievičky za bagandže!

24.11.2020

Aby nedošlo k omylu. Myslím tým prezutie – politické črievičky, za politické bagandže. Zuzana Čaputová, v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR, už raz politické bagandže na „nohách“ mala. Bolo to po celý čas, keď v nich „chodila“ od svojej inaugurácie 15. júna 2019 do vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb 2020 – do 1.3.2020. Začnem však [...]

NAKA

NAKA preverí informácie o údajnej korupcii prokurátorov

26.11.2020 16:48

O údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov hovoril Alojz Baránik (SaS). Tvrdí, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1000 eur.

Boris kollár

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, v piatok ho prepustia

26.11.2020 16:32

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestričkami a priateľkami šéfa Národnej rady.

balistická raketa

Rusko vyskúšalo novú hypersonickú strelu protiraketovej obrany

26.11.2020 16:32, aktualizované: 17:01

Fregata triedy Admiral Gorškov úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon v rámci testov nových zbraní.

November 89

Mikulec: Postup policajtov pri incidente s Gálom a Zajacom na výročie novembra '89 sa preveruje

26.11.2020 15:39

Minister vnútra sa podľa svojich slov o incident zaujíma. Postup bratislavských krajských policajtov je podľa neho predmetom kontroly.