Založ si blog

Zuzana Čaputová a jej predvolebná kampaň !

Zuzana Čaputová sa prostredníctvom „aktívnej“ TV Markíza, redaktorom Michalom Kovačičom, reláciou Na telo (26.02.2020) celkom priamo a otvorene zapojila do predvolebnej kampane. Už sme mali v prezidentskom paláci, od roku 1993 povahovo a politicky „zafarbených“ rôznych pánov prezidentov, ale ani jeden sa takto otvorene nezapojil do parlamentného predvolebného boja ! Zvlášť, ak od Ústavného súdu stále nemáte potvrdene či ste v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR na základe ústavnosti a zákonnosti prezidentských volieb 2019 !

V tejto relácií Na telo ste nám voličom SR, jasne ukázali na čej strane stojíte a že ani náznakom nie ste nadstranícka a už vôbec nie apolitická. Áno, PS/SPOLU je potrebné sa nejakým spôsobom odvďačiť, zato, že momentálne ste v pozícií „prezidentky“ SR lebo to bolo práve politické hnutie Progresívne Slovensko, ktoré Vás do tejto funkcie „nominovalo“ a v zákulisí prezidentského predvolebného boja si robilo vo Váš prospech naozaj „dobrú robotu“.

Povedať z pozície „prezidenta“ SR tesne pred PV, aký zvolí postup hneď na druhý deň po  voľbách, to je ako keby ste chodila okolo stola, kde hráči hrajú mariáš a vy by ste zozadu skrz odrazu zrkadla ukazovala iným spoluhráčom, ale len tým Vašim, aké majú ich súperi karty na ruke !

O Andreja Kisku mi absolútne nejde ba ani o jeho stranu Za ľudí, kiež by sa do parlamentu nedostali, tu ide jednoducho o princíp. Keď ste sa už pustila a zapojila do predvolebného boja, tak ste mali pomenovať aj u iných politických subjektov, aké mate aj u nich hodnotové prekážky aby ste ich nepoverili možnosťou začať povolebné jednania o zostavení väčšiny v parlamente a tým pádom aj zostavením vlády ! Veď u Michala Trubana je to jednoznačne hodnotová prekážka, že je to človek, ktorý sa priznal k aktívnemu užívaniu a to aj tvrdých drog, prednášal o týchto svojich skúsenostiach na školách. A ak užíval drogy, tak ich musel aj od niekoho nakupovať a možno aj šíriť. Lebo sa traduje, že ten čo užíva drogy, tak väčšinou nerobí potajomky doma, ale vo väčšej skupine ľudí a tu je podozrenie s trestného činu užívania a distribúcie návykových a omamných látok. Teda Michal Truban pre ďalšie pôsobenie v politike diskvalifikovaný ! A keďže je lídrom tohto politického hnutia a pokiaľ ho na čele hnutia nevymení iná „osobnosť“, tak týmto trpí aj celé hnutie, žiadne poverenie na zostavenie vlády, žiadne ministerské kreslá !

Ďalším adeptom, ktorý by nemal spĺňať vaše hodnotové nastavenie, aby ste ho poverili jednaniami o zostavení vlády je predsa aj Miroslav Beblavý (SPOLU-OD). Vám neprekáža, že bol silnou súčasťou vlády Mikuláša Dzurindu a pevnou súčasťou jeho strany SDJÚ-DS, keď sa na Slovensku zrodila „gorila“ a v podstate aj v tomto období dospela !? Vy veríte tým výhovorkám Miroslava Beblavého, že on s tým nemá nič spoločné, že on si vtedy „hrkútal“ na ministerstve práce a sociálnych vecí s Ivetou Radičovou ?! Takže žiadne poverenie na zostavenie vlády, žiadne ministerstvá !

Ďalším v poradí je Richard Sulík, veď pri Vašom hodnotovom nastavení, nemôžete prehliadnuť to, že Richard Sulík dojednával voľbu GP priamo v byte trestne závadovej osoby Mariána Kočnera. Takže žiadne poverenie na zostavenie vlády, žiadne ministerstvá !

