Založ si blog

RTVS o 5 minút 12, nedeľa 06. 10. 2019 – čo tam robil p. Truban ! , harašenie RTVS !

Pán generálny riaditeľ RTVS, p. Jaroslav Rezník, a riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS p. Varham Chuguryan, prosím odstúpte !

Podľa zákona 532/2010 Z.z. Zákon o Rozhlase a televízií Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov, §2, bod (1) znie : „Zriaďuje sa Rozhlas a televízia Slovenska ako verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového vysielania a televízneho vysielania.“

Čo z toho ste v nedeľňajšej politickej relácií O 5 minút 12, naplnili ?! Nebolo to ani verejnoprávne, ani národné, ani nezávisle a ani informačné !

To že všetky súkromné média či už audiovizuálne alebo tlačené sa nevedia nabažiť strany, koalície PS/Spolu, je logické, lebo americký špinavý veľkokapitál robí svoje, a tieto špinavé doláre tam nikomu nesmrdia ! Ale Vami „riadená“, naša verejnoprávna televízia je z väčšej časti platená z našich koncesionárskych poplatkov, a z našich daní napĺňaného štátneho rozpočtu SR !

RTVS na akom základe neustále v hlavnej politickej relácií propaguje mimoparlamentné strany, v minulej relácií p. Beblavý zo SPOLU a včera politická nula p. Truban z PS ?!

To si RTVS vyberá do politických relácií zástupcov mimoparlamentných strán na základe manipulatívnych prieskumov verejnej mienky, takými „nezávislými“ agentúrami, ako sú FOCUS alebo AKO !? To si v RTVS myslia, že my národ slovenský a občania SR, nevieme ako sa vykonávajú takéto manipulatívne prieskumy, na „reprezentatívnej“ vzorke až 1027 občanov SR nad 18 rokov !? Že sú platené takými marketingovými stranami ako sú PS a SPOLU, Za Ľudí a im podobnými, a že jeden takýto na mieru šitý prieskum verejnej mienky, túto stranu stojí aj viac ako 15 tisíc eur !? A výsledok takéhoto „prieskumu“ im musí dávať také percenta, aby si celé Slovensko myslelo a nadobudlo dojem, že oni sú Tí praví, čo tu majú riadiť náš štát – SR ! Už v predošlých svojich článkoch som dával naším legislatívcom do pozornosti, aby agentúry, ktoré tieto politické prieskumy vykonávajú, mali povinnosť zverejniť , kto si takýto prieskum u nich objednal, aká bola cena, z akého účtu boli financie poukázané na účet predmetnej agentúry, a na požiadanie výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny a výboru pre financie a rozpočet, predložiť aj zoznam telefónnych čísel, ktoré boli v tomto prieskume oslovené a iné podrobnosti tohto prieskumu, aby bolo jasné kto a čo za týmto prieskumom stojí !

Zároveň by sa naši legislatívci a zákonodarcovia v NR SR mali zamyslieť nad Zákonom o politických stranách a politických hnutiach, kde vo Štvrtej časti – Hospodárenie a financovanie strany a v zákonoch dotýkajúcich sa všetkých politických volieb na území SR a v nich jasne stanoviť čo patrí do celkovej povolenej výšky financovania jednotlivých volieb a zakomponovať do týchto nákladov aj náklady na objednávanie si prieskumov verejnej mienky a všetky vystúpenia v médiách ďaleko pred tým, ako sa začne oficiálna volebná kampaň ! p. Truban nemal čo hľadať vo včerajšej RTVS relácií O 5 minút 12 a divím sa p. Dankovi, že sa vôbec takejto nerovnej diskusie vôbec zúčastnil, a prečo sa hneď na úvod nevyhradil voči praktikám RTVS, že si do najviac sledovanej politickej relácie RTVS volajú takýchto nulových „politikov“ a na akom základe, veď aj manipulatívne agentúry verejnej mienky namerali p. Trubanovi mizivé percentá, čo sa týka jeho obľúbenosti ! a to PS/SPOLU dobré platia .p. Truban sa len nepríčetne usmieval, keď mu p. Danko „hodil“ do očí, že je marketingovým produktom (celá PS/SPOLU) im nakloneným médiám, hlavne Denník N a že sú platení pochybnými americkými dolármi, tak ako bola „splodená“ p. Čaputová, a pán Truban sa vôbec voči tomu neohradil ani jedným jediným slovkom. A keď ho p. Danko upozornil na to, že nie sme krajina, ale štát a republika, tak p. Truban ešte z väčšou drzosťou začal hovoriť o našej Slovenskej republike, ako o nejakej krajine, v tejto krajine a pod. slovné spojenia s našim štátom a my pri obrazovkách sme sa len mohli domnievať o akej to krajine vôbec tento potetovaný a v minulosti pravdepodobne nadrogovaný pán hovorí, hovoril o krajine kde domorodému obyvateľstvu (americký indiáni – indiáni preto lebo keď sa Krištof Kolumbus doplavil k brehom amerického kontinentu, tak si myslel, že sa doplavil do Indie a preto ich nazval Indiáni !) najväčší demokrati sveta „milosrdne“ zriadili rezervácie a dnes sú už iba akousi turistickou atrakciou (to isté chce s nami urobiť americký veľkokapitál !) !? p. Truban sa neohradil ani voči tomu, keď ho p. Danko napadol, že tu chcú zaviesť zvrhlé LGBTI zákony o adopcií detí pármi rovnakého pohlavia ! a podobné zvrhlosti !

A prečo sa p. Trubana nezávislý redaktor RTVS p. Makara, neopýtal otázku, že či je normálne, keď primátor mesta Trenčína p. Rybníček, protiprávne zakáže verejne zhromaždenie, o ktoré požiadala K-ĽSNS (našťastie Krajský súd v Trenčíne postupoval v zmysle zákonov a Rybníčkov zákaz zrušil !), ale zvrhlý pochod LGBTI komunít po uliciach našich miest a hlavne po uliciach nášho hlavného mesta, pod honosným názvom Dúhový PRIDE, je povolený a v médiách propagovaný,  ako niečo výnimočné a pre našu spoločnosť prospešné ?! Tak toto vážení je zvrhlé, a už sa to nikdy nesmie stáť, aby riadne zaregistrovaná a navyše ešte aj riadne zvolená politická strana do NR SR, mala zakázané usporiadať verejné zhromaždenie ( Ústava SR je na toto dáva jasné právo!) ! Čo na Slovensku je potrebné zakázať s okamžitou platnosťou je usporadúvanie zvrhlých pochodov LGBTI komunít na našom území a navyše, keď je sponzorované zvrhlými cudzími západnými spolkami !

Takže Vážená RTVS, ak si chcete do „vašich“ politických relácií pozývať zástupcov mimoparlamentných strán, tak pre nich vytvorte samostatnú reláciu s názvom „Diskusia mimoparlamentných strán“ a nesnažte sa aj Vy nám mútiť hlavy, tým, že toto sú tie super strany, ktoré tu majú vládnuť lebo pochybné prieskumy verejnej mienky ich vynášajú až do nebies za špinavé americké doláre.

Tieto politické strany a ich „lídrov“ si prosím do hlavnej politickej relácie O 5 minút dvanásť pozvite hneď na druhý deň po parlamentných voľbách 2020, keď úspešne prejdú bránami do NR SR a ľudia si ich tam zvolia v slobodných parlamentných voľbách a nie na základe akejsi nám nič nehovoriacej reprezentatívnej vzorke 1027 respondentov !!!

Pellého trinástka ? !

01.07.2020

Nie, nepomýlil som sa ! Kto sledoval ostatnú politickú reláciu Na telo (TV Markíza, nedeľa 28.06.2020) jednoznačne musel nadobudnúť dojem, že ďalšími do Pellegriniho partie „čistých“ sociálnych demokratov pribudli TV Markíza, minimálne redakcia spravodajstva – Michal Kovačič a „objektívna“ prieskumná agentúra FOCUS, na čele s Martinom Slosiarikom. V priebehu [...]

Igor Matovič hrubo urazil vlastných a koaličných poslancov. .. !

30.06.2020

…a za to by mal čeliť ich odvolávaniu v NR SR, „inak povedané“ jeho vlastní poslanci OĽANO a všetci koaliční poslanci za Sme rodina, SaS a Za ľudí, by mali okamžite zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR s jediným bodom – „Vyslovenie nedôvery predsedovi vlády SR“ ! Z čoho vychádzam resp. na akom základe som si dovolil takú „nehoráznosť“ voči [...]

Sme rodina vyzýva Zuzanu Čaputovú aby odstúpila ? !

29.06.2020

Presne toto mohol zachytiť pozorný divák, keď sledoval ostatnú reláciu štátnej RTVS O 5 minút 12 . Keď minister práce, rodiny a sociálnych vecí za Sme rodina, Milan Krajniak vysvetľoval situáciu okolo svojho straníckeho šéfa Borisa Kollára a jeho magisterskej práce, tak okrem iného povedal aj tieto závažné slová – „…ja som zvedavý, či rovnakým spôsobom [...]

Virus Outbreak California

ONLINE: Koronavírus ovláda Spojené štáty. Čísla prekonávajú rekordy

02.07.2020 06:00, aktualizované: 06:39

Spojené štáty naďalej prekonávajú rekordy v počte nakazených koronavírusom. Počet úmrtí v USA prekročil 128-tisíc, v Brazílii 60-tisíc.

Germany Military

Krajná pravica sa rozliezla po nemeckej armáde

02.07.2020 06:00

Pravicoví extrémisti porazili špeciálnu jednotku nemeckej armády. Berlín musel priznať, že bude jednoduchšie časť vojenských štruktúr zrušiť.

Ján Baránek

Baránek: Matovič sa kvôli Kollárovi ide pomstiť celému národu

02.07.2020 05:00

Nech sa radšej súčasná koalícia rozpadne hneď teraz, ako pokračovať v akceptovaní nepoctivosti, hovorí politický analytik Ján Baránek.

Boris Kollár

Kollár trasie koalíciou

02.07.2020 05:00

Keby Kollár uvažoval ako šachista, obetuje menšiu figúrku, aby vyhral zápas a investoval do svojej politickej budúcnosti, hovorí politológ.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 2355744x
Priemerná čítanosť článkov: 9537x

Autor blogu

Kategórie