Ďalej je to Igor Matovič, ktorý nebyť premlčania jeho daňových deliktov, by dnes asi nebojoval opäť o miesta v NR SR. Toto Vám neprekáža, že bol usvedčený z daňových deliktov a len vďaka premlčanej dobe na tieto skutky nebol ani obvinený a následne ani súdený a spravodlivo potrestaný. Tu Vám Vaše hodnotové nastavenie nekáže, že ani jeho a jeho hnutie nepoveríte jednaním o zostavení vlády !? Takže žiadne poverenie na zostavenie vlády, žiadne ministerstvá !

Ďalším adeptom je Boris Kollár, ktorého styky s mafiou dokazujú aj keď staré, ale autentické priateľské fotografie s mafiánmi. Verím, že ani tu Vás vaše hodnotové nastavenie nepustí a platí to čo u predchádzajúcich – žiadne poverenie na zostavenie vlády, žiadne ministerstvá !

Z „demokratickej“ opozície ostáva už len Alojz Hlina a „jeho“ KDH. Tu by ste možno aj pripustili, že je možnosť ho poveriť jednaním o zostavení vlády, ale tu je veľká pochybnosť či sa vôbec KDH pod vedením Alojza Hlinu dostane do NR SR !

A teraz prichádzame k stranám, ktoré Vám vôbec nie sú „pochuti“. Ak voľby vyhraje Smer-SD, tak je asi zbytočné mu dávať poverenie viesť povolebné jednania o zostavení vlády, lebo všetci z terajšej „demokratickej“ opozície jasne vyhlásili, že so smerom len cez ich politickú mŕtvolu ! Teda nemá význam ťahať čas, však pani Čaputová ?! Ak druhý skončia K-ĽSNS alebo „nebodaj“ voľby vyhrajú, tak ste povedali, že s nimi, ako s víťazom síce, ako s prvými vstúpite do jednania, ale to automatický neznamená, že ich ako víťaza volieb poveríte jednaniami o zostavení väčšiny v NR SR a tým pádom aj zostavením novej slovenskej vlády.  Prečo ?! Zabezpečíte im ešte teraz pred voľbami, že je jedno čo si budú hovoriť jednotlivé politické subjekty o K-ĽSNS, že niektoré aj deklarujú, že za istých podmienok by si s nimi dokázali predstaviť spoluprácu, tak vy im už teraz odkazujete zabudnite nato !

Ďalšie terajšie parlamentné strany SNS a MOST-HÍD to majú vo voľbách dosť nahnuté a teda nie je potrebné sa im nejako bližšie venovať, aj keď média sa snažia protežovať z maďarských strán hlavne MOST-HÍD, lebo táto strana na čele so starým politickým harcovníkom Bélom Bugárom, vždy použije „tretiu vetu“, ktorú si síce nikto nevšimol, ale bola tam a na základe tejto „tretej vety“ pomôže tam, kde to bude potrebné !

Ale treba si Zuzana Čaputová dávať pozor na zadné dvierka, lebo do volieb idú aj iné naozaj demokratické a proslovenské politické subjekty a tie môžu „prekvapiť“ nie len Vás ale hlavne „objektívne“ agentúry predvolebných politických prieskumov verejnej mienky a nastane Vám hlavy bôľ, a čo teraz ?!

Na záver len vyjadrím svoje občianske rozhorčenie nad tým, ako ste sa vmiešala a zapojila do predvolebného boja o NR SR, s ktorými až do oficiálneho vyhlásenia ich výsledkov ústrednou volebnou komisiou nemáte absolútne nič spoločné !!! Vy tu totiž nie ste nato, aby ste občanovi – voličovi SR ukazovali ten správny smer a tú správnu voľbu, ako sa má rozhodovať v PV 2020. Vy máte v pokore a trpezlivo v prezidentskom paláci vyčkať výsledkov parlamentných volieb a potom bez akéhokoľvek otáľania poveriť víťaza volieb začatím jednania o zabezpečení väčšiny v NR SR a tým pádom aj zostavením vlády. Áno máte právo takémuto víťazovi volieb určiť resp. si s ním dohodnúť termín, dokedy Vám má priniesť tú potrebnú 76 novozvolených poslancov NR SR, ale to je naozaj všetko. Ďalšie Vaše kroky a vyjadrenia majú a budú nasledovať až potom !

Záver :

Uvidíme po Vašom televíznom predvolebnom vystúpení, aké že nám teraz „objektívne“ prieskumné agentúry prinesú odhady volebných výsledkov a predpokladám, že to nepotrvá dlho a v najnovšom prieskume či FOCUS alebo AKO nám všetkým ukážu že PS/SPOLU rastie a iné strany a hnutia klesajú a že to bude mať trvalý rast, asi tak ako Vaše pred prezidentské preferencie, ktoré zo dňa na deň rástli závratnou rýchlosťou a nebyť volebného moratória tak by sa zastavili na 110 % !!!

 

 

 

 

 

 

Boli to Američania, čo skrze Čaputovú, presadili aby „predčasné“ PV na Slovensku, sa konali až 30. 9. 2023?

07.02.2023

Pod „Američania“, rozumej terajšia USA administratíva. Moja otázka v názve môjho dnešného názorového článku samozrejme smeruje hlavne do „prezidentského“ paláca „našej“ „prezidentky“ „všetkých“ Slovákov… Vysvetlenie mojej domnienky… Akosi, sa dnešná „vládna“ moc, ale aj Čaputová, vyhýbajú otázke, kto prišiel s návrhom, aby sa [...]

Odkaz Čaputovej, Hegera a spol. všetkým Slovákom – „Sme valiace sa kamene. . . “

05.02.2023

Áno, podľa môjho hlbokého presvedčenia, sú dnešní slovenskí mocní pre všetok pospolití ľud slovenský, ako tie valiace sa kamene… Sú lebo majú nad/za sebou ochranu Bruselu a predovšetkým Washingtonu?! Pre dnešný článok, môj názor, som sa inšpiroval piesňou od skupiny Elán (akosi sa táto pieseň v našich „objektívnych“ „demokratických“ médiach [...]

Už sa v tej RTVS konečne spamätajte!

05.02.2023

To sa naozaj v RTVS nenájde ani len jeden jediný, ktorý by sa nahlas a otvorene vzoprel tej propagande, ktorú vedenie RTVS pretláča a šíri na obrazovkách média, ktoré patrí nám všetkým?! RTVS a predovšetkým STV, NIE JE vo vlastníctve súkromnej osoby, súkromnej inštitúcie ba ani nejakého súkromného tretieho sektoru! RTVS a hlavne STV, NIE JE nejaká občianska [...]

SR MHD Košice výstražný štrajk KEX

Košická MHD sa vo februári zastaví. Odborári avizujú ostrý štrajk

07.02.2023 16:35

Zo štrajku by odborári upustili, ak by dostali výhodnú ponuku od mesta.

Viliam Karas, minister spravodlivosti

Nižšie tresty pre užívateľov drog či menej recidivistov. Karas dokončil nový Trestný zákon

07.02.2023 15:40

Ministerstvo navrhuje sprísniť aj tresty pre vodičov pod vplyvom alkoholu. Ak niekto nafúka nad jedno promile, môže ísť rovno do väzenia.

ruskí vojaci

Viac ako tisíc mŕtvych. Rusi ešte taký zlý deň na Ukrajine nemali

07.02.2023 15:35

Ukrajina uviedla, že posledných 24 hodín bolo pre ruské jednotky doteraz najhorších od invázie, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Horváth

Odsedieť si má doživotie. ŠTS bude musieť „Hrobárovi“ sátorovcov vinu opäť dokázať

07.02.2023 13:55

Lehela Horvátha ešte v septembri 2022 oslobodil spod doživotného trestu Najvyšší súd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,100
Celková čítanosť: 10061002x
Priemerná čítanosť článkov: 9146x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy